Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

marketka3005
26. okt 2010

@bubulacik ahoj tak ako sa mas? 🙂

dari3
26. okt 2010

no, pomerne čerstvý zážitok zo zvolenskej pôrodnice. nie môj, ale vyrozprávaný mojou kolegyňou. odišla na materskú, po 2 týždňoch jej oznámili, že nie je v 38tt, ale asi v 32tt. "prešvihla" dva termíny pôrodu, ale do pôrodnice ju neprijali, lebo bolo plno. takže návšteva každý týždeň. nakoniec keď utekala za synom na chirurgiu, praskla jej voda a do rána bola otvorená a šla rodiť. zelená plodová voda, bábätko infekcia na 43%. a výsledný tt? 43tt!!!!! 😠 pochopí toto niekto? povedali, že ešte pár dní a bábätko v nej zomrie na infekciu. 😠 toto je taká nezodpovednosť zo strany lekárov, že až!!! ako môžu takéto niečo zanedbať. 😠

sny
26. okt 2010

@dari3 AHoj,ja som sem zablúdila úplne náhodou,nie som od Zvolena,ale tento prístup ma normálne zamrazil 😠 To už je aká nezodpovednosť zo strany lekára?Ja by som to určite riešila,nenechala to tak,lebo ak si povieš,že veď už to mám za sebou,neskôr urobí to isté inej maminke.Nechcem súdiť doktora,nepoznám ho,ale čo píšeš je isté,že si sebou neni znalý a nemá tam asi čo robiť.On nevie používať sono či čo?Toto sú naši mäsiari tu v SR,hrôza 😝 Držím tej tvojej známej palce nech sa z toho aj s bábom dostanú a nech toho dokyho aj riešia,pa 🙂

dari3
26. okt 2010

@sny ja som jej na to hneď povedala, že nech to rieši cez úrad pre dohľad na zdravotnou starostlivosťou. neviem, či do toho pôjde. ale isté je, že ja na jej mieste by som to riešila. nech si zodpovedajú svoje činy. veď jej skoro zavinili smrť dieťaťa. ešte nenarodeného!!!! 😲 možno by sa to niekomu zdalo ako prípad spred desiatich pätnástich rokov. ale omyl. rodila ani nie pred dvomi týždňami!!! 😠

vlasatica20
26. okt 2010

dari,nechcem byt zla ale cele je to cudne ako vymysleny pribeh ; 🤐 ,si si ista lebo to je pisanie o lekaroch,ze pani nechceli prijat,lebo bolo plno v celku ma to zaujalo neverim , ze by pani neprijali,keby bolo treba,lezala a rodila som deti na tomto oddeleni,poznam lekarov a sestricky,pribeh z druhej ruky moze byt dost skresleny,ale na druhej strane môze spôsobit chaos a zle zapôsobit na buduce mamicky.
Vzdy si treba overit skutocnost a potom pisat aj ked je to len forum a volna diskusia!Takze bez urazky,ale mne sa to zda cele cudne.
Takze tehulky nebojte sa urcite to zvladnete a postel urcite volna bude....... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Citala som o tej strave,je to asi ako v kazdej nemocnici nic moc.
Pa,drzte sa

dari3
27. okt 2010

@vlasatica20 vymyslené to určite nie je. s tou kolegyňou som sa stretávala každý deň a pýtala sa jej, kedy to už bude. keď prešvihla termíny pôrodu, tak som sa jej pýtala, že ako to, že si ju tam nenehali, pretože mňa po prvom prešvihnutom termíne hneď prijali na oddelenie a bola som monitorovaná. nikto tu nikoho strašiť nechce. ale je pravda, že jej to tam v poslednej dobe preplnené a koho nemusia, tak nenehajú ležať. a keďže jej zle určili a nevedeli sa lekári dohodnúť, v ktorom tt je, že v podstate to vyzerá, že je o 6tt v menšom týždni. takže pre nich nebol dôvod si ju tam nehávať, pretože podľa nich neprenášala. až keď porodila, tak vtedy jej určili, v ktorom tt je. a už bola v 43tt. chcem len poukázať na to, že mamičky, ktoré prenášajú čo i len týždeň, mali by žiadať, aby boli do nemocnice prijaté a radšej si tam dlhšie odležať a nehať sa monitorovať, ako zažiť potom niečo takéto. ja som tam osobne tiež nič zlé nezažila. bol tam super personál a všetko fayn. no bolo to pred 4 rokmi a momentálne neviem ako tam je. preto som písala nie vlastnú, ale kolegyninu skúsenosť spred pár dní. 😒

jamar
27. okt 2010

Ahojte zaujal ma pribeh, ktory napisala @dari3. Takisto sa mi tomu nechce verit. Ved ked kolegynu jej gynekolog raz vypisal na matersku, tak to bolo asi potvrdene ze je v 34tt aj podla sona.(kedze na matersku sa vypisuje 6tt pred porodom) Keby sa im nieco nezdalo, plod by bol maly na 34tt tak by to riesili skor. Rodila som tento rok, takze mam cerstvo v pamati, ze na kazdom sone sa urcuje vek plodu podla velkosti a ked je plod ovela mensi ako by malo byt rozpatie tak sa to skuma dalej inymi vysetreniami. A zas na druhej strane, ako mozu plod oznacit za mladsi o 6tt. Ved predsa mamicka vie cca kedy sa podarilo babatko pocat, kedy mala poslednu ms a pod. No mna by veru nikto nepresvedcil ze plod je o 6tt mladsi. Ja osobne som rodila vo februari. A kym som bola na cakacke, tak sa tam prehnalo velmi vela buducich mamiciek, ktore prisli kvoli tomu, ze sa im nieco nezdalo a ked sa porod nerozbiehal isli na izbu na pozorovanie aspon na noc. A ked som mala pred porodom, tak som sa informovala aj o tom, ako sa riesi situacia, ked niekto prenasa. Postup je tusim taky, ze 4 dni sa caka a potom ide automaticky lezat. Ak aj je tento pribeh pravdivy, tak mozno sa nejake skutocnosti nespomenuli, pripadne niekto zvelicil, vysvetlil si situaciu inac a hned z toho vyjde uplne iny pribeh.
Kazdopadne mamicke, ktora toto musela zazit prajem rychle zotavenie a babatku vela zdravia a sil do zivota.

sny
27. okt 2010

@dari3 Súhlasím s tebou,riešiť by sa to malo a takisto by o tom mali vedieť aj maminy,čo sa tam chystajú rodiť,ak by sa im náhodou stalo niečo podobné...Ja si v dnešnej dobe naozaj viem predstaviť,ako si mnohý lekári zanedbajú svoju starostlivosť o pacientky 😝 Česť vínimkám.Verím však,že si dajú záležať a viac sa to nezopakuje,nie len v ZV,ale ani nikde inde.Nikomu to neprajem 🙂

bubulacik
27. okt 2010

@dari3 ti verim ja som bola v 38tt a podla sona mi povedali ze v 36+2tt a ked som isla k svojmu dokymu a on robil sona tak teraz som v 39tt a nie tak ako oni hovoria podla mna su niektory asi slepyy

bubulacik
27. okt 2010

@marketka3005 ale da sa len sa my nechce vracat do tej nemocnice a ty si uz doma??? a ako dlho si tam bola???

marketka3005
27. okt 2010

@bubulacik v pondelok ma pustili....ja sa tam bojim ist....mala som dost ked som videla Alenku a Blanku ako trpeli...Alenka nam skoro na izbe porodila a Blanka mala vyse30 hod bolesti a nakoniec bola cisarskym ....tebe sa to uz blizi....ale ty to zvladnes 🙂

dari3
27. okt 2010

@jamar problém je v tom, že ani jej gynekológ a ani v nemocnici neboli schopní určiť presný termín pôrodu. termín pôrodu mala od konca septembra do konca októbra. materskú jej vypísali podľa posledného určenia. keď chodila na poradne už na materskej, tak raz tak bolo raz tak. na poslednom sone jej povedali, že pravdepodobne neprenáša a bábo je o 6tt menšie. (čomu verím, lebo mňa presne stresovala dokyna, že sa zle stravujem a moja malá nebude mať pri pôrode ani 50cm a 3000g a keď sa narodila, tak jej šli oči vyliezť z jamiek, lebo moja mala pri narodení 56cm a 4020g) takže asi takí sú lekári. druhá kamoška čo má už dvojročného syna, tak tiež mala termín od 25teho septembra do 20teho októbra. ja už neviem, ako tieto veci nazvať. či nezodpovednosť, alebo ako. osobne keď som bola v nemocnici ako prenášačka ja, tak tam tiež veľa mamín poslali domov, že je plno a nie sú tak urgentné. a 4 z tých, čo poslali domov sa do druhého dňa vrátili s kontrakciami. pre nemocnicu sú toto veľmi silné mesiace čo sa pôrodnosti týka a keď nemusia a bábo je na sone v poriadku, tak mamičku nenehajú ležať. a keďže si mysleli, že je v menšom tt, čiže podľa nich nebola prenášačkou a bábo žilo a bolo v poriadku, tak nebol dôvod si ju tam nehať. až po narodení zistili, čo sa dialo. už od viacerých som počula, že už neni tá pôrodnica taká, ako bola. ja osobne nemôžem z vlastnej skúsenosti krivého slovka povedať (až na jedného lekára, pred ktorým každá vždy utekala. myslím, že meno nemusím písať 😀 ) uvidím, akú budem mať skúsenosť po druhom pôrode 😉

jamar
27. okt 2010

@dari3 zaujimave. no nech to uz bolo akokolvek, dufam, ze takychto pripadov bude co najmenej. Ale v tom, ze ta porodnica uz nie je to co bola suhlasim.

vlasatica20
27. okt 2010

dari, ja si myslim svoje o tom lekarovi, ku ktoremu chodila do poradne 😲 ,predsa on musi vediet urcit termin pôrodu,ci uz podla sona,alebo menzes.Podla mna v prvom rade chybu urobil on.Ja som do pôrodu chodila ku svojmu dr.
a on urcil,ze uz.................. .Ked prenasala tak dlho predsa musela chodit do poradne ku svojmu dr.,a ten ju mal poslat.
Aspon si to tak myslim.No musim podotknut,ze od kamosky ,co rodila a prenasala viem,ze ju dr.poslal,no zavolali primara a on rozhodol,ze este pockaju,je to jej zazitok a o tom pisat nebudem,no urcite sa prida a svoj pribeh napise 😉 .

sopel01
27. okt 2010

dari3 neda mi nezareagovat na tieto posledne prispevky. Mne to pride, ako ked nejaka informacia prelezie cez tristo ludi a vyjde z toho kompletna, nelogicka a skreslena informacia. tzv "JPP" sprava.jedna pani povedala.Trochu sa problematike rozumiem, ale z toho pribehu som fakt jelen a silne pochybujem ci to bolo naozaj tak. Takze ma mierne desi, ze takyto pribeh podla mna podany laikom a velmi nepresny sa dostava do eteru pre ine maminky.
Nieco vam vysvetlim z pohladu zdravotnika: co sa tyka TP. Orientuje sa podla terminu PM, tam ale zalezi aj na tom, ci bol MC pravidelny,alebo nie, a podla terminu porodu kt. sa urci v ramci sona v prvom trimestri. Cize, vsetky ostatne terminy, kt. sa v priebehu tehotenstva objavuju v ramci USG vysetreni su len orientacne a sleduje sa nimi primerany narast dietata. Ved aj stroj ma statisticku odchylku a urcitu chybovost, v termine porodu je rozdiel medzi meranim a skutocnostou pol kila...
Ak vam nieco nie je jasne pytajte sa svojich obvodnych lekarov, nech vam to vysvetlia, preco je to tak, a nie potom davate rady kamoskam, nech sa stazuju po uradoch pre dohlad a vlastne ani neviete preco sa maju stazovat... (btw.poprosila by som vysvetlit co je to infekcia na 43%...)
A este nieco, silne pochybujem zeby v nemocnici niekoho odmietli prijat, a hlavne z toho dovodu, ze je plno. To je uplna dezinformacia, kde na toto niekto chodi...
Po clankoch ako tieto tu, sa mi obracia ludia zaludok, zo slovenskych zdravotnikov si robite rohozku a toaletny papier...Po 6rokoch mediciny a rokoch praxe silne uvazujem, ze slovenske zdravotnictvo navzdy opustim a pojdem radsej do krajiny, kde lekarom pacienti veria a vazia si ich...
PS: viem ze nie vsetci su dokonali, a ze aj my robime chyby. ale ten, kto nic nerobi, nic nepokazi...a myslim si, ze dnes si ziaden lekar nedovoli vedome postupovat non lege artis v ziadnej nemocnici.

annie13
28. okt 2010

@sopel01 chod

mimi21
28. okt 2010

ahojte
aj ja som rodila vo ZV ked bol natresk, naraz sme na cakacke boli 3, stvrta odrodila na vysetrovni 😉
aj ked bola nemocnica plna, vsetkych brali, akurat uz potom mamicky davali na gynekologiu a nenamli prve dni pri sebe babatka - dostali ich trosku neskor
aj na sestrickach boloi citit, ze je toho vela ale nemala som ani najmensi problem, ked som sa pytala, vzdy som dostala odpoved
co sa tyka terminu porodu asi suhlasim s nazorom, ze je to trochu mozno chyba obv gynekologa, resp toho co robil usg v prvom trimestri
vsade je pisane ze urcenie terminu porodu je najpresnejsie podla usg do 12tt, potom je vyvoj babatka velmi individualny, takze chyba sa stala asi niekde na zaciatku

jamar
28. okt 2010

@sopel01 absolutne s tebou vo vsetkom suhlasim. Hoci nie som zdravotnicka (v rodine mam zdravotnicku sestru). No poznam mnoho pribehov, co si laici pacienti vysvetlia po svojom a pritom je to absolutne inac.

bubulacik
28. okt 2010

@marketka3005 to nemyslis vazne ze Blanka isla cisarskym a Alenka ako ze skoro porodila na izbe? to snou nic nerobili a Lukaskovia boli zdravy?? Boze ja sa tam nechcem vratit ale budem musiet no dufam ze to zvladnm ked to zvladli ine tak aj ja no nie a stebou co robili ci si len lezala a davali ti infuzky??? to ako mnesom len lezala a jedla magnezium a preco si registrovana na ceskej stranke?
🙂

bubulacik
28. okt 2010

@mimi21 hmm zase ja mam opacnu skusenost ked som sa spytala tak mi nikto nic nepovedal ked som sa pytala primara tak drzal hubu a nepovedal ani buuu na vizite mi dvakrat pichol do brucha ukazovakom a napisal si nieco do svojho zosita a aked som saspytala ze co tak vravim nic nepovedal a ked som sa pytala sestricky takj tiez nic a to som ta bola tento mesiac...

standa82
28. okt 2010

Ženy ani nestrašte......

michalag
28. okt 2010

@vlasatica20 , @sopel01 uplne s vami suhlasim 😉 ......

@dari3 dadi, prepac ale tiez sa mi to zda divne 🤐 , podla mna lekari v nemocnici nespravili chybu skor jej gynekolog resp. lekar ktory zle urcil TP v 1 trimestri resp. podla poslednej MS, ved snad vedela kedy otehotnela ci ani nevie kedy mala poslednu mrchu .... presne jedna pani povedala .... a pokial jej odtiekla voda a zacala rodit tak pochybujem zeby ju odmietli na akomkolvek gynekologicko-porodnickom, ci uz mala rodit tam alebo tam ...... podla mna je to len prifarbene

P.S: a nestraste buduce maminy ktore to len caka!!!!!, je to neprijemne ak su rozhodnute uz ist sem rodit, co poznam baby ktore tu rodili boli spokojne a to vsetky 😉 .... urcite sa najde na kazdom oddeleni lekar alebo sestra ktora je neprijemna a maju s nou zle skusenosti ... @annie13 vie o kom hovorim a predsa neprestanem byt nedoverciva voci vsetkym lekarom co tam pracuju

marketka3005
28. okt 2010

@bubulacik ja ani neviem ako som sa sem zaregistrovala....na Alenku to prislo strasne rychlo....prisli sestricky n izbu a ona plakala od bolesti a tlacilo ju na konecnik a oni jej neverili....iba zrazu strasne skrikla a v tom sestricka zbadala hlavicku a o tri minuty bol na svete Lukasko....Blanke stale vyvolavali ten porod a nic,ale ze vraj malinkeho museli previest do Bystrice,lebo mal nieco so srdieckom a viac o nej uz neviem....ja som mala dve infuzie a ptom mi davali magnezium a nospu.....neboj zvladnes to i ked aj ja sa velmi bojim 🙂....ale musime vydrzat....a uz vies co to bude? budem ti drzat palce...a kedy mas termin?

bubulacik
28. okt 2010

@marketka3005 Coooo? 😲 😲 😲 to nemyslis vazne a toto je ta nasa slavna Zvolenska nemocnica kde ti neveria to ako somnou tiez mi sestricka neverila ze mi tvrdne brusko az kym neprisla druha a ta to vydela aj na pasoch....A Ada tiez jej neverili ze ma kontrakcie kazdych 5 min a ta ista sestricka co neverila ani mne potom ju doktor dojeb...ze ako to mohla len tak nechat a Ada uz otvorena na 5 prstou a do hodiny sa mala narodila.. To je pristup a Blanke ako na to nemohli prist ze ma maly nieco so srdieckom vsak nam robili monitory a nc nezistil toto je asi fakt neschopnost ja sa tam asi nevratiiim ale kde pojdem ked tam mam uz aj porodopis vypisany hmmm?? normaaalne sa bojiim a Blanku previezli za nim ci nie?? Na Alenkinom mieste by som asi napisala staznost termiin moja este 7dni a este stale nevieme co to bude uz sa nechame prekvapit... 🙂

dari3
28. okt 2010

@michalag miška, neprečítala si asi poriadne. ju neodmietli vtedy, keď už rodila 😉 ju odmietli ešte predtým. ja som prenášala 4 dni a už som šla ležať. a ona prešvihla dva termíny a nedali ju ležať. resp. po poslednom "zistení" TT si ani nemysleli, že je prenášačka. JPP to nie je, nakoľko mi to povedala všetko toto ona priamo, čo sa jej to týka. a ja nie som stará tetka alebo znudená baba sediaca doma, čo nemá čo iné robiť. len som tu napísala poslednú skúsenosť jednej mamičky a nič viac. nepotrebujem to viac rozoberať. nech si to zobere každá ako chce. môže a nemusí tomu veriť. ale kto tomu verí, aspoň sa v budúcnosti nedá a radšej sa bude pýtať na sledovanie do pôrodnice. toľko k tomu 😉

michalag
28. okt 2010

@dari3 dadi, ja si to o tebe vobec nemyslim a prepac fakt som to zle precitala, ale aj tak si myslim ze spravil chybu jej gynekolog a nie v nemocnici

dari3
28. okt 2010

@michalag už to nechajme tak. proste, ja mám na našu nemocnicu dobré spomienky. ale v poslednej dobe počúvam o samom zhoršovaní. plánujeme druhé bábo a vyberáme, kde pôjdem rodiť. a tam, kde nie sú moc dobré odozvy sa mi moc nechce. uvidím, či sa to zas vráti k dobrým časom. len asi by to skôr chcelo zmenu primára. či už neni pán T?

standa82
28. okt 2010

@dari3 ..stále je Taufer

dari3
28. okt 2010

@standa82 no... nič dobré som na neho nepočula. máte iné odozvy na neho? 😒

standa82
28. okt 2010

@dari3 ..práveže ja na neho len chvály, tak ako aj na Šimu ale ten keď má svoj deň, tak je vraj strašný 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre