Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

annie13
21. jún 2010

oprava prilozila maleho pri Viky som si uz dala rady 😉

zonula
21. jún 2010

annie, ako si nasla na nu kontakt?

avila
21. jún 2010

@zojec to je super, ak Ta mozem poprosit, mozes mi do IP poslat na tu laktacnu kontakt? Clovek nikdy nevie, kedy ju moze potrebovat. A to je fakt, ze by sa na porodniciach zisli 🙂 No ano, zatial BS, ale clovek nikdy nevie 😉

Baby, co ste boli na internych vysetreniach, aj Ty si bola, vsak @zojec? U koho a kde ste boli a aky je tam system, t.j. o kolkej tam treba prist a pod.? Mam absolvovat, tak aby som nebola ako teliatko...

zojec
21. jún 2010

@avila co sa tyka interneho.. treba ist k internistovi... bud na polikliniku do zv, tam neviem ci sa objdenava, alebo sa objednas k hociktoremu internistovi, moja internistka je na zeleznicnej poliklinike, dr. Hukelova.. ja som nakoniec sla na interne den pred sekciou , ked som uz bola hospitalizovana, lebo som to nejak nestihla, kedze ma hospitalizovali tyzden pred planovanym porodom..
vsade je asi trosku iny postup, ale v zasade k internistovi musis doniest vysledky krvi, ktoru ti vezme tvoj gynekolog, da na rozbor a s tymi vysledkami a odporucanim od gynekologa pojdes na interne, tam ti sestricka natoci EKG, lekar ta kukne, popocuva srdiecko, pozrie vysledky a napise papierik ze mozes ist pod narkozu.. 🙂 .. treba sa obrnit trpezlivostou, vzdy tam byva mrde ludi.. ☹ ja uz som par predoperacnych prezila.. no na tehulku sa trosku inak pozeraju, hlavne ked sa tam dovali s brusiskom.. 😉 ale ja by som sa urcite objdenala.. a inak moze ti aj tvoj lekar odporucit nejakeho internistu..
laktacne poradkyne sa zdruzuju v organizacii mamila
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

ale ja som nasla laktacnu hned vo vedlajsej dedine.. p. Janosikovu.. len neviem ci by prisla aj do ZV.. ma male dietatko, t.c na MD, avila ale ak mas zaujem poslem ti do IP jej cislo... ale na tej stranke co som poslala je este jedna zo ZV.. oni o sebe vedia, poznaju sa.. ja som ani netusila ze mam jednu tak blizko.. 😉

avila
21. jún 2010

@zojec dakujem 😉 To som netusila, ze potrebujem krv od svojho dokiho. Odporucanie mam, ale je z nemocky. Tak zajtra volam najprv mojmu zenskemu a mozno mi veru aj on niekoho odporuci. DAKUJEM 🙂

zojec
21. jún 2010

@avila , no je to tak najrychlejsie.. ono moze ta na krv poslat aj internista, ale takto je to podla mna rychlejsie.. krv ti sestricka vezme v ramci poradne.. 🙂 o dva dni si pojdes pre vysledky a rovno za internistom..
ale uz aj tak som bola, ze som sla rovno za internistom, sestricka mi dala papierik na krv, isla som , poobede boli vysledky a na druhy den ma internistka vysetrila... ale spytaj sa tvojho doktora.. oni budu mudrejsi ako ja.. lebo iny kraj iny mrav.. v tomto pripade.. iny lekar, iny zvyk.. 🙂 a preco ta poslali na predoperacne? hrozi ti sekcia? lebo ak ano.. neviem ci by som sla do BS...

annie13
21. jún 2010

@zonula v porodnici na letaku bolo

avila
21. jún 2010

@zojec nehrozi mi sekcia, v BS posielaju vsetky. Musim mu zajtra cenknut. Dakujem, zatial pa 🙂

mimi21
22. jún 2010

ahojte baby
hlasim sa z Krety, ako sa mate??,
ja super, let sme zvladli v pohodicke, zajtra uz ideme domov, boli sme tu 12 dni 😉
akurat dnes sa trochu pokazilo pocasie, tak uvidime este ci sa este trosku opalime ...
ale uz sa aj tesim domov 🙂

annie13
22. jún 2010

@mimi21 jej Kreta ste sa mali stastnu cestu domov

katariinka
22. jún 2010

Ahojte! po dlhsej pauze sa opat hlasim.. bambulka je na svete.. vsetko je ok, malinka je krasna, len dava trosku zabrat.. vela papa, malo spinka.. ale je to asi ta najkrajsia odmena za "pretrpenych" 9 mesiacov zivota🙂
.. takze zlatacky, kedy kocikujeme🙂) navrhujem pockat na krajsie pocasie a aj na avilu, kym porodi.. hmm?

annie13
22. jún 2010

@katariinka gratulujeme este raz cim dalej to bude lepsie uvidis
kazde babo je ine ale zacne sa to zlepsovat kazdym dnom
a uprav si pas mas tam uz 44 TT

suee1
22. jún 2010

katariinka, gratulujem k bambulke 😉

zojec
22. jún 2010

@katariinka aj ja gratulujem.. sme sa uz v nemocnici potom nestretli... inak skoro same dievcata sa rodia nemyslite?? 🙂

avila
22. jún 2010

@katariinka gratulujem 🙂 🙂 🙂 Veru to pocasie otras je... Hadam aj malinka to citi... Zlata, ze na mna myslis 🙂

@mimi21 a nemali ste ist do Croacie? Kreta je uzasna, my sme boli 2 roky dozadu a mimo hlavnej sezony este lepsia 😉

annie13
22. jún 2010

asi pocasie Viky je ako cert dnes som si uz aj poplakala len vresti a vresti

suee1
22. jún 2010

annie13 . . . aj ta moja je dnes strasne uplakana, od polnoci spi po hodine a dalsie 2-3 hodiny je hore, stale je hladna a potom len grcka , no dnes fakt zly den

katariinka
22. jún 2010

ja pri tej mojej spochybnujem vsetky doterajsie zistenia o novorodencoch-ze vraj by mali vacsinu dna prespat! no to urcite 😠 ani vcera, ani dnes..a maminka by si tak rada zdriemla 🙄

zojec
22. jún 2010

... my mame taky divny rezim-nerzim... mala bola od 9 do 14,30 hore, potom zaspala do 19,30, to som ju musela uz budit, okupkali sme sa napapali a spime zas.. som zvedava aka bude noc.. :( zajtra ideme na ockovanie.. dufam ze to v pohode zvladneme bez dokrmovania doobeda..

annie13
22. jún 2010

ja uz som z nej zufala najhorsie je ze v kociku my nechce byt ani za svet a starsi mi doma neobsedi, reve v kociku ako keby ju drali, boli sme na tom trojmesacnom ockovani, vyhadzala sa a odvtedy je ako cert uz nevladzem

crysmile
22. jún 2010

baby drzim vam palce, nech sa vam cim skor nejako utrasie to spanie.. ja by som bola obcas aj rada, keby mi mala spala aspon 15min. za den, niekedy mi spi hodinu, niekedy viac a niekedy zaspi az neskoro vecer.. ale starostlivost o male babatko je narocna.. ale ked bola babo, tak tiez toho vela nenaspala.. a v noci max. 2hod a hodinu na prsniku.. a to aj cez den..

katariinka
23. jún 2010

baby, prosim vas.. nemate niektora doma letak, kt. nam davala pani este na tej predporodnej priprave?.. bol tam zoznam, co si so sebou zobrat do nemocnice a rozne telefonne cisla.. ak to mate, poslite mi prosim cez IP kontakt na laktacnu poradkynu, kt. tam je uvedena.. mne sa ho podarilo niekde stratit (hlavne, ze som mala dva kusy 😖 ).. dik..

mimi21
24. jún 2010

cawte, sme konecne doma, ale bolo supeeeer

katka ja nemam, takze ti nepomozem, ale skus stranku www.mamila.sk, mozno tam najdes nekjaku laktacnu poradkynu

zojec
24. jún 2010

@katariinka mozno uz neskoro, ale tu je : Panicova Denisa 0907 856 529

katariinka
24. jún 2010

Velka vdaka zojec, aj tebe mimi.. uz riesim🙂
..este som sa chcela poradit s vami, ohladom jednej veci, aj ked viem, ze je trosku mimo nazvu tejto temy.. ale bohuzial nemam cas hladat temu, kde sa riesi nieco podobne.. ide o to, ze mala ma hrozne sopliky.. kvapkam jej Libenar, ten na chvilku pomoze.. niekolkokrat za den sa snazim odsavat odsavackou na vysavac.. ale v podstate bez uspechu.. tak neviem, kde je problem.. preco mi to s tou odsavackou nejde.. nemate nejaky lepsi recept na to, ako vytiahnut sopliky? ☹ ..dik 😉

zojec
24. jún 2010

@katariinka aj moja mala ma sopliky asi dva dni.. tiez odsavam odsavackou na vysavac, najskor mi to neslo, ale treba tou hlavicou trosku v nosteku pokrutit.. skus, mozno to pomoze.. 😉

mimi21
24. jún 2010

katarinka my od zaciatku pouzivame vysavacovu odsavacku
ja to robim tak, ze streknem morsky sprej (v lekarni maju aj specialne pre malicke babatka) a po chvili odsavam, ten sprej sopliky rozpusti a potom sa mi lahsie odsavaju

no a ked sopliky nesli a ja som pocula ze ich mala ma, tak ma nasa dr poslala na krcne a tam mi malu pozreli, ale to bolo asi po 2tyzdnovej nadche, to urcite nebude vas pripad 😉

katariinka
24. jún 2010

.. zoji, lenze mne ta hlavica nejde strcit do nosteka.. ja ju drzim pri dierke, lebo je vacsia ako jej nostek.. a pritom sa tam pise, ze je pre novorodencov.. tak nechapem.. ja mam znacku Baby-vac.. a ty?

zojec
25. jún 2010

@katariinka my mame tiez baby vac... asi ma nasa vacsie durky v nose 🙂 skus este v lekarni tu co sa odsava ustami.... mozno ma mensiu hlavicu

katariinka
28. jún 2010

zoji, uz som prisla ako na to 🙂 tu hlavicu odsavacky treba prilozit k nosteku tak, ze bude presne kopirovat nosnu dierku.. vtedy sa tam urobi najvacsi podtlak a vyjde to samo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre