Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

michalag
19. feb 2013

@patricio este si tu?

patricio
19. feb 2013

@michalag este stale som 2v1 uz mam pocit, ze budem hadam prenasat. Kazdu noc cakam ci sa to spusti lebo mam silnych poslickov ale stale nic. Zajtra sa chystam piect moju prvu tortu v zivote priatelovy tak som zvedava ci ju aj upeciem. A ty ako? Tiez este nic?

michalag
19. feb 2013

@patricio moja ☹ vo stvrtok mozno s tebou nieco dr spravi a konecne sa to spusti 🙂

Ja zatial nic, ale tiez poslickovia uraduju. Ja som povedala bud teraz alebo potom az po 2-3.3. kedze syn bude mat buduci tyzden prazdniny a obidve deti budem mat doma. Neviem si predstavit ak by to na mna prislo vtedy 🙄 😕

laurica123
20. feb 2013

Baby ako je to po porode s babatkami po ako dlhom case vam ich daju ? Su potom s vami na izbe aj v noci?? Dakujwm

iwet7
20. feb 2013

@michalag
@patricio ahojte, ocino varuje maleho, tak vam mozem konecne napisat 🙂) do nemocky sme isli v ten vecer ako som vam pisala, ze mam bolesti. isli sme pred polnocou, este ma dali na izbu, lebo si mysleli, ze su to len poslickovia, pustili mi infuzku a cakali sme co sa bude diat. do rano do siestej som lezala na izbe, kontrakcie pomalicky silnejsie, no a rano o 6 ma zobrali na salu, to som bola otvorena na 5 prstov. potom sa to nejako zastavilo a do obeda stale len na 6 prstov, tak prisiel oxitocin a cipok a potom to uz islo rychlo. rodila ma pani dr. Kobudova - asi nic lepsie ma ani nemohlo stretnut (odrodila ma bez nastrihu), bola strasne zlata a aj porodne asistenky, velmi mi pomohli, lebo maleho som tlacila viac ako hodku, takze aj sily dochadzali. ale s ich pomocou sme to zvladli. a bez EPI :o)) tak isto aj sestricky na porodnickom a novorodeneckom boli vsetky uplne super, pekne sa o nas starali. takze ja nemozem povedat fakt nic zle na zv a cely personal, boli super. ja teraz drzim palce vam a tesim sa, kedy napisete, ze uz nie ste 2v1 🙂) drzte sa babule a ozvite sa

patricio
20. feb 2013

@iwet7 a bol tvoj muz pri tebe?

iwet7
20. feb 2013

@patricio ano bol. hoci sme povodne neplanovali. dohodli sme sa, ze bude len pri prvej dobe porodnej so mnou na cakacke. nakoniec ale isiel aj do samotneho finale :O) dobrovolne bez mucenia 🙂) myslim, ze nelutuje - boli to silne emocie

iwet7
20. feb 2013

@laurica123 ahoj, v zv Ti babo donesu, ak je vsetko ok, na druhy den po porode a potom je uz s tebou stale na izbe, aj v noci. v den porodu mi ho doniesli len vecer nakojit. no a samozrejme po porode ak chces, tak ti ho hned prilozia na chvilocku a po vysetreniach donesu na prve prisatie.

laurica123
20. feb 2013

@iwet7 🙂 dakujem a gratulujem k babatku

renata1011
21. feb 2013

@lucka23 ahoj lucka chcem sa opytat,ohladom porodu a potom co sa deje,chcem sa opytat aku mas skusenost po porode ohladom starostlivosti sestriciek,lebo svagrinej sestra mi povedala ze ze ked mala ist kupat maleho,tak najprv odisla si zapalit,a potom tak dosla jej ukazat,ze nikto jej neprisiel ukazat ako sa koji,ze vraj,co je na tom pravdy,aku mas ty skusenost stym,chcem sa opytat mala si porodnici aj latkove plienky,neviem kolko si mam zobrat do porodnice,kolko si si zobrala ty porad mi v tomto,chcem sa opytat este nieco ked si porodila tak si hned dostala krvacanie myslim tym menzes,ako si riesila situaciu po porode,myslim tym ze ked som si kupila poporodne nohavicky a vlozky kedy ich musim zacat nosit ,hned po prichode do izby,po porode si mohla ist normalne na toaletu alebo ti niekto pomahal,co sa tyka odsavacky si mala svoju alebo ti dali,myslim tym pozicali,ohladom oleja a pripravkov pre dieta to asi ony davaju,
teraz po prichode z porodnice aky olejcek pouzivas lebo vela mamiciek sa zhodlo na tom ze johson nie je dobra znacka pre deti,kolko si potrebovala aj jednorazove plienky,co potrebujem este ,neviem co si mam este zbalit do tasky,okrem zupana,a toaletnych veci a hrnceka,pribor,taniere tam davaju myslim tym ze podavaju tam jedlo na nich,co mozem pit po porode,co si pila ty,nejake ovocie mozem alebo nie,chcem sa opytat potrebujem podprsenku tehotensku do porodnice alebo nie,pouzivas ju po porode alebo nie ,budem ju potrebovat,len toto som chcela vediet,dufam ze ta tym neotravujem

michalag
21. feb 2013

@patricio tvoj muz ide k porodu?
Dnes si mala mat poradnu, ze?

patricio
21. feb 2013

@michalag ahojky hej muz chce ist k porodu ako moja podpora a hlavne aj preto ze sa potom k tebe personal sprava milsie poradila nam to aj jedna sestricka z nemocnice. Dnes som mala poradnu ale zatial na tych pasoch nic neukazalo, ale doktorko vravel ze mam uz na male tak mi zas "pomohol" a teraz mam kontrakcie cca kazdu polhodku tak som zvedava ci to prejde alebo rozbehne. Ty sa ako citis? Poradnu mas kedy?

dzina007
21. feb 2013

ahoj... to vo zvolene je este stale len jedna nadstandardna izba? Tipujem ze je asi tazke sa dostat na tu izbu... ci ako?

michalag
21. feb 2013

@patricio ved ty uz mas v pondelok termin 🙂a dal ti aj dalsiu poradnu?

ja som bola 2x sama (prvykrat mm ani nevedel ze uz je maly na svete, kedze to prebehlo dost rychlo. Pri dcerke ho dr. poslal domov ze to bude nadlho a volala som mu ked uz bola na svete, tiez nechapal) a v celku v pohode, ja sa sťažovat nemozem, teda zatial 😅 . MM moc nechce ist, ale aspon pocas 1 doby keby bol tak mi to nevadi, nech vidi ze to nie je len tak 😝 😀
Ja mam poradnu v utorok 26.2. tak som zvedava ci sa nieco od vtedy pohlo. Niekedy mam pocit ze uz rodim kazdu noc 😀

michalag
21. feb 2013

@dzina007 ano este stale je len jedna

patricio
21. feb 2013

@michalag hej, dal mi poradnu v stredu buduci tyzden ze ak nic. A v stredu sa dohodneme co a ako dalej. 😉

vies co moj muz chce ist ja ho nenutim sam sa rozhodol 😅

lulu0607
21. feb 2013

Ahojte ja ak sa nic dovtedy nerozbehne same tak v pondelok idem do nemocky , termin som mala 16teho a stale nic 🙂 Som zvedava ci mi daju hned aj vyvolavacku alebo ma nechaju tak este nejaky ten dnik 🙂 No ale dufam ze sa drobec rozhodne sam do pondelka ist von :P

michalag
21. feb 2013

@patricio tak to sa tesne minieme, skoda ☹

janica81
23. feb 2013

@dzina007 na nadstandard sa dostat je podla mna nemozne..je dopredu zajednany na dlhu dobu....

michalag
24. feb 2013

@patricio predpokladam ze uz to mas za sebou a Filipka pri tebe 🙂 , ked si sa od stvrtku neozvala

samdar
25. feb 2013

@michalag Miska, ahoj, ako sa mas? MM mi vravel, ze Vas stretol minule v obchode...uz sa Ti to blizi, drzime palce a daj potom vediet, ked uz bude malinky na svete...pozdravuj doma vsetkych!

michalag
25. feb 2013

@samdar Ahoj, ako sa mate?
Nám sa to uz krati a mozeme cakat kazdym dnom 🙂

samdar
25. feb 2013

@michalag My sa drzime, rastieme, len spavat by obcas mohli chlapci.... 🙂 Tebe drzime palce! Budes rodit vo ZV?

michalag
25. feb 2013

@samdar to poznam s tym spanim, mne Lulu takmer kazdy den odmieta naobed spat. Dakujem 🙂 Ano vo ZV. Ja som bola spokojna 2x tak snad aj teraz budem 🙂

lucka23
25. feb 2013

@renata1011 ahoj, budem sa snazit odpovedat na vsetky otazky, snad mi to simonko dovoli 😅
takze s personalom mam len tie najlepsie skusenosti. po porode ti drobca ukazu a hned ho beru na vazenie, umytie a oblecenie. potom ti ho uz takeho "obriadeneho" donesu na prve pricucnutie este kym lezis na porodnej sale. a potom ho zase zoberu vyhriat sa. ja som porodila 23:50 takze prvu noc som ho nemala az rado mi ho doniesli na kojenie a potom okolo obeda uz som ho mala na izbe na stalo. 🙂 sestricka z novorodeneckeho si zvolala vsetky maminy co v ten den porodili a ukazala nam ako deticky kupat, dala vsetky potrebne info a aj prednasku ohladom kojenia. 🙂 ak si mala nejaky problem pocas pobytu v nemocke sestricky vzdy ochotne pomohli ci uz s prikladanim alebo cimkolvek. takze ja sa stazovat nemozem.
latkove plienky som nemala, daju ti ich v oni. vlastne daju ti vsetko, tebe staci doniest dudlik a ak chces vlastnu odsavacku. tu sice pozicaju aj oni ale podla mna je lepsie mat vlastnu. 🙂
po porode hned krvacas ale ono to nie je menzes. mala som kupene tie klsicke poporodne vlozky, bez lepiaceho pasika, take hrube a aj jednorazove nohavicky. op porode ti ich daju na porodnej sale oni a po prichode na izbu uz pouzivas svoje. aj tie nepremokave podlozky davaju oni nemusis si nosit.
po porode ides prvy krat do sprchy so sestrickou, nemozes sama. to je tusim po 2-3 hod. po prichode na izbu.
kozmetiku pre babo davaju tiez oni ale najlepsie je nepouzivat nic. 🙂 umyvat len cistou vodou popropade detske myslo na ritku. lieh na pupcek a krem na ritutlu mas tiez na izbe.
op prichode domov kupem nadalej len cistou vodou a nepouzivam ziadnu kozmetiku. len na ritku detske mydlo. ani kremiky zatial ziadne nepouzivame. dr. mi kazala ak by mal maly suchu pokozku natierat olivovym olejom z lekarne. a neskor budeme pouzivat kozmetiku sebamed alebo bubchen. mam s nou velmi dobre skusenosti.
jednorazovych plienok som brala cely balik co bolo asi 74ks a minula som ani nie polovicu. brala som si aj vlhcene obrusky hlavne na noc aby som nemusela maleho umyvat vo vode.
zbalit si treba zupan, pyzamo, pribor, pohar, vlozky, nohavicky, ponozky, hyg. potreby /nezabudni na masticku na bradavky, ja odporucam cicadermu/, nejaku mineralku na zaciatok a plienky pre babo. zvysok ak ti pochybi, donesie rodina. 🙂
ja som pila v orodnici aj doma pijem mineralku Lucky neperlivu. a odporucaju aj vineu ale treba ju vybublinkovat. 😉 dzusy mi sestricka nedoporucila. z ovocia netusim, tomu ja moc neublizim. 😅 urcite na zaciatok nie citrusy, baban ze zapeka, hrusky naduva tak vlastne neviem co mozes. asi len osupane jablko. 😅
podprsenku na kojenie som kupenu mala ale nemala som ju ani raz na sebe. v porodnici som bola bez podprdy a doma vlastne tiez. nemam tolko mlieka ze by mi vytekalo ako inym babam. takze pre istoru zober a tiez tie vlozky do podprdy ale ci pouzijes zalezi od toho kolko mliecka mat budes. 🙂 ja co este odporucam je stahovaci pas na brusko. mala som ho uz v porodnici a pouzivala od 2 dna po porode a brusko sa mi krasne stiahlo nie ako pri prvom synovi ked som este aj par mesiacov po porode vyzerala ako v 5 mesiaci 😅

snad som na nic nezabudla. ak ano pytaj sa. a drzim palce aby si z porodu mala aspon taky pekny zazitok ako ja. 🙂

renata1011
25. feb 2013

ahoj lucka dakujem ti za odporucanie,pozriem si este ten stahovaci pas,ja si chcem este kupit baby monitor ,kvoli dychaniu babetka,ty to pouzivas alebo nie,keby vsetko prebehlo tak ako si mi pisala je to super a este ked sme sa zisli dobra partia bolo by super,ja byvam malom mestecku ,kde som sa pristahovala a nemam tam take kamaratky dufam ze tak e stretnem v porodnici ,som rada ze som ta spoznala ,dakujem este raz ked este nieco budem potrebovat tak sa ozvem

garganelka8
25. feb 2013

ahojte žienky, mne sa to tiež blíži. TP 11.3. Síce je to druhé dieťatko, ale strach mám ukrutný.

iwet7
26. feb 2013

@renata1011 ahoj, monitor dychu sa da pozicat aj v zv nemocnici. na 6 mesiacov sa plati 36eur. aj my sme si ho odtial pozicali. myslim, ze sa to celkom oplati.

renata1011
26. feb 2013

a kedy si si ho poziciavala ,tak to je dobra cena

iwet7
27. feb 2013

@renata1011 my sme si ho poziciavali minuly tyzden, takze to je aktualne. staci, ked budes v porodnici a v den odchodu sa opytas sestricky a ostatne ti uz povedia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre