Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

martina1305
2. feb 2009

petullia - este som nebola kocikovat, zatial malu privykam pri otvorenom balkone. zajtra ideme k doktorke na prvu poradnu a od stredy ak bude pekne pocasie, tak by som uz chcela ist s nou aj von. zatial len tak na 30 minut. ale do arboreta môzeme ist niekedy spolu, budem sa tesit. 😀

martina1305
2. feb 2009

vivien22 - môj pôrod najdes na strane 48, mrkni tam. tie zaverecne tlaky su dost velke bolesti (tie som si poctivo odkricala 😉 ), ale celkovo svoj pôrod hodnotim ako rychly a na prvorodicku super.

vivien22
2. feb 2009

martinka - idem prečítať 😉

cimba
2. feb 2009

baby predávam vaničku kupovanú v BA v predajni predeti.sk je ako nová, foto pošlem na mail za 8,30€

kika22
2. feb 2009

takze nemusia byt horucky tak to ma tesi...a dufam, ze to zvladneme.... 😅 to pichaju do pleca alebo do nozicky?
sana tak mozno sa aj uvidime v stredu na tbc.... 😉

petullia
2. feb 2009

do pleca a fakt je to rychlovka, sme tam boli 5 minut aj s cestou... aj my ideme na ockovanie zajtra ale neviem na ake 😅 ... zajtra budem mudrejsia 🙂

iwuskaaa
2. feb 2009

Kika, horúčky určite nebude mať, proti TBC by nemala horúčka naskočiť 🙂 . Aspoň sa vraví 😉 . Pichajú do pleca a je to rýchlovka ako vraví Peti 🙂 . Náš malý má ešte teraz značku na pliecku od injekcie.
Janka, gratulujem k Matúškovi 😵 a hoď sem priebeh pôrodu, ja som to tiež rada čítala pred pôrodom 😀 . A nevyplašilo ma to 🙂
Neboj sa Vivien 😉
Peti, Vám budú pichať buď Prevenar alebo Hexa vakcínu 😉 . Ak Ti môžem poradiť, hneď si zober studený obklad na nožičku a Nurofen (2,5ml), aby maličký nedostal horúčky 😉 . Mne to tak poradila hneď detská lekárka a problém sme nemali žiadny a to bol očkovaný už 4x 🙄

kika22
2. feb 2009

tak ste ma potesili, ze horucky nehrozia... 🙂

tatolu
3. feb 2009

Vivien, chcela som Ti iba napísať, aby si sa nebála.
Všetci doktori, ktorí teraz ženu odrodia sú vo Zvolene veľmi dobrí.
Tí čo moc neboli, tak už nie sú pri pôrode 😉

ttina23
3. feb 2009

dnes sme boli v poradni vazime 5520g 🙂
vo stvrtok nam idu brat krv, tak som zvedava , ako to drobcek zvladne a hlavne maminka ☹

zunka
3. feb 2009

Tina, my sme boli včera a malý váži 4400g - sestrička sa čudovala, že koľko veľa pribral.
Viete mi povedať niekto, tie kvapky Vigantol a Kanavit, to má dokedy brať? Či kým neminiem fľaštičku?

vivien22
3. feb 2009

ďakujem za podporu, veď ja sa nebojím aspoň zatiaľ 🙂

ttina23
4. feb 2009

zunka tak vy tiez krasne priberate 🙂
vigantol nam tiez este kazala brat, ze ked kojime a kanavit uz len raz za mesiac

petullia
4. feb 2009

Cawte, no nam vigantol povedal, ze ten sa moze brat neobmedzene dlhoa tym nic nepokazis a kanavil neberieme vobec. ani nespomenul... aj my sme boli u doktora vcera a skoro odpadol ked maleho polozila sestricka na vahu 😀 ... najskor sme rozoberali prikrmovanie a tak a potom ked videl kolko pribral ta hned skludnel aj on aj ja 😝 ... za dva tyzdne 850g xi... som vravela, ze je to maly zrut. 😀 tak povedal, ze mama je najmudrejsia v tomto pripade a mam robit tak ako uznam za vhodne, ze je to vsetko ok 😎 ... jaaaaaj... hned som mala sebavedomie o 5 schodov vyssie. 😀
Injekcie sme nedostali, ze az nabuduce, bo to dako zle poratal... ved este nemame 3 mesiace 😅 , tak az 23.2. a to dostaneme aj pneumokoka a aj tu na vsetko 😀 (neviem eke vsetky choroby su tam).
Vivi ani sa nemas coho... sak dako musi to babo vyliezt...nie? 😉

petullia
4. feb 2009

Babuchy budete chodit plavat so skorcami??? bo ja by som velmi xcela, ta by nam bolo veselsie 🙂

gabii83
4. feb 2009

mi budeme a od dvoch mesiacoch budeme zacat cvicit vo vanicke, ku svagrinej chodila baba k malemu a ma to na dvd takze nemusime ju volat ale svagrina pride a ukaze poomoze.. je to super vec....

dnes mam najnevyspatejsiu noc za saebou hoci celkom dobre spala ale vcera som sa tak vycerpala a neskoro zaspala cely den bola na rukach , ale hlavne je ze je zdrava

petullia
4. feb 2009

Gabi aj k sesterke chodila cvicit domov baba, aj som planovala ze aj ku nam bude... ale akosi neydalo... neviem zodvyhnut telefon... ale do bazena xcem ist urcite... aj ja sa vycvachtat 😀

gabii83
4. feb 2009

kedysi to stal 700 ale to ako kamaratksa cena teraz si myslim moza okolo 1200 😖
typ

ale mi to ideme robit keed bude mat 2 mes a neskor do bazena

vy kam chcete vo zv nie je ak sa nemylim

bb megagym?? alebo nedaleko sliaca ci kde je este?

aduuska
4. feb 2009

Ahojte babenky, ja mam termin okolo 20.4. a chcela by som rodit vo Zvolenskej nemocnici. Rada by som sem zacala chodit na predporodnu pripravu aj som si uz nasla nejake info o tom, kedy to prebieha. Viete mi povedat ci sa musim vopred telefonicky objednat alebo staci ked len pridem na danu hodinu? Na tej prednaske moze byt pritomny aj moj manzel? Dakujem

iwuskaaa
4. feb 2009

Aduuuska, zmenň si pas, už si mala byť dávno po pôrode 😉 😀 ...
Treba si tam zavolať a objednať sa. Býva to každú stredu a ak pôjde aj manžel, je to len výhoda 😉 . Môj bol a sestrička ho za to pochválila 😵 😀

aduuska
4. feb 2009

iwuskaaa, dakujem, zavolam si tam. Tvoj malicky je krasny. Drzte sa.

iwuskaaa
4. feb 2009

Aduska, ďakujem aj ja 😉
Ak nemáš číslo, môžem Ti poslať 😉

zuzik25
4. feb 2009

ahojte maminky, chcem sa opytat vas skusenych co ste rodili vo ZV. aky bol pristup sestriciek na novorodeneckom, hlavne k prvorodickam? chcela by som ist rodit sem, u nas v BB je to kadejake, pocula som vselico. budem povdacna za kazde info. 😉

ttina23
4. feb 2009

zuzik sestricky su super a aj doktori

sana15
4. feb 2009

ahojte kocky.tak mame dnes po prvej poradni. vazime IBA 3450 g, ale neviem kolko sa ma tyzdenne priberat. celkovo sme ok, ockovanie sme zvladli.
ktosi sa ma pytal pri kom som rodila, tak pri Dr. Melichercikovi a porodnej asistentke p. Uhliarovej.

sana15
4. feb 2009

a k porodu. v pondelok o 8.30 som dostala tabletku na vyvolanie. kontrakcie nastupili hned,ale otvorena som bola stale iba na spic prsta a az do vecera na jeden prst 😒 Vecer som sa dostala spat na izbu,kde by sa mi akoze malo lahsie cakat. pohodlnejsie to sice bolo ale len na chvilku,lebo o 22.30 mi odtiekla plodova voda a tie ozajstne bolesti este len nastali,aj ked som si dovtedy myslela,ze uz horsie to nebude 😔 Este do 2.00 rano krcok nepovolil,stale iba na 2 prsty a to som uz myslela ze uz to nezvladnem. uz by som brala aj cisarsky aj cokolvek,epiduralku mi vraj mozu pichnut az ked budem na 4 prsty....to som si nevedela ani predstavit. po 3.00 mi pichli nejaku injekciu a dali klystir, ale to som uz so sprchy vysla az po 4.00 v zufalstve kde je ta epiduralka. dostala som tie spominane tlaky na konecnik a ked ma vysetrili a povedali ze ideme rodit neverila som. bolest to bola 😖 ani nejdem opisovat, pamatam si ze na koze som stonala, ze "boli". Maleho som vytlacila na 3 kontrakcie, to bola rychlovka. tlacila som vsak uplne bezhlavo, ani neviem ako,lebo z toho vycerpania som uz nevedela ovladat absolutne nic vo svojom tele, ani rozum. Maly sa narodil presne o 4.30 v utorok rano. Sitie sa prezit dalo,sice nic prijemne,ale oproti tomu co bolo pred nim to uz bolo nic. stehov ani neviem kolko mam, ale nitiek tam mam doost vela 😔 Ale ten pocit,ked vam dietatko ukazu,ten sa neda nicim vynahradit 😵 Na izbu som maleho dostala uz o 10-tej a aj ked som dva dni a dve noci ani oka nezazmurila a par noci pred vyvolavanim v nemocke bolo tiez o nicom, aj tak som sa cely ten cas len divala na maleho a nevedela sa od neho odtrhnut.

sana15
4. feb 2009

a uz som aj dopisala a docitala spatne vase prispevky. malicky sa zacina mrvit, uz nech asi idem nieco robit 😅

saaskia
4. feb 2009

Ahojte, neviete mi poradiť od kedy sa môže chodiť plávať s batolatami vo Zvolene alebo na Sliači? Ak máte nejaké info o tom tak mi prosím napíšte.
Ďakujem

ttina23
4. feb 2009

jani a lubos bol pri porode?
a cakame fotky 🙂

lubi22
4. feb 2009

Ahojte 🙂

Saaskia na Sliaci sa plave s babulkami od ukoncenych 5 mesiacikov. My sme tam chodili so Samkom az do jedneho rocka, potom som otehotnela znovu a lekar mi vodu - kupanie v tehu neodporucal. Takze sme prerusili. Ale bolo tam super, samkovi sa to velmi pacilo, verim, ze ked bude mat babulko 5 mesiacikov budeme pokracovat v plavani s oboma detickami 😉

Zuzik25 - pristup sestriciek aj lekarov vo ZV bol super, preto sa tam chystam aj druhy krat. Hlavne som ocenila, ze sestricky z novorodeneckeho nemali problem mi milionkrat pomahat pri kojeni, vsetko uplne v pohodicke, lebo hoci si clovek kopec veci nastuduje, realita je predsa len ina. Fakt boli vsetci velmi mili 🙂

Maminky - chcela som sa spytat, ak ste niektora rodili planovanym cisarskym, bol manzel pri Vas, alebo bol za tym sklom mimo saly? Ja som sice Samka nakoniec rodila cisarskym ale bolo to neplanovane, cize nebolo casu aby sa venovali aj muzikovi, tak cakal za sklom mimo miestnosti. Neviem, ako to bude teraz. Vdaka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre