Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

gabii83
20. feb 2009

ahojte baby vidim ze riesite ortopedov na predoslej str. v BB odporucam Al - Khourri ho, je dobry simpatak, a babatka uprednostnuju ja som tam ani sekundu necakala, tu je kontakt na dr, ma aj net
www.khouri.sk

MUDr.Khouri Ihsan, CSc.
Krížna ulica číslo 1
Banská Bystrica
974 01

mapa

Telefón
Ortopedické oddelenie: 048 4153613

gabii83
20. feb 2009

ttina23 to je ten arab, kika22 odporucam zlaty doky 😉

cimba
21. feb 2009

ahojte baby dávno som tu nebola ale poctivo vás čítam,
no Vivien na sono môžeš ísť aj na vlastnú žiadosť do nemocky kde robia sono zaplatíš si 300,- Sk teraz euráče a oni ti urobia sono aj ti všetko povedia koľko malé váži meria..... ja som to tiež takto urobila, a čo sa týka prietokov tak som ich absolvovala asi 6 krát ak nie viac asi 3 týždne pred pôrodom každý týždeň to ti skontrólovať musia lebo ti vyživuješ bábo a či mu dobre prúdi krv cez pupočník alebo nejako tak sa to volá. A či ti nestarne maternica v prípade že prenášaš, tak potom tomu nechápem prečo ti to dokina povedala, zaplať si a budeš vedieť viac.
no a musím sa pochváliť malá si ašla svoj režim 😀 😀 😀 chodíme spávať už o 23.00 a vstávame sem tam okolo 5.00 to jej dám papať a dám ju zase spinkať a spí do 9.30 júúúúúúj ale som rada, už aj poobede sa naučila spinkať ale musí mať niečo v ústach musí si pocuckávať. No ved konečne to jej trvalo. Ale všetko sa zmenilo ked ju pichali proti pneumokokom a hexa vakcínou asi bola unavená tak zaspala a už si potom tak zvykla. Keby som to vedela tak ju dám zaštepiť skôr 😉 😀 😝
sana neboj sa upraví sa to ja som čakala 3 mesiace a oplatilo sa 😉
no nejako som a rozpísala ozaj luckamis mám Jakubka narodil sa 8.2 o 00.40 a váži 4130g a 55cm 🙂

ttina23
21. feb 2009

gabii83 ano to je on, velmi zlaty dr. aj ja len odporucam a aj sestricka bola super a bez cakania 🙂

cimba tak to je super ze malicka si nasla rezim , zato nas Matusko sa stale horsi, kazde 2 hod sa budi a po kojeni je 1,5 hore,uz som taka navyspata cez den spi doobeda 2x pol hod.a pobbede v kocari aj 3 hod. mamu bolia nohy ale aspoom spi
no dufam ze aj my sa napravime po 3 mesiacoch 😉

luckamis gratulujeme prajeme vela vela zdravia ,mliecka a hlavne spanku 🙂 🙂 🙂

kika22
21. feb 2009

gabii: dikes za super typ 🙂...zavolam tam...nemam toiz odvahu cakat s malym 2,5 hod. ako pisala zunka v cakarni...ani neviem ci by mi vydrzal bez kojenia a tak...

a co sa tyka prietokov ja som ich mala robene, pretoze moj doktor mal v ambulancii pristroj, cize ked som bola v poradni sono a aj prietoky som mala...ale vraveli mi baby, ze sa da priplatit a poslu ta na prietoky aj este pred porodom...ale pupocnu snuru ci je omotana to tam nevidiet...to sa zisti asi len pri porode...

sana a mne doktorka povedala, ze mozme ist na hodinku von ked nieje pod -2 stupna tak sme boli a maly je veru lepsi...

kika22
21. feb 2009

cimba tak si sa dozila aj ty spanku 🙂 gratulujeme
luckamis: gratulujeme pekny kusok sa ti narodil 😉

gabii83
21. feb 2009

kika22 nemas za co, aj mi tam ideme ak dovrsime 3 mesiac.... 😉

zunka
22. feb 2009

Ahojte, nečítam všetko iba Sanin príspevok.
Sana zlatá, tak vidím, že máme podobné detičky. Naše tiež nespáva. Teda prvých 6 týždňov to bolo neuveriteľne ťažké. Ako píšeš. V noci a 1 hodinku a cez deň tiež možno hodinku, ale nie v kuse. Raz 10 min potom 15 min a tak. Bola som aj u Dr. s ním, že za celý deň spí iba nejaké 2 hodinky dokopy a ona povedala, že niektoré deti sú také. Ze keď priberá, tak je všetko OK. Úplne viem čo prežívaš, my máme úplne to isté a je to také ťažké. No teraz už asi 1 týždeň sa trošku zmenil k lepšiemu. Síce niektorá mamina, ktorá má super dobré dieťa, by na to naše aj teraz šomrala, no pre mňa je už teraz zlatučký a niekedy dokonca spí aj 3 hodiny vkuse. Síce nechápem ako je to možné, ale verím že aj vy sa toho dočkáte. 😉

tatiana75
23. feb 2009

dobre ranko,
tak ja som dnes 1. den na MD. hadam sa nebudem nudit. 🙂 ale z toho co vas citam, ako vam nespia deticky, tak asi budem oddychovat ako sa len da. 😀
neviete poradit nejaky tajny recept co mam robit aby to moje slniecko po narodeni spinkalo? 😅

zunka
23. feb 2009

Tatiana, ja som bola maximálne kľudná počas tehotenstva, vlastne ja som taká bola stále,.... ja som sa napr. ešte nikdy v živote s nikým nehádala - ja to vždy v kľude všetko riešim. No a vidíš, čo za čertíka mám. Tak ozaj neviem Ti nič poradiť. Akurát to čo už vieš, že oddychuj oddychuj o 106. Ja na tvojom mieste, tak sa zahrabem do postele a vyleziem 29.marca 😀
Túto noc sme mali takúto: večer zaspal o 22:00 o 24:00 bol vyspatý ako slon, potom zaspal na polhodku o 5:00 hod a do teraz je ešte hore 😠 .

petullia
23. feb 2009

A ja teda kludaska nie som ani omylom 🙂 , este aj statnice som mala v tehu a my sme spali takto- zaspal 18:30, zobudil sa okolo 3:00, prebalili sme, napapal sa a zase spal do dakej 5:00 len...och... a to som bola rano nastvana, ze ako zle spal 😀 , tak beriem spät. 😅 😀
Zuzi, no keby som mala malinkeho takto nespaveho, tak tiez spim do 29.3. minimalne a este by som sa pomodlila, aby som prenasala zo 2 tyzdne 😀 ... ale pockaj... taketo deturence co daju zabrat su bud prezidenti, uspesni pravnici alebo financni magnati a tak, nemusis sa strachovat o dochodok 😀 ... zatial co my budeme asi riadna bedac 😝 😀

petullia
23. feb 2009

ozaj za daku hodku ideme na ockovanie... sa bojim za neho. ja sa ihiel vobec nebojim, keby xceli ockovat radsej mna ako skorca... ale ak tam spusti ten svoj hysterak ta sa bojim ze budem plakat s nim... trapas jo! 😅 dufa,. ze moje obavy sa preukazu ako neopodstatnene a vsetko bude ok. ta sa idem nacancat a hor sa k dokimuuu 😝

zunka
23. feb 2009

Ty brďo, môj syn bude prezident! 😎 .....oslovila som ho "Pán prezident" a on sa usmial. Takže máš asi Peťa pravdu 😉

petullia
23. feb 2009

😀 tak to vidis! Baby treba udrziavat kontakty od plienok, ta na Simonka len pekne!!!! 😀

sana15
23. feb 2009

zunka: zeby to bolo prekliatie izby cislo 8??? ale asi nie,lebo tusim aj Petulia tam bola a jej Julinko spi teda paradne. aj sceeem... teraz uz malemu pustam asi 5x kolotoc,ale uz zase dohral,tak maly mrnci. to je najtazsie na tom,ze cely den potrebujem byt pri nom. som meter od neho za PC ale aj tak mrnci.musim sa furt s nim rozpravat,nanasat ho,proste venovat sa len a len jemu,inak je zle,nedobre 😒

sana15
23. feb 2009

no,uz nezabera ni kolotoc,tak musim odist,a to som chcela najst nieco na vyrazky na tvari - nejaku radu,co na to. maly ich ma asi 4 dni a uplne cervene po lickach a neustupuje to.umyvam ho v prevarenej vode,ziadnu kozmetiku nedavam. jaj,uz reve ,tak musim odist.

zunka
23. feb 2009

Sana, aj náš má také vyrážky - na líčkach menej ale na čele veeľa. A to má ako potničky, ale robí sa mu to z revu,.....lebo on sa musí vyhúkať až do nepríčetna,potom sa spotí a z toho sa mu to robí. Na čelu mu natriem sudocream a hneď mu to stiahne. Ale na líčka nie, lebo to by si rukami zotrel a spapal.
Aj ty si bola v nadštandardke?

cimba
23. feb 2009

ahojte baby tak mi sme išli spať už o 22.00 a spali sme do 5.30 už sa aj mi lepšíme.
sani a neporadím ti čo na tráričku malá nemala potrničky na tvári ina na krku a to som jej dávala rybilku.
ahoj petuli ako ste dopadli na očkovaní? Moja síce plakala ale hned aj zaspala, vždy ked ideme od dokiny ona zaspí. 😀 Asi ju dokina nudí tak si povie že si pospí. 😉
ideme o týždeň k dokine ideme Elišku dať ani nie očkovať podáva sa to po lyžičkách proti rotavírusovej hnačke. Tak uvidíme ako dopadneme. Síce dokina povedala že dostať ju môže aj tak ale bude mať jemnejší priebeh ako keby sme ju neštepili. Tak uvidíme budem sa modliť aby ju nikdy nedostala. 🙂

kika22
23. feb 2009

petulia tak tebe maly spava excelentne...
zuni myslim, ze ani tvoj veru nieje najhorsi...mne je maly niekedy hore v noci aj 1,5 hodiny a to mne uz pada hlava na spanie 😀, ale aj my sa dockame spania 🙂 chce to cas...mne prvy maly nespaval do roka a teraz verim, ze tento sa umudri skorej 🙂

kika22
23. feb 2009

tak aj eliska sa umudrila so spanim...to je super 🙂

petullia
23. feb 2009

Cawteeee... ta sme domka, uz aj napapuchani obaja. no pri prvej injekcii pohodka, len zazrel, ale pri druhej ☹ .. sestricka vravela, ze ta druha na pnemokoka je stipava a bola asi riadne, bo taky vreeeesk. ale rychlo sa utisil a potom sa riadne vystazoval mangelovi, ked ho obliekal, sme sa na nom riadne nasmiali zase... podareny bol. a teraz si recni v postielke... to ked zacne takto somrat tak zaspi. ta hadam 😔 😀
Joooj Cimbus, ta ste dobre pobuvali... len tak dalej. 😉
a vazili nas zase, ta maly uz ma 6,5kg 🙂 buchtos jeden... doki zase ociska valal 😀

gabii83
23. feb 2009

sani mne poradili ze s MM treba tvaricku natierat, ze vrat je to vseliek, ja to tiez robim... a zatial nemame len take mini mini vyrazocky skoro ich ani nevidno, akonahle uvidim nieco tak s tym zacnem natierat tvaricku

petullia tak to je super ze ste za ockovanim, ja sa tiez smejem ak place 😔 😅 je taka zlata ta gamba .. juj na spapanie....

tie deticky su take zlatucke 😵 😵 😵

ttina23
23. feb 2009

my natierame tvaricku bepatenom a spali sme konecne v noci super ,tak uvidim ako bude dnes

petullia
24. feb 2009

Tinka asi bol nejaky dobry vzduch, alebo spravne postaveny mesiac, bo aj nas Dudo trhol rekord v noci. som bola nastavena na nespanie, ze budu teploty a boj v noci a chalan spal od 18:30 do 6:30 a este by asi aj potiahol dlhsie, ale zobudila som ho, bo ma uz hrooozne boleli prsia, co boli take naliate 😖 .... ale som vyhajanaaaa 😝 😵
Gabi ten vseliek mlickovy je sväta pravda... vraj aj na strie je najlepsie MM a vlastne na vsetko.

gabii83
24. feb 2009

no toto petullia ten tvoj bobacik tak dobre spal, nie ako mooja asi kvoli vcerajsej navsteve
ale nespala a nespala len plaaaaaaaacc 😒 😒
takze teraz ja nie som vyspata, co uz

teraz spi a v noci dufam tiez bude, trosku som sa dala do poriadku idem ku gyn. po prvy krat

tak pekny den vam prajem baby

petullia
24. feb 2009

si ju mala ocikanou plienkou poutierat,a bo jej spravit na ocka nejeden, nedva, netri... to ma isto zocinu 😖 Inak pocula som, ze na to je aj nejaky caj... mate s nim skusenosti?

zunka
24. feb 2009

Kika, ale Tebe je 1,5 hodky v noci hore,.....no náš 1,5 hodky v noci spí a inak je hore. 😠

Gabi, aj ja idem dnes k Dr. po 1.krát

sana15
24. feb 2009

ahojte,vdaka za rady,prave vcera som skusala na tie licka MM a potom aj sudocream.stav nezmeneny,zdalo sa mi,ze este viac scervenali ☹ kym na licku zrovna nespi tak to vyzera lepsie,al ked ano,tak su uz cele cervene.potnicky to nie su.sice mame prekurene a maly sa poti velmi,najma pri papani,to ma vlasky vzada uplne mokre,takze keby to boli potnicky,tak to ma aj na inych miestach. dnes som mu dala na dve vyrazky bepanthen a ak nezabera tak skusime kupit este holtov krem.ale asi som netrpeliva ked chcem zazraky na pockanie

sana15
24. feb 2009

mne maly zaspal v naruci,tak pisem jednym prstom,cakam kedy ho ten tukot "zobudi" lebo aj tak je to jeho driemanie na 5 minut. v noci spi - klop,klop-aj tri hodinky,ale kazde prebudenie znamena robotu s nim na hodku az dve. najnovsie sa pir kazdom prebalovani prezliekame,lebo sme zacali pouzivat pampersky dvojky a tie mu pretekaju popri nozicke podla toho na ktorom boku spi 😒 Takze dnes opat cakame na ocina,ze nam kupi dalsie jednotky.uz teraz ma od rana oblecene 5-te dupacky.perieme kazdy druhy den,stihne to uschnut a vyzehlit a uz je to zase v obehu

petullia
24. feb 2009

Sani, to sme mali aj my takto, ked sme prechadzali na väcsie plienky... z malych mu zase kakanica tiekla ked ich mal na pol prdky 😀 , ale teraz uz ok, uz nic netecie.. vsetko pekne tesni 🙂 a v noci sa aj my babreme hodinu... nechapacky, ked mi mamca moja vravela, ze ma mala za 10 min nachovanu, prebalenu a odgrgnutu... no neviem, asi si zle spomina 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre