Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

veva1
10. sep 2007

anjelik- ja som mala zamlknuty potrat v 16tt pri Simovi a zvladol to perfektne-bez kecov. Urcite je nieco na tom ze som jeho privatna pacientka tak je asi ta starostlivost vyssia,ale ak nesetri s gelom sukromne,ktory si musi kupovat sam,tak preco by setril s nemocnicnym? V tom ze vam ho nedal muselo byt nieco insie.Ale nejdem sa ho zastavat v tom co neviem,co som s nim nezazila,kde na druhej strane vy skusenosti mate. Kazdy doky spravi urcite chybu,a som presvedcena ze nie umyselne,len niektori sa vedia pekne pri tom tvarit a sladko rozpravat,tak to potom cloveku tak nepride. V kazdom pripade verim ,ze s niecim takym sa ani jedna z nas nestretne a ci to bude Simo,alebo iny ,budu uz len kladne a prijemne skusenosti. 😵

michalag
17. sep 2007

anjelik, tak s tebou suhlasim. Ked som zacala chodit do nemocnice do poradne, tak nam robil sono Dr. Simo a tiez mi nedal na brusko gel a bolo to dost neprijemne a nestalo sa to raz ale az 3x. Posledny krat som mu uz chcela nieco povedat, ale bola som ticho kedze som mala tyzden pred terminom.
Kazda mame ine skusenosti. Ale myslim ze s gelom by setrit nemal.
A k ostatnemu kolektivu, ja som bola spokojna, az na tu sestricku o ktorej uz pisala anjelik

mona028
19. sep 2007

Dievčatá prosím Vás viete mi poradiť, ktoré ste už rodili v ZV?
Chcela by som rodiť v ZV. Som z BB.Kedže sa tam už nerobia poradne v nemocnici, budem chodiť až do konca k svojmu obvodnému gynekologovi, alebo do nemocnice v BB? A ako je to napríklad s prenášaním? Hospitalizujú potom skôr a vyvolávajú pôrod? Nečakajú až do konca? Pýtam sa preto, lebo tohto sa bojím, známa prenášala 2 tt, potom ju ešte poslali domov z nemocnice a nakoniec jej bábetko v brušku zomrelo, porodila ho mrtve. Ešte v termíne žilo. Ale to sa stalo min.týžden v BB pôrodnici. Akí sú lekári v ZV? Dá sa spoľahnúť, že dieťatko zachránia keby sa niečo stalo? Nemusím sa báť? Lebo kvôli tomuto strachu som nakoniec začala rozmýšľať nad BB, pretože tam sú predsa odborníci, ale ked sa tam stalo toto...Nemôžem tvrdiť, že lekári za to môžu, možno dieťatku neičo bolo, to sa ešte zisťuje, ale som presvedčená, že keby jej vyvolali pôrod v termíne, tak dieťatko žije, možno by ho zachránili.
Bratova priateľka zasa rodila v ZH, vyvolali jej pôrod 2 dni po termíne pre vyšší krvný tlak, nakoniec bábetko malo pupočnú šnúru okolo krku, rodila cisárskym, aj to len preto, že sa neotvárala. Rodila 2 dni, chúda. Čo keby ju nechali prenášať? Je možné že bábetko by už nežilo. A napr. ako je možné, že sonom nezistili, že má pupočník okolo krku, zistili to až ked ju otvorili 😕 Baby, ja sa fakt bojím ísť rodiť, môžem sa na ZV spoľahnúť? ☹

ellla
19. sep 2007

mona028 - rozumiem, ze mas strach, aj ja som mala, ale musis to prekonat, inak ublizujes sebe a prenasas to aj na svoje babo. ak si si precitala celu tuto temu, tak nie je tu jediny prispevok proti zvolenskej porodnici. lekari a sestry s ktorymi som sa stretla ja, boli dobri odbornici a aj mili a vludni ludia. to co sa stalo v BB je naozaj hrozne, nemusi to byt chyba lekarov, ale stale viac bystricaniek chodi rodit do Zvolena - asi vedia preco to robia. Ja ti to tiez doporucujem a este nieco - skus brat porod ako nieco, co ti konecne umozni polaskat svoje dieta. mysli pozitivne, inak to budes mat tazsie. citala som, ze vyrovnana zena ma rychlejsi a lahsi porod - ja som toho prikladom 🙂 . tak hore hlavu!

mona028
19. sep 2007

dakujem, ja som už viac-menej rozhodnutá nad Zvolenom, ale ako je to s tými poradnami? To že sa už do ZV nechodí do nemocnice do poradne, je to pravda? Si neviem predstaviť, že budem chodiť ku svojmu obvodákovi až do konca. Ja mu dôverujem ale je to len "obyčajný obvodný gynekolog" 😖

veva1
20. sep 2007

moni,skus prist do ZV v stredu na tu predporodnu pripravu a mozes sa pospytovat.Porodna asistentka ti bude vediet urcite povedat ako postupovat a ako je to s poradnou. Niekde tu vo fore je aj tel.cislo mozes sa objednat

ada78
autor
20. sep 2007

Moni, to s tymi poradnami je pravda. Ale preco nechces chodit k svojmu "obycajnemu" gynekologovi? A v ktorom si tt?

Najlepsie bude, ked pojdes priamo do zvolenskej porodnice. Vsetko si tam popozeras, popytas sa ich na postup a pripadne sa dohodnes, ze keby porod nenastal do predpokladaneho terminu, tak uz budes chodit tam. Co sa tyka ludi, tak ti su tam vsetci ok. Teda aspon ja som sa nestretla s negativnym pristupom.

A hlavne - mysli pozitivne. To co sa stalo v bb je hrozne, ale proste si to nepripustaj. Povedz si, ze tvoj porod bude v poriadku a skus sa nan trosku tesit a nie sa tak velmi stresovat.

ada78
autor
20. sep 2007

Joj a este nieco. Neporovnavaj. Kazda zena a tym padom kazdy porod je iny. Ja ked som bola tehotna a niekto zacal temu "zle skusenosti (zazitky) z porodu", tak som ho poprosila, nech o tom predomnou nerozprava. Proste som pocuvala len "pekne" veci. 🙂
Pozitivny pristup dokaze zazraky.

veva1
20. sep 2007

ada plne s tebou suhlasim 😉 moni budeme mat lahky rychly porodik bez komplikacii 😵

mona028
20. sep 2007

ahojte,
no zatiaľ som iba v 24 tt, ale tak o 6 tt by som sa chcela isť pozrieť do ZV. Ináč počula som, že zasa sú tam poradne v nemocnici, tak neviem, však sa popýtam. A to mam isť akože rovno na gynekologicko-pôrodnické, za kým? či si tam mám najprv zavolať? Sa pýtam ako blbá 😖 ale ešte som nerodila 😅
Ináč na cvičenia už chodím do BB, lebo kým ma zastihnú skúšky v škole, a mám ešte kľud, tak mi je lepšie chodiť na cvičenia sem, lebo to mám 15 min cesty z práce.
No ono ja nemám problém chodiť až do konca k môjmu obvodákovi, lebo jeho prístup je fantastický, je starostlivý, a má aj sono v ambulancii, ambulanciu vybavenú komplet. Ani sa tam dlho nečaká.Len dúfam, že u neho nebude problém a nepošle ma do nemocnice v BB, ja som na tú Roosveltovu nemocnicu dáka alergická, ešte aj toalety sú tam ako v 3.cenovej
😝 , nieje problém tam niečo chytiť, takže hygiena riadna 😀.
Baby, ktoré ste už rodili v ZV, možte popísať, čo všetko tam bude treba pre mna a bábo, a čo tam pre dieťatko majú? Teda aké vybavenie na izbách a oblečko na pobyt v nemocnici pre dieťatko tiež dávajú, či si treba doniesť? Koľko dní tam trvá hospotalizácia po pôrode? dík

ada78
autor
20. sep 2007

Moni, nechcem sa strasit, ale ja som rodila pred 6 tyzdnami a vtedy sa tam urcite nerobili poradne.
Na cvicenie je jedno kam chodis, ale mne vo ZV odporucili, aby som aspon raz sla na profylakticku pripravu tam, aby som sa dozvedela miestne grify. 😉

Ked si s gynekologom spokojna a ma dobre vybavenu ambulanciu, tak to ani neries. On ti nemoze prikazat, kde mas rodit. Vsak potom by Stiavnica skrachovala, keby tam rodili len miestne. Len si zisti, ci ma aj pristroj na meranie srdcovych oziev (take 2 pasy), lebo tusim od 36 tt sa to ma robit.

Ked tam pojdes, tak dopredu nemusis volat, lebo oni ta aj tak nevedia objednat. Ked tam bude klud, tak ti vsetko poukazuju a ked nahodou budu rodit 3 zeny naraz, tak ti nepomoze, ani ked budes nahlasena. 😀

A co doniest: na chodbe je to vypisane na nastenke, ale skusim si spomenut.
2 nocne kosele (s gombickami, aby si mohla kojit), zupan, prezuvky, slapky do sprchy, ponozky, vlozky (z lekarne, nie parfemovane s lepiacimi pruzkami), pohar, pribor, teplomer, toaletak, osuska, uterak, dojcenske podprsenky, masticku na popraskane bradavky, svoje toaletne veci (kefka, pasta, sampon, sprchac, kremiky, hreben, sponky, gumicka .......... 😀 ) a este doklady (materska knizka, obciansky, karticka poistenca a ak si vydata, tak kopiu sobasneho listu a ak nie a dietatko sa bude volat po otcovi, tak potvrdenie ze ake mu maju zapisat meno.
Pre dietatko jednorazove plienky a mydlo, akym ho budes doma umyvat, lebo nie je dobre takemu malemu striedat znacky a v nemocnici maju Johnson.

Uf, ale som sa rozpisala. 😎 Ale snad je to vsetko. Ak by ta este nieco zaujimalo, tak napis. 😉

mona028
20. sep 2007

pre dieťatko len jednorazove plienky a mydlo? a čo ostatné? klasické plienky, ortopedické nohavičky, košieľky na pobyt v nemocnici a nejakú detskú kozmetiku ešte, mastičku na zadoček, to netreba? 😕
tak však neni problém ak tam pôjdem zo 2x na profylaktickú prípravu hádam 😀
a prinajhoršom ma môj gyn pošle na srdcove ozvy do nemocnice v BB, šak to prežijam a rodiť už pôjdem do ZV. ada ty si zo senca, prečo si rodila v ZV preboha? to nebolo daleko pre teba? 😖

ada78
autor
21. sep 2007

Ahoj Moni.
V nemocnici ti pre babetko vsetko daju. Okrem tych papmersiek.
Lenze ja som mala doma pre babetko nakupenu kozmetiku sebamed, tak mi sestricka povedala, nech mi mydlo donesu, aby som mu zbytocne nedrazdila pokozku v prvom tyzdni zivota.
Plienky, kosielky, masticku a lieh ti daju a deti sa v porodnici na siroko nebalia, to ti budu kazat, az ked pojdes domov.
Aeste som si spomenula. Mne uz v porodnici maly strasne ozuzlal bradavky, tak mi museli doniest klobuciky na kojenie (ktore absolutne odmietal) a cumlik (3 druhy a nic sa mu nepacilo - potom som mu kupila avent a ten chce 😉 ).

V porodnici si plne 4 dni zivota dietatka. Potom sa robia skreeninkove vysetrenia a mozte ist domov. Takze ja kedze som rodila vecer o pol 10, tak sme boli 5 dni, lebo tak pozde vecer sa tie vysetrenia nerobia.

Ja som Zvolencanka vydata do Senca. Najskor som chcela ist do BS, ale potom som si zistovala situaciu vo ZV a jednoznacne vyhral. Aj ked som ho porovnala s BA porodnicami. A najdolezitejsie. Po prepusteni som sa starala len o kojenie maleho. Mama mi varila, prala, zehlila ... proste full servis. 😀

ellla
21. sep 2007

Ahoj Moni - aj ja ti doporucujem ist na tu pripravu. chvilu sa tam cvici a potom sa mozes pytat na co len chces. tie kocky su tam velmi zlate, ja som ich vyspovedala poriadne a to som tam bola len 2krat.

ada ti to popisala vycerpavajuco. ja som mala aj slapky do spchy, lebo som nachylna na kadejaku pliagu, aj oni ti to doporucia. este som mala aj obrusky na cistenie ritky pre maleho, lebo ked ho budes prebalovat v noci, tak ho nebudes davat pod vodu a mne sa osvecili aj tampony do podprsenky, lebo ja som z tych stastejsich, co im mliecko tieklo uz v porodnici 🙂a dones si aj nejake pitie, vraj je dobra vinea - po nej pride mliecko a nebublinkove mineralky. prajem ti rychly a pohodovy porod a zdrave babatko!

ada78
autor
21. sep 2007

Jasne Ella. Vodu a obrusky som zabudla. 🙂 Ale slapky do sprchy tam mam. 😀 😀 😀

dobko
3. okt 2007

Ahoj,
rozmyslala som ci vytvorit novu temu alebo sa opytat "zvolencaniek". Zaujimalo by ma vsetko o vyvolavanom porode. Predpokladam ze to zavisi od lekarov. Ja som rodila prvykrat pred 5 rokmi a bol to vyvolavany-nic moc. Lenze vtedy sa chodilo do poradne do nemocnice. Termin som mala 12.1. Po termine som bola asi este 2x na kontrole a 21.1 si ma tam uz nechali. Porod vyvolavali o dva dni. Takze som prenasala 11 dni. Teraz mam termin 5.10. ale moj gynekolog ma chce poslat do nemocnice uz 8 alebo 9.10. Kedze viem o com je vyvolavany tak sa mu snazim vyhnut a dat co najvacsi priestor prirodzenemu. Mate nejake skusenosti v ZV?

ikaika
3. okt 2007

Ahojte babulky,
je nutne si zaplatit porodnika, alebo staci ak to necham na nahodu a budem rodit u toho kto ma sluzbu?
Ake mate skusenosti?
Privitam akekolvek informacie.

vopred dakujem 😉

dobko
4. okt 2007

Ahoj ikaika,
moje informacie nie su uplne aktualne (rodila som pred 5 rokmi)a z prvej ruky ale vcera som si citala na tejto stranke starsie ohlasy na zv. nemocnicu a vyzera to tak ze ma celkom dobru povest. Okrem primara a Dr. Sima nepadlo na nikoho zle slovo. Ja osobne som mala zajednaneho Haringa ( s ostatnymi nemam skusenosti)pri prvom porode a bola som spokojna ale niektore zeny mali zajednanych inych doktorov, z coho vyplyva ze dobre referencie maju viaceri. Tentokrat som vacsi zgrlos a rozhodla som sa usterit, takze idem to nechat na nahodu.
Pozri si strasie prispevky

michalag
4. okt 2007

ahojte 🙂
dobko suhlasim s tebou. Ja som rodila pred 1,5 roka. Nechala som to na nahodu. Pri porode mi bola Dr. Kamodova a bola som spokojna.
Ikaika vo Zvolenskej nemocnici su perfektni lekari a porodnici, neboj sa, ale musis sa sama rozhodnut. Myslim si ze tie peniazky sa daju aj inak vyuzit, napriklad pre babo.

angel11
4. okt 2007

Ahoj Miska, tak ja som sa aj sem nejako zatulala a si tu. 🙂

Asi tu uz mate viacere skusennosti s porodnicou vo ZV a som rada ze ma take ohlasy.

Ja by som skor ale potrebovala poradit nejakeho dobreho gynekologa ku ktoremu mozem chodit. Chodim k jednemu do BB, ale s nim nie som velmi spokojna a chcem ho zmenit. Bud. tyzden mam ist na prve testy, tak by som to chcela uskutocnit este skor, ako mi tie testy zoberu. Pocula som ze MUDr. Gald je dobry, ale nemozem sa tam absolutne dovolat. A nechcem ist uz k nikomu bez referencii.

Prosim poradte...🙂

Dakujem. 🙂

michalag
4. okt 2007

Ahoj angel 🙂 , tak sa stretavame aj v tejto teme. A nechces ist ku Dr. Kovacikovi, ktory je na Zapade v tom bezbarierovom dome pri Hrone? Mas to blizsie a nemusis chodit do mesta, alebo inde. Ja k nemu chodim a som spokojna, on by ta mal zobrat, kedze k nemu vacsinou chodia zeny zo Zapadu a je to jeho obvod. Ostatnych lekarov co tu poznam maju strasne vela zien a .... uz nechcu brat iba po znamosti a to je dost tazke vybavit, ked niekoho nepoznas.

anjelik85
4. okt 2007

ahojte zvedavé žienky 😉 . poposielala som vám na vaše otázočky ipéčka. tak kuk. ahoj mišuliatko.

michalag
4. okt 2007

ahoj dadik 😉

ada78
autor
4. okt 2007

Angel - Galad je super, ale co ja viem, tak berie len rizikove pacientky.

Ikaika - kludne to nechaj na nahodu. Niekolko krat sme sa tu o tom bavili, tak kukni starsie prispevky.

angel11
5. okt 2007

ahojte ...dakujem Vam... 🙂

dobko
30. okt 2007

Tak po pauze sa opat hlasim. Uz to mam za sebou!!!!
Akurat drzim maly batoh menom Hanka na rukach.Mozno to bude pre vas cerstva sprava ale primarom je uz dr. Haring. OKrem neho su tam nastalo Simo, Kamodova a Olajcova. Olajcovu som mala vzdy na vizite-velmi mila a pri Kamodovej som rodila-tiez som spokojna.

donla
30. okt 2007

Ahoj dobko. Srdečne gratulujem!!! 🙂 Ako to prebehlo, čo bolo pozitívne a čo negatívne? Mala si niečo "vybavené"? Aké boli sestričky.... a pod. 😅

matej05
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michalag
31. okt 2007

ahojte 🙂 ,
dobko GRATULUJEM 🙂, malej Hanke hlavne vela zdravicka a tebe vela mliecka 😉 !!!
Dr. Povazan, Dr. Korpel tam uz nerobia?

matej05
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre