Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

petullia
23. jan 2009

cao... aj mojko spinka takmer celu noc, ale ked spi celu ako tuto tak ja musim aj tak vstavat a odsavat mliecko, lebo mam cele pyzamo a postel mokru 😒 , ta sa celkom tesim ked sa kisstok zobudi. 🙂 dufam, ze to takto bude stale!!!
Zuni ja si tiez malinkeho z porodu ani nepamätam a mam riadne okno 😅 ... esteze tam bol drahy a porozpraval mi.

gabii83
23. jan 2009

no baby ani moja nie a nie zaspat, nechce nic cumel, ale na cicke by chcela stale, co jej nedovolim, tak reve 😖 😠 😒

cumel vypluje vytlaci s jazyckom alebo ma do koran otvorene usta kym si to nevyberem

a reve reve reve, mne uz hlava boli, ale bola kludnejsia ako vcera, cez den tiez cely den bez prestavky revala, asi desat minut spala a pokracovala... som mala nervy....

nieco take som si papala, aj sa vyhadzala trosku.. ☹ mozno jej brusko bolelo

ale dnes je celkom ok, vcera som mala len kuraciu polievocku vela vela a grizik, tak je teraz dobre....

ja mam problemy co jest a co nie... co navarit....

nestaci ze nerada varim, ale teraz esste aj toto vymyslanie, ze co mozem co nie, a druha polovicka tiez by chcel ine ale figu... co som ja neaky robot ci co ??? navarit pre seba, pre neho nech je poriadok o malu sa postarat co mi hzobere vela casu a este aj si oddychnut niekedy a ucit sa co uz vobec nestiham... ani sa mi nechce...
ale musim poslednu skusku mam buduci tyz. uz na dvoch terminoch som nebolla a buduci tyz. v sobotu je posl. termin.. tak sa muusim posnazit no dobru noc nech vam babatka dobre spia a nechaju aj nas spat...
moja Leika je s ocinom teraz kym ja som tu ale uz idem si umyt zubky a buvat..

dobru noc este raz vsetkym 😉

cimba
23. jan 2009

maťa zlaté bábo aké vlasaté to si musela mať dobré pálenie záhy ☹ aspoň sa tak hovorí,
zunka to ti nezávidím to vstávanie, na začiatku sme to mali aj mi takto ale nejako sa to potom upravilo aspoň trochu,
petka kde máš fotku? Ja ale bazírujem na tých fotkách 😀 😝

petka_s
24. jan 2009

cimba-neviem kde mi zmyzla-ci ju admin vymazal?
ale uz ju nahadzujem 🙂
no s tym plakanim..malicka je celkom dobrucka,len tie vecery nie a nie zaspinkat..

mna odtne uz po 21,a tak ked malicka vymysla ja mozem buvat a stara sa tatino,
no a ked sa v noci prebudi sluzbu uz mam ja 😀

no ale dnes akosi zacala vymyslat s tym plakanim,dudu ma v puske,a aj tak place,
ale asi je naucena na ruky tak sa mi zda... 😅 no budem ju to musiet nejak od naucit,
este kym je malicka...
ja si pametam,ked som malicku konecne po 40 min vytlacila,ako ju doktor vytiahol,
bolo to super,ked ju zbadala,a potom mi ju po niekolkych sekundach doniesla sestricka,hned po tom ako
jej urobila rychlo tie prve osetrenia..

a ked mi ju doniesli po siti prisat..no najkrajsie momenty 🙂

ttina23
24. jan 2009

ja si tiez vsetko pamatam z porodu,petka mas pravdu ze to boli tie najkrajsie momenty
my dnes ideme krstit tak som zvedava ako to Matusko zvladne drzte nam palceky 🙂

tatolu
24. jan 2009

Petka, ak si mala túto fotku aj predtým, tak Ti ju vymaže admin znova.
Musíš mať svoju ☹
Mňa tiež párkrát vymazal 😢

tatolu
24. jan 2009

Ale ste kásne obe 😉

petka_s
24. jan 2009

dakujeme tatolu 😉
foto by som si aj dala svoje,len mi ho ten moj musi upravit,
lebo mam prasknutu zilku
v oku -z tlacenia 😅

tina-som zvedava ako ste dopadli,a kde ste boli krstit?
aj my by sme chceli o nejake dva tyzdne... 🙂

cimba
24. jan 2009

ahojte babiny,
dneska tak krásne vonku tak som Elišku dala kočíkovať svokrovcom, aspoň na dve hodky som si porobila svoje veci, ktoré nestíham ked som s ňou sama. A vy babiny - petka, zunka tina ešte neodpadávate od únavy s maličkých? Mala má 2 mesiace a ešte stále ma vie potrápiť. 😝

gabii83
24. jan 2009

ahojte baby, moje babo bolo dnes ukazkove, asi preto lebo ma v brusku konecne pokoj som si dala len grizik a kuraciu polievocku...

odteraz velmi dbam na to pozor co budem jest

vy ako ste s tym papanim co jedavate? dajte napady ja uz neviem s cim by som si mohla spestrit moj jedalnicek...

petka_s
25. jan 2009

cimba/mne nastastie pomahaju priatel a mamina,ktora mala
dovolenku,ale uz ide od zajtra do roboty..
tak sa malicka da zvladnut..

a kedy si vasi malicky urobili svoj rezim?
ci este stale nie?
gabi-
ja jedavam polievky/rezancove,zeleninove,ale hlavne rascove-tato je naj na mlieko(zevraj)
a inak papam meso na masle robene so zemiakovom kasou,ryzovou,
este aj palacinky som jedla,a inak uz ani neviem..
tiez by sa mi zisli rady do kuchyne 🙂

petka_s
25. jan 2009

ps:mame nove foto malickej 🙂

petullia
25. jan 2009

cawte.
tak ja papam uplne vsetko. odporucala mi to jedna sestricka a aj kamosky co uz maju deticky odkojene... tak som hodila predsudky za hlavu a pekne sa napchavam (samozrejme citrusy a paprika a paradajky a tieto vyslovene "zakazane" ee). 😝 a malinky nema trable. kebyze na nieco take narazim co mu uskodi, ta vysadim a papam dalej. ale zatial vse ok. 🙂

petka_s
25. jan 2009

petulia,a este co je take zakazane??
o tychto viem aj ja, ale je este nieco co sa tak vyslovene nesmie?

zunka
25. jan 2009

Ahojte. No my máme za sebou zase jednu úžasnú noc. Do tretej bol hore asi 20x a potom zaspal na hodku o 8hod. Ale je taký krásny, že má všetko odpustené. Keď ho dlho nechám v postielke semého sa pučkať a fučať a potom sa mu ukážem a zoberiem ho na ruky - tie úsmevy a radosť,...to sa nedá ani opísať aký je to krásny pocit.
Síce som fyzicky asi niekde úplne dole, ale úloha mamy je asi taká a musíme to už len nejak vydržať. 😉

A ja jem tiež všetko čo je navarené. Netriedim, ale tiež nejem mandarinky a také veci.
Petkas, tu na konovi je téma o tom čo jesť a čo nejesť, je tam dosť popísané.

petka_s
25. jan 2009

😉 oki budem to tam hladat..
ale chcem sa vas opytat ci davate cajik medzi kojenim,ak ano tak aky?

zunka
25. jan 2009

Petka, ja dávam len fenyklový (aby sa dobre vyprdkal) aj to len pár lyžičiek. Nie z fľašky!

petullia
25. jan 2009

Ja nedavam nic, zatial len mliecko moje. a dufam, ze to tak dlho este bude. dr. olajcova v porodnici vravela, ze do polroka staci len moje mliecko, ale uz sa vidim... od 4.mesiaca budem isto uz xciet prikrmovat niecim... budem vymyslat hoco ako sa poznam 🙂

tatolu
25. jan 2009

Petka, ja som tiež počula, že keď sa kojí, stačí MM. To prvé mliečko zahasí smäd (je redšie) a to druhé zasýti.

gabii83
25. jan 2009

ja tiez nedavam a ani sa nechystam, mozno potom v lete, v tych horucavach... uvidime

ja sa uz bojim jest a zunka ty tiez vsetko papas, nemyslis si, ze aj kvoli tomu place,, ja som si davala pozor dva dni a z malej sa stal anjelik, spinka cely den... 😀

len polievku a grizik som mala tvarohove rezance atd... vsetko dovolene, preddtym som papala aj ja vsetko...

ale ja som furt hladna 😖 😅

ttina23
26. jan 2009

petka krst sme zvladli ale s revom , krstili sme v sielnici
normalne som bola cela mokra co som ho natriasala ,aby neprekrical p.farara
ono by bolo vsetko ok ,len maly zaspal a ja som ho potom obliekala tak sa zobudil a potom sa mu nedalo zaspat,ked ho polial vodou tak sa drzal vtedy neplakal a potom uz spal,je to herec
😀 😀 😀 😀 😀
cimba aj ja som niekedy taka unavena, ze skoro spim po stojacky,teraz 3 noci spal ukazkovo,ale tuto noc bol stale hore neviem co mu bolo a je ,teraz som ho supla do sedacky a hojdam tak hadam uz konecne zaspi
neviem kedy si vytvori aky taky rezim,na jedenie si aj ja musim davat pozor a brusko ho boli tak ci tak 😠
a prisla som na to ze ho brusko bolievalo, ked som pila vineu

ttina23
26. jan 2009

cajik este nedavam ,len trosku po lyzickach prevarenej lucky ked sa mu cka

gabii83
26. jan 2009

ttina ja jej davam z druheho prsnika z ktoreho som jej nedala naposledy aby namiessto vody to redsie predne mliecko aby este vobec nemusela ani vodicku okrem mliecka

zunka
26. jan 2009

Gabi, ja som tiež skúšala 3 dni dietku - len kurací vývar. No žiadna zmena. On ani tak veľa neplače, len nepotrebuje spať. Za celý deň spí tak cca 8 hodín.
V pôrodke a aj detská lekárka hovorila, že ho kojiť mám ako často on bude chcieť. Tak som to aj tak robila. No teraz jednej kamoške na pohotovosti povedala Dr. aby ho kojila iba každé 3 hodiny, nie častejšie. Že ten malý slabučký žalúdoček nestihne stráviť mliečko a už sa mu pchá dalšie, tak že ho treba nechať aj riadne vyrevať a dať mu až po 3 hodinách. Tak dnes to skúšam tak. Uvidím či to bude niečo platné.

cimba
26. jan 2009

ahojte, tak naša malá nemá nijaký režim akurát vie že ked ju obliekam tak ideme vonku a zaspí mi ako dudok a vie kedy sa ideme kúpať, ale pravidelne každý deň sme hore do 3.00, potom chodím ako mátoha lebo ani cez víkend nechce ocinovi zaspať tak vstanem a idem ju utíšiť ja 😝 neviem pri mne sa jej asi lepšie spí.
Tina tak aj ti nemáš bohvie aké s maličkým. A nevedela som že od vineii bolí bruško. Dobré zistenie, u mňa by to bolo to posledné načo by som myslela že od toho môže boleť bruško. 🙂

čo sa týky tých čajov ja nič nedávam ani fenyklový ževraj to nerobí bábätkám dobre, ale ja už neviem komu veriť, jeden povie tak a druhý inak 😝 ale ja osobne nedávam iba harmančekový ale to riedim s nutrilonom a nie granulový ale sáčkový. A tiež dávam prevarenú Lucku na pitie.

ja jem všetko okrem citrusov - banány tie môžem 🙂 potom nejem paradajky, papriku a iné zeleniny, ani broklicu a karfiol aj keby som si dala.... potom nejem paštéty, tatárku, zavárané uhorky. Inak sa neobmedzujem aj vyprážané si dám niekedy ale iba trochu.

zunka
26. jan 2009

A neviete čo s potničkami? Pred 2 dňami sa mu vyhádzalo celé čielko. Nemôžem mu to natrieť Sudocreamom?

martina1305
26. jan 2009

ja som tiez objavila potnicky za uskom. v pôrodke mi hovorili, ze treba to vysusovat liehom. tak od dnes skusam.

co sa tyka mojej stravy, tak je to biedne. dneska nejako nemam apetit na nic.

zunka
26. jan 2009

Liehom? to by som mu musela natrieť komplet celé čelo a aj hlavičku z hora 😕

crysmile
26. jan 2009

nam na potnicky zabralo len pockat, okolo toho tretieho tyzdna sa nam to vyhodilo a prirodzene odislo.. take vacsie vyrazky nam kazal doktor natriet sudocremom..

zunka
26. jan 2009

asi skúsim ten sudocream.

A nevieme nič o Sane?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre