Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

michalag
31. okt 2007

tak to sa tam riadne pomenilo 😕

ada78
autor
31. okt 2007

A co urobili Tauferovi? Vsak pred necelymi 3 mesiacmi nas rodil on. 😉

A aj ja sa pripajam ku gratulaciam a Hanicke prajem, aby bola krasne spokojnucke babetko. 😉

matej05
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dobko
8. nov 2007

Prepacte ze neodpovedam, ale ma stale fofry. Mala cez den nechce spavat a asi ma koliky.
Vidim ze niekto uz promtne odpovedal na otazky o doktoroch.
Ja som v nemocnici lezala od 10. Na cakacku som sla v noci o 1:30 s porodila som 5:20. Bol tam vtedy klud. Bol tam len manzel dve sstricky a obcas Mudr. Kamodova ktora to vsetko ukoncila. Sestricky boli velmi fajn. radili mi skusat nietkore polohy, pytali sa ako sa citim, proste starali sa. Aj samotny porod s doktorkou bol z ich strany dobry, len skoda ze trval na moj vkus dlho. Akurat po porode pri vymene sluzieb prisla sestricka, ktora asi vykrocila zlou nohou a ked ssom sa snazila nieco zavtipkovat ( aby som sama sebe ulahcila moju bolestivu situaciu) vsetko brala doslovne a odpovedala prikro az urazene. Dost ma tym prekvapila, lebo si ju pamatam z prveho porodu a kedysi robila predporodnu pripravu a pamatala som si ju ako milu osobu. Ale poobede uz bola aj ona O.K Asi mala zly den-to sa stava.

luciaba
11. nov 2007

Ahoj,ja som tiež rodila vo Zvolene,termín som mala 12.10.2007, ale malý to nevydržal už večer 11.10.2007 o 11.15hod som prišla do nemocnice s kontrakciami asi každých 5 min.,veľmi som sa bála,pretože priateľa som mala v ba a nechcela som rodiť sama,mamka mu hneď volala,ale všetko to šlo tak rýchlo,že my počúvali maličkého ešte asi pol hodinu jak je to pri kontrakciách a nato, že som bola prvorodička malý sa narodil o 1.15hod v noci,pri pôrode som mala nakoniec mamku, super sestričku a p. dr. Olajcovú, ktorej ešte aj touto cestou ďakujem, boli obidve super a vrelo odporúčam ak chcete ísť rodiť do Zvolena, nemáte prečo váhať. Horšie to u mňa bolo po pôrode,tým asi, že som sa dlho netrápila ma neskutočne hrozne bolelo zašívanie,ale tak musela som niekde trpieť,nemohlo to byť úplne bezbolestne. Malý bol nádherný keď sa narodil mal 51cm a 3560g a odporúčam Vám všetkým, aby ste nerodili sami,je to super keď môžete niekoho držať za ruku a máte psychickú podporu od niekoho blízkeho. Všetky budúce mamičky držte sa

ikaika
15. nov 2007

a preco tam uz nerobi Dr. Považan ?

ajka2
15. nov 2007

Dr.Považan odišiel a teraz je tam primárom Dr.Hering a ver že je to lepšie 😅
Neviem či šiel sám alebo ho vyhodili ale naňho boli len sťažnosti,vraj.

monikazv
27. nov 2007

Ja som rodila aj prvu dceru 12.7.2000vo Zvolene a to bol rizikovy porod takze strach a hroza.Rodila som vtedy pri doktorovi Sisakovy ktori bol zaltunky no a teraz 13.10.2007 som porodila syna pri doktorke Olajcovej a to som v sobotu zacala krvacat a nebola som si ista tak som isla do nemocnici tam ma pani doktorka prezrela a nevyzeralo to na porod tak ma poslala domov,no a o pol hodinu mi doma odtiakla voda a hned som mala 3minutove bolesti o chvilku hned 2minutove tak ma rychlo mu obliekol,obul a poviem vam dievcata ze som skoro nedobehla na salu.Prijimali ma o 20.50 ja som sa akurat stihla prezliect a ist na WC a odtial uz len utekala na stol,pri com nevedeli zohna doktorku a ja som uz rodila,takze strach som mala ze mi mimco vyleti a doktorka tam nebude.Ale chvalabohu dobehla akurat ked som ho vystrelila a narodil sa 21.05.Takze rychlovka.Ale na bolest si vobec nepamatam len na ten strach.No a musim podotknut ze tam bola sestricka riadne protivna ale pani doktorka je skvela tej vdacim za zdraveho a krasneho syna.

dacky
4. dec 2007

Ahojte kočky,
chcem vás poprosiť, hlavne tie, ktoré ste v poslednej dobe rodili vo Zvolene, či nemáte nejaký zoznam vecí, ktoré si treba zobrať so sebou do pôrodnice...
Náš pokladík by sa mal narodiť v najbližších dňoch - cca 2-3 týždne - a ja neviem, čo si mám so sebou zabaliť do tašky... Na nete je kooooopa zoznamov, ale zdajú sa mi priveľmi obšírne... Budem vďačná za každú odpoveď...

ada78
autor
4. dec 2007

dacky - ja som to pisala na predchadzajucej stranke. je to prispevok z 20. sep 2007 o 20:08. 😉

ada77
4. dec 2007

Ahojte maminy.Tiež sa k vám pripájam, 16.8.2007 sa mi narodil krásny synček. Rodil ma Dr. Simo a bola pri mne pôrodná asistentka Anka Miklianová. Týmto im chcem veľmi poďakovať. Doktor bol úžastný a sestrička... proste poklad. Keby jej nie, tak neviem, ako to dopadne-pomohla mi malého vytlačiť. Ak sa nám pošťastí mať ešte jedno dieťatko, určite by som chcela rodiť vo zvolenskej pôrodnici.

dacky
5. dec 2007

ada78, dakujem za upozornenie, nejako som to prehliadla... S tým zoznamom si mi veľmi pomohla - hneď budem potrebovať menšiu tašku 😀 😀 😀

veva1
20. dec 2007

ahojte tak 5.12. som rodila vo zvolenskej nemocnici.Bola som maximalne spokojna,rodilia som pri Dr.Simovi a este jednej dokine,meno neviem,ale to je jedno,povazujem cely team v zvolenskej porodnici sa velmi sikovnych a hlavne milych ludi.Porod bol pre mna prijemny zazitok aj napriek miernej komplikacii s placentou,kde bol Dr. Simo perfektny a situaciu rychlo bez rozmyslania vyriesil. Velka vdaka aj sestrickam,kazda jedna bola strasne ochotna a napomocna 😵

eriqe
4. jan 2008

Ahojte babulky, tak ja sa pripajam k hodnoteniu ZV nemocnice. My sme boli veeeelmi spokojni. Rodila som 23. 12. Do nemocnice sme prisli okolo pol jednej na obed a o stvrtej uz bola malinka na svete. Rodil ma Dr. Taufer, ale ten bol pri mne minimalne (len na posledne zatlacenie), ale musim pochvalit porodnu asistentku Budacovu. Ta bola uzasna! Velmi mila a uzasne mi pomahala, ukludnovala. Celkovo s porodom aj celou porodnicou som spokojna a nemozem povedat jedno zle slovo. Vsetky sestricky aj doktori boli velmi mili a ustretovi. Ked budem opat rodit, tak uz len vo Zvolene. Aj manzel bol velmi spokojny. Kezde mohol byt s nami skoro cely den, kazdy den 🙂

radulka77
9. jan 2008

Ahojte mamičky a budúce mamičky.. bola som sa dnes pozrieť v Zv pôrodnici a veľmi to na mňa zapôsobilo.. také domáckejšie mi to tam pripadalo aj prístup personálu aj sála aj čakačka aj izby.. len neviem ako s doktormi, čítam že relatívne sú tam všetci dobrí, no uvažujem že sa zapíšem u dr. Kamoďovej, keďže chodí do BB 2x do týždňa.. kto ste u nej rodili, boli ste spokojné? 🙂

petra6
11. jan 2008

Radulka, ja som rodila 26.9.2007 pri Dr. Kamoďovej, bola úžasná, milá, ústretová. Spolu s ňou bola pri mne sestrička Gibalová, rodila som pri nej aj prvého syna, je tiež fantastická a keďže som im veľmi dôverovala aj môj pôrod bol ľahký a rýchly. Rodila pri nej aj moja sestra a tiež si ju veľmi chvválila, nepočula som na ňu jedinú sťažnosť. Mám osobnú pozitívnu skúsenosť s Dr. Heringom a Dr. Galádom, obaja majú veľmi ľudský prístup a veľmi mi pomohli. Osobne si myslím, že najdôležitejšie je pozitívne myslenie dôvera.

michalag
11. jan 2008

radulka, aj ja som rodila pri Dr. Kamodovej a je fakt uzasna. Keby som mala rodit znova tak pri nej 😉 , ale aj ostatni su perfektni 🙂 .

lubkagaa
21. jan 2008

ahojte, tak dobre sa to cita...ja mam sice termin az v juni, ale pri hladani 3D sona, som narazila na tuto diskusiu a aj ma to ukludnilo. Odporucate ist dopredu na navstevu nemocnice? V ktorom tyzdni sa objednava? resp. kedy je dobre sa objednat?

lukli
23. jan 2008

Ahojte, tak som si docitala postupne vsetko o ZV-porodnici a velmi mi vase rady a skusenosti pomohli v mojom rozhodovani, takze aj ked som z BB, asi sa rozhodnem pre Zvolen.

radulka77-chcela by som spytat, ked si sa bola pozriet v Zv porodnici, objednala si sa tam, alebo aspon zatelefonovala, alebo si tam prisla iba tak bez ohlasenia? dakujem

dodozv
30. jan 2008

Caute baby. Pozerám, že veľa Vašich bradatých polovičiek sa tu nevyskytuje, ale ja si dovolím trocha prispieť. Myslím si, že môžem, lebo som bol dávno rozhodnutý byť pri narodení môjho synčeka. Moja Katka bola prvorodička a na odporučenie mojej známej sme sa rozhodli rodiť vo Zv, napriek tomu, že sme obaja rodáci od TT, ale žijeme 7 rokov vo ZV. Vybrali sme si pôrodnú asistentku Anku Miklianovú, ktorá nám asi mesiac a pol pred termínom všetko podrobne vysvetlila a poukazovala. 22.1. o 4 ráno to na moju polovičku prišlo, počkali sme na kontrakcie v intervale 5 min. O 6 som zavolal pani Anke a spolu s ňou sme išli do pôrodnice. 7:10 prebehol príjem. Davidko sa narodil až o 17:05, 54cm, 3,7 kg, takže polovička toho mala plné zuby. Aj touto formou chcem poďakovať kolektívu z pôrodného oddelenia, niektoré mená ani neviem, ale menovite ďakujem dr. Kamoďovej, dr. Szedélymu a Anke Miklianovej. Pani doktorka nám veľmi pomohla v prvej časti pôrodu a pán doktor porodil Davidka a zošil maminku po náročnom pôrode. A obrovské poďakovanie patrí pani Anke, za všetku tu ochotu a pomoc počas tých 10 hodín. Ešte raz ďakujem všetkým za Davidka a Katku. A chlapom odporúčam, je to nádherný a nezabudnuteľný zážitok vidieť prvé nadýchnutie Vášho potomka a verte, že Vaša žena Vás tam veľmi potrebuje.

radulka77
31. jan 2008

ahoj lukli, ja som tam síce volala, ale neobjednávala som sa.. len som tam prišla a kedže žiadny pôrod práve neprebiehal tak ma tam jedna milá pani neviem či bola dr či sestrička.. povodila.. vysvetlila kde čo ako a tak.. v BB som bola pozrieť tiež.. ale poviem ti to sa nedá porovnať.. taký ten celkový dojem z tých priestorov, pomôcok a tak.. 🙂

lukli
1. feb 2008

radulka - dakujem za odpoved. Ja som sa uz objednala na to ich cvicenie, tak ked tam budem -uvidim, co sa este da pozriet - aka bude situacia. Mohla by som sa Ta opytat v ktorej casti BB byvas?

radulka77
1. feb 2008

lukli ja som v Nemciach.. čiže nie priamo v BB.. a ty?

lukli
15. feb 2008

ahoj radulka-jaj tolko povinnosti,ze sa sem nemam ani cas dostat, no ja som z BB -z Foncordy, presnejsie budem o mesiac a potom az navzdy🙂, inak minuly tyzden som sa bola aj ja pozriet vo zvolenskej porodnici-bola som aj na tom cviceni co ponukaju-presnejsie myslela som si, ze bude cvicenie, ale bola iba teoreticka cast skoro dve hodiny-ale dozvedela som sa uplne vsetko-od A po Z, co nas caka pred porodom az do uplneho konca porodu a potom. Urcite tam este zajdem, ale asi ked sa budem objednavat-treba si aj zistit co sa prave na danej hodine bude preberat-lebo sestricka co to vedie-to ma nejak podelene a kazdu hodinu venuje inej teme. Teraz som tam isla sama lebo som nevedela presne co mozem ocakavat,ako to bude prebiehat a tak, ale nabuduce urcite zoberiem aj manzela-lebo jemu sa to tiez zide, kedze by chcel byt so mnou pri porode.

pupi78
18. feb 2008

Radulka, ja sa tiež pripájam hodnoteniu. Zvolen.pôrodnica sa mi páčila aj prístup doktorov a sestričiek. Akurát keď som bola na čakačke, dali ma na izbu, tak tam bola nepríjemná ženská, postaršia, zaobchádzala so mnou, ako keby som tam nepatrila, ale ináč veľmi dobre. Tuším sa volala Gondová alebo Gondeková, už neviem presne. Rodila som pri Taufferovi, celkom fajn chlapík, aj keď málo zhovorčivý. Vraj som sa mala viac pýtať, no pekne.
Môj gynekológ je (už toľko ospevovaný Dr.Šimo), ale ja som s ním spokojná, možno preto, že som jeho pacientka, tak sa chová ku mne ináč, ako k iným. Tiež som počula samé chvály na Dr. Olajcovú a Kamoďovú. Sestričky z novorodeneckého sú milé, ukázali mi ako maličkého kúpať, kojiť, prebaliť, no proste všetko.
Chcela som ísť na nadštandarku, ale usúdila som, že tie peniažke použíjem na malého a nie pre mňa. Bola som na izbe s 3 babami, škoda že nie zo Zvolena, boli z Detvy. A ty si z kade? Maťa

radulka77
20. feb 2008

Lukli, ja sa chystám tiež zavolať tej p. Budáčovej, čo vedie to cvičenie že kedy by mi bolo naj prísť kôli info o pôrode v ZV.. tak sa tam možno stretneme.. alebo môžeme ísť spolu z BB.. 😉 Hlavne také tie veci čo si mám doniesť a ako to tam prebieha aby som bola informovaná.. a povedali aj tebe že v Zv robia už len termínové pôrody? čiže ak by to na teba prišlo predčasne musíš ísť do BB..?! 😒 Nebola som z tejto info moc nadšená veru..
Pupi a ty si prečo nerodila pri Dr.Šimovi potom? či nemal službu tak si to neriešila.. 🙂

pupi78
3. mar 2008

Radulka,
on nemal službu a zaplatiť som si doktora nemienila. Vyvaliť 7 litrov, to viem použiť aj niekde inde. Ale čo hovoríte o tej Budáčovej, ona je veľmi milá, so mnou bola na čakačke, zlatá baba. Kedy máš termín?
Maťa

iwuskaaa
4. mar 2008

Ahojte 😉 ,
chcem sa spýtať, kedy bývajú tie cvičenia, či prednášky vo ZV a koľko sa platí? 🙂
Ďakujem 😉

veva1
5. mar 2008

v stredu a 50SK

pupi78
6. mar 2008

Tie cvičenia sú podľa mňa fajn. Ja som bola 3x, 1x aj s manželom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre