Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

michalag
7. aug 2010

@annie13 takze uz mate zubok?

nasa si stale pcha pasticku do pusinky, beha si po spodnom dasienku a pusta sliny ale este nam nemozu ist zubky ked mame takmer len 3,5 mesiaca a kukala som a dasienka sa mi zdaju normalne

annie13
7. aug 2010

@michalag mame uz je von chuda moje
kludne moze kukni si fora aj narodit sa moze zo zubkom
sestricka sa len smiala ked som jej vravela ze to nieje mozne

michalag
7. aug 2010

nam vysiel u Samka v prvy v 6 mesiacoch + 1 tyzden, tak to som zvedava kedy zacnu Lucke vychadzat

katariinka
12. aug 2010

Ahojte!.. baby ako ste poriesili nausnicky u deticiek?.. nastrelenim alebo klasickym prepichnutim.. ja zvazujem to nastrelenie, ta ihla, krv a bolest sa mi zdaju take stredoveke.. mate s tym niektora skusenosti?.. neviete mi prip. poradit, kde take nieco vo ZV robia?.. dik

mimi21
13. aug 2010

@katariinka my sme davali hned v porodnici prepichovat a mala ani nemrnkla
ale kde to potom robia, ci uz nastrelenie alebo prepichovanie, tak to fakt netusim ...

suee1
24. aug 2010

zienky, kde sa daju vo Zvolene nastrelit nausnicky ? A kolko sa priblizne plati, nausnice mame vlastne.

zojec
24. aug 2010

@suee1 ja som pocula ze len v krupine tak malym detom, ale neviem presne kde.. 😖 ja tiez ked nejake dam, tak len nastrelit

katarina.banska
24. aug 2010

@suee1 my sme davali prestrelit este v porodnici.
no nie ked nas prepustali, ale asi o tyzden sme dosli, ked nas prepustali tak sme nemali este kupene nausnicky.
bola som dohodnuta so sestrickou z novorodeneckeho, ze nam prepichnut. tusim sme platili 3,50 eur.
bala som sa, ze mala bude strasne nariekat, ale plac bol asi len minutku a potom uz dobre 🙂

katarina.banska
24. aug 2010

@michalag
toto iste mame aj my. uz asi dva tyzdne si mala pcha prsteky do ustociek, aj celu pasticku si tam vopcha 🙂
ked je nervozna, tak ju to ukludnuje.vsimla som si 🙂
no predsa zubky jej este nemozu ist, vsak? 🙂

katariinka
24. aug 2010

baby, zistila som, ze nastreluju aj v BB v Novamede.. ale ci aj malym detom to este musim zistit.. myslela som si, ze je to samozrejme, ale zoji, zneistila si ma 😎

suee1
25. aug 2010

Tak zajtra ideme prepichovat. Vo Zvolene v meste nikto vam nenastreli nausnice , ale nasli sme kde vam prepichnu, je to v Medicentrume, urobi to lekarka. Ach to ju bude boliet, uz je dost vnimava, lutujem ze som to nedala urobit v porodnici ☹

katariinka
26. aug 2010

sue, nelutuj.. minule som citala, ze to, ci to bude babo boliet nezavisi od jeho veku.. pretoze bolest citi uz plod v maternici.. a ze aj tak je vyhodnejsie dat nausnicky po tretom mesiaci-pretoze vtedy je uz po tom hexavakcinovom ockovani a predpoklada sa,. ze jeho imunita je uz o daco lepsia (v pripade neziaducej reakcie na to prepichnutie).. takze nic, neboj.. aj my to mame este len pred sebou.. a kolko beru v medicentre?.. a robi to kto?.. nejaka kozna lekarna alebo chururgicka?

karrelia
26. aug 2010

@mavion ahoj spravne som pochopila ze BS je lepsia ako ZV???? ked sa to neda porovnat môzes mi dat prosim nejake referencie na ZV . Ja som z BB ale rodit by som chcela v ZV al. BS /len to mi je dost daleko/....

zojec
26. aug 2010

@katariinka bola si v tom novamede? nastreluju tam? ja pichat nedam, viem ako to boli... nastrelenie neboli vobec 😀

suee1
26. aug 2010

katariinka, tak uz to mame za sebou 😀 malinka ma prepichnute uska 🙂 je fesanda, uz je to konecne poriadne dievcatko 😀 Boli sme v Novamede, bola som s nou vo vnutri, robila jej to lekarka, bola to asi chirurgicka a bolo to tam vsetko take ciste, sterilne 🙂 Malinka dost plakala ked jej to prepichovali, ale v aute hned na parkovisku som ju nakrmila a pokial sme prisli domov aj zabudla ze jej nieco robili 🙂 uz sa nam smiala 😀 Platili sme 9,96 eur a bolo to rychle, ale musis sa tam objednat a nausnicky je potrebne aspon 24 hodin mat v liehu, aj v liehu je potrebne ich tam doniest.

zojec . . . v Novamede iba prepichuju, nenastreluju, vo Zvolene sme nikde nenasli kde by nastrelovali malym babatkam

suee1
26. aug 2010

ups, neboli sme v Novamede ale v Medicentrume 😅 doplietli ste ma tu 😀 😀 😀

verondza
30. aug 2010

ahojte,
su tu nejake maminky, ktore sa chystaju teraz rodit vo ZV? alebo teraz nikedy cerstvo rodili? zaujimalo by ma, aki lekari su tam teraz (pri prvom som mala docinenia s dr. olajcovou a este jednou-uz neviem, ako sa volala, mozno kamodova?-a bola som velmi spokojna. ale tie su teraz obe na md? je to pravda? a ci epiduralku picha len primarka (mam s nou velmi zle skusenosti).
dik za info. ja mam termin za dva tyzdne tak ma uz zacina zaujimat, komu sa dostanem do pazurov 🙂

karrelia
30. aug 2010

@verondza ja mam termin 02.11.2010 a som viac-menej rozhodnuta pre ZV. len sa tam este chceme ist pozriet a tiez zhanam akekolvek info o lekaroch. Koho by ste doporucili? AKE MATE A S KYM SKUSENOSTI? Verondza ked budes mat uspesne potom tak mi napis ako si bola spokojna . dakujem 🙂

mimi21
30. aug 2010

@verondza
@karrelia
kocky ja som tu rodila 5/2009 a v decembri budem zas
za zazmluvnenie lekara by som prachy nevyhadzovala, radsej ich pouzite na nieco ine
vo vseobecnosti si vo zv porodnici dobri lekari, aj ked sa najde niekto, kto na nejakeho lekara nadava, na druhej strane sa najde niekto kto bol spokojny s danym lekarom

ja som rodila s epi, pichyla mi ju primarka anesteziologie, ale popori tom to este ucila aj nejakeho ineho lekara, tak neviem ci teraz nepicha nahodou uz aj on
ja som to mala genialne nacasovane, absolutne nic som necitila, aj zotavenie z porodu bolo u mna absolutne bezproblemove
rodila som u dr. kobidovej, opakujem sa po stykrat, ale velmi mile ziena, musela ma dobre zasit, lebo vraj toho sitia bolo dost a mna uz o 2 dni nic nebolelo 😉

suee1
30. aug 2010

maminky, ako ma spravne spinkat 3-mesacne dieta cez den 😠 Ma sa napapat a spat alebo sa tie intervali bdenia vyrazne predlzuju? Ta moja sa naucila strasne ale strasne kricat , vecer uz iba hlucha odpadnem do postele 🙄

karrelia
30. aug 2010

@mimi21 dakujem za nazor , ja si tiez lekara zazmluvnit nechcem tak dufam ze budem mat stastie 🙂

annie13
30. aug 2010

@verondza
@karrelia pri prvom porode som mala Melichercika pri druhom primara Taufera a nemozem si stazovat
prvy bol dlhy klasicky porod, druhy som zacala klasicky ale skoncila som cisarskym s celkovym uspatim
starostlivost velmi dobra co sa tyka novorodeneckeho aj porodnickeho

teraz by tam mal byt Taufer, Kobidova, Melichercik, Simo, Haring ten je skvely, Szedely, Sisak, David z hrinovej, melichercik z detvy, korpel zo slatiny
ale vsetkymi som si nieje ista ci su este stale v ZV ale mali by byt
Kamodova su skvele ale ako ste pisali na MD
Simo neviem ci chodi aj k porodom chodil ale len pocas svojej dennej sluzby

michalag
30. aug 2010

@verondza ja som prveho syna rodila v roku 2006 pri Dr. Kamodovej, super zena 🙂 ale je na MD a teraz som rodila koncom aprila pri dr. Melichercikovi a tiez som bola velmi spokojna 🙂 .... Zv. porodnica ma skvelych lekarov aj ked kazdej zene nemusi dany Dr. vyhovovat ale vela zalezi aj od daneho porodu a od prahu bolesti

michalag
30. aug 2010

@suee1 tie intervaly sa postupne predlzuju a dietatko zacina byt viac hore az zacne babatko spat len 2x denne

zojec
30. aug 2010

@suee1 och sue.. moja mala nespava cez den skoro vobec.. ale ani uz tolko nekrici.. ked krici nosim ju v satke.. 😉
anie, ano ked som rodila ja, bola tam tato zostava, a este nejaka nova, velmi sympaticka lekarka, fakt veeelmi super, len nepamatam meno ☹ ja som rodila planovanym cisarskym, robil to dr. Hering a teda to je urcite najvacsia spicka zv. nemocnice.. veelmi prijemny pan - odbornik 😉

suee1
30. aug 2010

@zojec no vsak to , ona chce byt len na rucickach, chce vsetko vidiet a vobec mi nechce spat a stale len krici a krici 🙄 . . . ale samozrejme lubime ju a verime ze aspon kricat casom prestane 😎

zojec
30. aug 2010

@suee1 tak ju vezmi na ruky.. deti maju byt vraj nosene.. tak nosime 😀 vcera som uz vyhodila vanicku z kocika a mame sportiak, aspon trosku jej musim napolohovat hlavu aby vsetko videla.. lebo inak bol nas kocik len kriciaci predmet chodiaci po uliciach 😀

suee1
30. aug 2010

@zojec no my sme kocik uz davno odlozili, vsak vcera som jej cez internet kupovala fusak na zimu, kedze ona chce byt iba v sportovom kociku 😀 , v tom hlbokom kociku aj nam kricala, vsetci susedia nas uz poznaju, stacilo zajst za roh ulice a spustila rev, naspat manzel tlacil prazdny kocik a nas skrekun bol na mojich ruckach a hned bola spokojna ale nastastie v tom sportovom uz vydrzi a aj sa jej tam paci 😎 vsetko obzera a najradsej ma stromy 😀 ta aj v auticku nam velmi dobre spi, staci nastartovat motor a do 2 minut uz buva 😀

zojec
30. aug 2010

@suee1 😀 asi mame rovnake deti... 😉 presne taka ista je aj nasa potvorka..

verondza
30. aug 2010

dakujem za info. okrem davida-to je moj gyndos- nikoho nepoznam. pocula som len o heringovi(chvaly) a o simovi (hrozne veci 🙂 ). ja som chcela jednu z tych zien, lebo viem, ze oni chranili hradzu. pri prvom sa mi ju moc chranit nedalo, ale teraz cvicim s epi-nom a tak dufam, ze to pojde bez nastrihu. potrebujem ale podporu od lekara, bez jeho pomoci, alebo ak este aj nebodaj nastrihuje len tak pre istotu automaticky, zas pojdem z porodnej saly s vysivkou ☹ .
mate tu niektora skusenosti s epinom, alebo aspon s tym, ze vam vo zvolene nenastrihli hradzu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre