Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

swetluscka
10. apr 2013

@patesladko myslis, ze epino skutecne pomuze? Co takova Masaz hraze?

patesladko
10. apr 2013

@swetluscka no ono sa neskáče rovno na epino, najprv sa začína masážou hrádze a potom sa zaradí epino dákych 4-5 týždňov pred pôrodom.. popravde, neviem, či to fyziologicky naozaj pomáha, ja skôr vsádzam na tú psychickú podporu, že ak to dotiahnem na ten obvod detskej hlavy, pôjdem do tej pôrodnice s kľudom, že už som to tade pretlačila pri tréningu a neroztrhám sa až po uši (ako moja mama, keď ma rodila - ťahali ma forcepsom 😒 ).. lebo toho sa bojím najviac, tých následkov nástrihu.. takto tam aspoň nepôjdem stiahnutá z nervov, že čo bude, hádam budem trochu viac v pohode, ako bez epina

swetluscka
10. apr 2013

😉 chapu, chces proto zkratka udelat co nejvic, aby jsi byla psychicky v pohode. I ja se bojim, jestli to bude bolet a jestli se Pak zahojim.....ale mozna bys uz mela zacit....ja se tam dole od 32.tydne uz ani poradne nezvladam oholit 😀

patesladko
10. apr 2013

😀 no mne na poslednom sone zistili, že mám placentu na prednej stene, čo som pogooglila, tak vraj bruško až tak nenarastie a na 25ty týždeň mám ozaj dáke menšie, pritom malý je veľký ako má byť, takže s holením je zatiaľ všetko OK 🙂 no s tou hrádzou plánujem začať o dva týždne, priateľ ide preč a keď sa vráti, začíname.. keď som to skúšala sama, dáko mi to nešlo a mám dojem, že lepšie to urobí niekto iný, sama do toho nevložím toľko sily a nepriblížim sa až tak k hranici bolesti ako keď to budú robiť nejaké cudzie ruky 😀 ale som to pekne napísala..
no každopádne to epino som si obstarala.. vravím, moja psychika ho potrebovala veľmi nutne.. už som začala poškuľovať aj po cisárskych v poslednej dobe, ale to by som nerada, tak preto..

swetluscka
10. apr 2013

@patesladko ja na vnitrni stene, a uz docela dole😉 takze to asi fakt budes mit dasahnutelnejsi 😀 taky bych nerada cisarsky. Myslim, ze bonding matka/dite je dulezity.

lubika39
19. apr 2013

@swetluscka ja som rodila pred 6 tyzdnami, bola som spokojna, aj s PA aj s doktorom pri porode 😀 neviem co presne by si chcela vediet 🙂

swetluscka
19. apr 2013

A koho si mela u porodu?
😝

swetluscka
19. apr 2013

@lubika39 a bylo plno na oddelni?

lubika39
19. apr 2013

@swetluscka primara dr. Taufera
ked som prisla tak nebolo plno, ked som odchadzala tak bolo.

lucka23
19. apr 2013

@patesladko ja som tiez cvicila s epi-nom a mozem to len odporucit. sice som sa malickemu nastrihu nevyhla ale to len koli tomu ze maly siel velmi rychlo a ja som zatlacila ked som nemala 😅 ale mozem to porovnavat kedze pri prvom som o epi-ne nevedela a bol to fakt rozdiel. 🙂

patesladko
19. apr 2013

baby, chcela som sa spýtať na MUDr. Šima.. je ešte v ZV? tie, ktoré ste sa stretli, ako sa vám pozdával prístup a tak celkovo? počula som o Heringovi, že je úžasný (mama má skúsenosti ešte so starším a vraj mladší nie je o nič horší), ale na toho Šima počúvam len samé zlé veci a dáko sa mi nechce veriť, že by to bolo až také zlé.. ☹ viem, že 100 ľudí 100 chutí, ale predsa.. napríklad aj na môjho gyn som počula dosť veľa negatív a pritom ja naňho nedám dopustiť
@lucka23 tak veru dúfam, že dopadnem podobne 😉 vravela som si, že už je na to príliš veľa chvály na príliš veľa fórach na to, aby to bola len šikovná reklama 🙂

swetluscka
19. apr 2013

@lubika39 neni to ten vysoky hubeny?

lubika39
19. apr 2013

@swetluscka hej to je on

lubika39
19. apr 2013

@patesladko na dr Sima ti viac povie @michalag , ja knemu sice nechodim, ale zase som pocula dost vela pozitiv nanho v poslednej dobe

swetluscka
19. apr 2013

@lubika39 ten vypadal projeme, videla jsem ho na predporodni priprave

lucka23
19. apr 2013

@patesladko urcite to nie je len sikovna reklama o com svedci mnoho pozitivnych ohlasov od mamiciek. 🙂 drzim palce pri cviceni. 🙂 a k dr. simovi. po tom nasom nestastnom 2 tehotenstve som prestupila prave k nemu lebo ma dostal jeho pristup. Musela som porodit svoje mrtve dietatko a tvrdim ze som to zvladla aj vdaka nemu. co je najväcsi paardox tak prave dr. simo bol dovtedy moj strasiak lebo som dala na reci druhych. viac uz taku chybu nespravim. a svoje rozhodnutie som neolutovala ani v 3 tehotenstve. 🙂

patesladko
19. apr 2013

@lucka23 tiež mám podobné skúsenosti.. s doktormi, na ktorých kydajú mám ja len najlepšie skúsenosti a niektorých, ktorých príliš vychvaľujú ja považujem za nezodpovedných.. ono strašne, strašne veľa závisí aj od pacientky, ako sa chová.. ja ale kvôli tomu epinu budem chcieť lekára, ktorý sa dá prehovoriť a počká s nástrihom, neurobí ho automaticky, ale iba v nevyhnutnom prípade, tak preto sondujem, kto má s ním aké skúsenosti 🙂

lucka23
19. apr 2013

@patesladko no dr. simo ordinuje len cez pracovne dni a aj to len do 14-tej sa mi zda. 🙂

michalag
19. apr 2013

@patesladko ja som prestupila po 2 tehotenstvach a som bola maximalne spokojna s pristupom 🙂 a nelutujem to, skor lutujem ze som k nemu neprestupila skor

patesladko
20. apr 2013

@michalag nie je mi jasne,preco je prave on taky strasiak..

michalag
20. apr 2013

@patesladko neviem preco, ale ja som s nim spokojna 🙂 o svoje pacientky sa stara dobre a myslim ze to nebude ani k inym pacientkam inak
Hlavne netreba brat na reci inych kazda si musi spravit svoj vlastny nazor na dr., ja som tak dala na reci pri prvom tehu a uplne zbytocne som sa ho bala a vidis teraz som unho a maximalne spokojna.

vanda81
21. apr 2013

@patesladko neboj sa, dr šimo je v pohode. mala som ho pri cisárskom a chodím k nemu aj do ambulancie. naozaj má k svojim pacientkám veľmi milý prístup.

dedikatessa
21. apr 2013

chcem sa opytat treba si do porodnice zobrat aj vecicky pre dietatko? Napriklad body a dupacky alebo tam daju? Neviem vobec co zobrat zo sebou pre malu. Dakujeem

vlasatica20
21. apr 2013

@dedikatessa ,

ahoj,
chod na predpôrodnu prípravu tam ti daju zoznam,co si zobrat do nemocnice,ked som bola ja ziadne veci pre male si si brat nemusela,iba jednorazove plienky,vlhcene obrusky a dudel ak chces,veci ti v nemocke pre male daju 🙂 .
Ked pôjdes domov veci ti donesu a ozaj ja som mala so sebou aj platene plienky/2xkrat/
Baby,co rodili teraz ti urcite este poradia 🙂
Inac,co tyka tej zubarky to ti povedala nieco cudne,lebo mne sa teda v tehu zuby dost pokazili a musela som pravidelne chodit k zubarke,aby bolo vsetko o.k. a aj po troch ratolestiach mam zuby-vsetky a v poriadku 🙂 ,takze si myslim,ze sa treba zubom venovat vseobecne a dvojnasobne v tehotenstve 🙂 .
Tak nech ti to dobre dopadne 🙂

matveja
21. apr 2013

@patesladko ahoj, ja som dlhoročná pacientka Dr. Šima a nedám na neho dopustiť...predtým som chodila k Dr. Necpálovej / katastróóófa /....veľmi ľutujem, že som sa nedala skôr k Dr. Šimovi...je to veľmi ľudský, príjemný lekár, výborný odborník ....veľa toho nenahovorí, ale niekedy je menej, viac !!! ...pokiaľ sa chceš na čokoľvek opýtať, neodbije ťa jednou vetou, ale v kľude a trpezlivo ti všetko rád vysvetlí...LEN SA TREBA PÝTAŤ 😉 som šťastná, že chodím k nemu, aj počas môjho tehotenstva bol fantastický...kým som bola od rána na čakačke, tak sa staral o mňa primár, ale rodila som poobede u zlatučkej a milej p. Dr. Kobidovej / fantastická / ...na druhý deň ma prišiel na izbu pozrieť Dr. Šimo počas dňa...nedám na neho a jeho sestričku / manželku / dopustiť....sú skvelíííííííííííííí 🙂

petusa33
22. apr 2013

@matveja ahoj, chcem sa informovať, lebo sa chcem objednať k dr. šimovi ako nová pacientka, že či sa u neho platia nejaké poplatky za vyšetrenie, objednanie a pod. a či je naozaj taký príjemný, lebo som počula aj negatívne ohlasy naňho. ďakujeem 🙂

matveja
22. apr 2013

@petusa33 ja som neplatila nič za prestup k nemu...raz ročne zaplatíš 10 € poplatok, inak som neplatila nič a výsledky ti volá priamo domov sestrička, ty nemáš žiadnu starosť...je v tom aj preventívna prehliadka....za objednanie sa nič neplatí...chceš t. č. na neho ?

petusa33
22. apr 2013

@matveja ak by si bola taká zlatá, tak by som ťa poprosila

matveja
22. apr 2013

@petusa33 ok, napíšem ti ti do IP 🙂

vlasatica20
22. apr 2013

@petusa33 ,
kde chodis teraz?,preco chces menit lekara?
dr.je naozaj fajn som jeho dlhorocna pacietka a vdaka nemu a môjmu mazelovi mam svojich drobcov 🙂 🙂 🙂 .

Inac baby ja sa chcem hlavne informovat je na zlataku este cirkus?,lebo sme boli trosku chori vsetci 😒 ,ale teraz by sme uz isli pozriet,len neviem ci su este tam.
Ak viete dajte prosim info,dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre