Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

katka444
9. mar 2010

ahojte, tak sa to tu poniektorym riadne krati. Ja mam tiez KP, tak mozno to bude tiez cisarsky. ale este dufam, ze sa mala zvrtne.

katka444
9. mar 2010

nejdete niektora 17teho o 9tej na predporodnu pripravu? ja uz som sa nahlasila.

annie13
9. mar 2010

mne dneska definitivne povedali ze nie CR iba ak bude nutny tak sa spravi ale idem klasicky, a na porod to vraj este nevyzera, male ma len 2900 g asi dievcatko, druhorodicka takze zvladneme vraj aj klasicky s KP polohou
najblizsiu kontrolu mam az 18teho ale dufam ze sa to rozbehne samo 🙂

sisa1206
9. mar 2010

ahojte tehulky chysta sa daktora z vas rodiť vo zvolene v termine 29 maja?

katarina.banska
10. mar 2010

ahoj sisa 1206.
ja sa chystam rodit vo zvolene. a termin mam 20 maja. tak sa mozno aj uvidime 🙂
a chcem sa opytat, boli ste uz niektora na predporodnej priprave vo zvolene? ako casto tam treba chodit a co vsetko sa tam robi ? 🙂 lebo ja chodim na kurz do BB. ale chcela by som prist aj do Zv, ked rodit budem urcite vo zvolene. kedy je najvyzsi cas sa tam ukazat. teraz som v 31 TT. dakujem 🙂

katka444
10. mar 2010

ahoj katarina, co ja viem, tak ten kurz je len taka jednorazovka. ale vraj to maju rozdelene podla tt. ale kedze ja som sa nahlasila teraz, tak pojdem urcite uz len raz. vraj ukazu salu, ukazu ako posilovat svaly panvove, ako dychat. povedia co si so sebou priniest pre seba a pre babo. ja idem v stredu 17teho o tyzden. tak mozem potom napisat, co som sa tam dozvedela.

annie, no ja som bola v tom, ze ked mam KP tak to urobia automaticky cisarsky. aspon moj gynekolok mi teda nespominal, ze by som mohla rodit aj KP. uz mam aj predoperacne. no ale teda uvidim, co mi povedia v nemocke.

annie13
14. mar 2010

katka detto mi povedal moj Dr. ze rodit KP klasicky nebudem, ze CR, spravil mi predoperacne, interne a tak
no a este bol papier od primara treba kde ti urci termin CR, to moze len primar a on ma zhasol ako sviecku ze naco zatazovat organizmus aj babo CR ked je to dievcatko, som druhorodicka, a je male takze tak
ze CR sa spravi ak bude nutne, skusi sa klasicky
u teba je to iny pripad kedze si prvorodicka tam by asi neskusali klasicky KP

katka444
14. mar 2010

ahoj annie, aha, takze ked som prvorodicka, tak pojdem predsa cisarskym. ja idem vo stvrtok k mojmu dr. tak som zvedava, co mi povie. ak sa neotocila, tak asi sa pojdem tiez objednat na CR.
vsak tvoja mala sa mozno este tesne pred porodom otoci. vravia, ze aj uz pocas bolesti sa zvyknu otocit.

zuzanka259
15. mar 2010

Ahojte dievcata - my mame termin 1.6 ... 😀
Tiez planujem ist na tu pripravu do nemocnice - ale sestricka mi odporucila zavolat si az po 32 TT.
U MUDr. Kamodovej sme boli na 3D - fantasticky zazitok - velmi mila osoba ... hmm, keby sme ju tak mali aj pri porode ... mala som z nej velmi dobry dojem ... 🙂
Tiez spekulujem, co zabalit do nemocnice - nasla som na nete uz tolko zoznamov ... a mnohe si takmer protirecia ... 🙂 Nemate niektora taky prakticky - a "usity" na zvolensku nemocnicu ? 😉

katka444
15. mar 2010

ahoj zuzanka,

tu je taky moj zoznam:

dokumenty:
- tehu preukaz
- karticku poistenca
- obciansky
- sobasny list resp. zapisnicu o urceni otcostva ( akoby musel byt ten co je na sobasnom liste 100% otcom, ze? )
- vysledky spec. vysetreni v gravidite, alebo z minulosti

Osobne veci:
- nocna kosela 2x
- zupan
- uterak
- mydlo
- zubna kefka a pasta
- hreben
- papuce (slapky na sprchovanie)
- ponozky
- volnejsie nohavicky (resp. specialne pre zeny po porode)
- matersku podprsenku 2x
- vlozky do podprsenky
- mast na osetrenie bradaviek
- napoje (nesytene min. vody)
- ak mate citlivejsiu pokozku vas sovedceny toaletny papier, hyg. vlozky, jednorazove absorpcne podlozky do postele

Pre dieta:
- jednorazove plienky
- jednorazove vlhcene utierky

Pre dieta pri odchode z porodnice:
- oblecenie podla rocneho obdobia
- body, plienky, postolkove nohavicky, ciapka, rukavicky, ponozky, dupacky
- v zime: fusak svetrik, kabatik, tepla ciapka, tepla deka
- autosedacka

este by som doporucila, hrncek, pribor ale to zavisi od nemocky kam ides. co to je a co ti treba zobrat so sebou.

v stredu idem na ten kurz do nemocnice, tak ak sa dozviem, co este v zozname chyba, dopisem 😉

avila
15. mar 2010

Baby, v BB vraj davaju babetku v nemocke erarne oblecko, ze vraj nechcu, aby zeny mali svoje. I tu je to tak?

katka444
15. mar 2010

ahoj avila, babatko ma erarne. len ked ides domov, tak mu uz oblecies svoje. ale zena si musi priniest zupan aj kosele. jasne ze asi maju aj nejake erarne pre zeny ak by si tam dosla necakane. ale treba si priniest svoje.

zuzanka259
15. mar 2010

Ahoj Katka444,
dakujem za zoznam ... 😉

avila
15. mar 2010

Dakujem Kati a keby som chcela svoje? Pre babo?

iwuskaaa
15. mar 2010

Trošku Vám sem skočím do diskusie 😉
Avila, vlastné veci pre bábätko neodporúčajú, pretože keď sú detičky na vizite - každé ráno, tak ich kúpu a všetko im prezliekajú a dávajú hromadne prať, takže sa môže stať, že svoje vlastné veci sa Ti nevrátia 😉 .

denysah
15. mar 2010

Avila odporúčam vziať si pre malé svoje, ja so zv síce nemám skúsenosti, pretože som 1x rodila v bb (čo bola pre mňa mimochodom max.hrôza) 😝 , malej tam dali košieľky v príšernom stave( roztrhané, šedivé) a ten personál... des... na druhý deň som jej okamžite dala doniesť z domu. Myslím si, že vlastné je vlastné, ja mám už pre malú zbalené naše, myslím, že s tým nebude problém. 🙂

avila
15. mar 2010

Diky baby, ale ja mam ine predstavy o rooming in. Ja si chcem male kupat aj prezliekat... Vtedy by som spinave veci len sup do tasky (mm operie 😉 ) a dame ciste.

crysmile
15. mar 2010

avila, no tak to radsej nechod rodit do zv avilka.. ja som tiez mala uplne ine predstavy o roomingu, ale realita je trosku ina..

michalag
15. mar 2010

baby, neviem ale ja som bola celkom spokojna s roomingom, maleho som si vecer kupala, kojila, starala sa o neho a ked bol nejaky problem tak som sa isla spytat a bud prisla sestricka a poradila mi alebo ukazala 🙂 ... jasne ze kazda mamicka chce aby malo ich babatko najkrajsie vecicky z domu, ale nevidia v nemocke radi ak maju svoje pretoze ako myslim iwuska spominala ze oni ho rano poumyvaju, komplet prezlecu do cisteho a daju vecicky prat a potom kde chcete hladat svoje vecicky ak sa nahodou stratia hmmm? myslim ze tie 4 dni sa daju vydrzat a tie co sa im nepaci takato starostlivost nech idu rodit do BS alebo sukromnej nemocnice. Ja si myslim ze Zvolenska porodnica (gynekologia) a novorodenecke patri k tym lepsim 🙂

inak o BB som pocula len same zle a nepene skusenosti, ale ...

crysmile
15. mar 2010

michalag, tak to mas pravdu s tymi vecami.. da sa to tie styri - sedem dni vydrzat.. horsie je to, ak natrafis na tie stare skatule z novorodeneckeho a nevies ako sa proti nim branit..

michalag
15. mar 2010

crys a ktore konkretne myslis? lebo ja som natrafila len na mladsie, ale viem ze jedna mi bola strasne nesympaticka taka nakratucko vystrihana

... a doma si ich mozeme obliekat do nasho krasneho vonavuckeho 🙂

crysmile
15. mar 2010

jedna bola tmavovlasa kratke vlasy a druha blondyna tiez kratkovlasa.. a obe mali okolo 50 a s obomi som mala zlu skusenost.. ale jasne ze tam boli aj normalne zeny..

michalag
16. mar 2010

crys tak tieto si nepamatam, alebo som na ne nemala stastie 😝 🙂

annie13
16. mar 2010

mne tiez nedovolili malemu vlastne oblecenie, ale az take hrozne vecicky nemaju a oni to peru v tom svojom prachu tak im to viac vyhovuje ked vsetky maju ich veci, nemusia to nejak triedit a tak
ja sa tiez na rooming v ZV stazovat nemozem

moj zoznam
Pre seba
- občiansky preukaz
- preukaz poistenca
- tehotenský preukaz
- kópia sobášneho listu resp. prehlásenie o otcovstve z matriky
- mobil, nabíjačka, fotoaparát
- 2 bavlnené nočné košele ( s voľným rukávom kvôli meraniu tlaku
- a rozopínaním na hrudi kvôli kojeniu)
- župan
- 2 materské podprsenky
- vložky do podprsenky
- vložky po pôrode (zdravotnícke potreby, bez lepiaceho pásika)
- prezuvky
- bavlnené ponožky
- nohavičky (popôrodné aj klasické)
- hrebeň, šampón
- dva uteráky ( menší na ruky a tvár, väčší na telo tmavšej farby)
- mydlo ( najlepšie antibakteriálne alebo detské), nie parfumované
- krém na tvár a na ruky, jelení loj alebo pomáda na pery
- papierové vreckovky
- zubná kefka a zubná pasta
- gumičku a sponky do vlasov ak máte dlhšie vlasy
- vinea
- príbor
- toaletný papie

Pre dieťa
- do pôrodnice jednorázové plienky, nie látkové, newborn cca 8 na deň

Veci pre dieťatko pri odchode z pôrodnice (donesie manžel):
- zavinovačku (ak budete rodiť v zime tak teplejšiu)
- dve bavlnené plienky (pod hlavičku a na jednorázovú plienku)
- dve jednorázové plienky
- poštolkové nohavičky
- bavlnenú čiapočku
- košieľku
- svetrík
- bavlnené dupačky
- ponožky
- rukavičky ( proti škrabaniu sa na tváričke)
- deka do autosedačky resp. klasická
- autosedačka resp. prenosná taška na bábätko
- rybilka, vlhčené obrúsky

svagrinka rodila pred dvomi tyzdnami, nabalila sa podla neho a nechybalo jej nic 😉

iwuskaaa
16. mar 2010

Avila, Ty sa budeš o dieťatko starať, to je jasné, budeš ho kúpať každý večer a takisto ho budeš mať nonstop pri sebe, ale každé ráno Ti ho zoberú, pretože je detská vizita. Tam ho aj oni okúpu, prezlečú...takže sa nemusíš báť, že by si ho nemala pri sebe 😉 .

Ja som mala na šťastie len dobré skúsenosti, nemôžem sa na nič sťažovať, čo sa týka ZV pôrodnice 🙂

katarina.banska
21. mar 2010

ahojte,
bola ste niektora teraz niekedy na tej predpriprave na porod. Ja som teraz v 32 TT a neviem kedy tam mam ist? Na kurz som chodila do BB, takze dychanie, cvicenie, .... uz mam absolvovane 🙂
co sa robi vo Zvolene? dakujem

mimi21
21. mar 2010

ahoj Katka
ja som rodila minuly rok v maji 😉
mne dr. povedal, ze staci ist az po 36tt, ja som mu neverila a isla v 31 a bolo to zbytocne skoro
robia sa tam dychove cvicenia, PA vysvetli vsetky porodne doby, ako prebieha prijatie a vsetky veci okolo toho, mozes sa pytat, ak sa nerodi tak ukazu porodnu salu, preberie sa co si so sebou vziat a tak
bolo to super, robila to strasne zlata PA, len si uz teraz nepamatam ako sa volala
mozes samozrejme so sebou vziat aj partnera
byva to v stredu tusim o 9, o 11 a o 13, ale najlepsie je si tam zavolat a objednat sa, poplatok je 5e

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/618/ban...

katka444
22. mar 2010

pardon, ten odkaz som nechcela dat sem 😅

katariinka
24. mar 2010

Ahojte zienky!
precitala som si celu diskusiu za posledne obdobie.. tesim sa, ze na ZV porodnicu su take dobre referencie.
Rodit by som mala 27. maja - takze sisa 1206, katka.banska.. je možne, ze sa stretneme 🙂
Chcela by som sa spytat, takych erudovanejsich, ako to bezi momentalne v porodnici - je mozne zazmluvnit si konkretneho doktora a/alebo porodnu asistentku k porodu? ak ano, neviete, ake su poplatky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre