Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

renata1011
27. feb 2013

ja to potrebujem vediet dopredu,lebo jedna pani mi ho chce predat,keby som zavolala daju mi informacie,chcem sa ta opytat ty si rodila vo zvolenskej nemocnici,ako si bola spokojna,ja som sa rozhodovala medzi stiavnicou a zvolenom

patricio
27. feb 2013

@michalag a @iwet7 Ahojte dievcata tak uz to mam aj ja za sebou 🙂 vo stvrtok 22.2.2013 o tretej rano sa nam narodil novy clen nasej rodiny malicky Filipko s mierami 51cm a vahou 3140g. Tesime sa uz domka. Sice nebuvame ale to nevadi.

michalag
27. feb 2013

@patricio jeeeej gratulujem 🙂 Kedy ste prisli domov? Je na odd. plno ci skor prazdno, mne sa vcera zdalo ze tam snad nikto ani nie je 😅

iwet7
28. feb 2013

@patricio no super, tak uz ste doma. gratulujem teda k maleho drobcovi. ked budes mat chvilku, tak nam napis, ci bolo vsetko ok v nemocke. a kto ta rodil? papa drzkajte sa

iwet7
28. feb 2013

@renata1011 tak si tam skus vopred zavolat. ja som rodila v zv prve babo a maximalna spokojnost - viac som pisala v prispevku na 156str. precitaj si, ak nieco budes chciet vediet, kludne sa spytaj 😀

renata1011
28. feb 2013

dobre ,vecer sa ozvem

renata1011
28. feb 2013

ahoj,ja kedom tiez prvorodicka,byvam teraz v krupine a rozhodovala som sa kde pojdem rodit ci do zvolena alebo do stiavnice,ale po precitani od jednej kocky som sa rozhodla do zvolena,ako sa ti lubili sluzby ohladom toho ked si porodila ,myslim tym ci ti ukazovali kojenie,kupanie,starostlivost sestriciek a pristup lekara pri porode,mala si normalnu izbu alebo nadstandart,kedy si rodila,do nemocnice si si brala aj capicu pre babetko aj odsavacku,kolko si bola v nemocnici,doktora si mala isteho alebo nahodne kto mal sluzbu,ohladom toho baby monitora ,myslela si dve platnicky a nie pestunku

iwet7
2. mar 2013

@renata1011 ahoj, ja som bola s pristupom celeho personalu maximalne spokojna pocnuc porodnymi asistentkami az po sestricky z novorodeneckeho. lekara som si vopred nezajednala, podla mna zbytocne a na druhej strane v zv si chvalia asi vsetkych porodnikov. po porode nam sestricka ukazala ako sa babo kupe, prebaluje, pomohla s kojenim a hygienou novorodenca. ked som nieco chcela vediet, zasla som za nimi a pytala sa - boli mile, pomohli, poradili, fakt spokojnost. do nemocky som pre babo brala len plienky a vlhcene obrusky. odsavacku som nepotrebovala. nadstandartku som chcela, ale bola obsadena, nakoniec som ale bola rada, ze som bola na normalnej, lebo sme si s dievcatami navzajom poradili,ked nieco bolo treba. s lekarkou - porodnickou, kt. ma rodila - Dr. Kobidova - som bola veeelmi spokojna, cely cas bola velmi mila, pomahala mi ako sa dalo, povzbudila, po porode prisla este ku nam 3x na izbu pozriet ako sa mame. tak isto aj cely tim porodnych asistentiek - velmi mile zienky. v nemocke si 4 dni od porodu, ak je vsetko ok. co sa tyka toho baby monitora - myslela som monitor dychu, nie pestunku. daju ti ho aj v nemocke na izbu, kym tam budes.

renata1011
2. mar 2013

ja som tiez myslela monitor dychu,to su dve platnicky ktore sa davaju pod matrac,to si myslela,ak ano tak sa chcem opytat tak poziciavaju kazdemu co chce za tu sumu co si mi pisala ,alebo je to odrzkadlene od poistovne,ja mam vseobecnu poistovnu,lebo chcela som to kupit ale keby mi to pozicali za tu cenu tak je to v pohode,capicu pre babetko si brala alebo nie,odsavacku si si nebrala kvoli tomu ze ti ju pozicali alebo si vobec nekojila ,ja sa trosku obavam lebo som prvorodicka neviem co ma caka na tej sale ,ale bude sranda,ked si odchadzala z porodnice dostala si aj nejake vzorky alebo nic,chcem sa ta opytat tvoja pediatricka prisla na prvu navstevu ku tebe domov alebo si musela ist do nemocnice,aku kozmetiku pouzivas,alebo mi porad,brala si si nejaku masticku na bradavky a na hemeroidy alebo nie,mam si zobrat aj tehotensku podprsenku alebo nemusim,

miska_zv
2. mar 2013

@michalag Prečo mám taký pocit,že je už Martinko na svete? 🙂

lubika39
2. mar 2013

@miska_zv dobry pocit mas...... Martinko sa narodil vcera 1.3. 😀

miska_zv
2. mar 2013

@lubika39 Úplný tušák som mala 🙂 Super,tak že jej gratulujem,už nemám na ňu číslo.. tak ju pozdravuj, ona ti písala,či ako vieš? 🙂

iwet7
3. mar 2013

@renata1011 ahoj, ano su to dve platnicky pod madrac, ale kym je babo male staci ti jedna. cena je pevna, nezalezi od poistovne. ciapocku pre babo ti daju. odsavacku som nebrala, lebo som vedela, ze v nemocke maju. ale nepotrebovala som, lebo som mala mliecka tak akurat, nemusela som odsavat. pri odchode z nemocky som dostala nejaky balicek pre novorodenca, tam bolo zopar vzoriek. k pediatricke sme isli rovno z porodnice, len som jej zavolala, ze ideme a ona nas hned zobrala dnu. do nemocky som si brala masticu na bradavky, ale nakoniec som ju nepouzivala, lebo som maleho kojila kazdu hodinu a nechcelo sa mi to stale umyvat pred kojenim. ale nemala som bradavky este popraskane, takze v pohode. podprsenku na kojenie si urcite zober aj tie vlozky absorcne do nej.

renata1011
5. mar 2013

a kolko si brala plienok pre babo,

benice
5. mar 2013

@lubika39 a ty ako? ešte si domka, či už máš bábätko na svete???

iwet7
6. mar 2013

@renata1011 ja som mala kupene 78ks balenie, tak som ho brala cele, ale neminulo sa cele. tak cca 25 plienok sme minuli.

miska_zv
6. mar 2013

@benice Zajtra prídu domov 🙂

kika214
6. mar 2013

@iwet7 ahoj.. a prosim ta, da sa vybavit, ze ti dietatko ak je vsetko v poriadku daju hned?.. ci vzdy len na druhy den nosia? ..dakujem..

benice
6. mar 2013

@miska_zv teraz kto? michalag alebo lubika39??? 😅

benice
6. mar 2013

@kika214 ja som rodila v noci ... o jednej po polnoci sa malý narodil a už od obeda som ho mala pri sebe stále ... 🙂 to sa ťa opýta sestrička, že na čo sa cítiš, či chceš mať bábo pri sebe hneď, alebo až na druhý deň ...

miska_zv
6. mar 2013

@benice Miška je už od včera doma, a Lubka rodila v nedelu, zajtra pojdu domov, taksa tam stretenete ešte

benice
6. mar 2013

@miska_zv tak super, ženy ma predbehli, ale zasa obidve mali termín týždeň predo mnou ... obávam sa, že nestretneme, môjmu drobcovi sa akosi až príliš páči v mojom brušku ... ☹

miska_zv
6. mar 2013

@benice ja som pochopila že už tolto druhe si rodila vnoci :D

zuksa
6. mar 2013

baby chcem sa vas spytat chodili ste do nemocnice aj na predporodnu pripravu?? ako to prebieha?

benice
6. mar 2013

@miska_zv nie, nie, druhý drobec si ešte veselo odfukuje v maminkinom brušku ... 😉

miska_zv
7. mar 2013

@zuksa Ja som pri prvom (r.2010) bola raz a teraz nepojdem asi 🙂 Ale je to super pomoc, veľmi milá PA to robí 🙂

kika214
7. mar 2013

@benice tak to je fajn, ze ak bude zena chciet, ze babo jej daju.. 🙂

iwet7
7. mar 2013

@kika214 zalezi od toho, kedy porodis. ak rano, tak je mozne, ze ti ho uz vecer, ked si oddychnes, prinesu.

iwet7
7. mar 2013

@zuksa ahoj, ja som bola teraz v januari, uz som to tu aj niekde pisala - podla mna dobra vec, chodi sa okolo 35tt, vopred sa musis telefonicky objednat na porodnicko-gyn. odd v nemocnici, plati sa myslim 6e

zuksa
7. mar 2013

@iwet7 dakujem a aj sa tam cvici? a celkovo ako to prebieha? neviem si vybrat ci je lepsie ist na tuto pripravu hocikde alebo je lepsie ked idem tam kde budem rodit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre