Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

dakob
5. máj 2012

@janica81
zvolovci ahojte baby,
neviem kolko vas tu chodi zo ZV, ale chcem vas poprosit: ak mate nejake novorodenecke oblecenie po vasom babenku, nemate ho komu dat, nebudete ho uz potrebovat, neviete co s nim - mam pre vas navrh - darovat toto oblecenie ZV nemocnici, novorodenecke odd., kde som uz dohodnuta s vedenim. Toto oblecenie by velmi radi prijali. Takze ak chcete prispiet na dobru vec, nech sa paci .
Napisem samozrejme k tomu aj darovaciu listinu s mennom kazdej, ktora na tuto vec prispela /s vasim suhlasom samozrejme/.
Jedna sa najma o vecicky, ktore najviac pouzivaju: kosielky, ciapocky, papucky, ale samozrejme aj overaliky a pod., ktore by boli este v stave takom, aby boli nejaky cas vyuzitelne.
Nejde o kvantitu, staci jeden, dva kusy....ako kto moze.
Ak by ste mali zaujem, tak ma kontaktujte na: eva.zvolen@centrum.sk, vecicky zozbieram a potom naraz odnesiem.
Dakujem vopred .

samozrejme ze sa potesime 😀 bol to napad p. Zvolenskej oslovit maminy kt. nam takto velmi pomohla a preto uverejnujem jej prispevok aj s kontaktom, lebo bola a je nam v tomto velmi napomocna, popripade ak chcete, mozte aj priamo na oddelenie zajst a vyhladat si Dr. Kobidovu, alebo nasu vrchnu sestru Farbiakovu, resp. vrchnu z novorodeneckeho odd. Jamriskovu 😉

michalag
5. máj 2012

@dakob a musi to byt len velkost 56, ci mozu byt aj 62? Nieco doma urcite este najdem a rada posuniem

simi251
5. máj 2012

@aly Aaaaaaale koho som tu nasla. Susedu ... 🙂 🙂 🙂 🙂 Gratulujem k druhemu babatku. To som ani netusila Aky bol porod vo ZV nemocke?

darinkazv
6. máj 2012

@dakob ak môžu byť aj overaliky, bodynká a pod., tak o chvíľku z 56ky odrastieme, tak radi pomôžeme. lebo klasické zavin. košieľky veru nemáme 😀 a môžu byť aj látkové plienky? zatiaľ síce potrebujeme, ale keď nebudeme baliť už naširoko, tak nám už toľko nebude treba 🙂

aly
7. máj 2012

@simi251 pôrod bol super, síce som musela ísť sekciou ale všetko dopadlo dobre takže sa vytešujeme z krásneho zdravého bábetka 🙂

aly
7. máj 2012

Týmto by som chcela poďakovať celému tímu sestričiek a doktorov na gyn.-pôrodníckom a novorodeneckom oddelení za všetko čo pre nás s našim bábetkom urobili. Ste všetci veľmi zlatí. Ďakujem Dr. Bugárovej za to že priviedla na svet nášho Aidenka 🙂

darinkazv
8. máj 2012

ahojte baby zvolenčanky, neviem, v akých intervaloch sme chodievate, tak budem rada, ak aspoň niekto napíše. koho máte svojho gyn. a ako ste spokojné? ja som si tentoraz narýchlo musela vyberať, keď som v auguste zistila, že som tehotná, lebo som mala dr. kamoďovú, ktorá bola na materskej a nebol za ňu zástup. teraz už sa k nej vrátiť nemôžem, ak vôbec robí už svoju ambulanciu, lebo sme už druhý rok bez auta a do bb dochádzať mi je teda ťažko. nevravím, že moja terajšia dr. je zlá, len ona všetko preháňa. v 15tt ma kvôli častému zvracaniu a slabšiemu vyčerpaniu organizmu šupla do nemocky a teraz ma zase už 3 dni po tp poslala do nemocnice na príjem, aj keď som ju prosila, že nie, že aj prvú dcérku mám 7 dní po TP narodenú a že v nemocnici so mnou aj tak nič nebudú riešiť skôr, ako po týždni. ešte na mňa dvihla hlas, že ona povedala, vypísala ma a hotovo. tak by som rada konečne mať niekde v zv svojho lekára, ktorý síce nič nezanedbá, ale ani nebude príliš preháňať. 😅

graceful9
8. máj 2012

@darinkazv ahoj, vraj dr. brathová je super 🙂

darinkazv
8. máj 2012

@graceful9 ďakujem 🙂 no, o brathovej má každý iný názor. bola to moja prvá dr., lebo som k nej podľa obvodu patrila a ako pubertiačke mi to bolo jedno. ale zažila som si s ňou svoje a asi som z tej skupiny nespokojných pacientok, čo sa nej týka 🙂 ale ďakujem za odpoveď 🙂

katariinka
8. máj 2012

Ahoj Darinka! to bude nahodicka🙂 tiez som sa sem naklikla s cielom ziskat info o nejakej dobrej gynekologicke vo ZV.. Ak by si mohla, ako sa vola ta Dr. o ktorej hovoris? (mozes aj cez IP).. ja som sa chcela mamiciek opytat na Dr. Blahutiakovu-mam o nej len malicko informacii. Zaujimalo by ma aka je, aky ma system objednavania na vysetrenia, resp. na poradnu, a ake ma poplatky. Dakujem

graceful9
8. máj 2012

@darinkazv v pohode, ja ju osobne nepoznám, ale sesternica si ju chválila,,,,,ja chodím k dr. dávidovi do hriňovej 🙂

darinkazv
8. máj 2012

@katariinka ahoj katka. ja som tiež chcela k dr. Blahutiakovej, ale neberie pacientky. ževraj má veľa toho 🙂 moja dr. sa volá miháliková. ona je fayn, je staršia, ale dobrá dr. len mi pri nej vadí, že veľmi preháňa niektoré veci. viem, že to je lepšie, než by niečo zanedbala, ale mám pocit, že veľmi rada posiela do nemocnice. a ja teda do nemocnice nerada chodím. maximálne tak porodiť a dosť 😀

dakob
8. máj 2012

@michalag veci mozu byt aj vacsie, rodia sa aj 4kg valibuky 😀, aj plienocky sa zidu, cokolvek urcite pomoze.

Inak davam do pozornosti novootvorenu gynekolog. ambulanciu, v budove polikliniky, kde berieme nove pacientky
😵

simi251
8. máj 2012

@dakob a kto tam ordinuje ak sa mozem opytat?

lucka23
8. máj 2012

@darinkazv ja som tiez patrila k dr. mihalikovej. tiez nemozem na nu povedat nieco zle. to ze prehana, za to som bola niekedy aj rada lebo som mala istotu ze nic nezanedba. ale ked sa nam minuly rok v auguste stalo to co sa stalo tak som po pobyte v nemocke prestupila k dr. simovi. rozhodujuce pre mna bolo ze ma sono /to ma sice aj dr. mihalikova, ale mala som pocit akoby sa na nom len ucila robit a dost ma to stresovalo zakazdym/ a tiez ma dostal jeho pristup k svojim pacientkam. a verim ze ked sa nam podari otehu budem v tych najlepsich rukach. 🙂

darinkazv
9. máj 2012

@dakob to by aj mňa zaujímalo, kto tam bude ordinovať a kde konkrétne tá amb. bude 🙂

dakob
9. máj 2012

@simi251
@darinkazv
ambulancia sa nachadza na 2. poschodi v budove nemocnicnej polikliniky, uz funguje vyse mesiaca. ordinuju tam lekari oddelenia: Dr.Haring, Dr.Taufer, Dr.Šuchová a Dr.Olajcová
viac info na tel.c. 045/ 5201368

darinkazv
9. máj 2012

@lucka23 lucka, viem, čo sa vám stalo, veľmi ma to vtedy mrzelo. ja som vtedy bola v začiatkoch tehu, tak som sa každý týždeň triasla. človek si myslí, že po 12tt je za vodou, ale opak je pravdou. budem držať palce, aby vám to čím skôr vyšlo a mali doma malý uzlíček šťastia. a s tým sonom máš pravdu. tiež som mala pocit, že sa učí na ňom robiť 😀 mňa zakaždým pozerala a aj tak ma poslala ešte do nemocky na sono. ale vieš, že som bola aj rada? naučila som sa, ktoré dni robí dr. šuchová alebo kobidová a na sono som chodila len vtedy 🙂 lebo mi všetko krásne ukázali, vysvetlili a ja som odchádzala maximálne pokojná odtiaľ 🙂

darinkazv
9. máj 2012

@dakob nechcem byť hnusná, ale asi by ma naj zaujímalo z týchto 4roch, ktoré dni robí dr. haring alebo dr. šuchová 🙂 :-P alebo to nebudú mať pravidelne rozdelené? 🙂

momamo
9. máj 2012

@lucka23 Ahoj rada by som reagovala na tvoj prispevok co sa tyka Dr. Sima, aj ja som jeho pacientka a nemozem na neho povedat nic zle ..Som maximalne spokojna s jeho podla mna profesionalnym pristupom a starostlivostou o mna a nase babo v brusku pocas tehotenstva .. Viem ze vela zien na neho nema dobry nazor ale to su podla mna tie ktore pri nom rodili alebo niesu jeho pacientky....Tiez som predtym chodila k Dr. Mihalikovej a keby som mohla odsekla by som jej ruky !!!!!! Podla nej som bola neplodna a mala som neviem ake velikanske cisty a nic s nimi nemienila robit, nahnevala som sa a vybavila si Dr. Sima, on nevidel ziadnu cistu, co som aj predpokladala a bola som plodna !!!! Po skoro tristvte roku sa nam s jeho pomocou podarilo otehotniet🙂 Drzim palce, aby sa dalsie babo co najskor podarilo🙂

lucka23
9. máj 2012

@darinkazv veru aj mna vzdy poslala este na ine sono. takze bud som sla do nemocky alebo do detvy. ja som dr. suchovu bohuzial zazila na sone uz len ked ma poslali do nemocky na vyvolanie porodu. 😔 ale fakt je to uzasna doktorka a verim ze aj vdaka nej som to "prezila".

@momamo dakujem, verim ze sa dalsieho babulka dockame co najskor. obidva predosle tehu sa nam podarili na prvy sup, takze ani som nevedela co je to snazenie sa a teraz si "uzivam" aj to. tebe prajem bezproblemove tehotenstvo 😵

momamo
9. máj 2012

@lucka23 dakujem velmi pekne🙂

momamo
9. máj 2012

Zienky mate niektora zoznam co vsetko mi treba pobalit do tasky do nemocnice ...??? Ked budem mat augustove dietatko tak radsej kupovat body s dlhym rukavikom nie ...???

darinkazv
9. máj 2012

@momamo ja to pohľadám a pošlem ti do IP. ale aj v pôrodnici by ti ho kľudne dali 🙂 oni sú tam všetci zlatí 🙂

momamo
9. máj 2012

@darinkazv dakujem pekne, kukam a uz mas po porode, v prvom rade gratulujem k dcerke a prajem vela zdravia, nech mala robi radost ... Aky si mala porod a koho ..??

darinkazv
9. máj 2012

@momamo ďakujeme krásne 🙂 veru po pôrode už. ubehlo to. pôrod celkom rýchly po vyvolávačke 🙂 o 8mej som dostala tbl a o 12:00 bola malinká na svete. najprv sa to nehýbalo a potom to bola rýchlovka, že som nestihla ani manžela zavolať, lebo po klystíre mi rupla voda a už sa malá tlačila, že keď som z wcka vyšla na kozu, tak už dr. vravela, že vlásky vidno 😀 ani oni a ani ja sme to nečakali, lebo cca 10 min predtým ma dr. pozerala a bola som len na 4 prsty. tak ale že to po vyvolávačkách máva taký rázny priebeh ževraj 🙂 ale celý čas bola na izbe so mnou kamoška, čo sme spolu ležali a spoznali sme sa tu na koníku, tak mi bola veľkou oporou, keď už manžel nemohol byť. neviem ako by som sama to tam bola znášala 🙂

momamo
9. máj 2012

@darinkazv a koho si mala pri porode, myslim doktora ...??

darinkazv
9. máj 2012

@momamo no, tbl mi zavádzal primár taufer a pri pôrode mi bola dr. kamoďová. tiež veľmi zlatunká dr. bola mi aj pri prvom pôrode a aj teraz som na ňu natrafila 😀

momamo
9. máj 2012

@darinkazv a ako dlho potom musis byt v nemocnici ..?? A kedy ti dala malu na izbi tak ze si ju mala pri sebe uz stale aj v noci ..??

darinkazv
9. máj 2012

@momamo bábo musí mať 4x24hodín. takže na piaty deň po pôrode môžeš ísť domov, ak si aj ty aj bábo v poriadku 🙂 malú mi dali na izbu až na druhý deň. ale veru prvú noc som to ocenila, že som sa mohla vyspať, lebo som bola unavená dosť. na druhý deň ráno som podpísala papiere, že preberám si ju do starostlivosti a už som ju mala pri sebe stále. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre