Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

nienna
29. aug 2011

@atiatko Ďakujem, takže asi fakt ten Západ vylúčim, pre mňa je aj dôležité aby som sa mala kam ísť prejsť, napr. ked budem kočíkovať, to bol jediný dôvod prečo som chcela Západ, že je tam ten Hron....no ten Sekier, či Záhonok (neviem aký je rozdiel medzi nimi 😅 ) ma tiež dosť láka, chcem určite veľa zelene, nech sa majú deti kde ,,vyvenčiť,, 🙂 a tiež škôlky a obchody sú dôležité....a je fakt že autom so zachvíľku v meste....a zdá sa mi že aj ceny sú tam trošku nižšie.....ufff tak teraz to vyzerá na súboj medzi Zlatým potokom a Sekierom 😀

nienna
29. aug 2011

@atiatko ešte aby som bola v obraze...ten váš byt je niekde blízko vysokoškolských internátov?? či som mimo?? 😅

michalag
29. aug 2011

@atiatko to ma Peťko už 5 rokov 😕 😕 😕 ty jo ale to letí 😕 🙂

atiatko
29. aug 2011

@nienna áno sme v jednom z tých výškových panelákov oproti vysokoškolskému internátu - niekedy je tam cez školský rok počuť krik od tých deciek tam, ale tí, čo bývajú blízko internátu volajú mestskú políciu a je tam kľud - nebýva to pravidelne, možno 1-2x do mesiaca .... nie je to nejaký extrém, kt. by človek nedokázal zvládnuť 😉 no a rozdiel medzi Záhonkom a Sekierom - Záhonok je sídlisko, resp. asi 7 panelákov za Jednotou, t.j. pod cestou, kt. ho oddeľuje od Sekiera, je to vedľa vysokoškolského internátu a domova dôchodcov. No a aj Sekier sa delí na nový a starý - nový je ten v blízkosti priehrady (teda tam kde bývame aj my) a starý, kde sú aj tí "neprispôsobiví" ale ani tých tu už nie je až tak veľa, lebo v tých 3 bytovkách kde bývali popredali byty, dostali money a dosť veľa z nich ich odišlo "niekde" 😀 ... Takže ak budete s mm rozhodovať a hľadať byt na Sekieri, pýtajte sa v ktorej časti je ... ten nový Sekier je vhodný pre "vyvenčenie" 🙂 detí .... 🙂 páá

atiatko
29. aug 2011

@michalag no áno Miška, už 5 rôčkov je naším vesmírom 🙂 veď aj Samko je už od septembra predškolákom, že? Inak, keď som tu už aj dávnejšie našla v nejakej téme Tvoj nick, tak som si Ťa klikla, že čo máte nové, ako si žijete ... a tak ... len kvôli tomu, že sme si tu kedysi strááááášne dávno písmenkovali 😉

michalag
29. aug 2011

@atiatko tiež som obcas nakukla k tebe 😉 🙂 a velmi ma mrzi cim ste si pred nedavnom presli ☹ 😢 ☹ , no nechcela som ti pisat lebo som nevedela ci si ma este pamatas 😅

nienna
29. aug 2011

@atiatko paráda konečne mám jasno v tom členení 😀 vždy som z toho bola blbá, to sú ale fakt neoceniteľné rady do života, takže idem hľadať byt na novom Sekieri 😀 ten Záhonok je super, tam sa mi vždy páčilo

atiatko
29. aug 2011

@michalag jasné, že si Ťa pamätám 😉 a k tomu druhému čo si napísala - človek si myslí, že je na konci so silami, príde ale nová situácia v živote, ktorú jednoducho musí zvládnuť, hoci je to nesmierne ťažké, treba vstať, zdvihnúť hlavu a kráčať ďalej - nie som predsa sama - je tu môj úžasný manžel a Peťulko náš zmysel života 😉

atiatko
29. aug 2011

@nienna no ešte mi teraz ocinko (manžel) povedal, že som Ti mala napísať aj o Bučine - dosť sa o tom hovorí, píše ... no nič sa okolo toho nerobí, lebo vraj to majú všetko v poriadku - no ale napíšem Ti to - občas podľa tlaku vzduchu zavanie k nám na sídlisko ten taký "zápach, závan, vôňa" ☹ z dreva. Niekedy aj keď to vedenie Bučiny popiera v noci vypúšťajú paru a tá má prímes takého drevného prachu .... ale to my veci znalí vieme, že kedy asi netreba nechať zbytpčne prádlo na balkóne .... no a parapety na oknách si človek utiera aj na Zlatom potoku, či Západe, a nemusí mať blízko ani Bučinu ... takže tak asi, aby som spomenula všetko ... 😉

annie13
29. aug 2011

@nienna my byvame na zapade sice len 1,5 roka a nestazujem si, sme v poslednom panelku pri Hrone, takze tej zelene tu mame dost, vsetko je tu po ruke a vobec to nepocitujem tak ze mi niekto pozera do taniera, s parkovanim tiez nemame problem, my sme tiez zhanali byt ale Sekier sme vylucili ako prvy

atiatko
29. aug 2011

@annie13 však ja som napísala, že "česť výnimkám" čo sa týka "pozerania do taniera" 😉

annie13
29. aug 2011

@atiatko 😉 my sme ten uplne posledny vedla nas je bytove druzstvo takze za nami uz nieje pred nami je az za cestou tak preto to nepocitujem

atiatko
29. aug 2011

@annie13 a nemáte problémy s komármi ? Viem, že to bol kedysi dosť problém, bývali tam moje dve kolegyne, a stále o to básnili, že sú úplné roje komárov 😒

annie13
29. aug 2011

@atiatko nebadam a sme tu druhe leto ale zrejme je to tym ze sme na najvyssom poschodi neviem ako nizsie ale my nemame problem
nemame ani sietky akurat osy tych tu bolo neurekom

atiatko
29. aug 2011

@annie13 🙂 😉

nienna
30. aug 2011

@annie13
@atiatko no tak asi len čas ukáže kde sa nakoniec usadíme, na Sekieri je dosť málo ponúk a tie čo sú majú nehorázne ceny, na Západe si je z čoho vyberať, takže budem čakať a dúfať že ten pravý bytík na nás čaká 🙂 každopádne vám ďakujem za názory, veľmi mi to pomohlo 🙂

atiatko
30. aug 2011

@nienna 😉 🙂

annie13
30. aug 2011

@nienna myslim ze nebudes lutovat len pokukajte vsetky ponuky a potom vyberajte teraz su pekne porobene skoro vsade aj spolocne priestory nam akurat mesiac po pristahovani vymenili zvonce, schranky, vymalovali vchody, senzorove svetla, takze je to fajn

cimba
30. aug 2011

@nienna no ja som pohodlný človek ja musím mať všetko po ruke, bývam na západe 20 rokov a mne je tu dobre je to síce panelákova džungla ale zase si treba vedieť vybrať panelák ja bývam na začiatku sídliska takže mám oproti sebe iba jeden panelák a z druhej strany výhľad na hron tak sa nebojím malú nechať vybehnúť vonku mám akurát dole pieskovisko, jasné cesty sú hrozné našťastie som nato zvyknutá 😀 . a mám to rýchlo do mesta ja neznášam kopce ( mindráky z detstva 😀) a na zlatý ked sa mám trepať tak umieram v polke cesty kondička na nule 😀 😝 ale bývajú mi tam svokrovci a sú spokojný oproti cintorínu 😵 , takže ako píše michalag koľko ľudí toľko chutí...tak príjemné hľadanie

annie13
30. aug 2011

@nienna ak budete vyberat na zlatom tak oproti cintorinu mas aspon tichych susedov 😀

jjjajka27
30. aug 2011

Ahojte, chcem sa opýtať či ste niektorá boli na konzultácii s anesteziológom ohľadom epidurálky, lebo moja doktorka mi povedala že by bolo dobré aby som tam išla ak ju chcem dostať len neviem kde sa to chodí a ako to funguje...viete mi niektorá poradiť???

matveja
30. aug 2011

Jjjajka27, anesteziologická ambulancia je v chirurgickom pavilóne na prízemí do ľava, za sklennými dverami. Prvé dvere je ORL ambulancia a druhé dvere je anesteziologická ambulancia. Primárka sa volá MUDr. Monika Kelementová, ale sú tam resp. ordinujú tam aj iní lekári. Zájdi si tam na konzultáciu. Pravdou však je to, že epidurál ti môžu podať len v pracovných dňoch od 7: 00 do 15: 30 a ak budeš rodiť cez víkend tak máš smolu. Opýtaj sa na to, ale myslím, že je to tak. 😉

lucka23
30. aug 2011

@jjjajka27 ja som epidural mala a na ziadnej konzultacii som nebola. nik mi to nekazal. a rodila som 1.5. cize bol sviatok a pichala mi ho primarka asi o 6 vecer. som mala stastie.

michalag
1. sep 2011

@annie13 tam byvame my 😅 , sice zo zaciatku som mala problem ale teraz uz v pohode. Aspon vieme kedy byva cirkus 😀

zuzkazv
3. sep 2011

@nienna aj ja hlasujem za zlatý potok 😎

jjjajka27
3. sep 2011

Ďakujem za reakcie, mne ešte v ten večer odtiekla plodová voda a môj malý zázrak prišiel na svet 30. 8. o 23:20 a bez epidurálky keďže ťam nebol anesteziológ ktorý by mi ju pichol...Ale nakoniec hlavne vďaka MUDr. Szedélimu a samozrejme aj super sestričkám som to zvládla aj bez toho 🙂

annie13
3. sep 2011

@jjjajka27 gratulujeme, vela zdravicka a hlavne mliecka
Szedely je skvely, ja som k nemu presla a som velmi spokojna

vlasatica20
3. sep 2011

jjjjajka27 gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,prajem hlavne vela zdravicka,stasticka malemu zazraku a samozrejme aj tebe,keby to mliecko nebolo nemaj z toho vrasky.My sme sa nemohli kojit a tu sme velky a zdravy 🙂 🙂 🙂 .
Klop,klop........

A este som citala prispevky o bytoch na sidliskach vo Zvolene ak môzem môj skromny nazor tak hlasujem za Zlaty potok,
je tu fajn skôlka,dobra skola ,zelen.Co sa tyka investicie do nehnuteln. vychaza najlepsie aspon podla mna 🙂 .My byvame na Zlatom sice v dome pri cintorine,nevadi mi to zivot je bohuzial aj o tom ☹ .

baklik
5. sep 2011

ahojte, ja sa chcem opytat na monitory dychu - citala som, ze zvolenska nemocnica je zapojena do projektu zapoziciavania monitorov dychu rodickam domov. viete mi niektora napisat, kolko to stoji? dakujem.

darinkazv
5. sep 2011

ahojte, tak ja som rodila v zv pôrodnici. o 20 dní to bude už 5 rokov 🙂 bola som tam už 5 dní pred pôrodom, lebo som prenášala. maximálne som bola so všetkými spokojná. až na jednu postaršiu sestričku, ale tá tam už asi ani nepracuje 🙂 teraz chodím na sono do nemocnice, lebo moja dr. nemá tak kvalitné, tak ma radšej vždy pošle tam. 🙂 a dnes nám strašne milá p. doktorka Kobidová povedala, že meriame 7mm a srdiečko nám krásne bije. bola tak strašne milá. tak veľmi sa tešíme z našej fazuľky, nehambím sa povedať, že nám s manželom doma slzičky vybehli a určite aj druhýkrát pôjdem rodiť do zv pôrodnice 🙂 a aj druhýkrát bude náš ocinko pri príchode svojho potomka na svet 🙂 tak všetkým držím palce a našu pôrodnicu môžem len odporučiť 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre