Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

denuska1
6. mar 2011

@sopel01 Akože poradna,ktorú Ti spraví aj Tvoj doktor????? Jedno tehotenstvo s porodom už za sebou mám a poradna u doktorky,ktorá má mimochodom svoje sono,je iná ako boli tie v nemocnici po 36 týždni... a myslím si,že je dobré sa pri tých poradniach zoznámiť s ludmi-s personálom,s prostredím kde budem rodiť! Takže s Tvojím názorom nesúhlasím,prepáč.

suee1
7. mar 2011

zienky, zahlasujte za moje dieta v sutazi zlaticko roka: http://lesk.cas.sk/zlaticko2011/profil/4914 . . . Ninuska vam zo srdca dakuje 🙂

sopel01
7. mar 2011

@denuska1 a v com je to ine? nechapem... 😕 CTG záznam má každy poriadny doktor, kazdy poriadny doktor ma aj sono a vie na nom robit... to jest moj nazor.ziadne speci ine vysetrenia tam netreba... to zvladne kazdy obvodak, teda aspon by mal

star111
7. mar 2011

@chari6 vdaka za uzitocny link, len zial,nie so vsetkym co sa tam uvadza mozem po mojej skusenosti suhlasit 😔 Ako sa hovori "papier znesie vela" a prax moze byt uplne ina. Ja som so ZV porodnicou bola spokojna,doktori a sestricky na porodnici,aj sestonedeli boli uplne skveli, zial,o novorodeneckom to nemozem povedat 😖 Ziadne prilozenie na brucho hned po porode,ziadne vysetrenie v specialnej miestnosti kde nemoze byt partner,ziadne alternativne dokrmovanie,ziadne pisomne materialy o dojceni... Bol to moj prvy pobyt v nemocnici vobec a tak som bola zo vsetkeho taka vyhukana,ze som si myslela,ze to tak ma byt 😲 Az teraz zistujem,ze to moze byt aj celkom inak,ale asi v inych zariadeniach. A v pripade ZV nemocnice by som alternativu PEDA ani neuvadzala,pretoze je skor zazrak ju dostat. Aj napriek tomu ze som absolvovala pohovor,aj ze bola dr.anesteziologicka v sluzbe (aj ked bola noc) nebola mi na niekolko ziadosti podana,jednoducho sa im "neunuvalo" ani sa prist pozriet. Skoda,myslim ze je to sluzba za slusny peniaz, v mojom pripade ma mohli oslobodit od desiatky najbolestivejsich hodin v mojom zivote 🙄 A nemoct dat do seba za 21 hodin ani kvapku vody,to uz je podla mna tyranstvo 🙄

crysmile
8. mar 2011

@star111 suhlasim s tvojim nazorom.. bohuzial som sa stretla s tymto istym.. ziadne alternativne dokrmovanie, skoro ziadna pomoc pri kojeni, na bolesti bradaviek jednoducho veta, kupte si masticku.. prilozenie po porode na brucho nebolo.. toto BFH nie je ani nahodou.. nehovorim o prikrmovani glukozou..
a o tej vode ktoru si nemohla prijat, takisto som dlho rodila a bola velmi smadna a bohuzial mi nedovolili sa napit, len ovlazit..
a o novorodeneckom mam tiez svoj nazor, deti nenosia mamickam ked sa zacne dozadovat mamicky.. kludne ich nechaju plakat, ved vedla je navstevna miestnost, je to mozne tam pocut, ako tam deticky placu..
a vsade pisu, ze si matka nema prikladat placuce dietatko, lebo ma zlu polohu jazycka, tak si utvorte vlastny nazor.. moje dieta tam nazvali certom, lebo plakala..

chari6
8. mar 2011

@star111 Hm, k tomu zakazu pitia a jedla... docitala som sa, ze je to pre pripad, keby bolo treba robit cisarsky rez, aby sa zena pocas vykonu nezadusila tekutinou alebo jedlom. Neviem, ci sa da uplne vylucit, ze nenastanu komplikacie a porod bude "prirodzeny"... mozno je to zbytocne prisne pravidlo, a mozno nie...
A co sa tyka toho, ze babatko nebolo prilozene po porode, to mi je luto, lebo sice vlastne skusenosti nemam, ale zda sa mi, ze len "ukazanie" by sa mi malilo... moze to byt smola na konkretny personal, ma nejaka mamicka inu skusenost, ze vo Zvolene jej babatko prilozene bolo?

crysmile
8. mar 2011

@chari6 ale ak zena rodi napr. 24 hodin, pocas ktorych jej nedovolia prijimat tekutiny a aj tak porodi vaginalne, tak potom je toto pravidlo zbytocne.. preco automaticky toto robia zenam, kde je predpoklad ze porodia vaginalne? porod je neskutocna zataz na organizmus a zene nemozu zakazat prjimat tekutiny..
a podla baby friendly hospital by malo byt dieta polozene na brucho matky po porode a umoznene mu sa prisat, nie ze mu vopchaju bradavku do ust.. to znamena ze umoznit samoprisatie.. ale pre nich je dolezitejsie dieta merat a vazit.. toto ale nerobi vacsina porodnic, pokial to nie je v porodnom plane a aj tak este robia problemy..

michalag
8. mar 2011

baby ja som rodila syna pred takmer 5 rokmi pri dr. Kamodovej a mne maly bol hned prilozeny na brusko 🙂 , este si pamatam ako som mala spinavu koselu a drahy mi ju rovno zobral domov, ale teraz som rodila pri Dr. Melichercikovi ( v noci) a tiez mi mala nebola prilozena na brusko ☹ .... co sa tyka doktorov a sestriciek na sestonedeli tak tam som bola velmi spokojna, ale z novorodeneckeho som mala uplne iny pocit teda okrem 2 ci 3 sestriciek ktore boli naozaj velmi mile a snazili sa mi vzdy pomoct ked som potrebovala, ale bohuzial mi si nevyberame kedy maju akurat tie dobre sestricky ktore nam vyhovuju sluzbu
..... mala bola od zaciatku uplne ina ako syn, mala prehodeny den s nocou, v noci mi plakavala z coho moje spolubyvajuce radost pravdepodobne nemali ..... v kuse chcela prsnik a nakoniec z toho bolo pre mna len trapenie lebo hned 2 den som mala bradavky ako ..... na to mi jedna sestricka povedala ked davate malu na prsnik kazdych 10 minut tak sa necudujte 😠 (a to prisla do izby snad 1-2x doobeda) .... ale co som ja pocula tak s novorodeneckym nie je vela zien spokojnych

crysmile
8. mar 2011

@michalag to s bradavkami som mala aj ja, a z ich strany ziadna pomoc.. aj ked som sa pytala ze ako ju mam prilozit, tak kazda mi radila inak.. takto som sa trapila tri mesiace, lebo mi bradavky nesli zahojit.. ale potom som nasla masticku co mi zabrala a potom sme sa kojili 2,5 roka.. ale keby som sa mala drzat ich rad, tak nekojim..
na dr. Kamodovu som pocula len dobre veci.. keby kazdy lekar bol taky ako ona a respektoval rodicku.. bohuzial ja som nemala na nu stastie..

fixi3
8. mar 2011

Ahojte mamičky. Aj ja by som chcela rodit vo zv ale po tychto vsetkych prispevkoch mam velmi zmiesane pocity... počula som na pôrodnicu vela dobrych ohlasov ale posledne aj zle, tak uz sama neviem...
Chcela by som sa opytat ci ste sa dožadovali aby vam dietatko bolo po pôrode ihned prilozene?
Cim som blizsie ku pôrodu tym viac sa bojim....kedze som prvorodicka tak urcite potrebujem dobre rady od personalu ale ak budu neprijemny tak na koho sa obratit...?

mona270
8. mar 2011

Ja som rodila vo Zvolene v auguste 2010 a bola som maximálne spokojná, či už so sestričkami alebo s doktormi. Rodila som pri doktorke Kobidovej a bolo mi umožnené priložiť si malého hneď po pôrode.

evita123
8. mar 2011

ahoj... ja som rodila v decembri 2008 a po dost negativnych ohlasoch som bola tiez plna strachu, ale musim povedat, ez som bola milo prekvapena a nemozem nikomu nic vycitat, dietatko som si mohla hned pilozit 🙂

annie13
8. mar 2011

ja som rodila v septembri 2008 a marci 2010 a velka spokojnost najma so sestrickami z novorodeneckeho take dve blondinky mlade kratkovlasa a dlhovlasa skvele zienky, pri porode mi bol primar, vsetko bez problemov, pri prvom porode Dr. Melichercik

mimi21
8. mar 2011

@chari6 mne pri prvom porode malu prilozili na brucho hned, pri druhom mi ju len ukazali a zdalo sa mi nekonecne dlhe cakanie kym mi ju doniesli
a mam pocit, ze pri oboch porodoch bola ta ista novorodenecka sestra
a to "nepitie" vadilo aj mne strasne, prvy porod som mala dlhy a strasne som bola smadna
ale tiez som citala ze je to pre pripad nutnosti sekcie

a co sa tyka toho novorodeneckeho, tak v mojom pripade som tam stretla vacsinou mile a ochotne sestry, ale nanestastie boli aj vynimky
a co ma dorazilo bolo to, ze ked som ponukla, ze mam vela mlieka a spytala som sa ci to moje odsate nedaju inym babtkam, ktore treba dokrmit, tak mi ho jedna sestra kazala povylievat
este aj sanitarka sa cudovala, ked ma videla ako plnu flasu vylievam do umyvadla 🤐

star111
8. mar 2011

ja som rodila od rana-vyvolavackou do dalsieho skoreho rana,pri dr.Melichercikovi a maleho mi len na sekundu ukazali a uz niesli na umytie,meranie,vazenie. Doniesli mi ho spat uz obleceneho a ako ste spominali,bradavku mu dali do pusy,dva-tri krat potiahol a koniec uz ho opat zobrali. Je pravda,ze som sa vyslovene nedozadovala aspon prilozenia na brucho 😔 ale v tej situacii a po tom vsetkom co som uz mala za sebou mi to ani nenapadlo. Darmo som sa dozadovala EPI,tak som uz rezignovala uplne.
Mne je jasne,ze to pitie a jedenie zakazuju kvoli pripadnej sekcii, ale ked je zrejme,ze to ide veeelmi pomaly tak preco nie aspon deci vody na zaciatku. Co citam ten serial v Mama a ja,tak niekde je to bezne,ze je dovolene pit -tam sa neboja pripadnych sekcii? Alebo su mamicky co maju stastie,doma sa v pohode najedia,napiju, nahle pridu kontrakcie,alebo odtecie voda,pridu do porodnice a do 3-4 hodin porodia a tiez ani tam nikdy nemusi byt vylucena sekcia.... 😕 Mne nevadilo ze som nespala dve cele noci,nejedla 37 hodin,ale nemoct pit,co som bola zvyknuta vypit min.3 litre denne,to uz bolo dost.
Ja som sa porodu nebala,na ZV som citala len kladne ohlasy,ale s odstupom casu to uz vidim inak. Nie je na vyber,takze opat tam pojdem,tentokrat uz vsak s vlastnou praxou,takze verim,ze uz si tak nebudem veci pripustat.

star111
8. mar 2011

@mimi21 To je fakt velika skoda mliecka,co by ine nemocky za to dali,keby mali takuto darkynu. Vsak si staci precitat,kolko liter takeho mliecka stoji a ako velmi sa neda zohnat 😔 Ja som bola opacny pripad,mlieko sa spustilo az po 3 dnoch a dovtedy co viem,tak maly bol prikrmovany 2x aj to ze som vyslovene prosila,aby ho dokrmili,lebo len plakal a darmo som si ho prikladala,ked nic netieklo 😢 Preto az spatne som zacala hladat priciny neskorsieho spustenia laktacie,a mozno to bolo tym slabym kontaktom ihned po narodeni,mozno som zle prikladala. Mala som to "nastudovane" len z clankov,prakticky mi to v porodnici ukazala len sestricka Deniska,na 3.den,za co som jej nesmierne vdacna. Vdaka nej a tiez mojej tvrdohlavosti a viere,ze to dokazem som dojcila 2 roky. Dufam,ze teraz to zvladneme aspon rovnako dobre,len keby toho mliecka bolo viac a tiez drobcek mal lepsi apetit 🙂

chari6
9. mar 2011

@mimi21 Aj mne sa teraz zdvihol tlak, ked citam, ze ti kazala vyliat mliecko. Niektore zenske si jednoducho pomylili povolanie...
Uvazujem, ze pojdem do nemocnice az ked budem mat kontrakcie napr. kazdych 5 min., da sa tak vyhnut niektorym neprijemnostiam. Len ak by mi odtiekla plodova voda uz na zaciatku, tak neviem, ci treba ist hned, docitala som sa aj tak aj tak...

mimi21
9. mar 2011

@chari6 ano pri odtoku vody treba ist hned, ja som tak bola pri prvej dcere, voda odtiekla v nedelu na obed o 1 a mala sa narodila az na druhy den o pol4 poobede 😕 davali mi oxytocin a vymodlila som si aj epi 😅
druhy porod bol rychlejsi ale museli mi dat cipok na dozretie krcku

crysmile
9. mar 2011

@chari6 no ja som mala kazdych 5 minut a nezaznamenal mi to ten pristroj, tak mi nik neveril.. a Melichercik ma stipal do lica, ze co tam chcem, ved ja este nerodim a ani bolesti este nemam.. ale uz ma tam nechali..
aj mne kazali mliecko vylievat do umyvadla..

chari6
9. mar 2011

@crysmile ... tak ak kazu v nemocnici vyliat mlieko, treba kontaktovat priamo banku materskeho mlieka, kdesi som citala, ze je v kazdom vacsom meste... sice, zbieraju ho tusim az vo vacsom mnozstve a na izbe v nemocnici sa asi uskladnit neda... takze tie 3-4 dni asi tak ci tak vyjde navnivoc...

crysmile
9. mar 2011

@chari6 tam su nejake presne poziadavky ako skladovat materske mlieko.. a kedze je materske mlieko nezrele po porode, mozno aj preto kazu vylievat.. hm, ale je to skoda, najma ked viem, ze nosia deti nacucane glukozou..

miskap
9. mar 2011

Keď som rodila ja pred dvoma rokmi v ZV, na izbe som mala mamičku, ktorá mala strašne veľa mliečka. Odsávala si a nosila sestričkám, tie potom kŕmili iné detičky jej mliečkom. Jej dcérka mala žltačku, bola spavá a málo papala. Neviem, ako je to teraz. Normálne však mamička nemá toho mliečka veľmi veľa, stačí pre jej bábätko. Keď je dieťatko kŕmené podĺa jeho potrieb, je správne prisaté a dobre papá, odsávať netreba. Tým odsávaním sa môže dopracovať k nadprodukcii a to je potom problém.

crysmile
9. mar 2011

@miskap a nevies ako dokrmovali babatka? akym sposobom, poharikom, prstom, alebo flaskou? lebo ja som sa s tymto nestretla, ze by davali materske mlieko..

lucka23
9. mar 2011

@crysmile mne sa v porodnici mlieko vobec nespustilo takze maly bol dokrmeny bebou a davali mu ju flasou. takze pochybujem ze by MM davali inak ako flasou.

inak co sa tyka zv porodnice ja som bola spokojna. jedine co mi prekazalo bolo fakt to ze sa mi nikto nesnazil pomoct s kojenim. celych 5 dni co som stravila v porodnici bolo pre to utrpenim lebo maly stale reval ja om ho nemala cim nachovat a vkuse som mala depky z toho ze rusim cele oddelenie. tak som sa s malym po nociach prechadzala po chodbe aby sa ine maminy na izbe vyspali. 😒 ked sa uz inak nedalo tak som maleho zaniesla sestricke nech ho nachovaju. ale tiez som mala strasne blby pocit ze otravujem a som neschopna. ale mozno to bol len moj pocit neviem. 😒 inak na sestricky zo sestonedelia a tie co su pri porode nemozem povedat jedine krive slovo. tie pomahali ako sa dalo 😵 😵 😵
ale celkovo mam pozitivny nazor na tuto porodnicu a ked bude druhe babo na ceste pojdem urcite tam. 😵

crysmile
9. mar 2011

@lucka23 no parada, tiez som sa stretla s tym, ze som bola pozriet po mojom porode ked ma prepustili mamicku s ktorou som lezala a ktora po mne az po tyzdni porodila chlapceka a tiez hovorila ze maly dostava Bebu.. takze baby friendly hospital a davaju umele mlieko.. a tiez sa mi zdalo ze mojej dcerke dali glukozu flaskou, lebo kym bola pri mne, krasne sa prisavala, stacilo ze si ju zobrali na hodinu a zrazu sa prisat nevedela, len cmukala a mala male ustocka, nie ako predtym ako vratka..

lucka23
9. mar 2011

glukozu mozno davaju striekackou neviem. aj nam najprv davali tu ale ked sa mlieko stale nespustilo dali bebu. mozno bola chyba vo mne mala som sa viac pytat, viac otravovat ale ako prvorodicka som bola zo vsetkeho mimo. teraz by som tam uz sla v inej pozicii. 😀

crysmile
9. mar 2011

@lucka23 ty si nic nevycitaj, ja si myslim ze by to malo byt ako v druhych porodniciach (konkretne napr. dolny kubin) kde normalne robili prednasky o dojceni a ukazovali to, prisla laktacna poradkyna a vysvetlila problemy.. a nie hned supnut dietatu glukozu alebo umele mlieko..

zojec
9. mar 2011

@lucka23
@crysmile ja mam tiez podobnu skusenost s dokrmovanim Bebou z flase.. bola som po cisarskom, mlieko nenabiehalo vobec, takze domov sme prisli skoro cisto na BEBE.. no nevzdala som to, flasu vyhodila, a dokrmovala po cievke. mliecko sa rozbehlo a ja stastne dojcim doteraz a dufam, ze este chvilu budem 😉 samozrejme dakujem mojej laktacnej, lebo inak by sa mi to asi nebolo podarilo.. v ZV nemocnici (ale aj v mnohych inych) porodniciach veeeelmi chybaju laktacne poradkyne. pre prvorodicky je niekedy dojcenie este horsie ako samotny porod. tiez som sa citila neschopna, plakala som do vankusa kazdy den aj 3x . chapem, ze sestricky maju vela prace, ale ked je tomu tak, nech porodnica zaplati nejakej laktacnej, co tam bude stale k dispozicii pre mamicky, ved tie baby to nerobia vo vela pripadoch pre peniaze, ale z lasky 😉 niekedy naozaj staci mile slovo, skontrolovat, ci sa babatko prisava, ako sa prisava, ukazat ako treba dokrmit, ak treba dokrmit.. lebo najhorsie je potom odnaucat deti od klobucikov, flias a inych zbytocnosti. niekedy mam pocit, ako keby spolocnost nestle, hami a neviem este ake vsetky su, chodili do porodnic a platili za to, ze detom budu davat flasu aj ked netreba 😖

crysmile
9. mar 2011

@zojec uplne s tebou suhlasim a je uzasne ze si to nevzdala a krasne ste si to kojenie zachranili..
a co sa tyka toho v porodnici, presne tak, treba tam laktacnu poradkynu, tiez som sa s kojenim velmi velmi trapila

miskap
9. mar 2011

@crysmile Mojej malej dali umelé mlieko z fľaše. Vtedy som sa pýtala sestričky, či to nespôsobí problém pri dojčení a ona mi povedala, že nie. Teraz viem trochu viac o tom ( absolvovala som kurz pre laktačné poradkyne) a už by som v žiadnom prípade nedovolila dokrmovať fĺašou. Našťastie sa malá chytila pekne papať, ale nemusí to vždy tak dopadnúť. Teraz je práve v pôrodnici moja kamarátka, tak zistím, čo bude hovoriť ohľadom dojčenia. Zatiaľ ešte neporodila, tak potom dám vedieť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre