Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

avila
22. nov 2009

Ahojky babulky,

Detol to je saniter na ruky - dezinfekcia, fajn vec, malinka do kabelky, na obede cez pracu a pod vyuzijem. Lebo sice su tam WC, ale viete, chytite klucku, ked odchadzate - vsak kolki si ruky vobec neumyju... Ale zas to neprehanam, vsak urcity pocet bakterii musi byt 😉

Ja neviem, kofeinu sa nejak desim... Kolu by som nepila, uz len pre tie sladidla v nej. Baby, ked odporucaju rybky, ktore papate? Viem, ze morske nie su vhodne pre yvsoky obsah olova a potom ktore sladkovodne?

No prave, ja chodim k Simovi, sice kratko, ale mne sa zda fajn. Ale fakt, kolko ludi, tolko nazorov.

Ked ja mam brata leva - a viem, ze to nie je jednoduche znamenie. Ale tak ako si pisala Vlasatica, kazde znamenie ma plus i minus. A dolezita je nasa laska, ktoru mu dame 🙂

vlasatica20
22. nov 2009

Avila,ja si stale myslim o tej kave,ze v malom neublizi.
Je to vzdy lepsie ako tie tocky.Co sa tyka zachodov statisticky je preukazane, ze na nakupnych kosikoch
je viacej bakterii ako na WC .Prieskum z nakupnych centier.To len statistika 🙂 .
Ale nic proti dezinfekcii.Aj ja chodim papat von cez obed,co vyuzivas?, ja hlavne Ac....c 🙂 .
Podla mna varia celkom fajn.Ja som dost v jedle narocna.Ak poznas lepsi podnik daj vediet.
Tie ryby ja nemusim este tak lososa.Inak vobec.Myslim si ,ze clovek ma jest to, co mu chuti 😝 .
Ved ak mam jest ryby,ktore mi nechutia sposobujem si horsie ako keby som ich nejedla.
Takze netreba nic prehanat.Baby si same bude pytat to,co bude potrebovat.Uvidis!Maj sa pekne.

avila
23. nov 2009

Ahojky Vlasatica,

ja viem, vela mamiciek pije kavu a je to v pohode. Ja mam nizky tlak tiez, ale snazim sa nejak programovat, ze to zvladnem. Ked ja nechcem nic zanedbat. Ale mam prisernu spotrebu sladkeho - co sa hnevam na seba.

Ja som zboznovala cinu Fe..x, oproti domu sluzieb. Davala som si fajne ryzove cestovinky. Ale to jedlo je dost koreniste a aj dost ho mastia, tak neviem, co mam papat. Niekedy, ked som v praci dlhsie, tak si objednavam pizzi z Fr...a, to ma zasiti na cely den. To je priserne, ale stravuj sa zdravo, ked pracujes... Ale snazim sa. 😉

Este stale som dost rozklepana, ze budem mamou 😅 Strasne ma bolia prsia a mierne "vnutorne zalezitosti" ma o tom presviedcaju. Asi ked ho uz uvidim na "obrazovke" to bude ine. Ty si prvorodicka tiez ci ni? Zuzana som vycitala 🙂 ze uz je skusenou maminou.

mimi21
24. nov 2009

avila neboj nic, ani nevies co vsetko tvoje telo dokaze a budes z toho milo prekvapena 😵
ten materinsky cit znie ako fraza aje je to cista pravda, proste my zeny sme zazracne stvorenia 😉

zuzana.k
25. nov 2009

Ahojte, velmi rada by som s vami kecala, len ma brzdi tema zvolenska porodnica. 😀 Tak to tu nechcem zahlcovat osobnymi vecami.
Preto len oznam - ani zajtra nebude cvicenie v HC, lebo Janka zase rodi. Snad sa uz na bud. tyzden stretneme, lebo fakt sa uz na vas tesim. 😵
mimi-pekna fotka. 😵

avila
25. nov 2009

No a so, vsak my sme to len trosku rozsirili na mamicky, ktore budu rodit alebo rodili vo zvol. porodnici 😉

maryol
26. nov 2009

Čerstvé maminky, ozvite sa! Bolo by fajn prečítať si vaše čerstvé názory na zvolenskú pôrodnicu, už dávno sem žiadna nezvítala...hoci je tamv tomto období naozaj frmol.

zuzana.k
26. nov 2009

Tento tyzden mi lezi na gynekologii mama, tak ju chodim pozerat a som zhrozena. Nacisto som rozhodnuta, ze tam rodit nepojdem. Arogantny pristup, ktory tam priniesol novy primar vyraza dych asi vsetkym maminkam co sa s nim stretli. Aj na chodbe som pocuvala len staznosti. Mame zatresol dvermi pred ksichtom, akoze vyjadrenie nesuhlasu. Bola som tam v pondelok na to sono co som chcela ist, tiez som bola velmi sklamana z pristupu. 🙄 Mama chut sa niekde stazovat. 🙄

vlasatica20
26. nov 2009

Ahojte,davam sice neskoro vediet ale dnes ide relacia o prasacej chripke,zachvilu to zacina.
Ak sa nieco zaujimave o tom ockovani dozviem pre nas tehotne napisem.

Inac zuzana tu Janku myslis - Janku Uhliarovu z porodnice?

Avila som druhorodicka,uz to mam raz za sebou 🙂 Pizzu z Fra.... mozem aj ja.
Niekedy sa im vydari,niekedy je to.... .Ale to je tak aj mne sa raz v praci dari a niekedy hroza.
Bohuzial vsetci sme len ludia.Musime sa vzdy pozerat aj na seba a potom kritizovat.
Tak a ked si to poviem tak spapam aj tu slabsiu cast 😝 .Co sa tyka toho druheho jedla ja nemozem,
je dost slane a tie koreniny mi vadia a to dost.To sladke mozem 🙂 ,ale vaha.No a v mojom veku to bude horsie
davat smerom dolu.Tak sa snazim ,niekedy marne.Pred tehotenstvom som cvicila to bolo fajn.Tak ja idem kukat.
Zatial pa.Dobru noc.

avila
27. nov 2009

Ahojky, Zuzana, si ma strasne naplasila ☹ Ten novy primar je zvolencan? Teda, nie zeby to bolo podstatne, ale ze ci bol znamy... No teraz som v pomykove...

Vlasatica, ja som to nepozerala. Dalo Ti to nieco nove? Tak sa podel 😉 Vcera mi bolo tak, ako ked choroba na vas ide a prelezala som cele popoludnie aj vecer.... Ti poviem, nebolo mi vsetko jedno. Paranoidne a katastroficke myslienky som sa snazila potlacat 😀

timea27
27. nov 2009

😲 😲 😲 zuzana.k myslim ze si viacere vylakala!
mamicky - rodicky, dajte prosim aktual info o stave na porodnickom a gynekologickom oddeleni!!!
som citala ze prave tieto oddelenia su jedine ktore funguju ako by mali, tak som sa na to spoliehala 😝

zuzana.k
27. nov 2009

Juuj, prepacte nechcem nikoho plasit. Viem ze uz mate malo casu, to je to posledne co by chybalo aby ste sa bali. Tak vas chcem povzbudit, aby ste boli asertivne a odvazne. Primarom je Taufer a stale si myslim ze je to arogantny hlupak. Ja chcem mat tento raz porodny plan, a ist tam "pripravena, no obavam sa, ze so mnou nebude ani komunikovat a este ma vysmeje. A kedze su v okoli aj lepsie moznosti, tak budem volit nieco ine.

avila
27. nov 2009

Zuzi, aj ja chcem porodny plan, kde v okoli myslis? Stiavnicu? Ja mam este casu dost na rozmyslanie, tak neviem... A aky stary je ten Taufer? Niekedy mladsi zvyknu byt empatickejsi, i ked to vzdy neplati.
Dnes som bola na sone, baby... vyzera to na dvojicky 😕 Na stopro to budeme vediet o mesiac. No, nie je mi vsetko jedno. Geneticky sice mame nabeh... Tak drzte palceky 😉

mimi21
27. nov 2009

avila, tak dvojnasobna radost 😉

taufer ma nieco okolo 40, ja ked som sa ho opytala na kolko som otvorena, tak som dostala odpoved : tak decentne 😅

ale potom bol ku mne v pohode, dokonca za mnou na porodnu salu poslal sestricku, ze sa uvolnila nadstandardka a na vizitach sa dokonca aj usmieval

iwuskaaa
27. nov 2009

Ja som rodila vo ZV pred rokom, bola som maximálne spokojná. Neviem, či je niečo vôbec, na čo by som sa mohla sťažovať. Asi nie. Ale nie to som chcela. Mám veľa kamošiek, mamičiek, ktoré rodili len nedávno a nevedia si vynachváliť. Vraj je tam stále super a stále viac mamičiek chodí do ZV rodiť aj z BB. Tak ja si myslím, že platí sto ľudí, sto chutí 🙂 ...a nemáte sa čoho obávať 😉

ilijanka
27. nov 2009

avila, 3.tt neexistuje- asi si v 7.tt 😉 veľa zdravíčka

eriqe
27. nov 2009

uff tak nechcem strasit, ale na Taufera nemam dobre slovo. Ked som bola pred necelymi 2 rokmi rodit vo ZV mal sluzbu prave on. Kedze som z BB, hned do mna spustil, ze na co som sa sem trepala, nech si idem do BB, alebo si volam nejakeho zazmluvneneho lekara a odisiel. Prisiel az po porode, skonstatoval, ze som natrhnuta a volal doktorku z chirurgie aby ma prisla zasit. Je to taky mlady lekar, 40 by som mu netypovala 😅 Teraz chodim ku Dr. ktora robi z porodnici a sama mi neodporucala prist tam rodit, tak neviem. Teda ja viem, ZV teraz nie

avila
28. nov 2009

Ahiojky,

Mimmi, dakujem, este sa stale spamatavame z mierneho soku 😉 Ale potvrdi sa to az o mesiac, vtedy uz budeme naisto. No Ti poviem, zatial dlho ani jedno a zrazu 2.

Ilijanka, nie som v 7.t., som v 5. Ale od oplodnenia su 4 t. Ale vies, ako sa to rata...

Pytala som sa na Taufera jednej zdrav. sestry, vraj mam zostat pokojna. Takk som si povedala, ze to nechavam na toho hore, bo cim viac budem spekulovat, tym to asi nebude lepsie.

mimi21
29. nov 2009

avi ja som strasne chcela svojho dr. k porodu, szedelyho, ale kedze mala bola leniva, on akurat ten tyzden vobec nemal sluzbu, tak to bolo cele na prd, ale ja som max spokojna s dr kobidovou, a celkovo si myslim, ze Zv porodnica je urcite jedna z tych lepsich - oproti BB na 100% a aj stiavnica sa vraj v poslednej dobe dost pokazila, takze z dostupnych moznych vychadza najlepsie zv 😉

vefi89
30. nov 2009

Mimi, Szedely stary, alebo Svan??
ja som teda zo Ziaru, ale tiez by som chcela rodit vo ZV, teda pokial stihnem dobehnut 😀 Praxovala som vo ZV nemocnici 3 roky, a ja som bola maximalne spokojna.
Bola som sice prekvapena, ze zenam nevadilo, ze sme sa im pozerali do vaginy pocas ich porodu 😀 ale brali sme to ako silnu skusenost.
Co sa tyka doktorov na gyn-por. odd, vsetci su tam super, dokonca aj primar, len sa s nim treba velmi pekne vypravat. Aj so sestrami som bola velmi spokojna, najma s vrchnou (tu som si privlastnila ako nahradnu matku) 😀
A dalsia vec je, ze napr. oproti nasj Ziarskej nemocnici tam su ti praktikanti. V ziari srsia sestry neochotou, tvaria sa, ze ich obtazujete, preto si myslim, ze praktikanti su super, lebo aspon spriemnia den, ked inak nie.
Drzte mi palce, aby som stihla rodit vo ZV, velmi si to prajem

apolis
6. dec 2009

AHOJTE,JA BY SOM SA CHCELA OPYTAT KTO CHODI SLUZIT DO ZV PORODNICI.CI TAM CHODI MELICHERCIK ALEBO SIMO S TYCH MAM NAJVACSI STRACH.KED SOM RODILA PRED 2ROKMI TAK SOM SA LEN O CHLP VYHLA MELICHERCIKOVI RODILA SOM PRI TAUFEROVI NO CELKOM SA DALO.DIK ZA ODPOVED.

vlasatica20
6. dec 2009

Ahojte

ospravedlnujem sa,ze sa hlasim iba teraz kedze sa mi to pomaly blizi musela som dokoncovat dost veci v praci a este
aj ine veci,do toho baby vianoce.
Tesite sa?

Co sa tyka tej novej chripky teda takzvanej prasacej pozerala som tu relaciu "pod ......... ",kde bol virolog a priamo vysvetloval vsetko o tejto chripke podla neho je to len panika a urobili to noviny.Ci to boli ludia z bulvaru sa vyjadrovat nemozem mam totiz k tejto praci velmi blizko 🙂 .
Dost na tom,ze ockovat sa ja urcite nedam - zaver z toho.

Vefi,praktikantky su super,zlate mlade baby rada som s nimi kecala 🙂 ,keby ich bolo viac a viac pocula som,ze zaujem byt sestrickou klesa.A ja sa necudejem.Ved my uz pomaly ani nevieme povedat sestrickam dakujem.
A nozaj by bolo za co .Velky obdiv kazdemu, kto este v dnesnej dobe v zdravotnictve a hlavne v nemocnicnych
zariadeniach pracuje.Klobuk dole 🙂 .

Avila,dvojicky gratulujem.........,drzkaj sa ....- mysli len a len pozitivne a vsetko bude fajn.
Je predvianocne obdobie zhon a nervozita.

Bolo by faj prezivat toto obdobie s usmevom a bez stesu a tesit sa ........................ .Vlaste kazdy na co chce a
co mu je pridelene.

vlasatica20
6. dec 2009

AHOJ ERIGE,

TERAZ SOM SI PRECITALA TVOJ KOMENTAR K Dr.TAUFEROVI,TEDA K PRIMAROVI ODDELENIA.
MOJA KAMOSKA JE Z BANSKEJ BYSTRICE A TIEZ CHCE RODIT VO ZVOLENE.

JE TO PROBLEM?
JA SI MYSLIM,ZE NIE.AJ KED MUSIM TI POVEDAT,ZE MOJA SESTERKA MALA
LEKARA Z BANSKEJ BYSTRICE A ISLA RODIT DO B.B.,RODACKA JE Z BANSKEJ BELEJ A TAM TIEZ PUSTIL
LEKAR NA NU,ZE PRECO NERODI V B.S,. PORODOV JE VELA 🙂 A LEKAROV MALO 😢 .
NEMOZES SA IM OBCAS CUDOVAT.NECHCEM ICH ZASTAVAT,ALE AJ LEKAR JE CLOVEK A IBA CLOVEK.

eriqe
6. dec 2009

Vlasatica chapem, ze aj lekari maju toho vela, ale on vazne skonstatoval, ze mam ist do BB a odisiel a uz neprisiel. Co podla mna teda nie je profesionalne konanie, lebo nebolo vela porodov, okrem mna tam bola len jedna mamicka a po mne uz nikto, takze sme boli za den dve.

eriqe
6. dec 2009

sestricky na oddeleni len skonstatovali, ze on sa tak sprava casto, ze je proste naladovy, takze ja sudim, len z toho co som zazila a naozaj som nic dobre na neho nepocula 😔

mimi21
7. dec 2009

caute, davno som tu nebola, mame pokazeny comp
vefi myslela som Svena, ale aj stary je vraj super
aj ja som taufera zazila aj v dobrom aj v zlom, boze chudak, sa mu musi riadne ckat, ked mu tu tak nakladame 😀

vefi89
7. dec 2009

Vlasatica, z mojej strany a z mojho pohladu bola prax v nemocnici super, aj ked je pravda, ze tam robit nechcem. 😉
Mimi, stary je super, ten nas aj ucil, ja som s nim nikdy nemala ziaden problem, s nim sa dalo paradne aj zazartovat. Svena poznam len zbezne, ale fesacisko riaden 😀 😀

mimi21
8. dec 2009

joooj vefi, veru sven je fesak poriadny, ja som sa do poradne vzdy tesila 😀 😀 😀
aj zazartovat vie, len nemoze byt po nocnej, ale aj ked bol tak nebol neprijemny, len bolo vidiet ze je unaveny

zvalka
8. dec 2009

Ahojte.neviete nahodou ako sa vola taka mlada hnedovlasa porodna asistentka vo Zv porodnici?vlasy po plecia.rodila som pri nej,velmi zlata,a chcem malej do albumu zapisat meno a zabudla som ho. Mam pocit,ale nie som si ista,ze krstne meno ma beatka.poradite mi? Inak podla mna zv porodnica -jednotka s hviezdickou! 😵
a rodila som pri tauferovi,a bol v pohode.ja nemozem na neho nic zle..nahodou bol aj vtipny,zazartovali sme si. 😉 a aj tak porod odvedu hlavne asistentky 🙂

zvalka
8. dec 2009

No chcete moju skusenost so zv porodnicou?
Porodne asistentky,sestricky na odd.sestonedelia,aj na novorodeneckom - perfektne! Ja som stastna,ze som mohla rodit v tejto nemocke 😵 aj s lekarmi tam mam dobre skusenosti,dokonca mne sa zdal v pohode aj primar. Takze sa nebojte,budete spokojne 😉 a napiste mi,ak viete meno tej porodnej asistentky. 😉 diky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre