Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

mimi21
11. máj 2009

baby nemate nahodou niektora skusenost s mladym szedelym pri porode?
a pri kom ste rodili?

gabii83
11. máj 2009

ahojte ano kikuss este mala je plno kojena, ale nie je problem vzadu odopnem a ide sa na to... 😀

zajtra idem do poradne sa vam potom ozvem ako vase krpcovia rastu?
kolko vazia?
nasa dr. nemera velkost ale priblizne ako sme doma merali - 65 cm....

zajtra odozvdam moc...
a dostane tak potom ockovanie uz treti

cimba
11. máj 2009

ahoj mimi ja som rodila pri dr. Dávidovi a môžem odporučiť, super chlap teda aspoň pri mne ale každá si ho pochvaľovala ked pri ňom rodila 🙂
o szedélym neviem toho veľa ale je tiež odborník a veľa žien si ho tiež pochvaľuje, vlastne všetci sú tam dobrí odborníci, neboj sa 🙂
kika to ti poviem až ústa otváram že ako papá, ale horšie je že čo mám pre ňu variť, stále opakujem to isté raz zelenina raz ovocie. Mám aj recepty pre ňu tak vyváram ale asi jej to aj chutí ved priberáme už máme 8kg. Riadne žrút...... 😀 😝

kika22
12. máj 2009

cimba no pekne priberate... 🙂 i a aj ju kojis ci UM?davas jej zeleninu a ovocie lyzickou? no mne maly nechce zatial ani len caj ako ste si zvykli na inu chut?
my sme boli v poradni pred 10dnami a mali sme 6 kg gabi vy mate kolko?to ockovanie co si teraz bola treti raz to sa dava po sebe kazdy mesiac?ako to mala zvlada? mi mame za sebou len 1x a trosku mu opuchol jeden vpich, ale na druhy den uz tam nic nemal, ale obklady som nedavala po pichnuti...ale tu noc po ockovani nespal bohvieako..

cimba
12. máj 2009

no kikuš, to ti poviem že priberáme ale ani to na nej nevidno že by mala nejaké šunky 🙂 trocha na nohách 😉
už ju nekojím jedného dňa došlo mlieko tak mi už od začiatku dávame aj UM lebo moje jej nestačilo....
a čo sa týka papania jeme lyžičkou rozmixujem a podávam po ležiačky lebo mali sme aj to hojdacie kresielko a tam mi nechcela byť iba stade vyskakovala, v stoličke nevie ešte sedieť a tak som sa rozhodla kŕmiť ju takto a papá, ani sa nevspiera. 🙂 a čaj nedávam iba Lucku tú neperlivú tú používam od začiatku, aj dokina mi povedala že čaje ešte pre takéto deti nie sú vhodné, ale každý ti povie inak ja radšej nedávam a s chuťou sme nemali nejaký problém akurát brokolica nám nechutí nie že nechutí zje ju ale také malé ksichtíki robí 😀 ale to sa časom spraví. Pri ovocí nemáme problém jablko aj hrušku zbaští hned tak isto aj banán. 😀
našťastie očkovanie máme za sebou teda na chvíľu..... 🙂

kika22
12. máj 2009

cimba: ovocie verim ,ze viac chuti je predsa sladsie...inac o tej brokolici co si pisala to si viem predstavit videla som totiz svagrinu ked chovala nou maleho to bolo tiez kopec srandy, no chudaka ho aj naplo...a mrkva a zemiak to nmu chutilo...on jedol z toho hojdacieho kresielka a mal az sfarbeny nostek na oranzovo co jedaval mrkvu 😀

zunka
12. máj 2009

Ahojte.
Tak náš má teraz 7kg. Ešte kojím ale večer po kúpaní dávam aj nutrilon.
Neviem ako mu upraviť spanie. V noci je horor. Každú hodinu a aj častejšie kojím. Trochu pocucká a spí. Sme hore tak 15 min. A o tej 4 hod ráno keď už kojím taký 6-ty krát, tak Vám poviem, že mám dosť. Neviem kedy to už konečne dospím. Nechápem ako niektoré deti môžu prespať celú noc ☹

ttina23
13. máj 2009

ahojte my mame 7,10 a 70cm,prikrmy este nedavame len sa kojime,

zunka aj my sa stale v noci takto kojime, sice teraz taha 3 den co papal v noci len 3x tak to je super

mimi a mladeho szedelyho velmi chvalia

kika22
13. máj 2009

no zunka tak to máš perné...mi sme mali asi 5 nocí, že sa budil po 1,5-2 hod. a to som bola zudfala...no teraz sa to upravilo....a ešte ak mu dávaš na noc nutrilon tak by nemal byť hladný...už len nejako vydrž...

ttina23
13. máj 2009

a nosime velkost 74 aj to nam je uz len len

kika22
13. máj 2009

ttina tak pekne rastiete...je dobre, ze ho stale kojis....my sa tiez kojime...a v noci sme hore...no da sa to je to 5 min. a potom odpadne 🙂 ...my uz vyrastame z veľ. 68...

petka_s
13. máj 2009

ahojte
zunka-to ti teda nezavidim(a keby si skusala davat v noci ten nutrilon.??
mozno by sa viac nasytil a nepotreboval by tolko od teba..ci to radsej
nechces skusat aby si nezvykol?)..
mala je fakt uzasna,a stazujem sa ked uz 5:15 musim vstavat
,a to spi potom od pol 8 dalsie dve hodky..ale aj tak som mimo,
a ked nespi tak chce so sebou nieco robit,lebo dudku si strka vkuse vonz pusky,a dava si tam rucicky,alebo hracku.
na tu hracku sa zacne riadne zlostit,lebo sa neda tak cuckat ako dudka..
vcera som jej prvy krat chcela dat mliecnu kasicku co nam odporucila dr,
no to ste mali vidiet ten maly ksichtik,ako to odmietala a vypluvala 😀 😀 😀

petka_s
13. máj 2009

a gabi-skola hrozne,bakalarka napisana,ale mam este jednu skusku,
a tu ak nespravim,tak mozem ist v septembri..mam uzasnych spoluziakov,ktory napisali
na dotycneho peticiu,a naivne si mysleli ze im to pomoze,a naopak
mame este vacsie problemy 😠

apolis
13. máj 2009

ahojte baby,chcela by som sa opytat v ktorom tt sa da robit 3D a kolko to stoji.pri prvom som nebola ale teraz pri druhom by som tam chcela ist.dakujem za odpoved

kika22
13. máj 2009

apolis: myslim, ze som bola okolo 24-26 tt platila som len 300sk lebo maly sa neukazal tak akoby mal...bola som az 2x ale skryval sa...tak sme aspon videli, aku ma nohu a na chvilku ocko s pusinkou...proste nespolupracoval 🙂
inac sa platilo 1000sk, no ktovie ci to neslo uz hore ked predporodna priprava isla hore...

kika22
13. máj 2009

petka a preco ti dr. uz odporucala kasu?

petka_s
14. máj 2009

malicka uz mala ukonceny 4 mesiac,a zvrackavala mi ..
uz to nerobila ale zase zacala,a to zevraj znamena,
ze jej to mliecko nestaci,a tak preto tu kasicku..
vcera to uz bolo lepsie,uz spapala 3 lyzicky ale potom sa zase ksichtikovala..
a dnes nam ma prist stolicka tak sa uz neviem dockat 🙂

cimba
14. máj 2009

ahojte babiny no nám sa už spanie upravilo ako tak, dávam ju spať už okolo 20.30 niekedy až o 21.00 hod do postielky samozrejme s fľašou a ona zaspí ked nie tak na ruky(sama sebe si robím zle) že si ju takto učím ale inak mi nezaspí ale to je len chvíľka a je mŕtva potom sa zobudí len ked sa chce prevrátiť lebo zaspáva na brušku ale po novm na boku idem sa ušúľať od smiechu taká je vykrivená 😀 a neskôr okolo 2.00 alebo aj o 3.00 sa zobudí chce papať ale to iba niekedy nie vždy chce jesť iba otočiť,a potom zaspí a zobudí sa okolo 5.30 ale záleží kedy v noci jedla už sa stalo že aj o 4.30 a potom sme ešte zaspali až do 8.00 takže super, ale nejdem ju zarieknúť. Som si všimla že ked má byť spln tak je strašná, nevie si nájsť miesto a horšie zaspáva. 🙄
Teraz som prišla z vonku a ešte mi zatiaľ spí a to už 3,5 hod. neviem čo sa stalo nikdy nezvykne tak dlho spať
😵 😵

do poradni ideme o týždeň tak som zvedavá ako rastieme ale cez 8kg budeme mať určite 😀 😅 a nosíme veľkosť 80

cimba
14. máj 2009

petka moja malá má pomaly 6 mesiacov ale nám dokina vôbec neodporučila dávať kaše neviem prečo ale malej už stačí iba prikrmovanie, a ak ti malá grcká chod na sono bruška k Čiernej na polikliniku nech ti pozrie ti nemá niečo s bruškom alebo či nemá reflux a kaše sú lepšie podávať až od ukon.5mesiaca.

kika22
14. máj 2009

aj ja som prekvapená, že už kaše odporúčala dr.?
čo sa týka splnu aj ja som si vimla na malom nekludné spanie...

petka_s
14. máj 2009

cimba-a cim prikrmujete?mne ine zatial nic nepovedala len tu ryzovu kasu,
a tam je napisane ze sa moze uz od 4 m..
tak neviem..
no a tie nese deticky hadam hodinky niekedy spapkala,aj
mne sa zvykne budit uz o tej pol 6,niekedy o stvrt,a niekedy aj po 6-tej,
teraz ako sa dava sama na brusko,tak ju ulozim hajkat,
a ani sa neotocim a uz je na brusku,a rozpravka..
potom nevydrzi dlho a uz sa zlosti,zase ju otocim a zase je na brusku a takto hore dole,
dufam ze si zvykne aj ona zaspavat na brusku,to by bolo fajn 🙂
reflux nema urcite,lebo to by nepriberala tolko,a papkat papa,
sice menej ako kedysi,ale to je asi tym teplom..

petka_s
14. máj 2009

inac baby,nemali by sme si zalozit svoju temicku?asi tu zavadziame s tymito nasimi
skusenostami,ked tema je porodnica zv 😀 😀 😀
hm? 😉

zunka
14. máj 2009

Tak môžeš peťa nejakú vytvoriť 😉

cimba
14. máj 2009

petka ale pokiaľ kojíš tak by si nemala nič dávať iba svoje mlieko a príkrmy dávať od 6m ale môžeš aj skôr okolo 5m ale iba sem tam. A čo sa týka refluxu moja tiež priberala a napriek tomu ho máme ☹
a čo sa týka tej témy ja to neviem zakladať, tak skúste vy a ako ju nazveme?

kika22
14. máj 2009

no petka to nieje zly napad... 😉 máš nejaký tip na názov témy? to aby sme sa tam potom aj stretli v tej téme 🙂
baby dajte dáke tipy ....

kika22
14. máj 2009

čo keby sme dali názov témy napr.maminy zo Zvolena 🙂

kika22
14. máj 2009

alebo by možno bolo výstižnejšie maminy zo ZV a BB?

cimba
14. máj 2009

kika môže byť 😉

kika22
14. máj 2009

teda téma je maminy zo ZV a BB v časti regiony, prejdime tam baby čo tu píšeme...ako povedala petka nech to tu nemotame 😉

cimba
15. máj 2009

baby ked to založíte dajte vedieť a pošlite link.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre