Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

ellla
11. júl 2007

no to si ma nepotesila☹ . ja som tohoto pana doktora nezazila na vlastnej kozi, ale reakcie zien, ktore ho zazili si casto protirecia, tak sa len snazim nerobit paniku a byt v pohode. toto mi k pohode neprispieva... moj manzel ho sice pozna osobne, chodili spolu do jedneho rocnika na gympli, ale ako lekara ho nepozname. ja som so sestrickami zazila uplne protichodnu situaciu ako ty. tvrdili mi, ze ako odbornik je dobry (co aj niektore zeny, ktore pri nom rodili). toho zleho som vsak pocula omnoho viac, to je fakt, len som sa nechcela zbytocne stresovat. teraz budem len dufat, ze popri tom mnozstve doktorov, ktori tam sluzia na neho nenatrafim. tak mi drz palce, lebo porod ma caka coskoro 🙂

anjelik85
12. júl 2007

Nie, nestresuj sa. Bude ako má byť. A okrem toho, keď by si nejakého doktora nechcela, tak sa môžeš dohodnúť s iným a po pôrode sa platí 6 či 7 tisíc. Neviem presne. Ja som našťastie rodila u Kamoďovej. Haring je mamin spolužiak bývalý, tak pri komplikáciách som ho mala vybaveného. Ale nebolo treba. Len ma bol zašívať, lebo malá bola dosť rozmerná, tak ma dotrhala aj napriek nastrihnutiu. Kamoďová má veľmi citlivý a ľudský prístup. Ja ti na Šima môžem povedať len svoj názor podľa toho, ako som ho zažila na vlastnej koži. Čítam, že pár žien má aj dobré skúsenosti. Len tie sú asi v menšine čo sa jeho týka. Ale ty buď v pohode. Ja som sa tiež strestovala, že Jéééžiš, čo keď bude mať službu on a neprospievalo mi to. A všetko dobre dopadlo. Tak držím palce. A viete aj čo budete mať? Či prekvapko?

ellla
12. júl 2007

Bude to chlapcek - Samuel. Moja rodina mi tiez vybavila niektoru z tych porodnicok, ale tiez dufam, ze nebude treba ich volat. Mam v zalohe aj EPI, ale to vo zvolenskej porodnici nie je iste... Tak uz len v zdravi to prezit. To vies , my druhorodicky uz vieme do coho ideme. Ked som rodila svoju dceru, mala som 20 a v tom veku ma pred porodom zaujimalo len ake dam meno a co na babatko nakupim. Teraz uz to beriem inak, nejaky skriatok vo mne sa obcas prebudi...ale ja sa ho snazim vzdy zahnat 🙂

michalag
7. aug 2007

ahoj ellla, tak vam blahozelam k syncekovi 🙂 .
Aky si mala porod a kto ti bol pri porode?

anjelik85
7. aug 2007

Ahoj Ella, aj ja sa pripájam. Už ste domka? U koho si rodila? Mala si aj EPI, či akurát neslúžili "picháči"? 😀

ellla
9. aug 2007

ahojte, uz sme doma, pisala som aj kockam na inom fore, tak si pozrite:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ellla
9. aug 2007

EPI som nemala, lebo som rodila v noci, ale ani nebolo treba, lebo som mala porod - rychlovku. ani som nedufala, ze to pojde tak hladko... rodila som pri MUDr.Tauferovi a som spokojna. sice ma musel nastrihnut lebo maly bol dost velky a jeho hlavicka ma trochu potrapila, ale sitie som necitila, mala som to dobre umrtvene.

lienkah
16. aug 2007

ahojte
ja chcem len pochváliť...rodila som pri MUDr. Kamoďovej a musím povedať, že je to doktorka s veľkým srdcom a citom. Veľmi mi pomohla svojim prístupom pri pôrode, aj pri samotnom tlačení, keď ma povzbudzovala a hovorila mi čo mám robiť citlivo a snažila sa mi pomôcť ako sa len dalo...VEĽKÁ VĎAKA!!!

ada78
autor
17. aug 2007

Ahojte. Tak aj my to uz mame za sebou. Zvolensku porodnicu teraz vsade odporucam. Rodil nas MUDr. Taufer, ale vacsinou bola s nami sestriicka Ivetka - velmi mila (hlavne, ked ja som bola sem-tam neprijemna 😀 )
A sestricky na novorodeneckom suu tiez perfektne.

Pocas porodu som sice vykrikovala, ze maly bude jedinacik, ale keby nahodou ... 🙂 , tak znovu idem rodit do ZV.

michalag
17. aug 2007

ada, Gratulujem. Videla som vas v Zurnali a maly je krasny 🙂

ellla
17. aug 2007

ada - aj ja gratulujem. Misko je krasne dieta, nech vam robi len radost. my sme sa asi minuli len o jeden den. mna 7.8. prepustali. kedy to fotili do zurnalu? ja som nic take nezaregistrovala.

ada78
autor
17. aug 2007

Vdaka kocky.
Do Zurnalu tusim fotili vo stvrtok (9.8.). Ked prisla ta pani, tak maly strasne plakal, skoro sa nam ho nepodarilo odfotit. 🙂

Inac, vsetci sa tam stale cudovali, ze rodime vo ZV, ked sme so Senca. So to vysvetlovala asi 50x. 🙂

michalag
17. aug 2007

😀 😀 😀 , ved im to moze byt jedno kde si rodila a ked si si vybrala ZV, tak maju byt radi, a nie sa stale vypytovat, no nie?

evicky
18. aug 2007

Ahoj Ada gratulujem k malému Miškovi.Mala si aj EPI, ktorú si tak veľmi chcela, alebo si to zvládla bez. Nech ste zdraví a rastiete do krásy, držte sa. 😅

ada78
autor
20. aug 2007

Dakujeme Evicky. 🙂 EPI nnebola. Rodili sme vecer a strasne rychlo. Ked som prisla do porodnice, tak som bola otvorena na 4 cm. Doktor mi pustil plodovu vodu a o 2 hodiny bol malicky na svete. 😀

Ja som sa tak strasne bala porodu, ale teraz je to horsie. Najskorr som dostalala zapal prsnika, teraz maly nechce spinkat a zvracia. No proste jedna radost.
Nastasie si to drobec "zehli" krasnymi usmevmi. 🙂 🙂 🙂

Baby, co zabera na to zvracanie? A co na stikutku?

evicky
20. aug 2007

Nám na štikutku pomôze cajik, alebo si troška poplakať a navracanie neviem, my nevraciame 🙂

michalag
20. aug 2007

ada, aj nam maly stale stikutku, ale to je normalne. U nas nepomahalo nic, muselo prejst same od seba.

fifa
21. aug 2007

evicka, z vrackaním chod k lekárovi, my sme tiež vracali,, može ist o reflux, ale aj na alergiu, ale ty asi kojíš, tak potom neviem...

ikaika
25. aug 2007

baby kedze zvolenska porodnica ma len 1 nadstandardnu izbu nemali ste problem dostat sa tam?
Popripade ako je to na inych izbach?
Potesim sa akejkolvek informacii 🙂

ajko
25. aug 2007

ja som neležala na nadštandardke, ale na klasickej izbe, a bolo to v pohode. rodila som tam už dva krát a zakaždým som natrafila na celkom fajn baby na izbe, takže som bola spokojná. práveže sme si jedna druhej strážili detičky, keď sme mali návštevu atď. akurát čo sa týka napríklad večerného kúpania, tak sme sa museli nejako dohodnúť pokiaľ sa nám detičky zobudili naraz, ale to sa fakt stávalo málokedy.

ada78
autor
26. aug 2007

Ja som mala nadstandartku a bolo to super. Navstevy mi chodili na izbicku, ked mal malicky urevanu noc, tak sme nikoho nebudiili. Je tam chladnicka (nasi mi nosili jogurtiky a tak), a v mikrovlnke som si sterilizovala cumlik a klobuciky. A este je tam celkom pohodlne kresielko na kojenie. A ja som najviac ocenila, ze posledne 2 noci taam s nami spal aj tatinko, tak sme si mohli starostlivost o babetko trenovat pod odbbornym dohladom.

Ja ked budem rodit znova, tak by som zase chcela nadstandartku.

ellla
28. aug 2007

ja som tiez zvazovala nadstandantnu izbu, ale nakoniec som bola rada, ze som na obycajnej. bola som na nej najskor 2 dni sama a podla mna to malo viac nevyhod ako vyhod. ked som isla do sprchy na WC alebo do jedalne, musela maleho dat bud na novorodenecke, alebo niekoho poprosit, aby postrazil. boli tam celkom zlate kocky na inych izbach, takze som prosila ich... potom mi dali spolubyvajucu a bolo to super - deticky sme si navzajom postrazili a cas nam rychlejsie isiel, lebo sme si mali s kym pokecat...ja by som nadstandatnu zvazovala len ak by som tam bola s manzelom celu tu dobu, aj to si myslim, ze tie peniazky sa daju aj lepsie investovat.

ellla
28. aug 2007

inak veka chladnicka bola aj na chodbe, takze nebol problem ani v tom... 🙂

lubi22
28. aug 2007

V case, ked som bola vo Zvolene ja, bol dost problem dostat sa na tu nadstandardnu izbu, boli sme dve, co sme mali o nu zaujem, nastastie ta druha mamicka si to rozmyslela, lebo mala dvojku, kde bola sama. Bolo to super, peniazky vobec nelutujem, ved clovek nerodi velakrat za zivot. A je fajn, ze sa v tej izbe necitis ako v nemocnici, ale skor ako v hoteli. Mas vlastnu kupelnu, WC, a aj jedlo nam nosili na izbu, samozrejme navstevy k nam tiez mohli prist hocikedy. Ja som mala pri sebe cely cas manzela, bolo to super, mozem odporucit 🙂

anjelik85
31. aug 2007

ahojte, tak ja som nadštandardku odmietla, lebo za tie peniaze môžem kúpiť pre dieťatko niečo. sme totiž na tom tak, že rátame každú korunku. ja som rodila 25.9 v pondelok a boli sme na izbe dve. ale spolubývajúca odišla 27.9 a až do prepustenia som bola sama na izbe. /domov sme šli 30.9./ dosť mi bolo smutno. aj som si poplakala. nemala som s kým kecať. bolo mi blbé chodiť na iné izby. takže som aj ľutovala, že som nešla na nadštandardku. pretože aj tak som bola sama a na tej izbe je aspoň tv a tak. takže nabudúce si to asi zaplatím, ak na to budem mať. ale inak bolo super. keďže som bola sama, manžel mohol chodiť priamo na izbu.
takže ja môžem našu pôrodnicu len odporučiť. papá!

ada78
autor
1. sep 2007

Anjelik, za tv ti luto nemuselo byt. Sla len 1, 2 a zrnita markiza. 😠
Ja som mala telku len ako zvukovu kulisu, aby sa maly nenaucil na totalne ticho. 😀

veva1
10. sep 2007

ahojte
kedze sa chystam tiez rodit vo ZV,tak som nakukla do tejto diskusie.Ked tak pozeram tak uz ste vsetky porodili a tesite sa zo svojich balickov 😵 . Ja som bez uvazovania hned rozhodla ze chcem rodit v ZV,chcela by som ist do nadstardantnej izby( nie preto ze mi vadi spolocnost,ale koli toaletam.Som na ne strasne hakliva a 5dni si nesadnut a este po porode...) Este nie sme presne s manzelom dohodnuty ci bude pri porode a zatial sme to uzavreli ,ze uvidime. Su dovody precp chcem aby bpl a su preco nie. Kym som si neprecitala toto forum tak som aj rozmyslala zaplatit si lekara,no a koli tomuto prispievam. Chcela som si zaplatit prave tu tolko oblubenedo dokiho Sima 🙂 . Som jeho pacientka a som s nim aj spokojna. Je pravda ze toho vela nenahovori a nie je extra spolocensky,ale v zivote nebol neprijemny,je trpezlivy,odpovie mi priamo na otazky atd. Pride mi skor taky tichy dobracisko. No a po profesionalnej stranke som pocula ze je jeden z naj odbornikov v ZV. Asi je potom otazne comu da clovek prednost pri porode.Ci ochote,sympatickosti a ludkosti,alebo profesionalite. Neviem.Som sa teda rozhodla ze to necham na nahodu,aky doki bude mat sluzbu a investujem tych 7 000 radsej pre dietatko.

ada78
autor
10. sep 2007

Veva, aj ja som to nechala na nahodu, mala som Taufera a bola som uplne spokojna. Ked sa "nebojis" Sima, tak zbytocne neplat. Vazne su tam vsetci zlati. 😉

A za tych 7000, co sme usetrili sme si kupili super vysavac. 😀 😀 😀

veva1
10. sep 2007

ved to ze ja som si prave jeho chcela zaplatit 🙂

anjelik85
10. sep 2007

Ahoj veva1. No, on je možno taký ku svojim pacientkam. Ale keď sa dostane do kontaktu so ženami v pôrodnici a na gynekológii, ktoré jeho pacientky nie sú, tak sa dajú dobré:zlé skúsenosti porovnať 1:50. Je totiž dosť necitlivý vo svojich výrokoch. Neviem, ako by ti padlo, keby si potratila a on ti s iróniou v hlase povie, buď ste to tam nemali alebo to tam už nie je. Takže toľko k mojej skúsenosti. A tiež príjemné sono po brušku, keď ti bruško nenatrie gélom. Keď som bola v pôrodnici a mal službu, robil kontroly materníc všetkým ženám po pôrode. Sonom. ANI JEDNEJ nedal ten gél na bruško. Všetky sme mali celé brušká červené. A tá kontrola bola tiež taká. Ledva si si ľahla a vyhrnula tričko, už si mohla ísť. To bola kvalitná kontrola maternice, či ti tam niečo neostalo. A ešte jeden príspevok, keď jednej mamičke poranil pri pôrode krčok maternice. A takých prístupových a kvalitných príbehov je strašne veľa. Takže, ty, keď si jeho pacientka, nespoznáš ho z takejto stránky. On sa o svoje pacientky musí snažiť, keď chce zarobiť. Inak by mu všetky odišli. Už v nemocnici nemá takú snahu. Tam majú neodstatok doktorov, takže asi tak. No aj samé sestričky len očami pri ňom prevracajú. Toľko k dr. Šimovi. Inak sú tam všetci super. Len ešte jedna sestrička neviem či tam je. Tá ma ešte ten typický starý komunistický prístup. Tak držím palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre