Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

ista76
21. aug 2013

Ahojte, ja som prve dieta rodila v roku 2007 v BB a odvtedy som si povedala BB nikdy viac..to radsej pojdem rodit do Kosic 😉 urcite sa odvtedy nieco zmenilo, hlavne priestory, moznost nadsandardnej izby a mozno aj ine veci,ale aj tak neviem zabudnut...takze idem skusit do Zvolena...si myslim, ze horsie to byt uz nemoze 😉 ..ozaj a kedze som nakoniec akutne rodila cisarakom, tak dieta vam nielenze vobec nenosia na kojenie,ale nevidite ho od porodu skoro cele dva dni..totizto po sekcii lezite v BB na gynekologickej JIS na inom poschodi a samozrejme, ze nemozu s novorodencami behat po schodoch alebo vytahmi...a to bolo este viac inych kiksov...

dulkagabulka
10. okt 2013

Maminy z BB a okolia:
Pozyvam Vas na premietanie filmu "Sloboda pre Porod", ktore budem uvadzat a naslednu besedu s porodnou asistentkou p. Furmanovou v Banskej Bystrici. P. Furmanovu osobne poznam a besedu s nou velmi velmi odporucam vsetkym, ktori sa zaujimaju o prirodzeny porod. Ci uz prvorodickam, alebo viacrodickam. Titulky pre film sme prekladali my - Zenske Kruhy
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...

lucinkab
11. okt 2013

@vlasatica20 ahoj, ja som z BB a rodiť tu nechcem... po dialnici to radšej zbehneme do ZV 🙂 V BB som ležala na gynekologii pred 2 mesiacmi a nikdy viac... Keď odchádzaju aj dvaja lekári do ZV asi nebude všetko košer 🙂 Chcem sa opýtat, kedy sa treba zahlásiť vo ZV že tam chcem rodiť? termín máme 7-8.4.2014 , Môže byť budúci otecko pri pôrode? môj M by veľmi chcel 🙂 čo sa za to plati? ďakujem

xt1na
11. okt 2013

Ahoj,
ja som rodila vo ZV, bola som spokojná. Otecko pri pôrode byť môže, myslím, že sa platilo okolo 10 Eur, ale neviem isto, lebo ten náš nebol. Veľa šťastia prajem!

simcab
17. okt 2013

@lucinkab podľa mojich info nemusíš pôrodnicu informovať, že tam chceš rodiť, jednoducho prídeš a odrodíš.. ocko pri pôrode môže byť, a snáď si dobre pamätám, že sa za to platí 20€. Inak ozaj odporúčam ZV pôrodnicu, spokojnosť so všetkým! 🙂

annamery
30. okt 2013

Ahojte. Ešte som nebola u gynekologa a asi by som mala isť lebo mám nejaky biely vytok...poradte mi kto je taky najlepši vo Zvolene?

jankagm
7. nov 2013

vo Zvolene som rodila v októbri, môžem povedať, že som bola absolútne spokojná so všetkým....teda okrem stravy- to je niečo strašné :-P

ludmila75
16. nov 2013

@lucinkab Ahoj. som zo ZV a mám termín 26.dec., o týždeň 27.11. idem aj s manželom na predpôrodnú prípravu do pôrodnice a tam sa dozviem presne čo a ako, ale pokiaľ som dobre informovaná, tak sa teraz za prítomnosť otecka alebo akejkoľvek inej osoby, môže to byť mama, kamoška..., platí asi 25eur.

lucinkab
17. nov 2013

@ludmila75 Ďakujem. viem že sa platí , len som nevedela koľko 🙂 a platí sa to pred či po pôrode? 😉 potom mi daj vedieť ako bolo 🙂 ja bývam v BB ale rodiť chcem vo ZV 🙂 Nemohla by si sa opytat na tej poradni ci tam mam chodit pred porodom alebo staci "prisť odrodit?" vdaka

ludmila75
17. nov 2013

@lucinkab OK, popýtam sa, dám vedieť, ale pokiaľ viem, tak je to dobrovoľné a len sa doporučuje absolvovať, doporučuje sa to aj osobe ktorá chce byť s tebou pri pôrode a s istotou viem, že je to len jedno sedenie hodinu až dve, kde sa dozvieš všetko o pôrode, ako dýchať, čo ťa čaká, poukazujú ti priestory kde budeš, môžeš sa opýtať čokoľvek čo potrebuješ a tak a vraj to robí veľmi príjemná osôbka. Stojí to 6 eur, platí len mamička, otecko nie. Ja som ten typ človeka, ktorý rád vie do čoho ide.

lucinkab
17. nov 2013

@ludmila75 toto chcem aj ja lebo M chce byt pri porode 🙂

mima86
17. nov 2013

za osobu pri porode sa plati 25 eur a mozete to zaplatit kedykolvek pocas pobytu, cize aj pri odchode. ja som na priprave nebola (mali dovolenky) a nikoho som neinformovala, ze idem rodit tam. jednoducho som prisla a hned ma brali. inak vsetc, s ktorymi som prisla do styku ja boli velmi mili 🙂

miuska26
21. nov 2013

@ludmila75
@lucinkab
baby predporodnu pripravu doporucujem..robi to prijemna sestricka, vsetko vysvetli, zacvicite dychanie a tak..stoji to 6€ a ked sme boli my s manzelom, tak sme mali sukromnu hodinu lebo nikto iny neprisiel 😀 ..takze odporucam.. inak ja som tam rodila teraz v july a nemozem povedat zleho slova na tuto porodnicu..okrem stravy bolo vsetko fajn..a este sa mi nepacili niektore sestricky na novorodeneckom, ale na gynekologii zlate 🙂

lucinkab
21. nov 2013

@miuska26 kedy treba ist sa obj. na tu "obchodzku? "

olusam
22. nov 2013

@miuska26 ahoj,ja sa tam chystam rodit tiez,v ktorom tt si zacala chodit na pripravu?? A davaju zoznam co si priniest?

miuska26
22. nov 2013

@lucinkab
@olusam
ja som tam bola asi dva tyzdne pred porodom, lebo mali dovolenky, ale vraj staci taky mesiac pred porodom ist 🙂..vsetko vysvetlia a ano daju aj zoznam co treba.. ja som tam sla s takou velikanskou cestovkou a nakoniec mi polovicu veci ani nebolo treba 😀

lucinkab
22. nov 2013

@miuska26 ja som z BB, myslis ze s tym bude problem? rada by som rodila vo ZV. V BB byvam, ale trvaly pobyt mam v žarnovici 🙂 😀 😀 😀 a koho treba kontaktovat? mas nejake meno? cislo? vdaka

miuska26
22. nov 2013

@lucinkab urcite s tym problem nebude, nikto sa nepyta odkial si 🙂 ..ja mam trvale bydlisko v prievidzi a teraz byvame v Ziari a nikoho to netrapilo 🙂 ..tu je kontakt na sestry na gynekologii, mali by tam mat zoznam do ktoreho zapisuju zaujemcov o predporodnu pripravu..meno sestricky som zabudla, ale ona sa predstavi ked tam pridete, taka blondina- 045/5201606..pripravu robia kazdu stredu od 9.00-11.00 hod. a 13.00-15.00 hod.v návštevnej miestnosti oddelenia. a prebera sa tam správne dýchanie, posilnenie svalstva panvy a vsetky tie take teoreticke veci ohladom porodu, tiez informuju o moznosti epiduralky, ale ja som o tom nechcela hovorit, lebo ma to nezaujimalo..na margo toho, ze ti povedia, ze si ju mozes dat..tak vela babam ju nedavaju lebo su dost proti a potom uz ked idu rodit tak bud tam nie je anesteziolog alebo je vraj uz na epi neskoro 😀, takze rodit budes bez nej tak ci tak 😀..
ak este budes mat dake otazky, tak sa kludne ozvi, rada odpoviem 🙂

lucinkab
22. nov 2013

@miuska26 ďakujem si zlatučka. Je to naše prvé mimi. Moj drahý chce byť pri pôrode 🙂 za to sa plati to viem... Dá sa to aj na ten "poradni" tam vyplatit? nevies? ale ved sa ich opýtam.. v januári tam zavolám... aby sme to v rámci februára stihli 🙂 kedze termin mame zatial 7.4. ale gyn mi povedal ze podla ms by to malo byt 26.3 .14 a teraz podla morfa vraj mozno 1.4.14 🙂 tak si moze malinka vyberat. 🙂 dakujem za cisielko, isto tam pojdem a vezmem aj priatela 🙂 epiduralku nechcem a ani o nej pocut... a inak nastrihli ta? bo v BB vraj skoro kazdu a mne sa vii zbytocne nastrihavat ak sa zena nema ani roztrhnut sama ze jej to ide super 🙂 ako radsej strih ako roztrhnutie ale tak uvidime... 🙂 inak studentov si mala pri porode? ja som tam studovala a praxovala v nemocnici ale pri porode som nebola ked si to mamicka nezelala ale boli baby co aj tak sli... da sa tam daco napisat? aby tam nebol nik? vdaka . pre mna je to sukromna a intimna vec co sa tyka mna, MM , malinkej a maximalne zdravotneho personalu na sale... 🙂

miuska26
22. nov 2013

@lucinkab ja som nastastie mala len jeden termin od zaciatku a presne v ten datum sa malinka ja narodila 😀 ..ak je ocko pri porode sa plati asi podla situacie, isto od vas nebudu pytat peniaze na porodnej sale 😀 ..my sme tiez chceli aby bol manzel pri porode, ale bohuzial to nestihol lebo ja som rodila v noci, takze ani studentov som tam nemala len dve sestry a doktorku co mala sluzbu 🙂.. u mna to slo dost rychlo..nastrihli ma, ale to asi nastrihavaju kazdu, neverim,ze je zena ktora sa pri porode neroztrhne, ved to babo je oproti tomu otvoru obrovske 😀.. nastrih nebolel, cely porod trval desat minut ale to zasivanie..to bola cista katastrofa..tristvrte hodinu, zasivali ma aj zvnutra..nechcem ta strasit, ale aj take sa stava 🙂..

lucinkab
22. nov 2013

@miuska26 viem ze niekedy sa musi riadne nastrihnut...ale to male za to stoji nie? mna tam musi drahy odviest 🙂 a myslim z e nebudem mat statsie ze porodim do hodinky...to skor budem rada ak to bude do 10tich hodin 🙂 a nie viacej 🙂

miuska26
22. nov 2013

@lucinkab no aj mna tam drahy odviezol, ale mne zacala postupne odtekat plodova voda..tak som cele poobedie len odtekala a odtekala 😀 a bolesti nikde..ale potom to prislo o pol noci 🙂..ale mala za to stoji, je to slniecko..len to nocne vstavanie je des 😀

lucinkab
22. nov 2013

ak bude moja ako ja vyspiim sa v noci 5hodin v kuse 🙂 =D uz po narodeni hned 🙂 no moj musi cakat 🙂 ja ho nepustim prec 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ludmila75
27. nov 2013

@ludmila75 tak sme dnes absolvovali predpôrodnú prípravu a bolo to super, sestra ktorá ju vedie, Janka Uhliarová, bola super, také slniečko, veľmi príjemná, vysvetlí absolútne všetko. Jediné čo sa nám nepodarilo je pozrieť si pôrodnú sálu, lebo tam práve bola rodička, ale nevadí.

ludmila75
27. nov 2013

@olusam prípravu doporučujú absolvovať cca mesiac pred pôrodom, treba sa telefonicky objednať nejaký týždeň skôr a áno, mamička dostane zoznam čo si treba priniesť do pôrodnice pre seba a čo má po pôrode priniesť otecko pre bábätko 🙂

olusam
27. nov 2013

@ludmila75 vdaka,ja som zatial v 33tt,tak zistujem ako co.Takze pripravu urcite odporucas.A este sa chcem opytat,kedy sa uz zacina chodit na kontroly do nemocnice??

ludmila75
27. nov 2013

@olusam ja som dnes 35tt + 2dni a doteraz chodím každý mesiac len ku svojej gynekologičke, v stredu k nej idem na kontrolu a už by som mala odvtedy chodiť na kontroly každý týždeň. Uvidím čo mi povie, ale predpokladám, že pokiaľ je všetko OK a tiež do 38tt asi budem chodiť len k nej, neviem, uvidíme a dám ti vedieť 😉

olusam
28. nov 2013

@ludmila75 moj dr. mi tiez povedala,ze sa tam chodi len od 38tt,do Stiavnice od 36tt.Tak ak to dovtedy vydrzim,budem tam chodit.Inak,co cakate?a uz mas vsetko,si zbalena??

ludmila75
28. nov 2013

jasné, že vydržíš 🙂 držím palce 😉 áno, už som zbalená, všetko máme pripravené a čakáme chlapčeka 🙂 Tiež mi niektoré kamarátky doporučovali Štiavnicu, ale aj tak ťa tam prijmú len keď je všetko vporiadku a ak sa niečo náhodou skomplikuje počas pobytu aj tak prevážajú mamičky do ZV alebo BB, tak som si povedala načo vyhadzovať peniaze a merať cestu. Doteraz som čítala na ZV pôrodnicu len samé dobré veci a tá predpôrodná príprava a sestra, ktorá ju robila, bola naozaj skvelá, hlavne pre prvorodičku, ktorá nevie čo ju čaká 🙂 Samozrejme je to môj pohľad a po pôrode budem mať možno iný názor 😒 no dúfam, že nie 🙂 Jediné čo sa im vyčíta je strava, ale to je tak všade 🙂

olusam
31. dec 2013

@ludmila75 ahoj,blahozelam k syncekovi 🙂Kedy sa narodil??
Tak ako sa ti rodilo?Kto ta odrodil?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre