Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

michalag
3. jan 2013

@iwet7 presne ako tu bolo spomenute
pre TEBA:
- doklady (tehotensku knizku, preukaz poistenca)
- hygienicke potreby (2-3 balenia vložiek, pasta, kefka, sampon, mydlo, vreckovky, toaletak ...)
- sieťkovane jednorazove nohavicky
- CICAderma/ kalciova masticka na bradavky
- šlapky do sprchy
- 2x osušky a 1x mensi uteračik
- župan
- papuče
- 2x nočnu košelu (najlepšie kojenecké)
- 2x kojenecku podprsenku
- 3x ponožky
- ak mas odsavacku
- nabijacku na telefon
- pribor
- pohar

Pre DROBCA:
- plienky 2-5kg - 1x
- vlhcene utierky
- cumlik (ak chces)
Ostatok oblecenia ti prinesie muz ked pojdete domov

Ak som niečo zabudla nech ma baby este doplnia

laurica123
3. jan 2013

Baby a ako je to vo zv nemocnici s nastrihom robia ho tam kazdej preventivne alebo sa snazia aby nebol potrebny..dakujem

michalag
3. jan 2013

@laurica123 zalezi aj od lekara. Ak nie je tak nenastrihuju, ale zase podla mna radsej nastrihnut akoby si sa mala sama potrhat a potom by ta zasival dlhsie

laurica123
3. jan 2013

@michalag ved to ano len mam z toho uplne depku...eate z prveho porodu nie moc dobre spomienky..a hlavne velka bolest..kiez by mi ho nemuseli robit

michalag
3. jan 2013

@laurica123 nie vzdy tomu predides ☹

simona1109
4. jan 2013

@laurica123 mna nenastrihovali ani pri prvom ani pri druhom porode ja neviem co to je. Dokonca ani neviem co je to bolestive hojenie po porode ja som hned sedela mna nebolelo nic. Mala som stastie mala som lahke porody velmi dobre som sa otvorila a to noje deticky nepatrili k tym najmensim prva dcera mala skoro 3.5 kg a 52 cm a druha skoro 4 kg a 53cm. 🙂 🙂 🙂 Ja mam na porody len tie naaaajkrajsie spomienky 🙂 🙂

laurica123
4. jan 2013

@simona1109 tak to si ta zo stastnejsich ..kiez by som toto aj ja mohla povedat prvy trval skoro 3 dni a toho dalsieho sa bojim tak iato uz..

iwet7
4. jan 2013

@michalag Si zlata, dakujem pekne. a este k tej odsavacke, ked som par dni bola hospitalizovana na porodnickom, tak tam nejake aj sestricky nosili erarne. alebo je lepsie mat svoju?

michalag
4. jan 2013

@iwet7 tam ich maju asi len dve, podla mna ked mas svoju je to lepsie. Mne tam ale nebolo vobec treba, kedze mlieko s ami povacsine rozbehlo vecer pred odchodom domov alebo v den odchodu

iwet7
4. jan 2013

@michalag dakujem za info. dnes som uz co-to z tvojho zoznamu aj pokupila a teda poviem Ti, ze spodne pradielko som si este v lekarni nekupovala 😀
ale co uz par dni v nom vydrzim...ty uz si zbalena do porodnice alebo mas este cas. ja si pomaly chystam tasticku, aby som nebola v strese

michalag
4. jan 2013

@iwet7 a este ake romanticke u tie nohavicky 😀 , ale tak hlavne ze sa to rychlo hoji 🙂
ja mam termin cca 2tt po tebe. Pomaly by som uz mala aj ja nakupovat do porodnice ale nebolo by zle uz aj pre drobca 😀

iwet7
4. jan 2013

to: michalag no ved, ale Tebe pre maleho asi aj nieco ostalo po starsich ratolestiach, ci? a ak sa mozem opytat koho mas dr. v zv, pripadne ak mozes odporucit pediatra. d.

michalag
6. jan 2013

@iwet7 no dost vela veci som popredavala kedze sme uz neplanovali a ak aj mam tak v dievcenskych farbach takze musim pokupit neutralne alebo vo farbach pre chlapceka. Co sa tyka pediatra, ja mam deti u dr. CHovanovej na Zapade

iwet7
17. jan 2013

ahojte dievcata, tak vcera so absolvovala predporodnu pripravu v zv nemocnici. PA porod a cely jeho priebeh tak pekne a s usmevom popisala, az som sa nan zacala tesit 😉 fakt bola velmi zlata. odporucam, hlavne prvorodickam, ale boli tam aj maminy, kt. uz dietatko maju, tak mozno na oprasenie info to nie je zle.

matafen
17. jan 2013

Pokial mate rychly bezproblemovy porod, bezproblemove babatko a nepotrebujete pomoc personalu, v tom pripade je ZV ok, dobri lekari aj vybavenie. Ale moja skusenost so ZV porodnicou - NIKDY VIAC!!! Pol roka po porode som mala nocne mory a este aj teraz mi zviera zaludok, ked si spomeniem na ten tyzden straveny tam  K lekarom nemam namietky, vadilo mi mozno len to, ako z mojho porodnika tiahol cigaretovy puch. Aj z prilozenia dietatka si najviac pamatam cigaretovy dych porodnej asistentky. Do porodnice sme isli plni radosti a ocakavania, hned z prichodu nas schladila stara sestra na prijme kyslym ksichtom s poznamkou „tesila som sa, ze budem mat kludnu sluzbu“ (bolo po 22hod vecer) a potom „co tu tak stojite?!“. Ako prvorodicka som nevedela, co mam robit a od tej „milej“ sestricky som ziadne normalne info nedostala. Potom sa ma dost dotklo, ze nas s manzelom supli na lozko do vstupnej vysetrovne za zavesom, pretoze ina mamicka, co tiez s manzelom cakala na porod, si nezelala „vzdychat“ v nasej pritomnosti (bola z nadstandardnej izby). Od zaciatku porodnych bolesti az kym som nesla na kreslo ubehli 4 hodiny, ale za cely ten cas sa ma porodna asistentka ani raz neopytala, ci mi nieco netreba alebo nejake rady, len chodila kontrolovat, ako som otvorena. Tej druhej mamicke ponukla fitloptu alebo sprchu na uvolnenie porodnych bolesti. Nakoniec som isla rodit skor ako ta druha. Inak personal na gynekologicko-porodnickom oddeleni bol v pohode, ale novorodenecne hroza! Mala sa narodila pred terminom, hned ju supli do inkubatora kvoli nestabilnej telesnej teplote a dostala som sa k nej az na velke prosikanie u sestricky na druhy den poobede, aj to som mohla na nu len pozerat. Po 2 dnoch v inkubatore, ked uz bola stabilizovana, dostala novorodenencku zltacku, takze dalej v inkubatore. Ja som 5 dni lezala na izbe bez dietata, nosili mi ju len na kojenie a to tvrdo spiacu, vobec nereagovala, neplakala, sestricka mi kazala ju stipat, zapchavat nostek, ale nic nepomahalo, dieta spalo, nechcelo cicat, maximum, co sa mi parkrat podarilo, ze vytiahla 5ml (na zaklade vazenia pred a po kojeni). Bala som sa, aby som nestratila mlieko, tak som si zacala odsavat a nosila som ho malej na novorodenencke – to ma tiez sestra raz sfukla ze „len tak malo?“. Potom som zistila, ze som si odsavala zle – ale ked som sa opytala sestry, ako sa odsava, tak mi len odvrkla, ze „co na tom neviete?“ Myslela som, ze malej budu to odsate mlieko davat striekackou, ale OMYL! Az pri prepustani som sa dozvedela, ze dieta cely cas krmili umelym mliekom z flasky!!! A vdaka tomu naberala vahu a pustili nas skor, ako povodne mali. A to som sa dozvedela len ked som sa pri prepustani opytala sestry, ako mam malu krmit, ked sa nechce prisavat, odpoved „ved ako tu – Bebou z flasky“ plus este dodatok „to uz nie je nas problem, na to mate pediatra“ A v prepustacej sprave som si precitala – dieta dojcene + dokrmovane zenskym mliekom... A to je „Baby friendly hospital“, ktoru som si vybrala prave preto, aj ked nepatrim do rajonu a flaska s cumlom by tam absolutne ani nemala byt!!! Potom sme uz mali stale problemy s dojcenim, ktorych sme sa nikdy nezbavili  Mamicky, ktore mali nejaky problem s babom, sa bali ist zazvonit setram na novorodenecke! Rodila som v r.2008, mozno teraz je tam iny personal, ale vtedy tam bola hrozna situacia, doslova vojna medzi setrami na novorodeneckom, neprijemne slovne suboje medzi sestrami, osocovanie atd., coho sme boli svedkom aj my pacientky, a potom sestry nervozne a podrazdene. Dokazom su aj denniky, ktore boli na kazdej izbe, kde mamicky mohli cokolvek napisat - svoje nazory, zazitky, pocity... A stale tam figurovali mena tych 2-3 hnusnych sestier z novorodeneckeho, uz si (nastastie) nepamatam ich mena, ale tie tvare nezabudnem nikdy!

jagu81
17. jan 2013

@iwet7 tuto PA som mala aj pri porode a bola strasne zlata, velmi mi pomohla. Drzim palce, nech je porod rychly 😉

zuksa
18. jan 2013

mali ste skusenost s dr. simom? je to moj gynekolog ale v poslednej dobe sa mi vidi ze sa mi nevenuje tak ako sa ma.... no uvidim ako bude nabuduce... doteraz som s nim nemala problem... a rodili ste teraz niekedy vo zv nemonici? ja by som chcela ist rodit tam ale ako citam tak sa neviem rozhodnut... povodne som chcela ist do stiavnice ale asi tam nepojdem... do bb urcite ist nechcem lebo tam je to hotova katastrofa....

zumasi
18. jan 2013

@zuksa ja som z bb a rodila som vo zvolene v auguste. porodne asistentky absolutne uzasne, to je najdolezitejsie co sa tyka porodu. dr v pohode, nic extra, ale ziadna katastrofa. a sestry na novorodeneckom- ako ktore, ako kedy. ja som sa pre zv rozhodla hlavne kvoli novorodeneckemu kedze v bb je to vraj velmi zle. ale cakala som ze to bude lepsie. ale vravim- ako kto, ako kedy. boli tam fajn sestry, ale niektore boli naozaj take ze co ma tu otravujete, absolutne nechapave voci zenam s hormonmi v kybli :D ale pokial tam clovek nemusi byt po porode mesiac tak sa to da 🙂 myslim ze by som tam sla znovu.

iwet7
19. jan 2013

@zuksa ahoj, ja som sa s dr. simom stretla 2x na sone a pocas mojej niekolkodnovej hospitalizacie na odd. po tom co som si o nom precitala, som sa trosku bala, lebo myslim, ze prevazuju negativne nazory, ale nemozem povedat nic zle na jeho meno - urobil vsetko co mal, na sone sice rychlovka, ale ine to nebolo ani u dr. galada, kralika a pod. - pre nich je to rutina, resp. ked maju plnu cakaren pacientiek, tak sa ani inak ako rychlo neda, na druhej strane my maminy by sme chceli aby sa nam pri kazdej navsteve venovali co najviac :o)

michaelamedova
19. jan 2013

Ahojte ja som rodila tiež vo Zvolene a ja nemôžem povedať na môj personál ani pol krivého slova ,sestričky na sále úplne suprové jedna bola pôrodná asistentka a druhá normálna sestra a pani doktorka Bogdnárová tuším tak sa volala bola veľmi príjemná a milá..bola som prvorodička a nechodila som predtým na žiadne kurzy ani nič podobné a na môj podiv sa ku mne správali úplne normálne veľmi mi pomohli aj ked som nemala nejaký ťažký pôrod,vždy ma pekne usmernili kedy mám poriadne zatlačiť a aj ako mám správne dýchyť ..ja som bola spokojná ,kiež by všetci boli taký milý ako bol tento personál..

zuksa
19. jan 2013

@iwet7 no mna hlavne zarazilo ze som minuli rok potratila.. a myslela som si ze teraz budem na rizikovom alebo sa budu nejak viac starat... hmmm chvalabohu babatko je zdrave aj vsetko ale aj tak ja neviem na prvej navsteve u dr som bola asi 5 minut a aj to mi len sono spravil a nic ine... a spytal sa ma kedy som mala ms naposledy.... ja neviem mozno je to normalne.... 😒 hmmm

iwet7
19. jan 2013

@zuksa no ja u mojej dr. v poradni tiez nebyvam extra dlho, resp. ked nieco konkretne chcem vediet, tak sa pytam. tes sa, ze je babo v poriadku a doveruj svojmu lekarovi. ak by nieco nebolo dobre, urcite by ta po 5 min. nepustil len tak. 😉

zuksa
19. jan 2013

@iwet7 tym sa utesujem aj ja ze vsetko ok 🙂 hmm tak potom to asi tak ma byt... 🙂 😉 len ked ja tam pridem tak som v takom strese a vsetko ze aj zabudnem co som chcela.... nabuduce sa budem musiet pripravit a vsetko si napisat 😀

vlasatica20
20. jan 2013

ahojte,
davno som tu nebola a zasa potrebujem radu
baby viete mi poradit detsku lekarku v meste,nechcem na poliklinike,ale priamo v meste.
Dakujem 🙂 🙂 🙂

jagu81
20. jan 2013

@vlasatica20 my chodime ku Chlupisovej - je oproti centrumu - U spasiteľa či ako sa to tam volá.

vlasatica20
20. jan 2013

@jagu81 ,
dakujem prosim kolko ma asi rokov,aby som sa vedela aspon orientacne.
Len tak pre zaujimavost,tam by sa mi to tiez hodilo,lebo je to v meste 🙂
este raz dik 🙂

jagu81
20. jan 2013

@vlasatica20 v pohode nie je za čo 🙂 má okolo 40 - 45, neviem presne. Je celkom v pohode až na to, že tam býva dosť ľudí, keďže ona má aj endokrinologickú amb. zatiaľ sme väčšinou volali kedy môžme s malou prísť, keďže bola ešte malinká, do budúcna neviem ako to bude, dúfajme že tam budeme čo najmenej 😉

vlasatica20
20. jan 2013

@jagu81 ,to je fajn,ze sa jej da zavolat to mi vyhovuje,ked mi zdvihnu telefon.
Ja som bola spokojna,aj som no bohuzial je to mimo mesta a chodit tam mi zabera dost casu,tak tu by to pre mna bolo o.k. 🙂 .Aj vekovo by mi vyhovovala 🙂.
Skusim tam zavolat,dakujem,pa

vanda81
22. jan 2013

@zuksa Ahoj, ja tiež chodím k Dr.Šimovi a nemôžem povedať ani jedno zlé slovo. Rodila som v auguste vo zvolenskej pôrodnici a bola som veľmi spokojná. Rodila som cisárskym, ktorý mi tiež robil tento lekár. Všetci boli fajn, či už sestry na šestonedelí alebo sestry na novorodeneckom. Fakt veľmi dobrý personál. Bol akurát baby boom, bolo nás tam cez 20 mamičiek ale zvládali to skvele.

zuksa
22. jan 2013

@vanda81 noo po mojom malom prieskume som zistila ze to ako prebieha prehliadka je uplne normalne a tak to ma byt... tak teda som spokojna aj nadalej 🙂 dakujem za hodnetenie zv nemocnice 🙂 nevedela som sa rozhodnut medzi zv a stiavnicou... asi koli vzdialenosti si predsa len vyberiem zv... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre