Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

zojec
19. apr 2010

🙂 suee... ja som este nerodila.. takze porod ako taky neviem posudit, ale bola som tam dva krat hospitalizovana na gynekologii.. raz na 7 dni a raz na 5 dni.. takze s kazdym gynekologom som sa stretla.. okrem toho, mam dve kamaratky, co im pridusili babatka.. jedno ma teraz 3 roky a ma detsku mozgovu obrnu, a druhe ma par mesiacov, a uvidime ci bude s nim vsetko v poriadku... ja viem, ze je to individualne.. , ked ma zena dobry porod, tak mozes rodit aj v aute, a je to super, ale ja skor zvazujem ci tam je dobre postarane aj o baby a babatka ked sa nieco skomplikuje.. obe pridusene babatka okamzite odviezli do BB, a mamicky ostali po cisarskom v ZV... ano, mas pravdu, mohla by som ist este aj do BB, ale aj tam som bola.. a tie podmienky fakt nie su najlepsie.. to uz radsej lezat na vylezanych posteliach v ZV.. 😉
o tej priprave viem, citala som si tam o tom letak.. ale ked to vyskusas tak napis.. no v kazodm pripade tam pojdem, za to nic nedam.. 🙂 akurat tych 5€ a to snad nezruinuje moj rozpocet..

katarina.banska
19. apr 2010

suee ano som zo zvolena a cakam prve babatko. a ty si tiez zo zvolena a cakas prve ?
uvidime sa teda v stredu, uz sa tesim 🙂. ako ta spoznam ? ci ked sa budeme predstavovat. ja som sa vydala a volam sa maciakova.
zojec ja som o zvolenskej pocula len tie najlepsie chvaly, dokonca baby z bb chodia do zvolena rodit. no kazda sme ina, kazde babo je ine, kazde tehotenstvo aj porod je ine... takze sto ludi sto nazorov.
som zvedava aky budem mat ja nazor na porodnicu, ked to budem mat za sebou 🙂. no dufam, ze vsetko prebehne tak ako ma.... bez komplikacii.

zojec
19. apr 2010

no katarinka, to dufame kazda, ze to bude tak ako sme si to predstavovali.. 🙂 a v okoli, ano.. je to jedna z naj porodnic... skoda ze ten image kazi primar... myslim ze lekar by nemal byt len dobry odbornik, ale mal by mat aj trosku ludskosti a dobreho srdca, hlavne ked je to aj porodnik!!

suee1
19. apr 2010

Katarina , tiez cakam prve babo a velmi sa na neho tesim a som zo Zvolena, teda vydala som sa tu 🙂 Spoznas ma, pridem s manzelom a ako sa poznam budem velmi fucat pokial vyjdem na to 2. posch 🙂) Volam sa Zacharova, neviem ci sa budeme predstavovat, ale hadam ano ;) Inac, ja tu mam aj foto, len gulatejsia som 🙂) Zverejni svoje foto ;) rychlejsie ta spoznam 🙂

Zojac: teraz si ma poriadne vystrasila s tymi pridusenymi babatkami, tiez som o nemocnici pocula len same chvaly. No uz som sa psychycky zmierila s porodom, ale teraz som tam kde som bola 😅 Je to moj prvy porod a epiduralku zo zdravotnych dovodov nemozem prijat, takze ja ho neurychlim a nezmiernim ani bolesti ........mozem len dufat, ze bude moj porod rychly a okolo mna bude naozaj mily personal ☹

katarina.banska
19. apr 2010

suee1, nemam ziadnu fotku v tomto PC. tak ak sa mi podari z druhe pc tak si ju sem dam. vsak ja ta snad spoznam 🙂
treba mysliet pozitivne, porod nam prebehie bez problemov a budeme tam mat super personal. neboj nic.
ja by som uz bola aj za to,kebyze rodim dnes 🙂. ale viem este musim trosku pockat aspon tie dva tyzdne 🙂
velmi sa uz tesime na malicku.

suee1
19. apr 2010

katarina,
urcite ma spoznas ;) Dufam,ze porod dopadne dobre a budeme mat stastie na dobry personal 🙂 a ver ze aj ja by som bola najradsej keby som uz dnes rodila 😅 vsak tie kusky co babo vystraja v bruchu ma uplne nicia, este ze sa na nu tesime 🙂 🙂

zojec
19. apr 2010

baby nechcela som vas vystrasit, len som napisala moju skusenost.. 😉 ja som tiez viacmenej rozhodnuta tam ist rodit.. lebo do Blavy asi nedorazime.. 😀 drzim vam palceky, pri porode, ja mam este dva mesiace pred sebou.. ale tiez by som uz niekedy pristala na porod.. tie kopance su niekedy fakt hrozne.. 😉
takze tiez sa len spolieham na to ze moj porod bude bez komplikacii... mala som ich celkom dost.. tak hadam zaver sa uz podari.. 😉
vlastne som sem zavitala preto aby som sa spytala na dr. Heringa a na predporodnu pripravu, nie aby som tu robila bu bu bu.. 🙂

suee1
19. apr 2010

Zojec, to je vpohode ........napisala si svoju skusenost a kazda skusenost sa ceni 🙂 Ale s dr. Heringom ti nepomozem lebo ho nepoznam, hadam ta tu niekto o nom poinformuje 😉 Tak sa drz, predsa len 2 mesiace to nie je az taka dlha doba 🙂

katarina.banska
19. apr 2010

ani ja nemam s dr. Heringom ziadne skusenosti. ani som o nom nic nepocula.
a vydrz to este. 🙂

annie13
19. apr 2010

zojec svagrina rodila teraz vo februari pri dr. Haringovi a len si chvalila, velmi bola spokojna
ja som v marci pri primarovi, a tiez nemam co vytknut,
porodite zdrave krasne babatka

zojec
19. apr 2010

anie dakujem, ja mam s nim tiez dobre skusenosti, teda bol najmilsi z celeho personalu, ak neratam dr. Kamodovu... 🙂 takze dufam, ze aj pri porode to bude super..

annie13
19. apr 2010

Kamodova je Dr. s velkym D. aj ja mam s nou len tie naj skusenosti, bola pri mne ked som potratila, a jej slova mi velmi pomohli, skvela zena

jamar
20. apr 2010

pripajam sa k pozitivnym referenciam na dr. Kamodovu. Bola moja lekarka po porode. Strasne zlate ziena.

suee1
21. apr 2010

Ach dalsia noc bdenia ☹ ......................chcem sa uz konecne poriadne cez noc vyspa 🙄

katariinka
21. apr 2010

Ahojte!
sue, katka. banska.. prave som sa vratila z dnesneho predporodneho kurzu.. viedla to jedna neskutocne mila porodna asistentka.. ja osobne som bola milo prekvapena.. mate sa na co tesit!🙂

annie13
21. apr 2010

suee1 tak to sa urcite najblizsi rok nevyspis, mne sa mala budi v noci casto, syn az do roka a pol, takze ja som uz nespala poriadne cez 2 roky 😀

mimi21
21. apr 2010

no a mne mala asi od jedneho mesiaca spavala tak do 4-5, potom sa napapala a potom do nejakej pol 9
takto to bolo do cca 5mesiacov a teraz si to vynahradza 😀 napriklad dnes v noci 3krat hore
ale kojene deticky sa vraj casto budia, lebo sa chcu potulit s mamickou
tak si to akoze uzivam , lebo pride urcite cas, kedy sa so mnou nebude chciet tulit 😅

suee1
21. apr 2010

katariinka: prave som sa aj ja vratila z kurzu, bolo to zaujimave, hlavne ako dychat 🙂 Dufam, ze tam dusu pri tom nevyplujem 😠 ale ta pani bola naozaj velmi mila a ukecana 😀

Annie13: tak to sa tesim, ze 2 roky 😠 ach este ze sa na to babo tesime 🙂 🙂 🙂 🙂 ............... ale na tulenie sa velmi tesim 😵 ako mimi 21 napisala, pride cas a uz sa nebude chciet tulit ☹

zojec
22. apr 2010

suee , to vraj vtedy ked pride ten netuliaci cas, tak zacne chybat babatko a treba si urobit dalsie.. 🙂

suee1
22. apr 2010

zojec . 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ......... milujem deticky ale s druhym chcela by som este pockat , aj ked je pravda, ze aj ta nasa buduca slecna nebola planovana 😅 ale uz teraz je nasa mala hviezda 🙂 ........ale dakujem za radu, mozno ze sa mi materstvo tak zapaci, ze budem chciet hned aj dalsie dve 😀 😀 😀 😀

zojec
22. apr 2010

🙂 mozno to zas osud zariadi za vas.. 😉
inak hovoris, ze je fajn ist na ten kurz.. super tak sa tesim , asi tam skocim bud. tyzden, lebo uz teraz nevladzem chodit poriadne.. uff.. :( a staci tam ist raz, vsak?

katarina.banska
22. apr 2010

aj ja odporucam ist na ten kurz do porodnice. vcera som tam bola tiez a parada. velmi mila bola ta pani. kebyze ju mam este aj pri porode tak parada. zojec ak tam chces ist, tak sa musim objednat. na internete je cislo. rozmyslam, ci nepojdem aj ja este raz. no uvidim, ci vobec stihnem 🙂

suee1
22. apr 2010

zojec: na kurze bolo fajn, hlavne sa naucis spravne dychat pri porode a spravne tlacit 😀 a tiez vysvetli ti kedy zacinaju prave kontrakcie a kedy je cas ist do porodnice 🙂 este predtym sme mali hodinovu prednasku ohladom pupocnikovej krvi, ale nebolo to nasilne ale skor informativne..........keby to nebolo take drahe tak urcite si to dam odobrat, mozno pri druhom dietati, pri tom prvom pre nas bolo prednejsie zabezpecit vybavicku, co je tiez nie velmi lacna zalezitost ☹ ....................podla mna na kurz staci ist len raz a doma si to precvicovat, myslim dychanie 😀 .........ale urcite ti to odporucam 🙂 a tiez by som chcela tu milu tetusku pri porode 😵

zojec
22. apr 2010

🙂 super tak tam pojdem.. . dakujem babule.. cislo mam, hned tam zavolam a objednam sa na bud. tyzden.. aby uz potom fakt nebolo neskoro.. 🙂 prajem vam pekny porod 😉

mimi21
23. apr 2010

tak ja som uz aj gyncu obehla, dr dnes neordinoval, sestricka mi sama nemoze zobrat krv, objednala ma na 7,5
na teste zase dnes rano slabulinka ciarka, ale to bol ten extra citlivy, co je vraj taky citlivy az je nespolahlivy tak som si kupila dalsi, s trochu mensou citlivostou

michalag
23. apr 2010

Ahojte 🙂

katka444 gratulujeeeemeeeeee ....... mala Kristinka je naaaadheeeernaaaaa princeznicka 😵 😵 😵 ...... aky bol porod??????

katariinka
23. apr 2010

Ahojte!.. ked som bola v stredu na tom kurze, zabudla som sa opytat, kolko dievcat je vlastne spolu na izbe.. neviete nahodou niektora?.. inak myslim, ze ta mila porodna asistentka v nas vsetkych vyvolala rovnake fantazie🙂) rodit len s nou! 😀

suee1
23. apr 2010

katariinka, ak sa nemylim tak 3 , samozrejme s babatkami 😀 Bude veselo 😀 😀 😀

annie13
23. apr 2010

ano 3, tam kde bola dakedy stvrta postel je vanicka a prebalovak,
katka444 ma dcerku? kde si ju videla michalag, ved nepisala
michalag aj tebe sa to uz krati, drzim palce 😉

michalag
23. apr 2010

annie popravde uz by som brala kebyze to pride, drahy ma od pondelka dovcu na 2t tak nech to aj poriadne vyuzijeme ze je doma ..... a zajtra je pekny datum tak slecna by sa mohla uz vypytat 😅

inak ma uz asi 2tt picha dost do krcku a uz mame aj fixovanu hlavicku dole ....... dnes som uz za hodinu bola na wc (malej) 6x tak malicka uz asi poriadne zacina tlacit ..... uz len cakat 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre