Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

ellla
30. máj 2007

aj ja idem o 13.00 s manzelom. dam ti vediet...

lienkah
30. máj 2007

dik 😉
ozaj a ty si Zvolencanka?..lebo funguje aj forum Zvolencanky v "Regionoch" ak chceš, príd aj tam kuky 🙂
a ešte mám dotaz...treba sa nejak veľmi dopredu objednať, či to nebýva "plné" ? Či mám už teraz zavolať alebo stačí koncom týždňa?

ellla
30. máj 2007

ja som z Hrinovej... sestricka mi povedala, ze v skupine je 5 zien, tak preto to objednavanie. ja som sa objednala minuly tyzden vo stvrtok, lebo som chcela ten termin na 13.00. pokial budu mat volne, tak nie je problem objednat sa aj v utorok, ale ktovie...ja som to urobila radsej skor. dnes sa ti na to popytam a dam vediet.

michalag
30. máj 2007

ellla si vitana vo Zvolencakach 🙂 , aspon nas bude viac. Ja som mala z Hrinovej spoluziaka.
Ja som sice nechodila na pripravu, ale keby som sa mala rozhodnut teraz tak urcite pojdem. Vtedy som sa trochu hambila, ze budem vyzerat ako... ale bola to chyba aj ked som to zvladla aj bez toho, respektivne maly bol rychly 😀 .

lienkah
30. máj 2007

ok, tak pekne pocvič dnes a daj vedieť čo a ako a na budúci týždeň sa stretneme ak pôjdeš... 🙂 díky

ellla
30. máj 2007

no ja som druhorodicka, tak ma uz niektori aj vysmiali. lenze od mojho porodu ubehlo dlhych 16 rokov a teraz je o vela lepsia moznost dostat sa k informaciam a ja to chcem vyuzit. ked som rodila svoju prvorodenu, ani som si neuvedomovala, ze som aspsolutne nepripravena - nemali sme taketo moznosti. az teraz som mnohe veci pochopila a iste sa este mozem co to dozvediet...a chcem tam ist aj koli manzelovi - este stale dufam, ze bude so mnou, ked to pride - on je totiz strasna padavka. bolo mu zle aj ked mu brali krv... 🙂 tak verim, ze aspon 1. dobu porodnu bude so mnou.

lienkah
30. máj 2007

hm...to je blbé, môj manžel chce byť jednoznačne pri tom celý čas, všetko chce fotiť a tak 😎
ella a to máš dosť po 16 rokoch, to ťa hádam berú ako prvorodičku tak trochu...čo ste sa tak rozhodli ešte jedno bábo po toľkých rokoch?

ellla
30. máj 2007

toto dieta je planovane uz aspon 8 rokov, ale poznas to, zivot to zariadi inak. o mesiac ma cakaju 2. statnice (tie prve pred tromi rokmi)- tak dufam, ze stiham vsetko... 🙂

lienkah
30. máj 2007

no tak to sa držkaj, držím palce...neviem si predstaviť štátnice v 8.meiaci...ale veď sa hádam stretneme na cvičeniach a pokecáme trošku 😉 chlapov pošleme na pivo 😉 a my si dáme nejakú limču alebo džúsik... 😉
zajtra sa potom ozvi 🙂
pekný deň
u nás prší... ☹

ellla
30. máj 2007

ahoj lienkah, na cviceni bolo celkom dobre, ale priestory sme nevideli, lebo 2 zienky rodili. pocvicili sme a porodna asistenka (Mirka Budova - mila osobka)nam odpovedala na vsetko, co sme sa pytali. na dalsie cvicenie ale pojdem az 20.6. o 13.00 - tak to vraj staci nacvicit dychanie po 34-tom tyzdni. najlepsia sprava je, ze obavany Dr. Simo je dlhodobo na PN vraj az do septembra. niezeby som mu to priala 🙂 , ale mam o starost menej, lebo len jeho som sa bala. boli sme tam dnes 4 aj aj 2 chlapi (aj s tym mojim), ale ti sa dnes len prizerali, nabuduce vraj uz budu aj oni dychat...aj EPi som si vybavila, ale je to presne tak ako sa tu uz pisalo - pichnu ti je len v pripade, ze ju budes potrebovat cez pracovnu dobu alebo ked ma primarka sluzbu - treba zavelit nasim drobcom, ze sa nesmu pytat na svet cez vikend a ani po 16.00 hod 🙂

nikushka1
30. máj 2007

baby pikoška- doktor šimo mal silný infakrt a a bol v bystrici v nemocnici. teraz by už mal byť doma

lucka23
30. máj 2007

panecku snad sme mu to neprivolali my. 😅 😨 🤐

nikushka1
30. máj 2007

to asi nie. ale možno to má za ten prístup k rodičkám a tehotným.ked som tam praxovala mala som asi 2x tú "česť" pri tom ked vyšetroval alebo viedol pôrod.tie baby by si zaslúžili cenu za odvahu a trpezlivosť.ja by som ho kopla medzi nohy keby sa ku mne tak správa

michalag
30. máj 2007

ahojte, ja som sa ho tiez bala, a jedna zena rodila pri nom a vravela ze bol super. Hoci sa ho kazda boji (tak ako aj ona) vravela ze by rodila pri nom este raz.
Ozaj zienky, zkade to viete ze Dr. Simo ...?
Ale ak je to pravda, tak to mi je luto, ved predsa aj on je clovek-ziva bytost, tak ako my. No nie?

nikushka1
30. máj 2007

priateľ robí v nemocnici takže on mi to vravel

nikushka1
30. máj 2007

možno ten jeho prístup záleží aj toho akú má náladu

michalag
30. máj 2007

clovek nikdy nevie, ale aj tak mi to je luto. Clovek ako clovek

nikushka1
30. máj 2007

michalag máš úplnú pravdu.mám najnovšie informácie o ňom: v polovici júna má ísť na nejaké vyšetrenie a podľa výsledkov z neho nastúpi do roboty

michalag
30. máj 2007

nikushka, mozem sa spytat od kial si, lebo si mi z niekade povedoma.

nikushka1
30. máj 2007

z krupiny

lienkah
31. máj 2007

ahojte, no to s tym dr. Simom je sok, kto vie čo sa stalo, či mal slabé srdce alebo sa veľmi rozčuľoval?
ahoj ella, dík za info...my pojdeme na buduci týždeň, lebo ja už budem 34tt a možno aj na ten ďalší týždeň, potom sa stretneme... 🙂
ja asi nechcem EPI, skúsime to prirodzene... 🙂 hádam to nejak zvládneme, takže mne je to jedno kedy nás to chytí...hlavne nech je to v pravú chvíľu a nech všetko dobre dopadne... 😉
nikushka1...a ty si čakateľka či mamina?

ada78
autor
31. máj 2007

Ahojte babenky. To s tym Simom je sice hrozne ale ja som si vydychla. Strasne som sa bala, ze ho dostanem. Teraz sa uz budem len tesit, nech sa drobec pekne narodi pri hociktorom porodnikovi. A hlavne nech nemeska. Ja mam termin totizto v polovici augusta.
Ked sa dozviete o Simovi nieco nove, dajte prosim vas vediet. 🙂 pa

lucy81
31. máj 2007

ahojte kočky, ja som síce z okr. BB, ale rodiť pôjdem do ZV, lebo môj doktor má zmluvu len so ZV a ja ho chcem mať pri pôrode za každú cenu, jeden pôrod už mám za sebou / pred 4 rokmi/ a skončil SC, teraz mám hrozný strach a chcela by som rodiť prirodzene. Nemáte niektorá kontakt na nejakú ženskú sestru z pôrodnice, chcela by som sa tam ísť ešte pred pôrodom pozrieť, lebo vôbec netuším kam pôjdem. dík
lienkah, ty máš tiež termín v júli, možno sa tam stretneme, ja len dúfam, že vydržím do júla 😉

ellla
31. máj 2007

skus sa objednat na psycho - profilakticku pripravu - ved tam nemusis ist kazdu stredu - vid vyssie. po cviceni nam porodna asistentka odpovedala na vsetko, co sme sa pytali aj priestory ti poukazuje - ak tam prave nebude porod. to sa mozes dohodnut, bola velmi mila a ochotna. treba sa objednat do 11.00 hod na 045/5201644 a po 13.00 ho na 045/5201421. prajem pohodvy porod 🙂

ellla
31. máj 2007

kto je tvoj doktor?

lienkah
1. jún 2007

ahojlucy,je to tak ako ti povedala ella...ja mam TP 18.7. tak nie je vylúčené, že sa stretneme...a možno aj ella s tebou, alen ja by som bola najradšej keby sme vydržali na termín alebo kúsok po ňom. 🙂

ellla
1. jún 2007

tak ja by som radsej rodila tyzden pred terminom. uvidis, ze kazdy den navyse ti bude pripadat nekonecny... 😀

fifa
1. jún 2007

caute baby, ten nekonečný den možem potvrdit, neprajte si prenášat, je to hrozné 😝 😝 😝

lucy81
3. jún 2007

ahojte kočky,
ella dík za tie kontakty, skúsim tam zavolať. Ja chodím na predpôrodný kurz do bb, ešte 2x a končíme. Môj doktor je Fruhwald z Novamedu z BB, on má zmluvu len so ZV, takže keď ho chcem k pôrodu, musím rodiť vo ZV a zaplatiť zv pôrodnici 7 tisíc. Dúfam, že to všetko dobre dopadne. Prajem aj Vám veľa šťastia pri pôrodoch. 😉

lubi22
5. jún 2007

Ahojte 🙂
My sme sa vratili z porodnice v piatok, mozem lekarov a sestricky len chvalit, vsetci boli v pohode, niektori doslova uzasni. Takze urcite odporucam. Jediny negativny zazitok mam z porodu, ale to preto, ze bol komplikovany, nechali ma riadne sa vytrapit, mala som 27 hodin kontrakcie kazdych 3 az 5 minut a nechcel sa mi otvorit krcok maternice, tak po 27 hodinach, ked som uz bola viac v bezvedomi, mi urobili sekciu pre nepostupujuci porod. Potom uz bolo vsetko super, mame nadherne babetko a sme stastni. Pocas svojho porodu som zazila 3 lekarov, vsetci boli prijemni, mimoriadne vsak MUDr. Hering. No a co sa tyka MUDr. Sima, naozaj je na PN dlhodobejsie, ale neviem dokedy. Uzasne boli aj sestricky na porodnici, aj na novorodeneckom boli super tri sestricky, ktore nas naucili ako kojit ap. Takze zvolenska porodnica je urcite v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre