Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

iwet7
7. mar 2013

@zuksa ano PA ti ukaze niektore ulavova polohy, budete na zinienkach, tak je dobre si obliect bud nieco pohodlne /ja som mala take elasticke leginy/ alebo si zobrat nieco na prezlecenie. budete tiez nacvicovat dychanie, tak aby si sa citila pohodlne. ak ide ku porodu aj ocino, moze ist s tebou. po skonceni vam ukazu aj cakacku a porodnu salu.

garganelka8
7. mar 2013

@kika214 ahoj ja som rodila pred 4 rokmi o 21:00 a do rána som nespala nič, to asi z toho šoku alebo z čoho a ráno mi ho dali už na stálo, cez den som ešte vydržala ale večer, som išla poprosiť sestričku aby si ho zobrali na noc, že mi je zle že odpadávam a akurát som natrafila na takú "tekvicu" tá ma zvozila, že čo to chcem......no bola som prosiť asi dva alebo tri krát lebo mi bolo ozaj blbo a nakoniec mi ho aj vzali, tak som sa dáko zreparovala. Teraz ma to čaká znovu, dúfam, že to zvládnem trošku lepšie 🙂

renata1011
8. mar 2013

@iwet7 ahoj mam taky problem bola som v banskej bystrici na kontrole u doktora monitorisa lebo som vedena ako rizikova pacientka ,a doktor mi povedal ze mi nebude robit ziadne vysetrenia ine lebo nejdem rodit do banskej bystrici,tak som z toho zmetena,potom som zasla doktorke do zvolena,a ta mi povedala ze bud sa dohodnem so svojim lekarom alebo budem robit akoze idem rodit do banskej a nakoniec pojdem rodit do zvolena,tak som z toho zmetena ,ty si pred porodom chodila do zvolena na nejake vysetrenie myslim od 35 tyzdna ,lebo ja som 35 tyzdni tehotenstva,chodila si na predpripravu,neviem co mam robit,doktorka vo zvolene mi povedala ze ony bojuju medzi sebou ,myslim tym banska bystrica a zvolen,co by si mi poradila

sopel01
8. mar 2013

@renata1011 ak si rizikova tak ti doporucujem ist radsej do Bystrice. 😉 Ja som povodne chcela rodit vo Zv, ale nakoniec ma aj tak kvoli komplikaciam prevazali do BB... a nemozem povedat na BB nic zle. Ten uplny komfort nie je v ziadnej nemocnici, ale najdolezitejsie je predsa zdravie.

renata1011
8. mar 2013

@sopel01 ja nemam problem s banskou bystricou ale ja nemam ziadne komplikacie a vsetky vysledky mam dobre,a ak by sa mi nieco stalo tak aj tak ma zoberu do banskej bystrice ,tebe co bolo ked ta previezli do banskej bystrice,

iwet7
9. mar 2013

@renata1011 no ja som mala gynekologicku v zv a cele tehu som chodila len ku nej az do konca, teda nechodila som na konci do zv nemocnice aj ked viem, ze niektori lekari tam na posledne poradne svoje pacientky posielaju. na tvojom mieste by som spravila presne to, co ti poradila ta lekarka v zv. povedz tomu dr. ze ides rodit v bb a pojdes do zv, nakoniec ty nie si povinna oznamovat, kde ides rodit, tak to celkom nechapem. asi konkurencny boj

renata1011
9. mar 2013

ano presne tak konkurencny boj mam tam ist 26 tak uvidim

donkacik
10. mar 2013

dievčatá, zdravím vás, prosím vás, je možnosť vo zvolene rodiť na pôrodnej stoličke?

kika214
11. mar 2013

@iwet7 a ako je to s partnerom pri porode.. musi aj on chodit na nejake posedenia.. ci proste pride a normalne ho pustia..treba to aj dopredu nahlasovat?.. dakujem

iwet7
11. mar 2013

@kika214 nemusi chodit na pripravu, ani to vopred nenahlasujes. plati sa poplatok 25e

iwet7
11. mar 2013

@donkacik ahoj v zv su polohovatelene kresla / postele. pozri si stranku zv nemocnice / porodnicke odd./ fotogaleriu a tam najdes foto ako to kreslo vyzera

romanecka
25. mar 2013

Ahojte! V júli ideme rodiť do ZV- chcem sa opýtať na bábätko, písali ste, že Vám ho donesú až na 2.deň, prípadne ráno, ak sa rodí v noci. Prvý pôrod som mala v BA, 2 hodiny po pôrode bol so mnou na sále, potom ma previezli na izbu, kde som sa umyla, vybalila a dieťa mi do 2 hodín doniesli... Keď si dieťa hneď vypýtam, aby bolo pri mne, je nejaká šanca? 😕

mojitka333
25. mar 2013

Ahojte, je tu niekto, kto čaká koncom mája alebo začiatkom júna bábätko a pôjde rodiť do Zv?

dakob
30. mar 2013

Pekny den zelam vsetkym maminam.
Chcem Vas opat oslovit prostrednictvom portalu modry konik s aktualizaciou fotobanky nasich a hlavne Vasich babatiek, ktore sa narodili vo Zvolenskej nemocnici od r. 2012 doteraz.
Radi by sme sa s nimi pochvalili 😀 na nasej nastenke vo vestibule a aj na FB stranke Nemocnice Agel Zv. Ak by sa nasli odvazne maminky, kt. nam ich rady poskytnu, prosim poslite ich majlikom v jpg formate na adresu d.kobidova@gmail.com
pridajte k tomu prosim vetu, kde nam vyjadrite suhlas s ich uverejnenim.

Dakujem Vam vsetkym velmi pekne a zelam krasne "zasnezene" Velkonocne sviatky.

Kobidova /Dr gyn-por.odd ZV/

renata1011
31. mar 2013

chcem sa opytat ci sa tu nachadza mamina ktora teraz rodila vo zvolenskej nemocnice

michalag
1. apr 2013

@renata1011 ja ale pred mesiacom

renata1011
1. apr 2013

a ako sa ti pacilo co sa tyka nemocnice a sluzbami ,

katarina.banska
3. apr 2013

@mojitka333 ahoj ja mam termin 22.6. a pojdem rodit do Zv opat.

katarina.banska
3. apr 2013

ahojte. tak ani som sa nenazdala a opat ma zaujima tato tema. ani neverim tomu, ze su to uz tri roky co som sem pisala 🙂 a teraz zacinam znovu. sice mam este dva mesiace cas, ale urcite to ubehne tak rychlo ako tie roky a mesiace v ocakavani. 😉

swetluscka
3. apr 2013

Zdravim maminky a skoro maminky... Ma nekdo nejake skusenosti z posledni doby?

patesladko
9. apr 2013

@katarina.banska
@swetluscka
ja túto tému sledujem tiež už dlhšie, či prispeje niekto s čerstvými zážitkami.. keďže ste baby, obe predo mnou, budem určite netrpezlivo čakať na vaše reakcie 🙂 a samozrejme držať palce, aby ste to zvládli v pohode 😉

swetluscka
9. apr 2013

@patesladko 😅 takze mame fungovat, jako pruzkumnici? Premyslis jenom o Zvolene, nebo I o nejake jine porodnici?

patesladko
9. apr 2013

@swetluscka ja mám tu pôrodnicu blízko, bývam oproti Daňovému úradu, takže fakt vidím nemocnicu z okna. zo začiatku som rozmýšľala o roosveltke, ale nechvália ju veľmi a skôr je asi pre rizikové, pokiaľ nie si riziková, nešteknú tam po tebe 😒 ja vôbec žiadne iné prieskumníčky nepoznám, čo by tam rodili v dohľadnej dobe, takže budem nekonečne vďačná za každé info 😉

madono
9. apr 2013

@patesladko
@swetluscka
@katarina.banska ahojte, ja sice nemám priamu skúsenosť so zvolenskou porodnicou, ja som rodila vlani v BB. ale v poslednom čase počúvam na ňu samé chváli a veľa bystricaniek z môjho okolia tam chodí rodiť. paradox je, že keď som v rodila tak polovica oddelenia boli zvolencanky. osobne by som už do BB rodiť nešla, problémy
vôbec odrodit a nechutný bordel a špina na novorodeneckom odd.

swetluscka
9. apr 2013

Holky, taky si spis myslim o bb, ze je pro rizikove...Ja uz mam za sebou I predporodni pripravu v Zvolene, ale jeste porad, pokud bych to stihla v onen den, tak bych to zkusila ve Stiavnici. Uz jsem se tam byla I podivat okolo 28tydne, pristi tyden zajdu do poradny tam....

patesladko
10. apr 2013

@swetluscka čítala som, že v Štiavnici je to tiež len prechválené a nie je tam starostlivosť pre novorodenca dobrá - ak by sa dačo stalo, musia hneď malé prevážať.. osobne sa tiež snažím nemyslieť na také veci, verím, že pôrod je prirodzená vec a pokiaľ ho nejaký dobrácky doktor nesfušuje, tak aj bábo je v poriadku.. mňa od Štiavnice odradilo jedine to, že tam nebudem mať na skok z domu, keď aj budem potrebovať, tu mi naši, alebo priateľ všetko a kedykoľvek donesú 🙂

patesladko
10. apr 2013

mňa by zaujímalo akí sú v ZV doktori, či sú tam nejakí, ktorým je fakt lepšie sa vyhnúť, či sú ochotní napríklad nepichať oxytocín ako na bežiacom páse a neurobiť nástrih na požiadanie.. ? 😖

swetluscka
10. apr 2013

@patesladko no vidis, to je taky dobry duvod, vzdyt budes v domacim prostredi, skoro. Ja kuprikladu bydlim az za Detvou, takze je to jedno. Jinak, kdyby neco bylo miminku, tak ho I ze Zvolena musi prevest do BB. To o tech doktorech ve Zvolene jsem tu taky chtela zjistit.....ale bud se tu ted nerodi, nebo si to vsichni nechavaji pro sebe 😅
Je to tvoje prvni mimi?

michalag
10. apr 2013

@patesladko @swetluscka ja som rodila vo ZV pred 5 tyzdnami a bola som spokojna tak ako 2x predtym. Len dr som mohla vystihnut inu 😝 , ale co sa tyka personalu tak super 🙂
@patesladko co sa tyka takychto veci, to by bolo asi lepsie ak by si si nejakeho dr. zajednala a s nim sa dohodla co chces a co nie vramci porodneho planu, nikdy nevies kedy to na teba pride ci cez vikend ked tam byvaju rozny externí lekari a akeho dr chytis, niektorí proste s tym suhlasia a umoznia a niektorí zase nie.
Popravde ja moc nie som za vselijake vymyslania a lekarom sa ani necudujem ze niektorí sa proste chcu vyhnut "vymyslaniam mamiciek", lebo su zodpovední za 2 životy
Ale to je len moj nazor

patesladko
10. apr 2013

@swetluscka je to prvé, dosť som vyplašená, lebo v rodine máme tradíciu veľkých detí s ešte väčšími hlavami a ťažké pôrody, tak sa snažím už teraz sa pripraviť na to, aj tréningy s epi-nom zaradím neskôr.. 🙂
@michalag ďakujem za čerstvé info. ja v ZV práveže nepoznám žiadneho doktora tak dobre, že by som si povedala, že - tohto chcem! zatiaľ chodím na poradne k môjmu gyn, ale tak možno keď už začnem do nemocnice chodiť, dakto ma tam chytí za srdce 🙂 aj keď popravde, mám to presne v dovolenkovej sezóne a neviem, či sa mi to oplatí dakomu platiť
Ohľadom toho "vymýšľania".. každý má na to svoj názor, mne sa zase zdá, že doktori tiež priveľa vymýšľajú, hlavne tie ich nápady typu - ááále, pichneme oxytocín, budete to mať už za sebou.. ako, mne nejde o to, že komandovať tam doktorov, ale chcem, aby so mnou konzultovali čo plánujú robiť, veď ja som len tehotná a nie retardovaná, rozmýšľať ešte viem a tiež aj s tým nástrihom, proste si myslím, že je to zbytočné, ak by som sa chcela dať dokatovať, dorezať, tak by som si dala urobiť cisársky..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre