Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

ellla
5. jún 2007

lubi - uprimne gratujem k Samkovi. (Aj my chceme Samka) Riadne si sa vytrapila, ale mas to za sebou. Tak vam prajem vela zdravia a drzte sa.

mirko06
7. jún 2007

lucy81: tak sa s doktorom Fruhvaldom poriadne dohodni, pretoze moja teta k nemu chodila a boli dohodnuti, ze ju bude rodit (sekciou dvojicky), ujo aj za nim bol, ani raz za tetou do zvolena, kym bola hospitalizovana neprisiel, s nikym zo zvolena (ako doktormi a tak) sa nekontaktoval a nakoniec ju vobec nerodil...

evicky
25. jún 2007

Ahojte žienky, ja som rodila 8.6.2007, máme krásne dievčatko Evičku, keďže som zo Zvolena ani som neuvažovala o inej pôrodnici a myslím že som urobila dobre s tou našou Zvolenskov som bola spokojná. Musím veľmi pohváliť pani doktorku Kamoďovú za jej ľudský prístup, pri ktorej som rodila,sestričky tiež boli v pohode a tiež musím pochváliť sestričky na novorodeneckom oddelení boli veľmi milé a ochotné.Môj pôrod od prvých kontrakcií trval 2,5 hodiny čo vraj je super.Najhoršie na celom pôrode bolo nastrihnutie hrádze to bolo niečo stršné, ale ináč sa to dalo vydržať. Musím povedať, že keď sa pozriem na našu malú Evičku tak to všetko stálo za to. Vrelo odporúčam rodiť vo Zvolene 😀

ada78
autor
26. jún 2007

Jej Evicka. Mala Evicka je kraaaaasna. Gratulujem a tisko zavidim. 🙂 Mna te este len caka.
Mala si aj EPI? Ja by som chcela, len sa bojim, ze akurat, ked budem rodit, tak tam primarka nebude a nikto iny vo Zvolene to nemoze pichat. 😠

nikushka1
26. jún 2007

baby mám nové správy o dr. šimovi. už bol na tých vyšetreniach čo som tu už raz spomínala.výsledky dopadli relatívne v pohode a o nejaké 3-4týždne by sa mal vrátiť do roboty samozrejme ak nenastanú komplikácie

ellla
26. jún 2007

tak to si ma teda "potesila". ved to mozem prave rodit... 😢

ada78
autor
27. jún 2007

Aj ja sa tesim. ☹
Zacinam o tom Zvolene pochybovat. EPI ti nepichnu kedykolvek, Simo tam moze mat sluzbu. Vsak ja uz som sa tak tesila na porod a zase mi zacina lepit. 😢

mirko06
27. jún 2007

baby, nestresujte sa takymi blbinami ako ze vam nepichnu epi (co by ste robili, keby neexistovala?) a dr. simom, ze jedna povedala na neho nieco zle? je to dokrot ako kazdy iny a mozno sa len sprava k nam tak, ako my k nemu.
ja som s nim problem nemala...
to su take blbosti, mysliet nato pred porodom, ved skodite len sebe a babatku!
tak hlavu hore a myslite len na toho drobca, vyhodte take myslienky z hlavy 🙂

ada78
autor
27. jún 2007

Ked ja som zrusila Stiavnicu (jeden z dovodou bola prave epi) a potom mi povedia ze len ked je tam primarka.
A s muzom sme sa dohodli, ze pre pokoj mojej duse (a lepsiu psychicku pohodu), si priplatime za vyber porodnika - aby som ani nahodou nemala Sima. On potom ochorie, tak sme to zrusili a teraz je spat.
Vsak ja uz rodim aj v snoch.

Mirko, prave pozeram tvoj pas. Ty si z BA a rodila si vo ZV. Kolko tyzdnov/dni pred porodom si sla do ZV? A po akej dobe si sa vratila? Ja to mam totizto podobne. Na jednej strane nechcem cakat s odcestovanim na poslednu chvilu, ale na druhej, strasne mi bude chybat manzel. On ma novu robotu,malo dovolenky, tak si ju musi setrit. ☹

mirko06
28. jún 2007

ada78: kedze som nerodila v mieste bydliska, tak sa vyzaduje, ze od 36. tyzdna musis chodit do poradne tam, kde budes rodis. cize to je cca mesiac pred porodom.
je to take, no muz chodil za mnou na vikendy a ked to na mna prislo, tak mal aj tak dost casu prist z ba do zvolena 🙂

inak som aj ja rozmyslala nad stiavnicou, ale si uvedom, ze je to tam sice super prostredie, lekari a tak, ale keby sa nebodaj pri porode nieco skomplikovalo, museli by s tebou aj diettkom utekat do banskej bystrice.... preto som to zavrhla hned.
a ako som pisala, vo zvolene som bola velmi spokojna a ani s dr.simom som nemala problem, aj ked som pri nom nerodila, ale zazila som ho v sluzbe a na vizitach.
a ked budes chodit do poradne, tak sama uvidis, ktory doktor alebo doktroka ti bude vyhovovat a ktoreho si vyberies k porodu.
a co sa tyka EPI, ja som nad tym ani nerozmyslala, nebola som ani prva ani posledna, co bez toho rodila, ale ked ta to ukludni, tak preco nie... a mozno to pojde tak rychlo, ze ti ju nestihnu ani pichnut 🙂

mirko06
28. jún 2007

no a po porode som chcela ostat u nasich aspon pocas sestonedelia, ale mna prepustili aj s malym v stredu a uz v sobotu sme s malym cestovali do ba...
mam nasich strasne rada a vsetko, ale nezvladala som to tam, predsa, len som bola aj taka podrazdena, maly nemal svoj klud a rezim, kazdy na neho stale chodil pozerat, a vsetci boli mudry a strasne mi radili, tak sme si s muzom povedali dost a isli sme domov.
a zvladli sme to v pohode.

evicky
28. jún 2007

Ahoj Ada78, ďakujeme za pochvalu EPI som nemala,pravdu povediac som nad ňou uvažovala, ale potom som si povedala zvládli iné , zvládnem aj ja, ale v poslednej chvíli už keď bolesti vrcholili som ju chcela, len som mala smolu doktorka čo to pichá bola akurát na dovolenke. Ale zvládla som to aj bez EPI. Keď sa na to všetko pozriem spätne tak to nebolo až také strašné. Neboj zvládli to druhé zvládneš to aj ty. Držím Ti palce.

ada78
autor
28. jún 2007

Ked ja neviem ako by som to bez EPI zvladla. ☹ Mna VZDY boli vsetko najviac. 🙂 Som sa na to dost spoliehala.
Ale som si povedala, ze ved predsa to este moze vyjst. Vsugeruvavam si, ze rodit budem napr. v utorok doobeda a pani primarka bude nablizku. 🙂

A skusim sa dohodnut na tie poradne v sobotu. Vsak aj cez vikendy su tam predsa porodnici, tak by mi to mozno 2x dovolili. Ja by som chcela ist do ZV az 2 tyzdne pred porodom.

A po porode sa uvidi. Mne praveze vyhovuje, ze navstevy absolvujeme, ked budeme u nasich. Moja predstava je: navsteva pride, ja s pekne pozdravim, poviem, ze babetko sa ma super, spustim im prezentaciu babetkovskych fotiek na pc a zaleziem do izbicky ku krpcovi. Potom nastupi maminka - kavicka, obcerstvenie poupratovat po nich a tak. 😀

Si fandim, coooo? 🙂

mirko06
28. jún 2007

ada78:to si len myslis, ze odprezentujes na fotkach. kazdy ho bude chciet vidiet, tomu sa proste neubranis.
a radsej to absolvovat doma, ako v porodnici, tam su tie navstevy po porode sice mile, ale ked ledva chodis, ci lezis, tak si najradsej, ked mas pokoj. 😉

a naozaj, tie bolesti su sice ku koncu hrozne, ale da sa to vydrzat, mozno budes prekvapena, aka budes silna a ako to budes znasat. a je tam naozaj super personal, uvidis, ze sa ti to budu snazit sprijemnit a ulahcit.

a s tou poradnou v sobotu, no ja neviem, ale vsetko je vec dohody a okrem toho, je to v tvojom zaujme aj v zaujme babetka absolvovat poradnu kazdy tyzden, nepodcenuj to.

ada78
autor
29. jún 2007

Vsak jasne, ze kazdy tyzden. Len sa mi zda, ze tomu babetku je jedno, ci je stvrtok, alebo sobota. A ti porodnici su tam denne. No uvidime. Ked to nepojde, tak tam budem chodit ako budu oni chciet.

A na tie navstevy budem nekompromisna. Sestra ich pustila k malemu a bratranec prisiel nachcipany aj s tromi malymi detmi (tie rovno z pieskoviska - no proste sami bacil). Potom si to hrozne vycitala. Ja si myslim, ze rozumni ludia to musia pochopit a ti ostatni nech si myslia co chcu. Je to moje dieta a basta. A mamina slubila, ze im to bude vysvetlovat ona, lebo ja ked sa nastvem, tak som zla. 🙂

mirko06
29. jún 2007

ale iste, vsetko je vec dohody, myslim, co sa tyka poradne.
na oddeleni ma stale niekto sluzbu, najskor pojdes na ozvy plodu, tam ti odmeraju tlak, odovzdas moc, odvazia ta potom daju na monitor. prvy krat ti zalozia u nich kartu a potom pojdes do ambulanice na prehliadku a prvy krat aj na sono.
a takto kazdy tyzden (okrem sona).

co sa tyka navstev, tak ja som nejaka uzkostliva sice nebola, ale tiez mi nebolo jedno, ked pri malom stale niekto bol... nastastie maly to zvladol bez choroby a u nasich sme boli fakt len par dni a tu v ba sa to dalo, mal vlastnu izbu a navstevy boli v obyvacke, takze pohoda.

martina1305
29. jún 2007

nikushka1:
ahoj nikushka, hovori ti nieco termin lekarske tajomstvo??? a je ti jasne, ze ked zdravotnicky pracovnik vynasa zo svojho zamestnania interne informacie ohladom liecby svojich pacientov, môze byt za to trestne stihany? a co sa tyka spravania Dr. Sima, vsetko je to individualne, poznam mamicky, ktore si ho velmi chvalia.

michalag
29. jún 2007

martina, ja s tebou suhlasim s Dr. Simom, niektore mamicky sa ho boja a nakoniec ked im odrodi dietatko tak by boli radi keby aj druhe odrodil on

mojka
3. júl 2007

martina 1305 nechapem o co ti ide.

martina1305
3. júl 2007

mojka comu na mojom prispevku nerozumies?

mojka
3. júl 2007

necitaj veci ktore ta nezaujimaju a nestar sa do toho co ine zaujima.

martina1305
3. júl 2007

a ako ty vies, co mna zaujima a co nie. internetovy portal je pre vsetkych rovnako a takisto vyjadrovat sa moze vsetci ku vsetkemu, pokial samozrejme nepiseme hanlivo ci vulgarne. takze pardon, k tejto teme sa budem vyjadrovat aj nadalej, ci sa to niekomu paci alebo nie.

ellla
3. júl 2007

ja respektujem oba nazory, mate pravo sa vyjadrit, ale ja som sa informaciu, ze doktor Simo je na PN dozvedela priamo na porodnici vo Zvolene a nemam pocit, ze ze je to predmetom lekarskeho tajomstva...tiez si myslim, MUDr. Simo je dobry odbornik (ved inak by tam nemohol pracovat😉), ale my co prave teraz mame pred porodom sme o nieco citlivejsie a tak si mozno berieme k srdcu aj nepodstatne veci. nezatazujme sa preto hlupostami - aj debaty tohto druhu podla mna nemusia byt sucastou tohoto fora... skor by sme sa mali navzajom podporovat, aby sme boli v pohode, ked pride ten nas den D. 🙂

matej05
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matej05
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vrabec
6. júl 2007

Ahojte zienky
na odlahcenie horucej temy pripajam vlastnu pozitivnu skusenost so Zv porodnicou. Rodila som 24.juna a napriek tomu ze cely porod trval takmer 15 hodin a dost som sa vytrapila, nemozem nan spominat inak ako pozitvne. Rodila som u pana dr. Szedelyho, je to jeden fantasticky trpezlivy clovek, ktory sa mi maximalne snazil porod urychlit. Co sa tyka nastrihu, ktoreho som sa asi najviac bala, tak ten som ani necitila, vystihol moment najsilnejsej kontrakcie a tak ked uz bolo po vsetkom, myslela som si ako super ze som to zvladla bez nastrihu a on ma zrazu zacal sit. Ani samotne sitie nebolelo, teraz po desiatich dnoch od porodu ani neviem ze som rodila. No a sestricka ktora bola posledne tri hodiny pri mne, myslim ze sa volala Kminiakova, ale eeste upresnim, to je jeden vynikajuci citlivy clovek, akeho len tak nestretnete. Rovnako aj poporodna starostlivost a pomoc pri dojceni bola vynikajuca, treba len pri akomkolvek probleme vstat a ist sa poradit, ani raz sa mi nestalo, ze by mi nepomohli, o to jednoduchsi bol potom prichod domov a starostlivost o babatko. Tak sa zienky nebojte, vsetkym vam drzim palce a zelam len prijemne zazitky z porodu.

ada78
autor
7. júl 2007

Ahojte.
My sme boli vcera v porodnici na exkurzii. Som plna dojmov. 🙂 Nastastie len pozitivnych (okrem tej epi, ale snazim sa maleho presvedcit, nech sa narodi cez pracovbu dobu). 😀 😀 😀
Mirko: pytala som sa aj na tie poradne a uz sa tam nerobia. Mam pekne chodit k svojmu lekarovi a ked uz budem vo ZV, tak mam prist raz za tyzden, ze ma vysetria. No proste super. 🙂

nikushka1
7. júl 2007

martina1305:
martinka je mi ľúto ak si mala s niektorého môjho príspevku dojem že je neetický,alebo vyzrádza lekárske tajomstvo.nemala som to v úmysle.nenapísala som nič z liečby a liečenia nejakého človeka.všetko čo som napísala sú bežné veci ktoré ľudia hovoria.alebo majú byť stíhaní všetci čo o niekom povedia že má niekto infarkt a čaká ho vyšetrenie???
a čo sa týka Dr.Šima určite je to odborník ináč by tam nepracoval a dokáže sa o rodičku špičkovo postarať len niekedy by mohol mať iný prístup.to je všetko.je to len môj názor.nikomu ho nevnucujem.len som napísala čo si myslím.veď toto je verejné fórum a ľudia tu môžu vyjadrovať svoje názory.

matej05
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelik85
11. júl 2007

Ella, neviem, ako si zažila Dr. Šima, ale ja som ďakovala bohu, že nebol v službe, keď som v septembri rodila. Keď som prvé dieťatko potratila, prišla som do nemocnice a slúžil on. Necitlivo mi povedal s pohrdaním v hlase, že to tam nie je alebo že som nebola vôbec tehotná. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jednej mamičke dorantal krčok maternice. Poznám x prípadov sťažností na neho.
A čo sa týka toho, že keby nebol dobrý, tak tam nerobí. Totiž to je kvôli nedostatku síl pracovných. Keď sme sa so sestričkami z pôrodníckeho odd. rozprávali v predpôrodnej príprave o Dr. Šimovi, radšej sa nevyjadrovali a povedali,že sa nemusíme báť, že keby aj mal službu, že ku väčšine pôrodov prichádza už keď je bábo na svete. Že za jeho služby rodia sestričky.
Inak je zv pôrodnica super. Aj starostlivosť o rizikové mamičky, o mamičky a aj o bábätká. Ja som rodila pri Dr. Kamoďovej a je to ohromne milá a citlivá žienka. Ja by som šla rodiť vďaka nej aj za tortu a každý rok. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre