Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

dari3
28. okt 2010

@standa82 fiii, tak konečne aj dobrá odozva na taufera a šima. s tauferom nemám osobne zážitok, tak neviem posúdiť. ale so šimom mám a niekoľko. a vôbec nie dobrých. ale to tu písať nebudem 😉

standa82
28. okt 2010

@dari3 ..veď vravím, keď má svoj deň, tak je hrozný. Ja sa tiež zberám rodiť do Zvolena, tak sa úfam, že bude všetko OK.

zojec
28. okt 2010

uz vas tu tak dost dlho citam a neda mi nereagovat.. kazda porodnica ma dobre ale aj zle hodnotenia.. 100% nemocnica neexistuje.. myslim, ze tych pozitivnych hodnoteni na ZV porodnicu je viac ako tych negativnych... takze buduce mamicky nebojte sa.. ja mam na zv porodnicu len a len dobre spomienky a to som tam stravila dost casu pred aj po porode.. 😉 pan primar mava svoje dni, to je pravda.. ale odbornik je skvely a to je myslim si najdolezitejsie 😉

annie13
28. okt 2010

ja som tiez bola s primarom spokojna a dokonca bol aj prijemny asi mal dobry den
pri prvom porode som nebola spokojna s lekarom a pri druhom mi bol ako izbovy a bol super takze som mu vsetko prepacila
sestricky z novorodeneckeho su anjeli
a ani na porodnickom som nemala problem
porodne asistentky skvele zienky

jamar
28. okt 2010

ja tiez nemozem na zv porodnicu povedat nic zle. Sestricky na porodnickom su absolutne profesionalne, ludske a perfektne. Bez ich laskaveho pristupu a neustaleho povzbudzovania by som asi porod nezvladla. Pan primar je odbornik, a je to len clovek, takze stava sa, ze nema svoje dni, pripadne naladu na komunikaciu. Sestricky z novorodeneckeho a sestonedelia su v pohode. A kedze sme po par dnoch isli lezat do detskej nemocnice, aj tam su doktorka a sestricky mile. Nemala som ziadny problem. Tych par dni, co som tam lezala s inymi mamickami som mala pocit ze sme jedna velka rodina 🙂

annie13
28. okt 2010

a sesternica rodila pred mesiacom, mala Haringa pri porode, boli sme za nou aj v porodnici a len a len si pochvalovala ci sestricky ci porod

timea25
29. okt 2010

Dievčatá som z toho hotová že dokážete stravit tolko casu pri pc..... ja budem rodi 3 krat a a ked som mala 2 deti bola so rada, že som aspon chvilu oddýchla a pospala....alebo mate take užasne maminy ,svokry alebo manželov a vy máte čas rieši taketo veci niekedy uplne intimne na fóre ...je to choré ...a pripojila som svoj prispevok lebo už niesu zle alebo dobre ohlasy na porodnicu Zv ale ste riešené vy ktore opisujete a strašíte ostatné buduce maminy spamätajte sa baby....je to ubohe ....a este ked opíšete nejakeho lekára alebo niektoru situaciu o ktorej ste počuli a použijete hrôzostrašný pravopis,,,,,to asi o niečom svečí.. tešme sa so svojich zdravých detí ......je to dar ....ja len tolko...poznam maminy ktore tolko štastia nemali....a žijú .pre každý den svojho dieťatka.......

mimi21
29. okt 2010

@dari3 mne primar T prijimal, ked som ho tam videla, tak som velmi nadsena nebola, podla mna je to taky studeny cumak
ja som sa pomaly otvarala, tak ma na noc este poslali na izbu a ked ma vysetril a ja som sa opytala, ze na kolko som otvorena, tak povedal doslova, ze tak "decentne" 😅
ale na druhy den ma milo prekvapil, lebo ja som sa hned na prijme pytala na nadstandardku a on mi povedal, ze je obsadna a minimalne dalsie 4 dni aj bude, takze som to povazovala za bezpredmetne
ale na porodnu salu potom za mnou dosla sestricka a pytala sa ma ci mam este zaujem, ze sa izba uvolnila a primar ju poslal za mnou - tak mi to dobre padlo, lebo urcite by nemali problem ju obsadit, kedze porodnica praskala vo svikoch
sestricky mi komplet zbalili veci a preniesli ich na nadstandardku a doniesli mi klucik od zamknutej izby - a predpokladam, ze inej roboty mali tiez dost 😉

mimi21
29. okt 2010

@timea25 a co ked je to tak, ze si len vieme dobre zorganizovat cas a potom si teda este najdeme este chvilku aby sme sa odreagovali a kukli aj sem na konika
myslim, ze z toho urcite nemusis byt hotova 😅

to asi o niečom svečí - a tu ani ty nemas 100% pravopis 😉

standa82
29. okt 2010

@mimi21 ...ja som sa tiež informovala o nadštand.izbe, no teraz je podľa mňa zbytočné za ňu zaplatiť 20 e, pretože nie je tam voda, čiže WC aj sprcha je spoločná na chodbe. Takže to môžem byť aj na normálnej izbe s mamičkami. 😉

mimi21
29. okt 2010

@standa82 to faaaakt, to mi ani nehovor, lebo to bola najvacsia vyhoda nadstandardky 😒
no snad to do Vianoc opravia 🙂

standa82
29. okt 2010

@mimi21 ...ja mám smolu na nadštandardky. Keď som 1x rodila u nás, tiež nebola lebo prerábali nemocnicu a lek.izby, takže ich mali lekári a teraz keď idem do ZV, tak tiež z toho nič nebude 😉

annie13
29. okt 2010

@timea25 z koho z čoho zo svojich deti, nie so svojich ked uz poucas druhych o pravopise 😉

annie13
29. okt 2010

ja som bola na nadstandardke a ta sprcha bola neocenitelna a aj maly ten starsi chodil cez obed ku mne spavat aj s manzelom 😀

marketka3005
29. okt 2010

@bubulacik nechapem ani ja ze to nezistili skor ze ma nieco so srdieckom-ved na to su tam.dost je to smutne,to aby clovek ked tam ide myslel aj na to najhorsie...nie ju nepreviezli za nim,ona zostala vo Zvolene....to uz mas len tyzden, fiha tak drzim palce a dufam ze u teba prebehne vsetko tak ako ma....tak to teda budete mat prekvapko.a ani len nemas nejake pocity,ze co to asi bude? a co by si chcela viac? 🙂 ale ved to je jedno,hlavne nech budete obaja v poriadku 🙂

mafynka
29. okt 2010

ahojte kocky, nakukla som aj sem do tejto temicky, kedze pred cca 2tt som bola v nemke vo zvolene a rozmyslam,ci idem robit do ZV alebo do BB,,ale skusenost zo ZV nemky mam vselijaku,,,,ja som sa citila fajn, vsetko v pohode,ale doki ma poslal do nemky, ze sa mi v 23tt skratil krcok na 1.5cm,,tak som si polezala,,dali mi jednu infuzku, brali mi krv, co mi sestricka tak vyvalila zilu, ze mam doteraz modrinu ako svet,,pichla mi potom infuzku do druhej ruky,a to po polhodine zistila,ze mi tecie mimo zily, ruka strasne opuchnuta,,take prva reakcia hrozna,,,ale inak sestricky boli vsetky mile a laskave,,kazdy mi vravel,ze je vsetko v pohode,,ze ma pustia,,aj monitor v pohode,,ziadne stahy maternice,,,no drzali ma tam este par dni,,,potom v nedelu sluzil pan primar, ktory mi bez vysvetlenia a bez vysetrenia nasadil nospu,,,co som potom sla za nim,ze preco, tak ledva sa zmohol na par slov, ze preto,ze mam bolesti (pritom ziadne bolesti som nemala) a ze proste idem potratit,,a kedze uz jeden potrat mam za sebou, viete si predstavit,co nasledovalo,,strach, plac a riadna depka,,na druhy den prisiel simo, ze ma vezme na sono a mozem sa zbalit a ist domov,,co ma sokovalo, som sa ho pytala,ze ako mozem ist domov, ked idem potratit, sa len spytal,kto mi to povedal,,ked som povedala,ze primar, tak sa len usmial,,,spravil mi sono,a povedal,ze je to v norme a pustil ma,,,,tolko len moja skusenost..akoze personal v pohode,,len niekedy pan primar by mohol zvazit ake slova pouziva,ked uz zriedkavo daco povie

martina_martin
29. okt 2010

@dari3 Bol to pán M? Ja mám tiež obavy čo som počula, aj ked som vo ZV rodila pred dvomi rokmi a nemôžem slovko povedať dokonca sa tam aj teším ale po tom čo tu čítam....a že aj nadštandard je mimo provoz....to ma sklamalo

martina_martin
29. okt 2010

@dari3 Nestraš ma mne ho odporučila moja gynekologička

martina_martin
29. okt 2010

@mimi21 Ja ti dám do vianoc 😠 vidíš v ktorom som tt ja? 😀

dari3
29. okt 2010

@martina_martin neviem, koho myslíš. čím ťa straším? 😲

standa82
29. okt 2010

Ja som mala celkom fajn pocit z primára aj zo Šimu. Neviem, no len čo som počula od mojej lekárky, tak že Šimo je vraj super odborník, len keď nejde, tak nejde. No uvidím na koho natrafím, keď to na mňa príde. Mne je to v podstate jedno, len nech je drobček v poriadku. Ostatné sa prežije, veď tam nebudeme bývať 😉

martina_martin
29. okt 2010

No ten doktor ktorého sa obávaš 🙂 Ja som na Melicherčíka počula niekoľko sťažností....neviem koho simala ty na mysli 😝

luciabah
29. okt 2010

takze, aj ja pripojim svoj nazor.
bambulky, nic v zlom ale ako sa niekde citime zavisi aj od nas. ak idem niekam s pocitom ze to bude zle tak to tak aj bude. vsimame si vsetky nedostatky a prehliadame to co je pozitivne. ad doktori...kazdy ma svoj zly den, netusime co sa cloveku odohrava v hlave, ake ma starosti. ja viem ze clovek by sa mal odosobnit a mysliet na pacientku, ale nie vzdy to ide. mam skusenost aj so zvolenskou aj s bystrickou nemocnicou a ak mozem poradit...ja osobne by som nikdy nevahala a vratila by som sa odrodit si babetko do ZV.

a tie co svoje miminko este cakate a bojite sa porodu... je to prirodzene a mna rozosmiala a zaroven posilnila veta mojej kolegyne... je to produktivna bolest a produktom je vase babetko najkrajsie na svete. urcite sa to da zvladnut, len treba pozitivne mysliet a nestresovat. 😉

bubulacik
29. okt 2010

@marketka3005 Tak vsetci tvrdia ze chlapec ja mam pocit ze dievcatko tak neviem...No ja tiez dufam ze bude vse ako ma byt aj ked sa mam trochu obavy.

avila
30. okt 2010

Ahojte zenicky mamicky, no ved sa neurazajme navzajom. Vsetkym nam ide o to iste, o zdravie a stastie nasich deti 🙂 Budem otravna s tym uz, al ja na Sima nemozem povedat krive slovo. Tak ako aj nam su rozni ludia ne/sympaticky, to iste je aj s doktormi a sestrami.

martina_martin
30. okt 2010

Dnes som bola sa pýtať na nadštandardnú izbu v nemocnici a je stále bez vody....takže kto sa tam tešil má akurát štandard za 20€....takže tak.

annie13
30. okt 2010

@martina_martin dari myslela ineho lekara kt. dufam ani ja uz nikdy nestretnem

standa82
31. okt 2010

@martina_martin ..veď som vravela, nadštandard bez vody za 20 e.....tak to nieeeeee 😠

martina_martin
31. okt 2010

@standa82 Vraj nie je o ňu až taký záujem ako dobre ja tam pôjdem aj tak ale určite si požiadam o inú sumu lebo toto nie je nadštandard.

standa82
31. okt 2010

@martina_martin ...nad takýmto riešením som uvažovala aj ja. Už keď, ale za inú cenu - za nejakých 10 e. 😉 Kto by si ju bral, keď tam nemá WC a ani spchu......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre