Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

ttina23
30. jan 2009

zuzkasm ani ja ti neporadim , ale nemala by si ist do nemocnici

janta78
31. jan 2009

Ahojte maminky
Peťa skús si pred kojením nahriať prsníky teplým uterákom, alebo si ich osprchuj teplou vodou možno sa ti mliečko lepšie pustí a skús odsávať ručne, podľa mňa je to lepšie, ja som odsávala len ručne a dievčatá som kojila dlho staršiu až do 2 rokov a mladšiu 1,5 roka.

kika22
31. jan 2009

Ahojte, tak maly Matej uz je na svete od 25.1. 6,25 hod. 53 cm 3780g....porod bol oki...a musim spomenut co sa tyka porodnice vo ZV a personalu ci na sale ci na alebo na novorodeneckom vsetci su super...tak im takto aspon chcem podakovat 🙂

matap
31. jan 2009

zuzkasm, aj ja som v 40tt a dr mi povedala, že ak mi odíde zátka, mám ísť do nemocnice

martina1305
31. jan 2009

Matejko vitaj medzi nami 🙂 , zelame ti s Vikinkou vela zdravicka, dobre papaj a spinkaj. Maminke prajeme skore zotavenie a vela vela dobreho mliecka pre svojho milacika. 😵

kika22
31. jan 2009

Inac v porodnici sme sa stretli spolu so sanou....a sestricka Denisa z novorodeneckeho mi povedala, ze sme sa konikarky prestriedali na tej istej izbe č.5 ja som bola 5/2 🙂 myslim, ze gabii bola na tej istej posteli a cimba 5/3 🙂
tak sa majte idem hladat nejaky novy rezim na doma 😉

martina1305
31. jan 2009

hlienova zatka môze odist aj tyzden pred pôrodom. do nemocnice treba utekat, ak je sytocervene krvacanie.

kika22
31. jan 2009

matka diky 🙂 a presne aj mne odtiekla hlienova zatka a isla som do porodnice...nastastie hned nato asi tak po 8 hod. uz isla aj plod. voda...ale sestricka vravela, ze ked odtecie hlien. zatka porod moze nastat aj za 2 tyzdne.... 😅

tatolu
31. jan 2009

Vítam Matejka, nech je zdravý a dobrý 😉

matap
31. jan 2009

dievčatá, neviete niektorá, ako je to s vyvolávaním pôrodu vo zvolene? ak sa mi malé nenarodí do piatku, v piatok ráno mám ísť na príkaz doktorky do nemocnice. myslíte, že ešte v piatok budú so mnou niečo robiť? ako viem, cez víkend nevyvolávajú a ísť tam v piatok a čakať do pondelka sa mi vidí zbytočné

cimba
31. jan 2009

jééééééééééj Kikuš aj ti si mamina, maličký je kráááááááásny 🙂 🙂 aké je to byť maminou? Gratulujeme spolu s Eliškou. Ja som si už nato zvykla aj ked krajšie to bude ked to Eliška povie sama, ale nato si ešte počkám 😉
prečo si tak neskoro napísala? Manželík mohol dať info....
matap nepomôžem ti s vyvolávačkou ja som ju našťastie nepotrebovala 😕

kika22
31. jan 2009

...dakujem vam za gratulacie...
tesim sa velmi z maleho....byva aj zly ale aj dobrucky....ja by som bola najradsej keby ostal takyto malinky...aj ked je to dakedy riadna drina...hlavne v noci ked place a ja som vyskusala uz vsetko a neviem mu pomoct....
my sme boli v porodnici o jeden den dlhsie, tak len teraz pisem...vcera prvy den doma...to som si musela najst system ako pokracovat od porodnice 🙂 ...ale podarilo sa.... 😉

matap: teraz ked tam bola baba, ale ona uz mala kontrakcie tak jej dali vyvolavacku a bola sobota..., aby jej pomohli... no myslim si, ze je to o tom v akom stave si ty a male babo....ak je to oki urcite ti to nebudu silit...mozno sa ti to aj same rozbehne cez vikend uz v porodnici...je to tam fajn aj prostredie a aj personal...tak sa neboj 😉

gabii83
31. jan 2009

kika ano som bola na tej istej posteli a aj petka_s, 😀 😀 a ona tiez rodila u Melichercika, ty nahodou nie?
gratulujem je zlatyyyyy

lubi22
31. jan 2009

Ahojte 🙂

Tatiana75 - ked som chcela epiduralku, bola som vopred este pred pobytom v porodnici podpisat daky papier, vyhlasenie, ze som bola poucena a ze mam o epiduralku zaujem. Ale sestricka hovorila, ze sa to da podpisat aj pred porodom, aj tak je dost mala sanca, ze tam bude prave v case mojho porodu lekarka, co to moze pichnut. Netusim, ci sa v tejto oblasti za ten cas zmenilo.

Matap ja som mala vyvolavany porod vo Zvolene. Ale kazali mi prist vo stvrtok, aby mi ho mohli v piatok vyvolat. Lebo vo stvrtok mi robili este rozlicne predporodne vysetrenia. Neviem si predstavit, ze by Ta v ten isty den aj prijali aj porod vyvolavali. Navyse z vlastnej skusenosti by som povedala, ze piatok je na vyvolavanie porodu nie najlepsi. Mne sa porod z piatka pretiahol az na sobotu, potom kym sa rozhodli o cisarskom pre nepostupujuci porod to trvalo velmi dlho, myslim ze vdaka tomu, ze tam bol aj ten vikend a nakoniec museli volat lekarov, ktori mali pohotovost, takze neviem, mozno cez tyzden by to bolo rychlejsie ako na vikend. Ale to fakt neviem.

cimba
31. jan 2009

tatiana všetko naj k tvojim zajtrajším meninám 🙂 🙂 ja síce kalendár veľmi nesledujem ale ideme zajtra k švagrinej gratulovať tak mi nejako padol zrak na kalendár.

vitaj lubi22 😉 😉 zase niekto nový k nám pribudol.
kika potom napíš viac ked budeš mať čas

iwuskaaa
31. jan 2009

Čaute kočky 😉 ,
ja som sem prispievala tesne po pôrode a teraz po čase som sem nakukla 🙂
Malý má už päť mesiacov, no ešte si pamätám každý jeden zážitok z pôrodu, pôrodnice 🙂 . Neuveriteľne rýchlo to beží...
No a ešte patrím aj k tým, čo obývali izbu č. 5 😉 . Ja konktrétne 5/1 😵

petullia
1. feb 2009

Cawteee.
ta ja dako nestiham v poslednej dobe. mliecko zatial vykryvam, ta sa to hadam dako umudri. no ja si nedavam sice obklady ale poriadne sa vysprchujem masaznou sprchou horucou... aj prsia aj chrbatik 🙂 ... ale ked sa mi netvori mliecko, ta je to aj tak zbytocne som zistila a ked ho mam tak akurat lepsie tecie a maly je cely zababrany 😅 . ... ale zatial to dako vydava, tak som v klidku. musela som 2x prikrmit, ale svet sa nezrutil, stale stoji 😀
Kikus a gratulujem k matejkovi 😎
Ja som rodila cez vikend a dostala som 3 vyvolavacky, bo som sa neotvarala a kontrakcie velke 😖
no tani ta vsecko najlepsie teda 😝 😉

ttina23
1. feb 2009

kika aj my s Matuskom gratulujeme
Aj ja som bola na 5/3
tatiana vsetko naj prajeme
matap podla mna nebudu s tebou nic roobit, ani somnou nerobili a isla som v piatok do nemocnici,
porodila som v stredu

iwuskaaa
1. feb 2009

Peti a ostatné baby...ak môžem poradiť, tak ja by som odporučila: kúpiť si kávu meltu, ja som vypila aj liter denne, homeopatiká ricinus communis 5ch...ja som sa tiež bála, či mám alebo nemám dosť mliečka a stále iba kojím, príkrmy Dávidko nepozná 🙂 . To som si tiež vyčítala na nete 😉 .
A ináč pozdravujem Denisku z novorodeneckého, aj Jarku 😉

ttina23
1. feb 2009

iwuska kde ste fotili davidka?

petullia
1. feb 2009

no predsa u Gabiky Halajovej... ze Iwus 🙂 😝
aj my sa chystame, len akosi nie a nie zodvihnut telefon a objednat sa 😅 a dakujem Iwi za tip 😉

iwuskaaa
1. feb 2009

Tinka, ako vraví Peti, u Gabiky Halajovej 😉
Za máličko, mne boli tiež tieto infošky vzácne, keď som nevedela čo a ako 🙂

ttina23
1. feb 2009

diky baby, poslite mi prosim cislo,dakujem

tatiana75
1. feb 2009

jeeej,
dakujem za gratulacie. dufam, ze i manzelik si spomenie 😀

matap
1. feb 2009

dík všetkým za rady - tak už len dúfať, že sa to narodí ešte pred piatkom, lebo sobotu, nedeľu nečinne preležať v nemocke sa mi nechce a navyše keď mám doma druhého synčeka, čo ma potrebuje
a k tomu mliečku - malého som kojila desať mesiacov a v obdobiach krízy mi pomohlo len častejšie prikladanie, aj keď často "nasucho" a tiež to trošku pobolelo

kika22
1. feb 2009

Gabii, rodila som u doktorky Kamodovej a sestricky Uhliarovej, myslim, ze lepsie som asi ani nemohla vymaknut 😉

sana15
1. feb 2009

ahojte kocky.dakujem za vsetky gratulacie, este som nestihla ani vsetky precitat. som v jednom frmole - kojenie a prebalovanie,tak snad sa coskoro ozvem.

kodada
1. feb 2009

jeeej, vitaj Jani, ako sa ma malicky?

ttina23
1. feb 2009

ahoj Janka cakame fotky 🙂
kika tak to si naozaj lepsie uz nemohla mat 🙂 🙂 🙂

iwuskaaa
1. feb 2009

Tinka, to číslo na Gabiku Halajovú: 0907 87 87 66 😉
Sani, kedy si rodila a ako sa volá maličký? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre