Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

kika214
17. jan 2015

@miuska26 mrzi ma, ze to beres ako urazku, ja som to tak nemyslela.. ja len vravim, ze nenastrihavaju vsetky .. su aj vynimky.. sorry, neratala som s tym, ze budes reagovat, tak prehnane 😄 😃

kika214
17. jan 2015

@miuska26 ved kazda tu pise svoje skusenosti 🙂

miuska26
17. jan 2015

@kika214 no ano nahnevalo ma to..skus si svoju spravu precitat este raz a vezmi do uvahy to, ze ten prispevok som ja pisala asi rok a pol dozadu a zo zaciatku som nemala sajn o com tocis 🙂 ..ale OK prepac za moju reakciu 🙂

kika214
17. jan 2015

@miuska26 ved to ze precitala.. len vzdy je na cloveku akym tonom si ju clovek asi precita.. ja som len reagovala na tuto tvoju vetu: "u mna to slo dost rychlo..nastrihli ma, ale to asi nastrihavaju kazdu, neverim,ze je zena ktora sa pri porode neroztrhne," Tak preto som napisala, ze ja mam inu skusenost a teda zeny take existuju 🙂)) nenavazala som sa .. 🙂

kajka82
18. feb 2015

ahojte, je na izbach wifi? ci to je len sen? 🙂

seahorse27
18. feb 2015

@kajka82 Ak si dobre spominam, tak je tam wi-fi.

kajka82
18. feb 2015

Waw tak to by bolo super

ukulela
18. feb 2015

@kajka82 ZV nemocnica wifi ma urcite

kajka82
19. feb 2015

Lebo co som prve rodila v Bb tak tam nebolo . Takze normalne po izbach je wifi? Nie len na nadstandarte nahodou? A ako to funguje? Treba si pytat u niehoho heslo k pripojeniu? Dakujem

seahorse27
19. feb 2015

@kajka82 je všade na izbách, aspoň teda na gynekologických, ale určite bude aj na šestonedelí. Heslo je tam niekde vylepene na nástenke v jedálni alebo sa opýtaj sestriciek

kajka82
19. feb 2015

Dakujem vam baby za info 😊

mirkasulekova
19. feb 2015

@kajka82 ja idem v najblizsich dnoch rodit potom to napise 😉 ak nic v pondelok mam prijem

ukulela
19. feb 2015

@kajka82 vo ZV maju sikovneho riaditela. rozpravala somsa s nim o tom - minimalny naklad a velky efekt pre pacienta .. v BB tak rozmyslat nevedia.

kajka82
19. feb 2015

@mirkasulekova no tak sa drzkaj a napis ako to tam je...celkovy dojem 🙂

kajka82
19. feb 2015

@kajka82 hh jj BB je v niektorych veciach fakt pozadu, skoda len, ze nedostali suhlas na prerabku :(

aly
21. apr 2015

Ahojte, môže mi prosím niekto poradiť čo robiť ked chcem epidurálku? Som síce tretorodička ale epi by som využila prvý krát, kde treba ist, komu zavolať, kde sa objednať, cena? Ďakujem krásne

mirkasulekova
21. apr 2015

@kajka82 ahoj wifi je na kazdej izbe musis tuknut na takeho dr a bolo som nadmieru spokojna kebyze opat idem rodit vyberiem si ZV 🙂

arielin19
25. júl 2015

Ahojte poculi ste o pripade cca pred mesiacom ked vo zv porodnici zomrelo babatko pri porode? Viete o tom nieco? Co sa stalo?

maja923
25. júl 2015

@arielin19 cozeee? To aj mna zaujima...:(

jakobsapple1
6. dec 2015

Ja som rodila vo zv a nikomu nedoporucujem. Mozno sa to uz zmenilo, kedze to bolo pred 7 rokmi. rodila som spontane 4,2 kilove dieta s dlzkou 58 cm a makrocefalickou hlavickou/ rozumej velkou hlavou/. Bol to uplny masaker. Po porode ma nikto neinformoval o zdravotnom stave dietata ani preco mi ho nedoniesli na druhy den na izbu. Az ked som sa naozaj skoro preplazila na novorodenecke odelenie tak som si nasla v miestnosti sestier zaznamy o synovy, ktoreho preniesli do nemocnice kvoli krvnej zrazenine na hlave, a dalsim zivot ohrozujucim skutocnostiam. Mna nechali tam. az potom ako som sa psychicky zrutila a zacala hystercit mi dovolili podpisat reverz a ist za dietatom. Z porodu som sa zotavovala 9 mesiacov a kazdy mesiac vybrala dalsie antibiotika, teploty som mala 5 mesiacov po porode kvoli infekcii a nehojacemu sa nastrihu, ktory mi viacej krat museli cistit od hnisu. Jazvy na perach mam aj po 7 rokoch, take boli popraskane od tlaku! Proste uplne nechutna skusenost. A keby som nemusela dalsich 7 rokov riesit synove zdravotne problemy a mala viac sily a casu tak by som ich sudila. Zial zdravie syna ani moje mi nikto nevrati.

seahorse27
6. dec 2015

@jakobsapple1 Tak to bol teda riadny masaker 😒 Pamatas si, koho si mala vtedy pri pôrode? To preboha nevideli na sone, aké veľké je babo a akú ma hlavičku? Mna tam tiez dojimala ta neinformovanosť. Detska doktorka sa u mna na izbe ani neukázala a ked som išla za ňou sa opýtať na dcérkin stav (mala silnú zltacku a tiez mi nikto nič nepovedal, ze prečo mi ju cely den nepriniesli na kojenie), tak sa este tvárila, ze ju obťažujem.

elienky
6. dec 2015

Rodila som v máji a bolo som tak-tak na hrane na oficiálnu sťažnosť ☹
Chápem, že niekedy toho môžu mať veľa, vážne prípady, zlý deň.. Ale pre nás nastávajúce matky je pôrod silný zážitok a patrí nám slušne ľudské zaobchádzanie (žiaľ,viaceré sme sa tam cítili len ako čísla, telá čo vyrábajú robotu.. )
Niektoré sestry sa správali úplne otrasne, (česť milým výnimkám aj upratovackam) šetrenie anestetikom pri zasivani je však podľa mňa hrubý prešľap * neprebehlo to ako mohlo * chýbala mi Štiavnická pohoda čo úplne sršala z ľudí okolo

jakobsapple1
7. dec 2015

@seahorse27 vecer tam bol Taufer a pri porode taka mlada lekarka, nepamatam si meno, ale ked sa to uz riadne kazilo tak tam boli tusim aj traja lekari. Nepamatam si to pretoze som bola absolutne hotova. Jedina kto mi pomohol bola porodna asistentka pretoze maleho doslova vytlacila z brucha. Bolelo ma sice potom este tyzden ale asi nam zachranila zivot. A bola aj mila, okrem toho ze si robila len svoju pracu a podla mna aj zachranovala situaciu za neschopnych lekarov. Ano, prestne ako vravite, s tym tvarenim sa ze ju obtazujete. Mne ho vobec nedoniesli, neprisli mi nic povedat. Ked som sa pytala tak len.. pride za vami lekar .. a ten neprisiel vobec.

seahorse27
7. dec 2015

@jakobsapple1 Ja som tam rodila vo februari 2009, ale vtedy tam Taufer este nebol, primar bol Haring. Mne tiez malu vytlacili z brucha, mala som modriny na rebrách este tyzden. Inac, tento zakrok patri medzi zakazane, resp. neodporuca sa kvôli riziku poskodenia dietata a riziku velkych porodnych poraneni. To som sa ale dozvedela az potom, ked som si o tom nieco studovala. Nastastie sa malej nic nestalo, akurát ja som si to odskakala brutalnym nastrihom 😒 Ale ina moznost vtedy asi nebola, pretoze hlavicka uz bola dolu v porodnych cestách a ja som ju nevladala vytlacit (ani sa necudujem po 15 hodinach kontrakcii bez vody a bez jedla...). ked to porovnam s mojim druhym pôrodom minuly rok v oktobri v BB, tak je to nebe a dudy. Ja som uz nic nechcela nechat na nahodu, nechcela som si dat tlacit na brucho ani byt napichana oxytocinom....tak som si radsej zaplatila skvelého lekara a nadstadard. izbu. Tam som mala vsetky mozne informacie o malom - kazde rano vizita u mna na izbe - cize som hned vsetko vedela, detske lekarky perfektne, sestricky novorodenecke detto. Vedela som kazdu jednu hodnotu bilirubinu z kazdeho merania (tiez mal maly silnu zltacku)...vo ZV som mohla snivat...Tam som sa akurát dobre vyrevala, lebo som mohla len hadat, co je asi s malou, ked mi ju nenosia...

jakobsapple1
7. dec 2015

@seahorse27 ano velmi mi vas opis pripomina moju skusenost. Taufer tam vtedy len sluzil, nebol este primar. A v BB ste rodili u ktorej lekarky ? a rodili ste normalne alebo cisarskym? Vopred dakujem a prajem vsetko dobre vam aj detickam.

seahorse27
7. dec 2015

@jakobsapple1 V BB som rodila pri dr. Bornayovi, ale on tam uz nepracuje, vraj odisiel do B. Stiavnice. Rodila som normalne. Aj Vam prajem vsetko dobre 🙂

darusenka123
23. feb 2016

@mirkasulekova ahoj rodila si vo zvolene? ako o tam prosim ta bolo? lekari, sestry? starostlivost o teb a dieta? dakujem

mirkasulekova
24. feb 2016

@darusenka123 ano rodila som v ZV presne pred rokom a bola som velmi spokojna super sestry aj lekari uplne nneporovnatelne s pred 8 rokov ked som rodila prveho takze odporucam

masterton
24. feb 2016

@mirkasulekova Ja som druhého syna rodila vo ZV pred 8rokmi(23h!!)veľmi dlho ale sestrička pamatam si,že bola skvela aj ta druhá keďže sa šichta pri mne menila😁 Doktor(z tých mladších)nebol boh vie čo...asi mu už liezlo na nervy to,že som sa"zasekla" na 4cm...ako by som si to ja želala 😈...Prezvisk si nepamätám len to,že jedna sestrička bola s Hriňovej 😊 V júni idem rodiť tretí krát tak som zvedava...

jankastubka
24. feb 2016

No ja som pocula, ze teraz je to vo zvolene super, ako tam presli Molitoris a Jenco z BB. Ja som pri jencovi rodila v BB a bola som spokojna.
Ale ci je to skutocne tak to neviem, lebo ostatnych doktorov tam nepoznam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre