Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

annie13
24. mar 2010

takze to mame za sebou
16. marca o 23.15 sa nam narodila zdrava dcerka Viktorka
porod nakoniec predsa len prebiehal cisarskym aj ked sme zacali na klasicky ale malicka skrizila nozicku a musel sa robit urgentne, vsetko v poriadku chvalabohu pri porode bol p. primar Taufer a porod.asistentka p. Gibalova, velmi ustretovi a mili, vsetko mi vysvetlili pred CR, nemozem povedat ziadne krive slovko
velka vdaka patri sestrickam z novorodeneckeho kedze sme tam boli az tyzden tak sa prestriedali skoro vsetky menovite ich neviem, ale stihla dlhovlasa blondinka, vysokaa brunetka, Zuzka, kratkovlasa blondinka..... vsetky boli veeeeeeeeeelmi mile a ochotne
dokonca sa musim zastat aj pana dr. Melichercika kt. bol velmi starostlivy a ustretovy
som rada ze tento raz mam len same dobre skusenosti
boli sme na nadstandardke tak k tomu snad len jednu vyhradu ze postel by sa zislo aj vymenit pretoze uz je vo velmi zlom stave na to ze je nadstandard tak az v kritickom

katka444
24. mar 2010

ahoj annie, gratulujem a prajem veeela zdravicka 🙂 🙂 🙂

ak by sa ti dala, tak prosim ta popis ako ten cisarsky prebiehal. mala si celkovu narkozu alebo spinal? kedyti malu 1x priniesli? kedy si si ju mohla 1x prilozit? kedy si sa mohla uz postavit? a kedy si uz bola schopna sa starat sama o malu? atd... Prepac za tolko otazok, ale kedze ma to asi tiez vo Zv caka, som dost zvedava ako to vsetko prebieha.

katka444
24. mar 2010

inak v stredu pred tyzdnom som tam bola. a sla som aj okolo nadstandardky na wcko a boli na nej prave otvorene dvere. mozno si tam bola prave ty 🙂

avila
24. mar 2010

Annie, gratuluje 😀 😀

Mimi, to bol skvely link. Som normalne mimo z neho 🙂 Si ho musim vytlacit 🙂

annie13
24. mar 2010

katka mala som celkovu kedze to bolo urgentne
zacali sme rodit normalne a kedze sa to uz nedalo dokoncit to boli sekundy ako mi dali podpisat papier a uz ma prevazali na salu, tam som si len lahla a uz neviem nic, celkovu narkozu na spinal nebol cas
citila som ten tah ako ju vyberali ale mozno si to len namyslam
prilozit mi ju doniesli asi hned pamatam si ze sestricka mi povedala miery a prilozili mi ju este ju nazvali prisavnik lebo sa hned chytila a potom uz neviem nic zase som zaspala a zobudila som sa na Jiske ale cas ani nic neviem pretoze som nesmela vstat k mobilu som sa nedostala
doniesli mi ju az poobede aj to som ju 3x pytala od praktikantov aby mi zistili ci mi ju nemozu doniest ukazat pretoze som si ju zo saly nepamatala nevedela som iste ani pohlavie musela som sa pozriet na tu cedulku na ruke 🙂
postavit az po 24 hodinach mala som kateter takze ani na WCko po CR babo daju az na 3 den matke, domov sa ide na 7 den
v stredu som porodila 23,15, na izbu ma dali normalnu piatok poobede, malu mi dali v sobotu po vizite to som uz mohla vstat

mne sa toto zda menej bolestive ako klasicky co som mala pri synovi tam som bola dost potrhana a to som nemohla sediet lezat nic teraz pohodicka
len na lavom boku lezat nemozem inak super

katka kludne sa pytaj ak este daco

katka444
25. mar 2010

annie dakujem 🙂 , to som rada, ze daju hned prilozit k prsniku. vraj je to veľmi dolezite pre zaciatok kojenia. a ak budem mat planovany cisarsky, tak ktozvie kedy sa mi mliecko vobec rozbehne ☹ . a kym si ju na 3 den dostala na izbu, ako casto ti ju nosili na kojenie? a ozaj mliecka mate dost?
takze az 7 dni tam budem muset lezat ☹ . no co uz, hlavne ze budeme obe v poriadku.
a co jazva boli? mozes v pohode chodit a starat sa o malu? ja si tiez myslim, ze ked je tazky porod a zenu moc potrha, tak je cisarsky ovela menej bolestivy.
ja rozmyslam, ze si dam ten spinal. nech mozem malu hned vidiet. urcite to bude neopisatelny zazitok. a ak mi ju potom nebudu chciet priniest na izbu, budem len nervozna, ze som ju este nevidela.

annie13
26. mar 2010

nenosili mi ju kedze som nemala este mliecko a mala transfuzie, na jisku teda ale uz na izbu ju doniesli a to asi kazde 3 hodiny, v noci nie
ano po cisarskom mozes az po 7 dnoch domov az v 7 den sa vyberaju stichy
vies co neboli, na jiske ked som lezala som to necitila az na izbe vstat z tej strasnej postele to bol kriz, preto som sla aj na nadstandard aj ked tie peniaze som mohla radsej inak investovat ale 7 dni by ma zabilo na tej posteli, teraz uz vobec jazvu necitim len to svrbi, boli ma len pri kojeni aj to take ako MS krce
spinal je vraj tazsi ze velmi boli hlava atd precitaj si diskusiu CR ale v ZV neviem ci ti daju na vyber
a neboj oni ti ju aj na jisku prinesu ukazat len vtedy nemal kto ale nosia hned to sa neboj ukazu ti ju

katka444
27. mar 2010

vdaka annie, dufam, ze sa mi mliecko rozbehne. ale ak ju nosia kazde 3 hodky, tak budeme skusat. snad sa rozsaje 🙂

zatial sa neotocila, tak este v stredu mi urobi moj dr. UTZ a ak nic, vo stvrtok sa uz pojdem objednat na CR. juj uz sa strasne tesim. ved uz za cca 2 tt bude mala na svete 🙂

annie13
28. mar 2010

katka 😉 drzim palce aby vsetko dobre dopadlo

jojka7
28. mar 2010

Ahojte dievčatá...
Chcela by som Vás poprosiť o nejakú radu-som zo Žiaru a som prvorodička. Tu v Žiari nemáme bohvieakých doktorov a rozmýšľame teda viac menej sme rozhodnutí po prvom vyšetrení, že by sme zmenili gynekológa a chodili ku niekomu do Zvolena-neviete mi odporučiť niekoho?veľmi pekne ďakujem už vopred !!!!

annie13
28. mar 2010

ja mozem doporucit z mojich velmi dobrych skusenosti Dr. Szedelyho Svena, oproti plavarni, velmi dobry aj ako clovek aj ako odbornik

mimi21
28. mar 2010

ja súhlasím s annie, je to super doktor, sono mi robil kazdu poradnu, velmi mily a pozorny, maximalny spokojnost s tymto lekarom 😵 😵 😵

katka444
29. mar 2010

annie dakujem 🙂

jojka7
29. mar 2010

ďakujem krásne annie aj mimi

malalady
30. mar 2010

baby neviete, či vo Zvolene pri cisarskom plánovanom može byt aj niekto pri mne z rodiny??

mimi21
30. mar 2010

malalady urcite priamo na sale nie, len v takej miestnosti co je hned vedla,
ked budu umyvat babatko tak uz tam asi moze byt 😉

katka444
31. mar 2010

malady priamo na sale nemoze

iwuskaaa
31. mar 2010

No nie som si celkom istá, ale tak sa mi zdá, že pri spinálke môže byť, čítala som to u Dr. v čakárni na reklamnom letáku o ZV pôrodnici a ešte som sa tomu čudovala, tak preto mi to tak utkvelo v pamäti.
Ja som mala neplánovanú sekciu, celkovú narkózu a manžel čakal na chodbe, takže ako píše Mimi21, hneď malého videl ako ho kúpali 🙂

ilijanka
31. mar 2010

ahojte, isto nemôže byť priamo na sále, ibaže by bol lekár 😉

xxkarinxx
6. apr 2010

maminky cakatelky, ide niektora z vas zajtra 7.4.10 o 9:00 na pripravu do zvolenskej porodnice?

katarina.banska
6. apr 2010

ahojte.
ake mate skusenosti zo zdravotnikmi, sestrickami a doktormi vo zvolenskej nemocnici?
v maji ma to caka 🙂 , tak chcem vediet na koho sa mam tesit zo zdravotnikov 🙂 okrem nasho vytuzeneho potomceka pravdaze
dakujem

katka444
6. apr 2010

ahoj katarina, skusenosti zatial nemam ale pocula som len samu chvalu 🙂 😉

katka444
6. apr 2010

chcem sa optat ako je to s EPI. musim ju nahlasit dopredu? a treba k tomu nejake vysetrenia? alebo staci poziadat na mieste?

katka444
6. apr 2010

inak dnes som bola v nemocke na vysetreni u primara a vraj KP mozem porodit aj prirodzene. tak uvidime

mimi21
6. apr 2010

katka ak cakas dievcatko, tak ta mozu nechat rodit aj KP prirodzene, nemusi to byt cisarsky - ak chlapcek tak to sa dava cisarskym, moze tam byt potom nejaky problem s vajickami

a co sa tyka Epi, tak ak sa nic nezmenilo - co velmi nepredpokladam, dostupna je len pocas pracovnymch dni a to len pocas pracovnej doby, to znamena ze maximalne do nejakej 13, pretoze sa dopichava max do 3 davok
ja ked som rodila, tak ochota pichnut mi ju bola nulova, napriek tomu, ze som za nu vyvalila 100e, pichala ju minuly rok v maji len primarka a na mne to este ucila nejakeho dr
primarka mala najprv operaciu, potom nejaky dalsi surny pripad, potom sa na mna prisla pozriet a nakoniec mi ju pichla
dr u ktorej som rodila sa len cudovala, ze ako perfektne mi zabrala, ja som naozaj nic necitila, zrazu mi zahlasili, ze mam ist rodit, jedina nevyhoda bola, ze som nevedela kedy tlacit ale vravela mi to PA podla tvrdnutia bruska
prvu davku som dostala o pol2, druhu mi dopichli o 3 a o pol4 bola mala na svete ani neviem ako
bola som aj dost potrhana a sitie som vobec necitila
potom ma aj nasledujuce dni chodili kontrolvat sestricky z anesteziologie, ale ja som len den po citila tlak na hrudniku a trochu ma bolel chrbat - ale inac to bolo uplne super

mimi21
6. apr 2010

no ale pichli ju aj jednej babe co uz bola na 9cm otvorena, uplne zbytocne, pretoze jej ani nestihla zabrat, lebo hned uz isla rodit 😝

katka444
7. apr 2010

mimi vdaka. a treba o nu ziadat dopredu? robit nejake vzsetrenia? atd. a ak ju nevyužijem, tak hadam neplatim 😕

co ja som sa docitala, tak sa picha, ked si na 3-4 cm otvorena. takze tej babe ak to pichli pri 9 cm, tak to bolo as len na kseft.

mimi21
7. apr 2010

katka no to uz urcite bolo len na kseft 😠
ja som o nu neziadala dopredu, len ked nastupili kontrakcie pod vplyvom oxytocinu - neotvarala som sa tak mi supli infuzku
vysetrenia som tiez nemala ziadne vopred, len sa ma opytali na alergie na lieky, nic viac
no a pichli mi ju ked som bola na nejake 4cm otvorena
citala som, ze pre niektore zeny to uz potom nema ani vyznam, lebo uz maju to najhorsie za sebou
ani som nerozmyslala dopredu ci si ju dam pichnut alebo nie, rozhodla som sa na mieste, nejake planovanie nemalo vyznam, kedze som nevedela kedy porodim a dostupnost je taka aka je 😒
ale potom uz bol porod ozaj pohodicka, a na tie bolesti predtym som velmi rychlo zabula, ked mi doniesli malu 😵 😵 😵
zelam ti rychly porod, nech mas malicku rychlo pri sebe 😉 pozeram, ze uz to na teba moze prist kedykolvek 🙂

katka444
7. apr 2010

mimi dakujem 🙂 , veru moze to byt kazdu chvilu. takze staci asi aj na mieste poziadat? to by bolo super. idem zas do nemocky v pondelok-utorok, tak sa popytam.

mimi21
7. apr 2010

staci na mieste, ale max cas do kedy je ochota to pichnut je tak cca do tej 13.30, pretoze potom uz sa to nestihne dopichat na tie 2-3 davky - tak to teda aspon bolo ked som ja rodila a vsetko to bolo sposobene tym, ze to pichala len primarka
neviem co ten dr co sa to na mne ucil, ci uz aj on picha
a ty chodis na kontroly do nemocky? lebo ja som do poslednej chvile chodila k svojmu dr.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre