Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

kika22
12. jan 2009

caute baby...sa nas dost pustilo do prerabky 🙂 no nastastie sme stihli do porodu to aj dat do poriadku...
gabi dobre pise...bolesti sa zdaju nekonecne a nakoniec sa na ne zabudne ked ten maly poklad uz mas vedla seba
sana no syn sa tesi hlavne z toho, ze to bude chalan 🙂 my sme totiz zarabali babu, a akosi to podla sona nevyzera 😀
...inac ja co sa tyka tej nocnej kosele ja mam taku, ale s oblacikmi 🙂
zuzkasm...mne osobne tie predporodne cvicka pomohli...nebojim sa tak...mas aspon ako taky prehlad co ta caka a aj ked vidis salu...je to tak ovela lepsie ako ked som rodila prve 😉
martina a ty ako...? zatial sa nechystas?

kika22
12. jan 2009

...ja som zvedava ako zvladnem potom to obliekanie....co ste obliekali do tejto zimy?
petulia mangel sa nezda, ze sa chopil obliekania
😎 ...si bola v nadstadartke izbe ked ti mangel mohol maleho pomoct obliect?..ja si radsej tiez viacej veci zabalim ak by som ho nevedela do niecoho natrepat
😀

petullia
12. jan 2009

hej nadstatndardku som mala... mangel bol pri vsetkom a uzival si prve chvile so mnou 🙂 ... ale nespaval tam, bo zavcasu cestuje do prace, tak nas nexcel budit 😀 ... az doma zistil kto koho budi.. 😝

kika22
12. jan 2009

petulia tak to si napisala pekne,ze kto koho budi 🙂 ...

lucyn15
12. jan 2009

ahojte dievcata...som tu dnes prvykrat ako prispievatel, ale citam vas pravidelne:o) tiez sa chystam rodit vo zvolene, len sa chcem opytat, ako sa Vam pacilo na tej predporodnej priprave, ja by som tam chcela ist tento tyzden prvykrat, tak som uz velmi zvedava:o))

kika22
12. jan 2009

lucyn15: ja ako som uz pisala mne to pomohlo co sa tyka tych cviceni...p. Uhliarova je velmi zlata...ucis sa tam dychat, trosku sa pocvici a ukazete si porodnu salu ak tam nieje akurat nejaka mamicka....a porozpravate sa o vselicom co ta zaujima...byva to stredy a objednava sa telefonicky...ale to sme to tu uz pisali 😉

cimba
12. jan 2009

baby mne zase manželík malú umýva, ale aj prebaľuje, me tostáva to kŕmenie 😉

martina1305
12. jan 2009

kika22: dnes som mala poradnu a zatial to k pôrodu nevyzera 🙂 ....... a Dr. dokonca poznamenal, ze to kludne môze byt aj vo februari.

kde ste vsetky nakupili tie rovnake nocne kosielky, nech si aj ja taku zozeniem, aby sme vsetky "konikarky" mali rovnake 😀

luckamis
12. jan 2009

tak to má byť cimby, manželik musí pomáhať 🙂

ttina23
12. jan 2009

zuzkasm a lucyn vitajte 😉
no na porod som ani ja nezabudla a este vcera som dostala zapal prsnika teplotu som mala 39.6 takze to je strasna bolest horsie ako porod ,dr. na pohotovosti sa smial ze po mesiaci dostat zapal a chcel ma nechat v nemocnici ale to som odmietla
k tomu obliekaniu ja som mala tiez viac druhov oblecenia ale obliekla som bavlnenu kosielku,dupacky kabatik a ciapku + vankus a deku.Niesli sme ho vo vanicke lebo na sedacku sa mi zdal prilis maly.A body mu neobliekam este ani teraz a polovica veci co sme kupili nemal este ani raz na sebe a uz je mu to male

luckamis
12. jan 2009

aj ja by som potrebovala poradiť kde zoženiem nočne košele do pôrodnice, to majú byť na zapínanie vpredu od vrchu do spodu?

cimba
12. jan 2009

lucka on je šikovný snaží sa všetko robiť, dnes išiel po 3 týždňoch dovolenky do roboty a ked sme boli v poradni tak hned že "daj mi ju na ruky, ešte som ju dnes nemal na rukách" mu chýba už si na ňu zvykol že bol celé dni s ňou, dakedy by som si s ním tu robotu vymenila, že on s malou a ja v robote, len kto by nás potom živil? 😀 😝

luckamis
12. jan 2009

cimby aj ja ti potom napíšem ako sa chytil ten môj 🙂 na manželoch to riadne niekedy vidno , ŽE SA TEŠIA...
podľa mňa všetko zvládnu ako mi, až na to kojenie....

tatiana75
12. jan 2009

ahojte,
tak ja som sa dnes konecne dostala na tu prehliadku ZV porodnice. bola tam celkom mila por. asistentka a dr. Olajcova mala sluzbu. som myslela, ze je to starsia pani a ona je to take ziena. 🙂 a vraj caka babatko.... 🙂
vsetko nam tam pekne poukazovali. mate tam pekne porodne postele.... 🙂 v BB take nemaju... 😀 ale asi mi to bude naozaj jedno na akej posteli rodim... aj ta cakacka sa mi zdala utulnejsia ako v BB.
no, uz sa musim len rozhodnut.... 🙂

tatolu
12. jan 2009

Ahojte.
Luckamis, nočné košele nemusia byť na zapínanie odhora nadol, stačí tak, aby si mohla vybrať prso na kojenie(teda tak pod rebrá).
Teraz dievčatá nosia také nočné košielky, že tam vôbec nie sú gombíky, ale iba také otvory na prsníky, ktoré sá neskôr dajú zašiť, takže sú využitešné aj neskôr...
Keď som sa pýtala kde ich kúpili, tak vraveli, že je nejaký textil vo ZV vedľa obchoďáka - niekde v uličke. Možno niektorá napíše kde presne 😉

kika22
12. jan 2009

ahojte,
ja som nocnu koselu dostala ale myslim si, ze ju maju v tom podchode vedla prioru kde je predajna podprdy a aj zupany a aj pyzama...nema veru zapinanie ale len tie otvory na kojenie...ako sa to tu pisalo 🙂

...martina este aby som aj ja s tebou netahala do februara 😖 ktovie kedy ma to zoberie...

cimba to je dobre ze sa ti chytil takto mangel...ja ratam ze moj bude ako tvoj 😀 teraz ked sme starsi je to uplne ine ako pri prvom...vraj si to vychutname uz sa tesime... 🙂

kika22
12. jan 2009

ttina ja som pobalila radsej viacej variacii...ak by bol problem do niecoho ho navliect 🙂

gabii83
12. jan 2009

ahojte pridala som 2 fotky, ostatne su vacsie ako /700 bitov ci co , ale idem si zajtra fotit a pridam este, 😀 😀
dobru noc

petullia
13. jan 2009

aj ja ju mam odtial 😉
Cimbus dakujem 🙂

janta78
13. jan 2009

Ahojte
Zuzka dnes som sa dozvedela, že ty si vlastne nevesta sestričky Anky Luptákovej, jejda, a popritom si spomínala, že bola svokra pri pôrode, že bola sestrička, a vlastne si z Očovej ani ma to nenapadlo, až dnes ked som sa rozprávala s jednou pani, tak ju pozdravuje a ako sa má?

sana15
13. jan 2009

tak tie kosele sa daju kupit presne v tom obchode - v ulicke medzi namestim a trznicou. ja som kupovala dve s otvormi a dve s gombikmi do vysky pod prsia - ale tie su s dlhymi rukavmi,tak neviem,ci vyuzijem

martina1305
13. jan 2009

baby myslite Wittmannov dvor, kde je Lifeline?

martina1305
13. jan 2009

sana ako sa citis? pozeram, ze dnes mas termin....

gabii83
13. jan 2009

skuste baby s kratkym rukavom a co najvzdusnejsiu koselu, lebo tam zdochnete 😀 😨 🤐 od tepla, mi sme tam tiez potili v noci riadne

luckamis
13. jan 2009

dik za odpovede ohľadom košieľok 🙂
a chcem sa vás všetkých čo ste nedávno rodkali opýtať AKO JE TO VLASTNE STOU HLIENOVOU ZáDKOU???
Aké máte s tým skúsenosti?

ttina23
14. jan 2009

a tie nocne kosele mali aj v priore v tatiane presne take iste a kojenecke podprdy tiez v spodnej bielizni som kupila za 300 a v tatiane za 110 a zda sa mi este lepsia
luckkamis s hlienovou zatkou ti neporadim lebo mne otiekla voda aj zo zatkou naraz a potom zacali bolesti a u kazdej je to inaksie 😉

kika22
14. jan 2009

...takze nocne kosele su asi aj doriesene 😀 ...ja mam tiez s kr. rukavom...
martina ja som myslela ten podchod ku trznici nie kde je lifeline...

gabii83
14. jan 2009

tá hlienová zádka, no mne najprv odtiekla plodová voda ale ziadnu taku som nenaslal opripadne som si to nevsimla nikde len prasknutie a zup vela vela vody ....

a v BB v tatiane som si tiez kupilla podprsenky za 75 skk a su ozaj super 😀 😀

len jeden mi je maly 😀
nemyslela som si ze budem mat take cicky 😨 ake nikdy v zivote som nemala, ale musim sa priznat, ze som bola nespokojna s mojimi prsiami malymi ale teraz ked mam tieto velke... uz ich nechcem tie male su akurat a nevadia mi a teraz som spotena v zahyboch to je hruza 😒 😅

luckamis
14. jan 2009

gabii83 🙂
ja mam tiež teraz take malé 🙂aj sa mi kusok zväčšili keď som otehotnela, ale teraz sú zas ako predtým.Neviem prečo..? som zvedava že ake to bude po pôrode..dufam, že tie mamičkovske podprsenky mi budu potom dobre, lebo teraz su mi velké 😀 menšie nemali 😀 .Som v 38tt a sa už neviem dočkať kedy to príde!!!

zunka
14. jan 2009

luckamis: hlienová zádka - vôbec neviem, že by mi odišla niekedy. Plodovú vodu mi prepichoval dr. priamo na sále.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre