Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

michalag
6. jan 2009

Ahojte babenky, stale vas sem chodim citat ze kto to uz ma za sebou a kto este nie.
Zunka blahozelam k Simonkovi, je krasny 😵 😵 😵 (videla som v Zurnali)

1.K tomu prebalovaniu, ja som maleho prebalovala vzdy po papani, ale ak sa pokakal tak aj skor
2 nepamatam si 😅
3. ja som malemu tiez kontrolovala telicko
4. Ja som kojila kazde 3 hodiny, maly mal taky interval, ale po 2 tyzdnoch mi v noci spaval 6 hodin, tak som ho nebudila a pekne priberal
5. toto neviem, ja som davala maleho na 25-30 minut

gabii83
6. jan 2009

ahoj zunka, pekne si to napisala, a do detailov 😉
no ja nie som skusena mamicka, ale ti napisem ako ja s mojou Leikou:

mne sa zda ze casto ju treba prebalovat, lebo ona rada kaka do cistej plienky aj ked si s nozickami pocvicime pred vymenou plienky, a vzdy sa nam este dari kakat pri cviceni, ale skoro v kazdej plienke je kakacka taka zlta

v zadocku ked merias 5 odcitas a hodnota je normalna ako u nas, do 36,9 je ok, takze ak merias 37,4 tak ma len 36,9. mi mame teplomer do uska za 2 sekundy mame zmeranu TT...a mala si to ani nevsimne a spinka pri tom merani 😀

kojim malu ked sa zobudi, ale casto sa jej cka, a aj ked si odgrgla a pritom vygrkala mliecko si jej este dam, a potom to prestane, ale 2 krat som volala Sestricke Denise aby mi poradila, napisala jej cislo, kludne sa na nu obrat ak mas otazky ohladom kojenia, ma tam vypisane pri vytahu mobil. bola zlata

to ani ja neviem kolko moja vytiahne, ale ak je kludna a necmula nezuzle vsetko co ma po ruke puse, tak je jej dost, moja sem tam este vygrcka mliecko ale zuzle plienku alebo hocico a dam jej este lebo mozno uz len 10 ml chyba k tomu aby jej to stacilo, to tiez Denisa povedala

a to sitie, mne to riadne bolelo, dneska som si vybrala 1 steh, a predvcerom 3 😀 😀
ale mi to hnisa fuj, a este tam mam 3 , ale tie este neviem vybrat, skusim to kazdy den, tiez pracujem, pracovala som v zdravotnictve - mam zdravotnicku - tak som to uz robila videla, a uz som to nevydrzala.....
aj svrbi aj vsetko...

tak drzkajte sa dobru noc mamicky

petullia
6. jan 2009

Zunka, si sa rozkecala 😀 ... ja som mala tiez paradnu zimnicu a bolo mi jedno kto co okolo mna... a to ze si si malinkeho neuzila hned na zaciatku.,... ja som tiez nebola schopna vnimat nic okolo mna, a ani babo vedla mna nic vo mne nepohlo, co ma mrzelo a v duchu som si nadavala, ze co som ja za matku... ale bola som jednoducho vycerpana a velmi ma mrzelo ze neprezivam to co mi opisovali, ze pockaj ked ti ho prvy krat prilozia a bla bla... kazda to prezivame inak a ja som proste nebola schopna a mojho synceka veeelmi lubim a za nic na svete by som ho nedala a aj som sa na neho strasne tesila, ale vtedy som proste bola out... no co uz. 😒
super ze si dostala nadstandardku, je to skvela izba... ja ju tiez davam na uroven- na nezaplatenie 😉 ... aj ked mala som aj kamosky v porodnici a aj ma chodila jedna zvlast skvela babena chodit pozerat... to sme sa vzdy riadne vykecali 🙂 ... ale sukromie je sukromie
Na plienkach mas väcsinou napisane, ze na aku dobu su absorbcne, ci co... je to na tych 5-8 hodin... ale ja ked je pokakuskany prebalujem hned a ked je pocikany max.6 hodin necham... aj to v noci.
co sa tyka zltej stolice, to je fajn, to znamena, ze malinky papa pekne aj zadne mliecko. keby bola zelena, tak len predne a to nie je az take tucne... to si si mozno vsimla pri odsavani, ze ked si pred kojenim odstreknes tak je take vodave a po kojeni je bielunke tucne.....ok bezkam krmit 🙂

cimba
6. jan 2009

ahoj zunka tak si to mala riadne rušné, a s tou zimnicou to som mala aj ja, ale mňa šitie bolelo preto som sa vrtela. Dokino tiež nebol nadšený 😅
no skúsená mamina nie som ale doma mám už mesačné bábo tak niečo napíšem:
1, prebaľujem vždy pred jedlom lebo potom ked zaspí nechcem ju budiť a aj v kočíku vonku mi vydrží dlhšie potom a záleží aj od situácie.
2, maličká má chúda teraz hustú takú plastelínovú to robí ten Nutrilon ale v podstate má žltú a to je dobre presne ako píše tatolu s tou zelenou ale musí byť ako tráva tá je už zlá.
3, rýchlobežku nepoužívam iba klasický teraz vybehnutý digitálny teplomer s ohybnou špičkou a ked odmeriač teplotu v zadočku tam 0,5 Ć odpočítaš
4, s tým kojením ti nepomôžem ja aj dokrmuješ, ale ked si bábo pýta tak aj každú hodinu
5, a toto tiež neviem možno pomôžu iné, ale ked si vytiahne 100ml tak to je super

petullia
6. jan 2009

Gabi, stichy vyberas??? 😕 Vsak vraveli, ze sa maju vstrebat... sa aj. 😅 ci nie? nevsimla som si nieco? 😕 si ma normalne dostala do pomykova teraz...
no a pokracovanie... kojim vzdy ked si malinky pyta.. takze ked sa zobudi a potom zakazdym ked mam pocit, ze asi xce... niekedy si myslim, ze ano a on sa na mna len kukne ze co zase otravujem s tym ceckom... tak ho zase pekne schovam 😀 .
a kolko spapa??? no zakazdym inak. kazde dietatko vie kolko potrebuje a tolko si vytiahne takze neriesim... priberame vraj ukazkovo podla dokiho, tak tak 🙂
a este stupne... no to som merala len ked sa mi zdal teplusivy.. ale to sa mi zase len zdalo nastastie, tak toto tiez nejak neriesim. mame teplomer taky na celo co prilozis.. je to taky pruzok a tiez ti za par sekund ukaze kolko ma a ani nezbada... fajna vec 🙂

ttina23
6. jan 2009

zunka no ty si toho naozaj vela popisala 😉
1,my prebalujeme casto lebo maly stale kaka,uz miname 4 balik plienok a v jednom je 72 ks
2,a tiez mame zltu stolicu
3,teplotu som este nemerala
4,kojime ako si pyta
5,kolko si vytiahne to neviem, lebo niekedy kojim kazde 4 h a niekedy kazdu polhodinu

ttina23
6. jan 2009

zunka a cakame fotky, aj ked v zurnali sme videli 😉

zunka
6. jan 2009

Ďakujem za odpovede, zase som múdrejšia.
Zajtra ideme k pani doktorke, potom na očkovanie TBC, tak som zvedavá ako to ideme zvládnuť.

sksko
6. jan 2009

zunka- len k teplote v zadocu- musis odpocitat pol stupna- inak cize 37 st je 36,5...

cimba
7. jan 2009

no ahojte baby, zatiaľ žiadny pôrod? Len som tak rozmýšľala že o čom si budeme písať ked všetky porodíme. Ako počítam tak ešte nám zostala petka ( ak už neporodila), sana, tatiana, martina. Ak som niekoho zabudla tak mi to prepáčte. 😅

martina1305
7. jan 2009

ahojte, ja som este cela a zatial sa nase mimi asi ani nechysta von 🙂

cimba
7. jan 2009

neboj maťa ono príde ani sa nenazdáš a budeš mať svoju Vikinku v náručí. 😉

petka_s
7. jan 2009

ahojte všetky. Pozdravuje Vás mamina Peťky.už je v nemocnici od nedele mala bolesti ale sa neotvárala. dnes to už určite bude, čakáme a velmi sa tešíme. dám vedieť akonáhle sa mi bude dať.

martina1305
7. jan 2009

jeeeeeeeeeej, tak pozdravujeme Petku, drzime palce a tesime sa na spravicku

petullia
7. jan 2009

Juj super.. dalsi porod v priamom prenose 😀 ... drzim palciska!

ttina23
7. jan 2009

jeej petka tak uz to mas coskoro za sebou 😉

gabii83
7. jan 2009

petulia - vnutorne sa vstrebu a vonkajsie vypadaju

martina ty mas este 2 tyzdne ale kedze dievcata pridu skorej na svet vacsinou mozno uz len jeden 😉

vcera som si dala pila - uz som nevydrzala - 3v1 a mala mi celu noc od 2 nespala skoro nic - tak som dneska taka vycerpana - moze to byt preto? ze nespala kvoli 3v1? uz nikdy nikdy kym mam mliecko nepijem toto hoci to mam velmi rada... ale uz vieme, sme zase nieco naucili, vy mamickyy ako spite s bambulkami???

a cez den spi ani sanepohne mala bestia, ale je taka peknucka

zunka cakame fotky ja som zv-ky zurnal ci co nevidela...... 😢 😢

tatolu
7. jan 2009

Gabika, aj v kapučíne je trocha kofeínu a v 3v1 tiež...
Mohlo to byť aj preto

ttina23
7. jan 2009

gabi nas maly tiez spi ako chce niekedy prespi cely den a nespi v noci a niekedy naopak co je ten lepsi pripad 🙂
pridala som fotky tak ak chcete tak kuknite 😀

petullia
7. jan 2009

Aha... no neviem ci mne dake vypadali 😕 ... a hadam to je ok... zajtra xcem ist konecne na kontrolu... este som nemala kedy 😅 .
Gabi ja pijem 3v1 kazdy den... na ranajky si neodpustim 😝 a co ja viem... no cez den by mohol aj viac pospachtosit, ale v noci spinka ukazkovo... musim poklepat... klop klop klop 😀

petullia
7. jan 2009

tinus malinky je krasnunky.. 😝
juj ci sa nam tie detvaky vydarili baby 😀

cimba
7. jan 2009

gabi pozrela som fotky malého je krásny a zistila som že bol taký veľký ako moja malá. To som si myslela že iba baby sú také veľké lebo ked som rodila ja tak všetci chlapci boli maličký ani 3kg. Tak nás potom detičky potrápili 😉
petka držím palce aby si to zvládla, a nech už drží Lilianku v náručí 😉 aj mi sa potom budeme tešiť na fotočky 😀

petulia mne tiež vypadali štichy a vyzeralo to ako nejaké červíky až som sa zľakla že čo to je, nevedela som že to je štich, aj som do toho pichla či sa to nehýbe. 😀 No proste " lazy sa pohli"

tatolu
7. jan 2009

Dievočky, aj ja som dala niečo do albumu...

Ja som myslela, že všetky sa vstrebú 😅

tatolu
7. jan 2009

Ale máte pravdu.

Tie malé drobce sa nám podarili. To sú také malé zázraky. Stále nechápem, že to bolo vo mne a teraz je to mimo... A to už majú svoj vek... Mohlo by mi to konečne dôsť.

Musím mať bohatého rodiča, keď mám také dlhé vedenie 😉

sana15
7. jan 2009

ahojte. tak dnes bude resp. uz je nove babatko? jej, to sa tesim. snad som uz na rade ja 😵

sana15
7. jan 2009

fuha,kym som precitala vsetko od noveho roku 🙂 Zunka - vdaka za tvoju skusenost - konecne prva co sa odvazila to tu napisat tak ako to je. Mam sa teda na co tesit 😔 Ja som chytila prve bolesti pred dvoma dnami uprostred noci. trvalo to necele tri hodinky,ale jedine co som mohla robit bolo len chodit a chodit. skusila by som teplu sprchu, ale v panelakoch nam v noci tepla voda ani netecie 🙄

gabii83
7. jan 2009

cimba ak si to mne pisala, ja mam tiez babu, a nie chlapca 😝 😀
a dakujeme za pochvalu

ja som si tiez kukla vsetky nove fotky, tie babatka su najkrajsie stvoreenia na svete

ttina23
7. jan 2009

no naozaj sa nam tie deticky vydarili 🙂
janka tak teraz si ty na rade,kamosova priatelka mala termin ako ty a vcera porodila dievcatko Leu

cimba
8. jan 2009

gabi prepáč, už sa to tu tak hemží bábätkami že ani neviem kto má čo 😉
petka to už má asi za sebou lebo včera jej dali vyvolávačku

crysmile
8. jan 2009

ahojte baby.. co sa tyka kavy, ja som nasla nescafe bez kofeinu, je uplne suprova, taka s modrym vrchnakom a chut ma ako skutocna kava, takze ak niekto nepije kavu len kvoli tomu ze koji, a ma ju rad, tak toto je taka dobra nahrada, ja som ju len nedavno objavila..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre