Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

adus123
14. máj 2007

Lucka, dakujem velmi pekne za odpoved. Trosku som zosmutnela, lebo som sa tesila, ze ked je v dotazniku napisane, ze EPI 24 hodin denne, mam 100% istotu, ze ju dostanem. A primarka je tam kazdy den okrem vikendu a nocnych? Vau, teda ak by ma to chytilo vecer alebo cez vikend, tak mam smolu? Juj, ale sa bojim. A neda sa nou nejako pred porodom dohodnut, ze by Ti to prisla pichnut aj mimo sluzby?
Nehnevaj sa prosim, ze mam na Teba tolko otazok, len zvazujem vyber porodnice. Zvolen som si vybrala hlavne kvoli tej EPI, kedze som z okresu NZ.

lucka23
15. máj 2007

adus skus za nou zajst a popýtať sa jej na to. mozno sa da aj dohodnut ale to treba prediskutovat s nou. ja som rodila 1.5 a too bol sviatok a vtedy tam bola celý den. ale napr. den pred tým rodila jedna baba co chcela tiež epi ale primarka bola pri operácii tak jej ju nemal kto pichnuť. ☹

adus123
16. máj 2007

Lucka, dakujem za odpovede. Si zlata.

lienkah
18. máj 2007

Ahojte, nemáte niektorá aktuálne info o pôrodnici ZV a profilaxii, počula som, že to zrušili? Neviete niektorá niečo nové? A kedy rodíte? Nás to čaká asi 19.7. Zatiaľ sa majte pekne...a dík za info, ak niektorá budete niečo vedieť... 🙂

lienkah
18. máj 2007

A ešte som sa chcela spýtať..či nemáte niektorá skúsenosti s puchnutím nôh? Som v 31tt a uz mi začali puchnúť nohy. Občas ma bolievajú aj uzliny pod kolenami. Snažím sa veľa piť, ale v robote celý deň sedím, tak sa mi nedajú vyložiť nohy, až potom doma...Dá sa to vydržať, len či to bábu neuškodí..? Dík.

ellla
21. máj 2007

lienkah - na tu profilaxiu sa len chystam. zatial sa mi tam nepodarilo dovolat, ale skus to aj ty. treba sa objednat do 11.00 hod na 045/5201644 a po 13.00 ho na 045/5201421. mam letak, kde je pisane, ze to funguje kazdu stredu a dufam, ze to tak aj je. mozeme sa dohodnut a ist spolu. ja mam termin 2.8. tak to si trochu skor, ale nevadi. co sa tyka toho puchnutia noh, tak u mna je to deto. ja som uz ale teraz doma, tak sa to zlepsilo, castejsie si ich vykladam. lekar sa ma na to v poradni vzdy spyta, ale nic na to nepovie, dietatku to iste neskodi... myslim si, ze pokial mas normalny tlak, tak je to normalne, ale tiez to povedz svojmu lekarovi. s pribudajucimi teplotami a tyzdnami tehotenstva to bude iste aj horsie, ale treba vydrzat ... 🙂

lubi22
21. máj 2007

Ahojte. Psychoprofylakticka priprava funguje, robia ju o 9.00, 11.00 a 13.00 vzdy v stredu. Treba sa objednat, najlepsie tyzden vopred, lebo na kazdu moze ist tak 5 mamiciek. Cvici sa tam a rozprava. Moze ist aj otecko. Plati sa 50 Sk. Ked puchnu nohy, a mas v pohode tlak a bielkoviny, tak je to v tehotenstve normalne, hlavne v tychto teplach. Len treba vela pit, ale nie mineralky a treba menej solit. A nohy si vykladat a masirovat. 🙂

lienkah
22. máj 2007

ahojte. dik za rady...uz som myslela, ze sem uz nikto nepise... 🙂
lubi, malemu sa nejak nechce na svet... 🙂 daj potom vediet, ked uz budete 2. Aj my sme chceli Samka, keby to bol chlapcek... 🙂 A ty si BB-čanka, rodit ides vo ZV?
ellla...mozme sa nejak dohodnut na tu profilaxiu, len ja este robim do konca maja, tak neviem ako sa mi podari a chcem ist aj s manzelom, tak to musime nejak zladit...a mozno sa stretneme v porodnici.. 😉 ak budes rodit vo ZV...

lubi22
22. máj 2007

No, Samko je daky pohodlny, necha ma dobre sa vytrapit 😉. Ale zajtra nas idu hospitalizovat, takze zajtra by som mala konecne babetko porodit. Uz sa neviem dockat, normalne sa na porod tesim, hoci som aj nervozna, ale hlavne z toho, aby to naozaj uz bolo zajtra. V BB funguje iba Roosveltka, a tam su podmienky ako v dobe, ked tu nemocnicu otvorili, tak radsej idem do ZV. Chcela by som nadstandartnu izbu, aby mohol byt so mnou manzel, ale vyzera to nevelmi slavne, lebo je len jedna a je po nej velky dopyt. A dufam, ze mi vyjde aj epiduralka. Drzte mi zajtra paste, zelam pekny den 🙂

ada78
autor
22. máj 2007

Ahoj Lubi. Drz sa, budeme na teba mysliet. A ked uz budes trosku v pohode,tak sa ozvi, ako to dopadlo a ako prebiehal porod.

michalag
22. máj 2007

ahoj lubka 🙂 🙂 , drzim ti palceky 🙂 🙂 . Nemusis byt nervozna. Asi 10 dni pred tym ako sa mal Samko narodit tak som bola tiez taka... ale ked sa narodil a videla ho tak som bola rada ze prisiel o tyzden skor. Je to fakt super
Potom napis co a ako.

lienkah
23. máj 2007

ahoj lubi,
aj ja držím palčeky...držte sa, potom daj vedieť aktuálne info...čo a ako...? Nás to tiež čaká za pár týždňov...a tiež mám dosť veľké obavy ako to celé zvládneme...
Ozaj babenky, čo vám bolo treba do pôrodnice, keď ste rodili? Treba aj oblečko pre malé na pobyt, alebo stačí veci v čom pôjde domov? A ak ste niektorá rodili v lete, čo ste si brali zo sebou?

fifa
23. máj 2007

Ahoj lienkah po druhy krat, pre babatko do porodnice ti treba len balik jednorazovych plienok,pre teba vložky, ktore kupiš v lekarni/špecialne/, mastička na ošetrenie bradaviek/Cicaderma,Calciova mast a i./, všetky ostatne osobne veci/príbor, toal.potreby, pohar, ved vieš a aj teplomer/, a hlavne hrozne vela papkania, lebo tie grcky sa jest nedaju, no a ked pride manželik pre teba do porodnice, tak ti musi doniest oblečko "komplet všetko" pre maličke

michalag
23. máj 2007

ahoj leinkah 🙂 , tak ako pise fifa.Ked ta bude chodievat pozerat manzel, tak nech ti nosi nieco na jedenie (nebude ti to stacit, tie porcie pre kojencov a navyse nevaria tam bohvie ako, aj ked ja nie som az taka prieberciva)a aj vodu na pitie, lebo davaju tam iba caj a mne osobne velmi nechutil a okrem toho som tam vypila denne 4-6 litrov vody (je to dobre na tvorbu mlieka 🙂 ).

lucka23
27. máj 2007

presne tak lienkah, hlavne si zabezpeč niekoho kto ti tam bude nosit jest. mne kazdý den niekto doniesol obed aj veceru. lebo tie ich grcky boli fakt nechutne. niekedy sa ani nedalo identifikovat čo to jedlo vlastne je. 😖 ja som mala ešte zo sebou okrem plienok a vloziek aj tie podlozky pod seba. na zaciatku ti davali oni ale potom som už pouzivala svoje

ista
29. máj 2007

Ahojte, na jednom dotazniku o Zvolenskej porodnici (nasla som to cez google) som sa docitala,ze EPI tam poskytuju 24 hodin denne/ kazdy den..Potom som sa docitala v tomto chate,ze vraj to picha len jedna primarka??? je mozne,zeby sa to aktualne uz zmenilo? nakolko sa tam deju zmeny,uz kupili aj 3D sono najnovsie..ak mate niektora aktualne info, prosim, napiste.

mirko06
29. máj 2007

ahojte, ja zijem sice v BA, ale rodila som vo Zvolene, odkial pochadzam a vobec nelutujem. sice je to uz vyse roka, ale nemala som tam ziadny problem, dr. som si nevyberala, rodil ma sluzbukonajuci dr.korbel, ktory bol fakt super, ako aj cely personal. rodila som prirodzene, bez epi a vsetci sa mi tie posledne dlhe minuty bolesti snazili sprijemnit a dr. bol sama sranda, naozaj som sa od toho vsetkeho tak trochu odreagovala.
aj ked som chodila do poradne, vzdy mi odpovedali na vsetky otazky, vsetko vysvetlili. a pokial viem, je to jedna z najlepsie vybavenych porodnic na slovensku, je tam ja nadst. izba, takze pohoda.
a strava je vsade rovnaka, s tym nic nenarobite, ale ved pribuzny vas aj tak budu rozmaznavat a nosit vam jedlo.
takze zhrniem to asi takto: aj pred, pocas a po porode mam len same pozitivne skusenosti a preto sa zvolenskej porodnice nebojte. 🙂

ajko
29. máj 2007

viem, že to sem veľmi nepatrí, ale prosím ťa "ista" nie si ti originál menom Monika?

lucka23
29. máj 2007

ista ja som tam rodila pred mesiacom a je vseobecne zname že epi ti pichnu len ked ma sluzbu primarka a nahodou neoperuje.

ista
30. máj 2007

V pohode, Ajko, nie som Monika, asi si ma s niekym pomylila. A mrzi ma,Lucka 23 ze EPI poskytuju takto "sporadicky". Skoda. Ale asi ma to aj tak neodradi od Zvolena, zas az tak na vyber nemam 😉 , nakolko o bystrickej rooseveltke som pocula kadeco.

lienkah
30. máj 2007

Ahoj ista, a kedy máš termín? My tiež čakáme, nestretneme sa náhodou v pôrodnici? A z kadiaľ si, ak sa smiem spýtať...?

ista
30. máj 2007

Lienkah, zatial je to termin 1. 12. a som z BB posledne 3 roky 🙂 A Ty?

lienkah
30. máj 2007

jaj, tak to je este daleko...My sme zo ZV a rodíme už za chvíľu...18.7. 🙂 tak sa držkaj a užívaj si tehotenstvo

ada78
autor
30. máj 2007

Ahoj Lienkah. Uz chodis na poradnu do porodnice? A nevies nahodou, ci sa neda dohodnut s lekarmni a spravit poradnu aj v sobotu? Ja mam termin 16.8., ale do ZV chcem prist az na zaciatku augusta. Dovtedy by som chcela byt pri muzickovi 😀

ista
30. máj 2007

Aj ja Ti drzim palce, Lienkah, vsak vsetky nas to raz caka 😀 a potom napis, ze ako bolo.

lienkah
30. máj 2007

ahoj, nechodím do nemocnice...dr. ma aj na dalšiu poradňu objednala k sebe a tu na tomto fore pisali babenky, ževraj to zrušili a že sa už nechodí do nemocnice do poradne, tak neviem, ale ak niečo nové budem vedieť, napíšem sem, ok?
A ty ideš z tak ďaleka rodiť sem? Máš tu rodičov?

ellla
30. máj 2007

ahojte, nepojtete dnes niektora na cvicenie?

lienkah
30. máj 2007

myslíš profilaxiu v nemocnici? funguje to? ja asi pojdem buduci týždeň, lebo do zajtra som ešte v robote...
a ty ideš dnes? už si bola? ako to tam chodí?

ellla
30. máj 2007

idem tam prvykrat, tak neviem... funguje to kazdu stredu a treba sa objednat. niekde v tomto fore sme sa uz o tom bavili. ak pojdem aj nabuduce, tak sa dohodneme - bude nam veselsie... 🙂

lienkah
30. máj 2007

ok, tak potom napíš, ako to dnes prebiehalo...aby som vedela, čo ma caká... 😉
nabuduci týždeň by som už určite chcela ísť, lebo čas sa kráti... 🙂 ale ak robia, tak ja by som chcela ísť poobede asi o 13ej to je? chcem ísť aj s manželíkom... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre