Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

matveja
5. sep 2011

@baklik ja, som rodila v júni 2011 a požičanie stálo 35 Eur, ale musela si si ho požičať aspoň na 1/2 roka.

kyska
6. sep 2011

@baklik pozicanie z nemocnice stoji 33,- eur na pol roka
ak si poistena ty aj partner v poistovni Union tak dostanete baby monitor na 1/2 roka zadarmo

matveja
6. sep 2011

Áno kyska má pravdu, že poisťovňa Union poskytuje takúto skvelú pomoc. My sme sa dali prepoistiť minulý rok do poisťovne Union kvôli zubárovi a po pôrode, keď bol manžel vybavovať po úradoch mu na poisťovni ponúkli takúto pomoc. Asi o cca 1 týždeň sa mi ozval pán, ktorý mi to doniesol a podpísala som zmluvu o prenájme. Mám ho už 3 mesiace. 😀

zvalka
6. sep 2011

ja som mala tiez baby monitor zadarmo z Unionu - je to super benefit 😵 a nechali mi ho este aj dlhsie, uz ich cakal zbaleny, a stale si po neho nechodili 😅 az tusim, ked mala Tami 8 mes., tak ho vzali naspat 🙂

tina_telekova
8. sep 2011

Ahojte Zvolencanky, neviete mi niekto poradit nejake cvicenia pre tehotne? Najlepsi by bol pilates pre tehotne, pripadne cvicenie na fitloptach. Bohuzial to v nemocnici uz bolo zrusene.....

Dakujem velmi pekne

matveja
8. sep 2011

@tina_telekova No ja som bola len na predpríprave. Tam sme okrem rozprávania aj cvičili. Chodí sa od ukončeného 34 tt a musíš sa tel. objednať. 🙂 Ja osobne som cvičila Kegelove cviky na posilnenie panvového svalstva, ktoré sa veľmi odporúčajú. Veľmi pomáhajú pri pôrode. Uvoľňujú svalstvo a napomáhajú aj pri inkontinencii. 😀 😀 😀 😀

dakob
8. sep 2011

Trochu od veci, ale baby neviete mi niekto poradit nejakeho seriozneho cloveka co vie vymenit stare radiatory za nove v byte vo ZV a kto sa tomu rozumie. Mozno niekto z vas prerabal, a mate cenne skusenosti. Kontakt, cena co vas to stalo a ci ste spokojne. Dakujem moc. 🙂 staci cez IP

zuzkmetova
8. sep 2011

Moje skusenosti so zvolenskou porodnicou su zial zle a uz by som tam nikdy nerodila. Hlavne kvoli tomu ze by som sa znovu bala ze mi znicia porod, a ublizia dietatu. Rodila som v auguste 2008, epi mi nemal kto podat, anesteziolog bol na dovolenke, moj 4.5 kilovy a 58 cm cloviecik sa narodil prirodzenou cestou, a kvoli jeho velkosti a mojim uzkym porodnym cestam mal obrovsky kefal hematom, plus obrovsku zrazeninu. Manzel stale veri ze aj hypotonicky syndrom vznikol prevazne pocas porodu. Nastrihli ma mimo kontrakcie, a ano.. ak niekde po zadok, potom mi ten nastrih aj museli tusim 3 krat prerabat, a znovu sit. Hnisajuci nastrih som riesila az do januara 2009. Synove problemy riesim doteraz. Aj som zvazovala ze ich budem sudit ale zdrave dieta mi nikto neda a ani bolest nikto neodcini. Takze tak. Urcite su tam aj nejaky sikovny lekari a hlavne porodna asistentka bola super. Keby nie ona, tak syna ani neporodim. Velmi mi pomohla, Moj porod dokazil, terajsi primar, arogantny, nezodpovedny a hlavne neprijemny...(nadavku necham podla vasho vyberu). Jemu sa radsej vyhnut.

zuzkmetova
8. sep 2011

Este ma napadlo, ze aj ked bol anesteziolog na dovolenke, ked islo do tuheho a uz by som nebola zvladla zasivanie, taka som bola hotova, tak sa samozrejme niekto nasiel kto ma uspal, aby zakryli to co pokazili. Dost zvlastne praktiky, musim povedat. Tiez mi hned nasadili antibio, zial nepomohli ani tie.. ten nastrih bol naozaj brutal, plus dopukane pery, na ktorych aj po 3 rokoch vidno stopy po jazvach. No a samozrejme o problemoch so synom ani nevravim. Kedze vedeli ze do dokazili tak my ho na druhy den ani neukazali, az ked som sa nejak doplazila na novorodenecku cast tak som ich prave zastihla ako ho nesu do detskej nemocnice, ani sa nenamahali ma o tom dopredu informovat., Bali sa ze maly zomrie, kvoli tej krvnej zrazenine (kefal hematom), ktora bola tak cca 50 percent hlavy... takze asi tolko.. zvolenska nemocnica...

zuzkazv
9. sep 2011

ahojte baby chcem sa spýtať ako to je s prepichovaním ušiek v pôrodnici, robia to bez problémov? ak ano aký je poplatok?? dakujem

matveja
9. sep 2011

Ušká sa prepichujú na novorodeneckom oddelení, náušnice stačí doniesť v deň odchodu z pôrodnice a treba to ráno povedať sestričke keď už budeš vedieť, že idete domov, poplatok 8 Eur.

zuzkazv
9. sep 2011

@matveja dakujem za odpoveď 🙂

matveja
9. sep 2011

neďakuj, ja vďačne.....

laskonka28
28. sep 2011

Ja som rodila 25.augusta 2011. Porodila som svoje vytúžené prvé dieťatko o 22.20hod.
Pri pôrode mi bol dr. Melicherčík - veľmi dobrý - nástrih mi spravil pri poslednej kontrakcii - mám 5 stehov - zašitie je krásne - po 2 týždňoch som ani nevedela, že som zašitá - som teraz 5 týždňov po pôrode a nič mi nevidieť - všetko je OK.
Pri pôrode mi bola PA pani Uhliarová - pri tej som bola aj na predpôrodnom kurze - veľmi dobrá.
Maličkú mi hneď priložili - požiadala som o to - hneď sa prisala.
Manžel bol pri pôrode - teraz to stojí 25eur.
Keď som odchádzala domov - dala som malej prepichnúť ušká - stojí to 8eur.
Z nemocnice sme odchádzali s odpadnutým pupčekom.
Starostlivosť o mňa, aj o malú veľmi dobrá.
Strava dobrá.
Ja som spokojná, ale tešila som sa už aj domov.

Čo môžem napísať negatívne - týždeň po pôrode som mala zápal prsníkov a išla som na pohotovosť - službu mal pán primár Taufer - neprofesionálny prístup - zobudila som ho o pol druhej ráno !
S takým prístupom som sa nikdy nestretla - radšej to nejdem písať - cítila som sa akoby som bola 5.r. dieťa.
Strašné !

suee1
28. sep 2011

@laskonka28 poradim ti, nepis tu ziadne mena a preco??? Ja som rodila v tejto nemocnici v roku 2010 a jednoznacne ak sa podari a nebudem nutena tam ist tak ju obidem pri dalsom porode 😀 . . . dnes sa uz len smejem. Ja som na tomto fore vyjadrila o mamicke ktora lezala som nou na izbe, ze sa mi nepacil pristup personalu k nej (nebudem o tom pisat) a ver ci never, dali si tu namahu a podla datumu narodenia a popisu akym prisla moja dcerka na svet, ktory som tu pisala pre ostatne mamicky (moju skusenost), tak si ma pri prvom ockovani dali zavolat, dost neprijemne to bolo, aj ked ja sa nemam za co hanbit, skor neprijemne to bolo z toho dovodu, ze som bola po porode strasne ubolena a nevyspata, takze nemala som chut riesit jesitnost 😒 ale ak sa na to vsetko spatne zamyslam, tak opat by som napisala to co som napisala aj predtym . . . a co sa tyka porodnice tak vsetko je o ludoch, mozte rodit aj na zemi, v tej chvili je to jedno. . . urcite su tam ludia teda lekari a sestricky, pre ktore sa tam oplati ist , ja sice nemam dobre skusenosti, nie preto ze sa neadekvatne spravali k jednej mamicke, teraz pisem o sebe, tiez pristup niektoreho personalu bol na zamyslenie ale nie kazdy den svieti slnko, aj ked to nie je ospravedlnenie 😒

laskonka28
29. sep 2011

@suee1 Ja som napísala iba svoj názor.
Mená patria k tomu.
A napísala som iba pravdu.
Veď názor tu môže vyjadriť každá...

suee1
29. sep 2011

@laskonka28 aj ja som v minulosti vyjadrila iba nazor a ako som dopadla 😒 ale co uz , kazdy ocakava iba chvalu ale kritiku malo kto vie prijat . . . inac co viem nebola som jedina, dokonca jeden pan doktor chcel za takyto verejny nazor /tiez napisala jeho meno/ podat na mamicku trestne oznamenie 😀 😀 proste blud, vazim si pracu zdravotnej sestry aj lekarov, neocakavam ziadny nadstandartny pristup, ale myslim si ze aj k pacientom je potrebne pristupovat trocha ludsky , aj ked viem ze niektori ludia su komplikovani . . . myslim, ze ziadna mamicka a uz vobec nie prvorodicka, neocakava pri porode slova typu ako napr.: "zenska nesaskujte a poriadne dychajte, decko si pridusite"a vela dalsich viet, ktore tu nebudem pisat . . . aj ked lekara vnima ozaj za vyborneho odbornika ale nebolo to len o nom. . . za pobyt , ktory som tam stravila tak mozem podakovat jedine porodnym asistentkam (mladucka tmavovlasa a starsia pani, ich mena nepoznam) . . . ale ako porodnicu nemozem napisat ze neodporucam, je na vybornej urovni, vsetko je ozaj v ludoch a v ich pristupe

laskonka28
29. sep 2011

@suee1 No, čo už.
Každý sme iný, názor som vyjadrila.
Nech každý posúdi podľa svojej skúsenosti.

miskap
30. sep 2011

@tina_telekova je to síce v BB, ale možno ťa to zaujme: www.babyclubzabka.sk

suee1
30. sep 2011

Maminky, je to sice mimo temu, ale nemate skusenosti s ockovanim proti kiahniam?? Chcem zaockovat 16. mesacnu dcerku, hlavne z toho dovodu, ze moj manzel ich v detstve nemal a ak by ich dostal, tak je to vraj zivotu nebezpecne pre dospeleho, ale hlavne ma zaujimaju negativa tohto ockovania, nieco som pocula, tak len chcem vediet ci sa s tym niekto nestretol . . . dakujem

crysmile
30. sep 2011

@suee1 skus sa popytat v teme"nesuhlas s povinnym ockovanim" tam su odbornici, urcite ti poradia ake su negativa.. ja osobne by som kiahne ockovat nedala.. mi to neodporucal este pri dcerke nas doktor, ktory je uz sice na dochodku, ale mal pravdu..

atiatko
30. sep 2011

@suee1 prepáč, ale tej žalobe od nemenovaného Dr. by som sa z chuti zasmiala ... ak by konal z vlastnej iniciatívy - myslím ak by si podal na súd žalobu on sám bez poradenia sa s právnikom - pohorel by ... ak by mu to schváli aj právnik, pohorel by tiež akurát by ho to stálo súdne trovy ..... a na Tvojom mieste by som si bola v tom čase, keď si Ťa ako píšeš pri prvom očkovaní dali v nemocke zavolať - poriadne vychutnala Dr. aj ostatných, ktorí mali pripomienky k Tvojmu názoru ... nemyslím si, že treba mať obavu z prezentácie vlastného názoru .... niekedy netreba menovať a tie ktoré máme skúsenosť s tým ktorým Dr. alebo s tou ktoru sestričkou si tu krásne vymeníme skúsenosti aj bez uvádzania mien, no nie ? 😉

suee1
30. sep 2011

@crysmile a z akeho dovodu ti to ockovanie neodporucal , dakujem tiez za info pozriem si tu temu
@atiatko uz neriesim, ale ked som bola na tom tzv.koberceku, tak podla nich mamicky su pod vplyvom emocii, tak to co niekedy pisu sa nezaklada uplne na pravde a oni sa nemaju ako branit podla mna blby argument, kedze maju tolko casu a chodia na toto forum a este maju tolko casu aby dotycnu mamicku si dokazali najst podla nicku, fotiek a popisu , tak potom podla mojho nazoru viac casu by usetrili, keby sa verejne obhajili priamo tu . . . je tu dokonca prihlasena aj jedna mladucka pani doktorka, nebudem menovat, ale velmi si ju mamicky chvalili a aj ja . . . myslim, ze to je uz jedno, nevnimam porodnicu za zlu a mozem ju kludne dalej iba odporucat, vsetko je iba v ludoch aj ked ja radsej ak to bude mozne a stihnem to 😀 😀 pri dalsom porode navstivim inu porodnicu a budem dufam, ze v ten den budu ludia trocha ohladuplnejsi k buducej mamicke , aj ked ako druhorodicka budem pripravena uz asi na vsetko a hlavne na tie bolesti 😖

vlasatica20
30. sep 2011

@laskonka28 ,gratulujem a prajem vsetko dobre................................................ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,
dufam,ze ti ten zapal presiel rychlo,
ja som zapal prezila je to riadna bolest a este aj teplota no nic moc ☹ ,ale bohuzial obcas sa to stane.

@suee1 kiahne su udajne nebezpecne v dospelosti,hlavne pre tehotne,ktore ich nemali,ale mam skusenost môj otecko ich dostal od nas so segrou, ked sme boli male a dalo sa, aj ked mamina hovorila,ze to bola ovela horsie ako s nami.Skus sa este spytat Dr.malej,aby ta oboznamila s plusom aj s minusom.
Ak nieco napis ja sa este potom môzem spytat, co mi povie na to otec predsa ja som bola mala a clovek na chorubu zabudne rychlo pokial nema na nu pamiatku na cely zivot.

vlasatica20
30. sep 2011

este sa chcem opytat ci nema niekto skusenost s dobrou alergologickou,zacali sme mat v lete alerg.nadchu,nepomohlo ani more mozno na chvilku,ale to by sme tam museli byt cele leto a to buhuzial ☹ ,ak mate skusenosti napiste mi prosim som aj za homeopaticku liecbu.Nechcela by som,aby moje dieta uz teraz muselo brat lieky ako ja .Dakujem,pa

annie13
30. sep 2011

@vlasatica20 my ideme teraz vyskusat je nejaka nova mlada dr v krupine velmi ju chvalia pretoze s tou co je v zv som nebola absolutne spokojna, uvidime co tu

suee1
1. okt 2011

@vlasatica20 dakujem za info, ak ti k tomu povie este nieco tvoj otec, tak mi daj vediet, stale vaham nad ockovanim, no neviem . . .

crysmile
3. okt 2011

@suee1 preto, lebo choroba je ovela lepsie znasana ako vedlajsie ucinky ockovania..

suee1
3. okt 2011

@crysmile no tak to si vystihla super 🙂 ale rozhodla som sa ju predsa len zaockovat, manzel ma slabsiu imunitu a kedze neprekonal kiahne v detstve, tak preto som sa rozhodla pre tento krok, len dufam ze nebudem lutovat a moja dcera to uspesne zvladne bez nasledkov 😒 uvidime v stredu . . .

crysmile
3. okt 2011

@suee1 ja by som nedala, ale kazdy ma pravo sa rozhodnut.. skoda ze vsetky ockovania nie su na dobrovolnej baze..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre