Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

katka444
9. feb 2010

povie pohlavie aj ukaze obrazovku. ale musis si to vsetko vypýtať. on ma vzdy plnu cakaren, tak asi moc nestiha vsetko podrobne ukazovat. ale ked som poziadala, tak mi vzdy ukazal, vytlacil foto a povedal pohlavie uz v 20 tt, sice este neisto, ale boli sme potom na 3D a sedi to. tak som zvedava teraz vo stvrtok. dufam ze nepovie, ze je chalan. uz mam nakupene ruzove 🙂))

sofia2010
9. feb 2010

neboj bude baba..... aj mne povedali v 20tt aj na 3Dpotvrdili a nemylili sa.... a robi sono pri kazdej prehliadke? aj ked prides stym ze asi si tehotna?.... dakujem no on ma vzdy vela ale je to vynikajuci lekar ... ja som ho velmi chcela pri prvom porode no nevydalo....

malalady
10. feb 2010

katka ahoj 🙂 no tak hádam sa stretneme 🙂 bolo by fajn 😉 😀

sofia díky za info 🙂

lienkad
10. feb 2010

katka444.Aj ja som na tom tak neisto no zajtra idem na sono a dufam že my povie že dievčatko, lebo tiež už mam pokupene nejake ružove...

avila
10. feb 2010

Ahojky,

uz davno som tu nebola.

Vlasatica, blahozelam 🙂 Jeeej, tak to uz ste vybaleni 🙂 A ako si zvykas doma, uz mate vytvoreny aky taky rezim? Cujkaj, mala si malinke pri sebe aj prvu noc? Bo ja nechcem, aby odo mna odisiel a hned prezil separacnu uzkost 😉 Ci nerobia nejake problemy pri tom...

Michalag, Dr. Simo je moj doktor a je mily a ustretovy, trosku skupy na slovo, ale sestricka vynahradi. Nadherna ambulancia, respektuje dohodnutu hodinu a dokonca Ti oni sami zavolaju vysledky. Ja som spokojna, je to ovela lepsie ako moj predosly Dr.

annie13
11. feb 2010

no tak mi stale nevieme pohlavie, mame cerveny kocik a par ruzovych veci tak velmi dufam ze dievcatko
poloha ostala KP tak by ma zaujmalo uz mi porobili predoperacne vysetrenia pri cisarskom reze je to ako s narkozou
mozem si v ZV vybrat sama ci celkovu alebo len epi?????

emode
12. feb 2010

annie pokiaľ maš na to predpoklady budu sa snažiť riešiť najprv spinalku jedine potom ak by sa im nepodarilo pichnut alebo by nastali nejake komplikacie ti daju celkovu ... spinalka je setrnejsia k babatku, drzim palce ... 😅

avila
12. feb 2010

Annie, aj ja drzim palceky a mozno sa este otoci 😉 Tiez viem, ze celkovu narkozu volia len v nutnych pripadoch.

katka444
13. feb 2010

ahojte, tak na sono idem az v pondelok. vo stvrtok som u davida sedela 3 hod 😲 . teraz sa tam uz mozte za poplatok aj objednat a kazdu pol hodku mali objednanu zenu a este boli predomnou 4 neobjednane. som myslela, ze ma tam porazi. no a to sono mi neurobil, lebo sa ponahlal na skolenie, tak ma objednal na pondelok.

sofia, nerobi sono na kazdej prehliadke. mne urobil hned na zaciatku, vlastne pre potrvrdenie tehu. potom v 10-12 tt robi to NT. potom v 20 tt mi robil to morfologicke. no a teraz v 30 tt. sice uz som 32 😀 no ale predpisane je 30-32 tt, tak este spadam do normy. som zvedava, ci je mala uz spravne otocena.

sadka01
13. feb 2010

Annie, ak mavas migreny, mali by dat celkovu, spinal sa vtedy neodporuca. Mne to povedala pred sekciou primarka z ARO.

malalady
14. feb 2010

eh baby ale sa nám to blíži čo poviete? 🙂

malalady
14. feb 2010

baby a čo vlastne treba zobrat do nemocky Zvolenskej??? 😕 😨

baby2310
14. feb 2010

z prvej ruky 😉 :

pre maminku - nočné košele(2ks)
- hygienické potreby
- kojace podprsenky
- vložky do podprsenky
- popôrodné nohavičky
- vložky buničinové
- papuče
- ponožky
- odsávačka,nie je nutná
- toaletný papier
- župan
- príbor
- pohárik
- fotoaparát alebo kameru k pôrodu

pre bábätko - plienky jednorázové
- vlhčené utierky
- pri odchode z nemocnice oblečenie pre bábätko

baby2310
14. feb 2010

z prvej ruky 😉 :

pre maminku - Doklady: občiansky preukaz, preukaz poistenca, tehotenská knižka, sobášny list

- nočné košele(2ks)
- hygienické potreby
- kojace podprsenky
- vložky do podprsenky
- popôrodné nohavičky
- vložky buničinové
- papuče
- ponožky
- odsávačka,nie je nutná
- toaletný papier
- župan
- príbor
- pohárik
- fotoaparát alebo kameru k pôrodu

pre bábätko - plienky jednorázové
- vlhčené utierky
- pri odchode z nemocnice oblečenie pre bábätko

malalady
14. feb 2010

baby a ked sme neni zobraty tak bez sobášneho listu 😀 xiiiiiiiiii

baby2310
14. feb 2010

iste ale ked chcete aby malo dieťatko hned po narodení partnerovo priezvisko, tak treba doniesť doklad z matriky, že priznáva otcovstvo 😉

avila
14. feb 2010

To je ozaj taky zoznam... ozaj budem musiet mat nejaku speci tasku. Bunicinove vlozky... to su take hrube, nie? To klasicke nestacia? A v com su ine poporodne nohavicky od klasickych? Zenusky a kolko podprseniek asi potrebujete do obehu 😉 a prsnych vloziek?

vefi89
14. feb 2010

avilla, podprdy minimálne dve, teda aspoň u nás v ZH..a popôrodné nohavičky sú sieťované, oni sú priedušné, ale neviem čo pomôžu pri hojení, keď msíme mať hrbé vložky 😀

baby2310
15. feb 2010

ja som napísala len oficiálny zoznam,ale samozrejme zariadte sa podla seba, aby ste sa vy cítili dobre....ja som prvý pôrod prežila bez popôrodných nohavičiek aj bez vložiek do podprsenky... no tie klasické hrubé sa lepšie dávajú, ked ste navolno, lepšie sedia ako tenučké....

annie13
15. feb 2010

ahojte babenky, chcem sa len spytat ci mi neviete poskytnut referencie na detsku dr. Šidlová na Západe, dakujeeeeeeeeeem

annie13
15. feb 2010

avila pri trati ako ides do nemocky su zdravotnicke, tam maju zdravotne vlozky po porode, to su najlepsie, rana ti musi dychat, plus nemaju lepiaci pasik co nema byt, ani kridelka a su z prirodneho vlakna co je lepsie na ranu, aj cenovo su dobre
ja som tiez tie poporodne nemala ale klasicke bavlnene nohavicky aj teraz mam pochystane len take
neviem preco ale ja by som radsej celkovu narkozu

baby2310
15. feb 2010

dr. Šidlová, no v podstate nič zlé na nu, vyliečiť vedela, to áno, je to moja lekárka od detstva...ale úprimne, to čakanie u nej v čakárni a potom aj v tej dalšej miestnosti, bolo nekonečné....hrozne pomalé boli aj doktorka aj sestrička, veľmi dobre ich poznám...vykecávanie to je ich... vždy bola prednejšia kávička...ranajky..kolkokrát som jej išla kúpiť rožky do obchodu a pacienti museli čakať...takže tak...ja som svoje bábo dala k dr. Balajkovej a neľutujem aj druhé tam pôjde... je to v tej istej budove... a hlavne šidlová sa údajne chystá do dôchodku, ja by som bola radšej keby moje dieťa vyrástlo pri jednej doktorke... a nie o 2 alebo 5 rokov musela hladať inú doktoku a zase stresovať nanovo dieťa...

annie13
15. feb 2010

baby dakujem ti pekne
skusim zajst za Balajkovou mimochodom mas nadherne mena deti

baby2310
15. feb 2010

jeeej, ďakujem za pochvalu 🙂 inak pozerám, že rovnaký týždeň, tak sa hádam aj v pôrodnici stretneme, ak teda chceš rodiť vo zvolene 😉
skús balajková je veľmi fajn...hovorí k veci, neobkecáva zbytočne... si vybavená dosť rýchlo, sú blbé dni ked sa hádam všetci pacienti nahrnú...ale dá sa🙂 je milá

annie13
15. feb 2010

mozno ze aj ano, ja sa ozvem ked budem nastupovat do nemocky, ak sa neotoci tak idem na planovany cisarsky niekedy ten tyzden od 8 marca, nuz uvidime
dakujem za info

baby2310
16. feb 2010

aha, čiže sa neotočilo ☹ a tak nevadí, hlavne, že je zdravá 😉 tak sa možno narodia dve bianky, ked tak pozerám na vyhliadnuté mená 😀

mimi21
16. feb 2010

avila ja som mala asi 4 podprdy, kym sa tvorba mlieck austali, casto mi tieklo, niekedy az striekalo ked mala sala a potom som ich casto menila a takisto som ich ja nosila v lete, tak to som ich tiez castejsie menila, lebo v lete sa clovek aj viac poti
a aby som ich furt nemusela prepierat v rukach tak som mala 4 a vobec som nemala pocit, ze ich je vela...

a poporodne nohavicky sietovane su lepsie pre to ze su priedusnejsie, ja som ich potom vyhodila, doma som nemala take starsie, ktore by som mohla na taketo nieco pouzit a znicit - mala som dvoje

a aj za murami su zdravotnicke pomocky aj tam maju porodnicke vlozky aj tieto nohavicky

annie13
16. feb 2010

baby mozno, este stale sme sa nerozhodli, manzel teraz zacal s Deniskou ale to mu este zatrhnem 😀

katka444
16. feb 2010

ahojte,
vcera som bola na tom sone. mala je otocena hlavickou hore. sedi pekne na ritke, no pohodacka 🙂 . mam cvicit macaci chrbat a o 2 tt to dr. skontroluje. ze ak sa neotoci, hrozi mi cisarsky.

baby2310
16. feb 2010

ale je to sranda ako ste sa trafili aj s viktorkou aj s biankou s nami 😉 ved mne ked sa Lilinka narodila tak som na poslednú chvílu vykríkla, že sa bude takto volať, lebo bola taká malinká ako liliputánik 😀 tak možno saaj vy takto na poslednú chvíľu rozhodnete 😉 sú to krásne mená obe 😅 aj pôjdeš spinálkou ak teda sa neotočí? či celková narkoza?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre