• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

3. apríla 2017 
zuzkasm ani ja ti neporadim , ale nemala by si ist do nemocnici
30. jan 2009 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte maminky
Peťa skús si pred kojením nahriať prsníky teplým uterákom, alebo si ich osprchuj teplou vodou možno sa ti mliečko lepšie pustí a skús odsávať ručne, podľa mňa je to lepšie, ja som odsávala len ručne a dievčatá som kojila dlho staršiu až do 2 rokov a mladšiu 1,5 roka.
31. jan 2009 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tak maly Matej uz je na svete od 25.1. 6,25 hod. 53 cm 3780g....porod bol oki...a musim spomenut co sa tyka porodnice vo ZV a personalu ci na sale ci na alebo na novorodeneckom vsetci su super...tak im takto aspon chcem podakovat :slight_smile:
31. jan 2009 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzkasm, aj ja som v 40tt a dr mi povedala, že ak mi odíde zátka, mám ísť do nemocnice
31. jan 2009 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Matejko vitaj medzi nami :slight_smile: , zelame ti s Vikinkou vela zdravicka, dobre papaj a spinkaj. Maminke prajeme skore zotavenie a vela vela dobreho mliecka pre svojho milacika. :dizzy_face:
31. jan 2009 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inac v porodnici sme sa stretli spolu so sanou....a sestricka Denisa z novorodeneckeho mi povedala, ze sme sa konikarky prestriedali na tej istej izbe č.5 ja som bola 5/2 :slight_smile: myslim, ze gabii bola na tej istej posteli a cimba 5/3 :slight_smile:
tak sa majte idem hladat nejaky novy rezim na doma :wink:
31. jan 2009 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hlienova zatka môze odist aj tyzden pred pôrodom. do nemocnice treba utekat, ak je sytocervene krvacanie.
31. jan 2009 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
matka diky :slight_smile: a presne aj mne odtiekla hlienova zatka a isla som do porodnice...nastastie hned nato asi tak po 8 hod. uz isla aj plod. voda...ale sestricka vravela, ze ked odtecie hlien. zatka porod moze nastat aj za 2 tyzdne.... :sweat_smile:
31. jan 2009 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vítam Matejka, nech je zdravý a dobrý :wink:
31. jan 2009 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá, neviete niektorá, ako je to s vyvolávaním pôrodu vo zvolene? ak sa mi malé nenarodí do piatku, v piatok ráno mám ísť na príkaz doktorky do nemocnice. myslíte, že ešte v piatok budú so mnou niečo robiť? ako viem, cez víkend nevyvolávajú a ísť tam v piatok a čakať do pondelka sa mi vidí zbytočné
31. jan 2009 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jééééééééééj Kikuš aj ti si mamina, maličký je kráááááááásny :slight_smile: :slight_smile: aké je to byť maminou? Gratulujeme spolu s Eliškou. Ja som si už nato zvykla aj ked krajšie to bude ked to Eliška povie sama, ale nato si ešte počkám :wink:
prečo si tak neskoro napísala? Manželík mohol dať info....
matap nepomôžem ti s vyvolávačkou ja som ju našťastie nepotrebovala :confused:
31. jan 2009 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...dakujem vam za gratulacie...
tesim sa velmi z maleho....byva aj zly ale aj dobrucky....ja by som bola najradsej keby ostal takyto malinky...aj ked je to dakedy riadna drina...hlavne v noci ked place a ja som vyskusala uz vsetko a neviem mu pomoct....
my sme boli v porodnici o jeden den dlhsie, tak len teraz pisem...vcera prvy den doma...to som si musela najst system ako pokracovat od porodnice :slight_smile: ...ale podarilo sa.... :wink:

matap: teraz ked tam bola baba, ale ona uz mala kontrakcie tak jej dali vyvolavacku a bola sobota..., aby jej pomohli... no myslim si, ze je to o tom v akom stave si ty a male babo....ak je to oki urcite ti to nebudu silit...mozno sa ti to aj same rozbehne cez vikend uz v porodnici...je to tam fajn aj prostredie a aj personal...tak sa neboj :wink:
31. jan 2009 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kika ano som bola na tej istej posteli a aj petka_s, :grinning: :grinning: a ona tiez rodila u Melichercika, ty nahodou nie?
gratulujem je zlatyyyyy
31. jan 2009 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:

Tatiana75 - ked som chcela epiduralku, bola som vopred este pred pobytom v porodnici podpisat daky papier, vyhlasenie, ze som bola poucena a ze mam o epiduralku zaujem. Ale sestricka hovorila, ze sa to da podpisat aj pred porodom, aj tak je dost mala sanca, ze tam bude prave v case mojho porodu lekarka, co to moze pichnut. Netusim, ci sa v tejto oblasti za ten cas zmenilo.

Matap ja som mala vyvolavany porod vo Zvolene. Ale kazali mi prist vo stvrtok, aby mi ho mohli v piatok vyvolat. Lebo vo stvrtok mi robili este rozlicne predporodne vysetrenia. Neviem si predstavit, ze by Ta v ten isty den aj prijali aj porod vyvolavali. Navyse z vlastnej skusenosti by som povedala, ze piatok je na vyvolavanie porodu nie najlepsi. Mne sa porod z piatka pretiahol az na sobotu, potom kym sa rozhodli o cisarskom pre nepostupujuci porod to trvalo velmi dlho, myslim ze vdaka tomu, ze tam bol aj ten vikend a nakoniec museli volat lekarov, ktori mali pohotovost, takze neviem, mozno cez tyzden by to bolo rychlejsie ako na vikend. Ale to fakt neviem.
31. jan 2009 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tatiana všetko naj k tvojim zajtrajším meninám :slight_smile: :slight_smile: ja síce kalendár veľmi nesledujem ale ideme zajtra k švagrinej gratulovať tak mi nejako padol zrak na kalendár.

vitaj lubi22 :wink: :wink: zase niekto nový k nám pribudol.
kika potom napíš viac ked budeš mať čas
31. jan 2009 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Čaute kočky :wink: ,
ja som sem prispievala tesne po pôrode a teraz po čase som sem nakukla :slight_smile:
Malý má už päť mesiacov, no ešte si pamätám každý jeden zážitok z pôrodu, pôrodnice :slight_smile: . Neuveriteľne rýchlo to beží...
No a ešte patrím aj k tým, čo obývali izbu č. 5 :wink: . Ja konktrétne 5/1 :dizzy_face:
31. jan 2009 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cawteee.
ta ja dako nestiham v poslednej dobe. mliecko zatial vykryvam, ta sa to hadam dako umudri. no ja si nedavam sice obklady ale poriadne sa vysprchujem masaznou sprchou horucou... aj prsia aj chrbatik :slight_smile: ... ale ked sa mi netvori mliecko, ta je to aj tak zbytocne som zistila a ked ho mam tak akurat lepsie tecie a maly je cely zababrany :sweat_smile: . ... ale zatial to dako vydava, tak som v klidku. musela som 2x prikrmit, ale svet sa nezrutil, stale stoji :grinning:
Kikus a gratulujem k matejkovi :sunglasses:
Ja som rodila cez vikend a dostala som 3 vyvolavacky, bo som sa neotvarala a kontrakcie velke :confounded:
no tani ta vsecko najlepsie teda :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
1. feb 2009 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kika aj my s Matuskom gratulujeme
Aj ja som bola na 5/3
tatiana vsetko naj prajeme
matap podla mna nebudu s tebou nic roobit, ani somnou nerobili a isla som v piatok do nemocnici,
porodila som v stredu
1. feb 2009 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Peti a ostatné baby...ak môžem poradiť, tak ja by som odporučila: kúpiť si kávu meltu, ja som vypila aj liter denne, homeopatiká ricinus communis 5ch...ja som sa tiež bála, či mám alebo nemám dosť mliečka a stále iba kojím, príkrmy Dávidko nepozná :slight_smile: . To som si tiež vyčítala na nete :wink: .
A ináč pozdravujem Denisku z novorodeneckého, aj Jarku :wink:
1. feb 2009 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
iwuska kde ste fotili davidka?
1. feb 2009 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no predsa u Gabiky Halajovej... ze Iwus :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
aj my sa chystame, len akosi nie a nie zodvihnut telefon a objednat sa :sweat_smile: a dakujem Iwi za tip :wink:
1. feb 2009 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tinka, ako vraví Peti, u Gabiky Halajovej :wink:
Za máličko, mne boli tiež tieto infošky vzácne, keď som nevedela čo a ako :slight_smile:
1. feb 2009 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
diky baby, poslite mi prosim cislo,dakujem
1. feb 2009 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeej,
dakujem za gratulacie. dufam, ze i manzelik si spomenie :grinning:
1. feb 2009 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dík všetkým za rady - tak už len dúfať, že sa to narodí ešte pred piatkom, lebo sobotu, nedeľu nečinne preležať v nemocke sa mi nechce a navyše keď mám doma druhého synčeka, čo ma potrebuje
a k tomu mliečku - malého som kojila desať mesiacov a v obdobiach krízy mi pomohlo len častejšie prikladanie, aj keď často "nasucho" a tiež to trošku pobolelo
1. feb 2009 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Gabii, rodila som u doktorky Kamodovej a sestricky Uhliarovej, myslim, ze lepsie som asi ani nemohla vymaknut :wink:
1. feb 2009 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky.dakujem za vsetky gratulacie, este som nestihla ani vsetky precitat. som v jednom frmole - kojenie a prebalovanie,tak snad sa coskoro ozvem.
1. feb 2009 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeej, vitaj Jani, ako sa ma malicky?
1. feb 2009 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj Janka cakame fotky :slight_smile:
kika tak to si naozaj lepsie uz nemohla mat :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. feb 2009 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tinka, to číslo na Gabiku Halajovú: 0907 87 87 66 :wink:
Sani, kedy si rodila a ako sa volá maličký? :slight_smile:
1. feb 2009 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok