Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

michalag
23. feb 2011

@zvolovci jeeeej tak to gratulujeeeem 🙂 😉 😵

zvolovci
23. feb 2011

@michalag nooooo dakujeeem 🙂

chari6
28. feb 2011

Ahojte, chcela by som rodit vo Zvolene, aj su na tuto porodnicu kladne ohlasy, len ma odradza vysoke percento (88,4%) porodov s nastrihom oproti porodniciam, kde robia nastrih v menej ako v polovici pripadov. Ma niekto informacie, kedy sa tu pristupuje k nastrihu - ci az ked je nevyhnutny alebo automaticky ako prevencia proti natrhnutiu?

miskap
28. feb 2011

@chari6 Zaujímalo by ma, ktoré pôrodnice s malým počtom nástrihov máš na mysli. Pokiaľ viem, vo veľkých pôrodniciach robia nástrih automaticky, česť výnimkám. Možno by nebolo od veci sa opýtať priamo v pôrodnici. Ak dopredu povieš, že si nepraješ nástrih, len v nevyhnutnom prípade, budú ochotní to splniť. Ak nie, pôjdeš inde. Ale vo Zvolene boli veľmi milí, ústretoví a ochotní. Aspoň ja som mala dobré skúsenosti.

chari6
28. feb 2011

Cerpala som z tejto stranky:
http://tehotenstvo.rodinka.sk/?id=sprievodca-po...
Pozerala som viacero porodnic, a pri tych bolo percento porodov s epiziotomiou o dost mensie nez vo Zvolene, ale nepozerala som vsetky, takze mozno mam mylny dojem...
Snad by nesuhlas s nastrihom akceptovali, lebo iba ako prevencia sa mi zda nevhodny, najma ak v inych porodniciach to zvladaju vo vacsej miere aj bez neho.

crysmile
28. feb 2011

@chari6 ja si myslim ze nielen vo zvolene sa robia nastrihy aj kvoli polohe pri ktorej sa rodi.. to znamena ze ked lezis na chrbte, hlavicka viac dolieha na hradzu a konecnik a castokrat kvoli tomuto je nutny nastrih.. keby umoznili aj inu polohu rodicke ako lezat na porodnom kresle, len preto ze lekar ma lepsi pristup k rodicke, tak by som to uvitala.. je to hlavne ale na rodiacich zenach ako si budu trvat na svojich pravach.. a aj poloha rodiacej zeny sa bude akceptovat zo strany rodicky a nie urcovat zo strany personalu, lebo ma lepsi pristup k rodicke a jej rodidlam ked lezi na chrbte a na porodnom kresle..
este by som si ten pocet epiziotomii zistila, ci nie je to percento skreslene celkovym poctom porodov, t. j. aj sekcie.. castokrat sa totiz neberie do uvahy pomer vaginalnych porodov a nastrihov, ale celkovy pocet porodov a nastrihov a potom to percento je skreslene.. a myslim ze vzdy si doktori najdu dovod preco nastrihnut zenu, aj ked su aj taki, ktori sa snazia vsemozne, masazou a podobne pomoct zene.. v konecnom dosledku ale za vsetko berie zodpovednost zena..

dakob
28. feb 2011

pridite na psychoprofylakticku pripravu a tam sa mozte pytat vsetko, co Vas zaujima a dostanete informacie z prvej ruky.
V tej rubrike o porodniciach nie je zohladnenych podla mojho nazoru vela veci. Ci sa vyratava pocet epis. k celkovemu poctu porodov, alebo len k tym, co boli vaginalne...ako to ratali jednotlive porodnice, ake je percento prvorodiciek a viac rodiciek... atd.

crysmile
28. feb 2011

@dakob no, tam sa naozaj mozu opytat vsetko.. je to urcite potrebne a najma pri prvorodickach..
aj ked mne to velmi vela nedalo..

chari6
1. mar 2011

skusila som si to preratat, a percenta pri porodoch sekciou aj porodoch s epiziotomiou sa rataju voci poctu porodov, ale ked od tych 832 odratame pocet sekcii, tak vysledok je mensi, nez je pocet sekcii. Ak nie je chyba v udajoch, tak to znamena, ze mnohe porody (minimalne tretina) boli s epiziotomiou, no nasledovala sekcia. A pri vaginalnych porodoch sa pocet sekcii moze pokojne blizit k 100%, to sa neda z tych cisel povedat.

chari6
1. mar 2011

pardon... oprava: vysledok je mensi, nez pocet NASTRIHOV...

chari6
1. mar 2011

... a ta tretina sa mysli z poctu sekcii 🙂

crysmile
1. mar 2011

@chari6 kazdopadne nejake statistiky su niekedy nanic, ked sa to v tom momente tyka konkretne teba a konkretne lekara, ktory je pri porode..

denuska1
1. mar 2011

Ahojte dievčatá,aj ja by som chcela počuť nejaké ohlasy ohladne ZV porodnice,zaial je to o tom,že kto na koho natrafil...vraj sestričky niesú bohvieaké a ani o detičky nieje bohvieako postarané,ale že odborníci doktori sú dobrí...Co vy na to? A je tam iba 1 nadštandartná izba,či viac? A ešte som chcela,že vraj tam od 36 tt nerobia poradnu,no moja doktorka na to nemá ani atestáciu,ani prístroje,tak kam potom ísť???

crysmile
2. mar 2011

@denuska1 asi to ani inak nebude, lebo vsetko je to o ludoch.. takze aj o stasti kto bude mat aku naladu a ako bude vyspaty.. je tam jedna nadstandardna izba a nerobi sa tam poradna pokial viem teda.. skus sa objednat a ist si popozerat porodnicu, byva to v stredu, baby tu niekde dali aj kontakt ..

denuska1
2. mar 2011

@crysmile dakujem,velmi si ma ani nepotešila... ☹ ale čo už....bud bude dobre alebo nebude... 😉

crysmile
2. mar 2011

@denuska1 to som zas nechcela, ale tak je to presne tak, aj v mojom pripade to bolo tak... a o inej porodnici si neuvazovala?

muther
3. mar 2011

ahoj, pred rokom som rodila vo zvolenskej pôrodnici a bola som nespokojná. Na čakačke žiadne súkromie, tiekla mi infúzia, sedela som na lopte a otecko z čakačky od druhej rodičky mi hľadel rovno na zadok.
Postaršej sestre to bolo jedno, aj ozvy mi počúvala spôsobom nech sa každý pozerá. No príjemné mi to nebolo.
Upratovačka mala lepšie správanie.
Ďalší šok ma čakal po pôrode, keď ma zmrazilo pri kontakte s dvomi tiež postaršími novorodeneckými setrami, ktoré sú očividne vyhorené a nemajú žiadny prístup ani slušné správanie. No otras. Neviem ako takýto personál vôbec môže byť zamestnaný na takomto oddelení. A zazvoniť na novorodenecké oddelenie / hlavne v noci / To Vám ani neodporúčam. Ak Vám otvoria tie dve staré potvory a zazrú, tak ani neviete čo ste chceli.
Čakám druhé dieťatko a po tejto skúsenosti sa zvolenskej pôrodnici oblúkom vyhnem.
Tiež nebolo možné požiadať o epidurál nie je k dispozícii lekár z ARA - musíte mať šťastie a v noci ani nehovorím.
Veľa štastia.

dakob
3. mar 2011

@chari6 tie udaje dame preverit, su chybne. Za rok 2010 bolo epis. cca 60%.

denuska1
3. mar 2011

@crysmile Uvažujem o BS ale tam je problém s tou poradnou,tam ju vraj robia,čo mi vyhovuje,má aj kladné ohlasy,tak ako personál aj vybavenie...no len do poradne každý týžden busom...ja nemám vodičák a manželovi sa to riešiť raz do týždna dovolenkou z práce neda...Cesta busom do BS,vybavenie sa tam a cesta spať-tým by som zabila celý den a navyše synčeka by som musela niekde odkladať,čo ja nerada robím...Tak neviem čo budem robiť...A ty sa chystáš kde rodiť???

janica81
3. mar 2011

@denuska1 nooo ja som bola vo Zvolenskej a bola som maximalne spokojna....so vsetkym na slovenske zdravotnictvo a porodnice v okolí sa da.... ja som tiež chcela na nadštandard ale nakoniec som bola na klasickej este s dvomi mamickami, sme sa porozpravali, poradili si.... a s detickami?? podla mna vsetko ok, vsak sme ich mali na izbe pri sebe... 🙂

janica81
3. mar 2011

@muther a kde chces ist rodit,??? tu v okoli bohuzial nikde ziadna slava ☹

janica81
3. mar 2011

@denuska1 a o BS isiel chyr ze najlepsia...ale uz davno nie je.... ☹ vraj tam chybaju doktori....nuz vsade nieco...a odkial si?? nie je dobre chciet ist daleko...aby si stihla 🙂 a podla mna vo ZV robia tu poradnu ..od 37 som tam chodila na sono, ozvy a pod...

denuska1
3. mar 2011

@muther dakujem,zas ohlas ktorý ma neteší,ale možno sa práve koli tomu nakoniec rozhodnem správne...

denuska1
3. mar 2011

@janica81 Chodila som do BS 4 roky do skoly a preto viem,že sa to tak šírilo a nebolo...ale teraz pár žien od nás z KA počulo,že fajn,super je v BS tak sa tam všetky hrnú a chvália...je to tak že všade niečo je za aj proti...mne napríklad nevyhovuje na ZV porodnici aj to,že detičky majú mamičky na izbách...ja som pri synovi mala po pôrode trošku problémy so šitím,s mechúrom a nakoniec som ešte dostala aj migrénu,pri tom všetkom si neviem predstaviť,že by som ho mala stále pri sebe...a ja chcem nadštandartnú izbu-koli súkromiu a ked je tam iba jedna,nemusím ju dostať... 😒 Ja by som najradšej bola,keby fungovala porodnica tu v KA,mne to vyhovovalo... ☹ a za tú poradnu mi povedali 2 baby od nás,že im to povedal doktor v KA,že on tam volal a poradnu nerobia,lebo nestíhajú...??? Tak neviem,len overiť na priamo asi...

janica81
3. mar 2011

@denuska1 nooo ja len tiez hovorim svoje skusenosti....ked som bola v 37tt tak ma tam doktor poslal na sono a prietoky..... na izbach sice babo mas, ale ked mas tazky porod tak Ti ho samozrejme na Tvoje poziadanie zoberu, 1 nioc automaticky, to vzdy aby si sa vyspala a ak sa mamicka zle citi tak aj druhu noc bez problemov, ja som mala super porod a spytala sa ma sestricka ci ju chcem dat na novorodenecke, ja som ale nechcela...ale baba so mnou na izbe dala aj 3 noci malicku tam....bola ubolena... takze to je vec pohladu, sestricky jasne neboli vzdy vysmiate...mali toho naozaj tam vela..ale zase nemozem povedat ze by boli neochotne, alebo ufrflane....ja som mala nadstandard vybaveny a bol volny...ale nakoniec som tam nechcela...tie 4 dni mi dobre padlo sa porozpravat s inymi mamickami...

chari6
4. mar 2011

@dakob Tych 60% je taky normal... Bolo by skoda, keby na tej stranke zostali chybne udaje, ked su take nepriaznive, dakujem.

fiona1705
4. mar 2011

ahojte baby aj ja si chcem dat kartu k doktorovi simovi,vraj je dobry,mate s nim skusenosti?dakujem

fiona1705
4. mar 2011

@denuska1 odporucam BS vazne je to super,od personalu cez starostlivost,stravu vazne

mimi21
5. mar 2011

no baby ja som vo zv pporodnici za 2roky rodila 2krat a vzdy som sa tam citila ako na dovolenke 😀 😀 😀
az na tu nemocnicnu stravu samozrejme 😀 😀 😀
a to som si tam druhykrat polezala trosku dlhsie,lebo babulke sa nechcelo na svet
bola som spokojna, pristup OK, aj na novorodeneckom, naozaj ak by som mala ist rodit aj tretikrat 😀 tak urcite do zv
a nic som nemala vybavene, ziadneho lekara ani nijake ine znamosti a vsetko bolo super

sopel01
6. mar 2011

@denuska1 klasicku poradnu nerobia, to iste ti spravi aj obvodak. nerobia to vo ZV dobrych 4-5 rokov, takze ziadna novinka a nie preto, ze nestihaju, jednoucho je to tak zauzivane. Tvoj doki ta vysetri tak isto ako pred 36tt, moč, tlak krvi hmotnost, ak nema sono tak ta posle na prietoky do Zv porodnice. 😵 ak zacne porod tak sa dostavis do nemocky. to neni podla mna strasne, aspon je cely cas pri mne doktor, ktoremu verim a az pri porode je niekto iny mne to tak vyhovovalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre