Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

vlasatica20
7. júl 2009

Ahojte tehulky,aj ja sa pridam k vam. Uz som raz rodila vo Zvolenskej nemocke.Bola som spokojna.
Takze vas mozem upokojit, da sa aj strava aj ostatne.
Len sa chcem spytat nepozerali ste Tv, bol tam Dr. Jezik a hovoril nieco o licencii, ci co.
Tak len dufam, ze nam nemocnicu nezatvoria,ved rodit v B.B., to by ma velmi nepotesilo.
Inac ma velmi zaskocila sprava, ze sestricka Miklianova uz v nemocnici nerobi.
Neviete, co je s nou?
Mola strasne zlata.Drzkajte sa! Ak budete nieco vediet dajte echo.Pa

deni26
8. júl 2009

ahoj vlasatica, ani nestras. ja som nic nevidela, kde to davali?
Neviem ako by som zvladla BB. Bola som tam len na sone, a mala som dost.

katkaromi
8. júl 2009

Ahojte, ak môžem, pridám sa k vám. Tiež rozmýšľam nad pôrodom vo ZV. Prvé dieťatko som síce rodila v BB-dalo sa to vydržať, nebolo to najhoršie, brala som to, že je to skrátka nemocnica a treba to vydržať, ale ak by som mala byť spokojnejšia vo ZV tak prečo nie? Chcela by som sa Vás opýtať-hlavne tie, čo nie ste priamo zo ZV-od kedy sa chodí do pôrodnice na kontroly? Je to tak ako v BB že od 36 tt? A koľko je vo ZV nadštandardiek? Je to tak že pri pôrode závisí podľa toho, či je voľná? Alebo sa zabezpečuje dopredu? Kedy Vám priniesli bábätko na izbu? Ako je to s prístupom sestričiek /napr. čo sa týka kúpania a pod./ A partner môže byť pri pôrode celý čas? Lebo v BB pustili ku mne manžela až keď sme šli tlačiť, aj keď na čakačke nebol nikto okrem mňa 😠 . A neviete, či je možnosť ísť do ZV na niečo ako exkurziu? No už mám asi veľa otázok, budem povďačná, ak sa mi ozvete. Ďakujem, pekný dník prajem.

kika22
8. júl 2009

katkaromi- no ja som bola veľmi spokojná v ZV pôrodnici išla som na čakačku o 03:45 a o 4:45 som zavolala manželovi a ten dorazil a bol so mnou kým sa malý o 6:25 nenarodil teda dokonca aj kým som ležala po pôrode tú hodinku tak bol pri mne 😵

čo sa týka kontrôl v nemocnici ja som nejaké také niečo neabsolvovala tak myslím, žr to tu tak nieje. Normálne som chodila ku svojmu gynekológovi až do konca....

nadštandartka je len jedna a musíš ju trafiť voľnú...aj ja som chcela ísť na ňu no bola obsadená, no vôbec mi to nevadilo, lebo s babami na izbe sa vykecáš a poradíš čo a ako...aj sprchy sú čisté a môžeš ísť kedykoľvek cez deň do nej....úplne bez problémov....

Matejka mi doniesli na izbu na obed, pretože som sa cítila fit nemala som ťažkosti so vstávaním nič ma nebolelo a večer som ho už sama kúpala ako mi ukázala sestrička Deniska 😉 v noci som ho zaniesla na novorodenecké odd. nech si oddýchnem...nieje vôbec problém, lebo sestričky sú fakt fajn a pomôžu aj s kojením....

vo ZV máme aj predpôrodné cvičenia a pri nich sa nám podarilo nakuknúť na sálu, pretože akurát nik nerodil 😉

tak hádam som pomohla urobiť si nejakú tu predstavu o nemocnici 😉

anjelik85
8. júl 2009

ahojte, asi budem mimo témy už. ale akurát som sa dozvedela, že šimo je zástupca primára. no koniec!! 😕 druhý pôrod už absolvujem v štiavnici, kým tento chlap bude vo zvolene. nech ma zbombarduje kto chce ako chce, ale môj názor na neho vyplýva z mojich dvoch skúseností a stačilo mi. som väčšieho bezcitniaka nezažila. radšej zaplatiť aj 300eur, len aby sa on k môjmu pôrodu ani nepriblížil. 😝

vlasatica20
8. júl 2009

Ahojte,
Ja viem,ze primar oddelenia je novy Dr.Taufer, zastupca Dr.Haring.
Taktiez mi byvala koleg.sestricky Miklianovej hovorila, ze je uz na dochodku.
Tak ju pozdravujem a este raz dakujem 🙂 .
Poznala som Denisku,bola fajn. 🙂
Mne vyhovovala aj Dr.Carnoka a mnohe mamicky na nu somrali.
No,co kazdy nam je nie sympaticky.
S tym sa musime zmierit.

katkaromi- ja som bola spokojna,nastandartka bola obsadena, no co uz.
Izby boli fajn,aj baby bola sranda 😉 .Ja dost keciam tak som sa nenudila.
Sprcha, WC- o.k. .
Vlastne kika uz vsetko popisala,ja s nou suhlasim. 🙂

deni, ja nestrasim,este to!
Ta sprava bola aj na -Markize.
Ako znasate tieto teploty? Ja uz ledva fucim a este fucat musim. 🙂

annie13
9. júl 2009

Dr. Taufer je primar a Haring zastupca????, ked som ja rodila a to bolo v septembri 08 tak bol Haring primar, co taka zmena
skvele sestricky s ktorymi som mala ja skusenost bola Pupalova ak si dobre pamatam mena, Deniska a ta pani co bola s Deniskou v tej relacii uz nepamatam

bibinka2
9. júl 2009

Prajem pekny den tehulkam,aj netehulkam,vlasatica aj ja fucim a priberam velka sranda
no co uz,len nech je malicka v poriadku.Ja mam este cas,tak papkat a priberat budem cele leto a jesen.
Tie spravy som pozerala tiez.Ale urcite sa to vyriesi.Poznam ludi z nemocnice a nerobia z toho paniku.
Ved nas je vela tehuliek a okolite nemocky by to nezvladli kapacitne.
Ja by som rada ist na izbu takzvanu samotku.
Som sice urecnena,ale chcem mat pri sebe manzela.
Nech sa uci od zaciaku,ved mala bude aj jeho.Inac bude len pracovat a pocula som od kamosiek,ze je dobre
vidiet a vediet,co a ako!
Ty ako tiez chces manzela pri sebe?

Inac kika a pajinka dik za vsetko pozitivne.Cloveka to potesi 🙂

deni26
9. júl 2009

ahojte, teraz je počasie tak pre nás, čo ? 🙂
Ja mám na fučanie ešte 11 týždňov, ale snáď to nebude až také hrozné. A dúfam, že ani pôrodnicu nám dovtedy nezatvoria, kým neodrodíme.

bibinka2
9. júl 2009

deni,mas pravdu teraz je fajn. 🙂 Aj ked musim priznat,ze vzdy som bola hneda teda opalena.
Teraz biela ako cmar,svoje tehotenstvo som neplanovala takze to musim vydrzat,ale samozrejme sa na malicku tesim.Dobre to maju mamicky,ktore stihaju vynosit svoje male ratolesti cez zimu a teraz uz behaju s kocikom.
To ked budem svojho potomka planovat v buducnosti mam skusenost,kedy.

deni26
9. júl 2009

bibinka, vies ony tie zimne mamicky maju podla mna vacsi problem s oblecenim. Najlepsie je asi porodit tak do juna. Teraz je uz neznesitelne a neviem ako ty, ale mna este cakaju tie najteplejsie mesiace 😝 . Ja som bola vzdy biela, tak pre mna to ziadna zmena v tomto nie je, ale to teplo sa horsie znasa.

kika22
9. júl 2009

No baby ja som prveho som porodila 3. juna a nebol problem s obleckom veru 🙂 druhy je narodeny v januari a musela som ho veru napchat do zimneho overalu tak to bolo s placom 😅 ... no neviem ani co je lepsie xixixi...

deni26
10. júl 2009

vsak uvidime 😉 .

bibinka2
10. júl 2009

Ahojte,
baby faj sa dnes dycha,ale dobre by sa spalo.A mna cakaju dost narocne dve hodiny v praci,potom mam
po poporade, to bude fajn snad tam nezaspim.Prajem vam pekny den 🙂

deni26
10. júl 2009

tak sa drz, ja oddychujem doma 😉

katkaromi
13. júl 2009

Ahojte, dakujem za info ohladom tejto porodnice. Stale zvazujem, aj ked manzel ma trochu odhovara. Ale casu je este dost. Pekny den 🙂

bibinka2
13. júl 2009

Ahojte,
v piatok som nastastie na porade nezaspala,prebrali ma hned otazky a tak ..... 😉 ,
deni,ty si na PN,alebo chodis este do prace?Ja sa teraz zacinam zaoberat kocikom.
Ty uz mas vsetko pre maleho,lebo ja zatial nic.Tak prajem pekny den 🙂 ,uz musim.Pa

halinka1
14. júl 2009

Ahojte dievčatá,
chcela by som sa Vás opýtať, či máte niektorá skúsenosti s nasledovným problémom. Celé tehotenstvo som bola nastavená, že pôjdem rodiť do Zvolena (aj keď som Bystričanka) a budem rodiť normálne. Pár vecí sa však skomplikovalo a mala by som ísť rodiť cisárskym rezom. Som z toho trochu šokovaná, ale čo už. Chcela by som sa Vás opýtať, či je možné ísť do ZV rodiť aj cisárskym a či by ste si aj na takýto plánovaný pôrod zmluvnili gynekológa. Termín mám už o štyri týždne a tak som z toho trochu vystresovaná. Vďaka za odpovede.

deni26
14. júl 2009

ahoj bibinka, som na PN od 6tt, tak oddychujem. Kocik mame vybrany, uz len ho kupit, snad tento mesiac. Nemam este vsetko, vecicky mam po synovcovi od sestry, ale este mi chyba vanicka, odsavacka a take tie ine potrebne veci.
Halinka - pocula som, ze ak nespadas do zvolenskeho obvodu a chcela by si rodit vo ZV, musis byt min. v 37tt a nemoze to byt cisarsky, tak som ta asi sklamala. Ja dufam, ze splnim obidve podmienky. Podla mna je hlupost vyhodit 7000 za lekara, ale je to moj osobny nazor, aj tak mu do toho moze nieco prist.

bibinka2
14. júl 2009

Ahoj deni,trosicku ti zavidim tu PN.Ale iba ak je uz vsetko o.k..Ja by som teraz velmi nerada vypadla z prace zatial sa neda.Tak som rada,ze sa mala drzi v brusku a poslucha.Len keby nebola taka hladna 🙂,vzdy ma nuti v noci papat.Aspon sa mozem vyhovorit na tehotenstvo.Dnes idem plavat tak sa tesim,velmi dobre sa potom citim je to pre mna relax.Vsetky vecicky budem musiet kupit,lebo v nasej rodine su uz velke deti/8,12,/.
Pekny den a pa 🙂

deni26
14. júl 2009

U mna vsetko ok, len si na mna "sadla tehotenska cukrovka", tak mam dietu. A to prave teraz, ked by som sa aj ja mohla vyhovarat na tehotenstvo. No ale dako to prezijem. Hlavne aby bol malicku v poriadku. Ja som rada, ze som doma, chodim do prace len ked idem odniest prechodku z PN a staci mi.
Moj lekar nie je velmi za plavanie, a ja som bola raz a zacala som krvacat, tak som to vzdala, chodim len cvicit s tehotnymi a pre mna je relax to. Ale sem-tam by som sa aspon ponorila do vody, len teplu nemozem a studenej sa bojim, ze prechladneme.
Moj synovec ma 15 mesiacov, takze tak akurat 🙂.
V ktorom si tyzdni?

bibinka2
15. júl 2009

Ahoj deni,ta cukrovka je riadna bosorka.Takze dieta,to by bolo pre mna narocne.Aj ked som obcas drzala dietu,ale to tie bezne zenske.Teraz by to bolo narocne,ja som uz zmiagosila sladucky melon 🙂 ,zakusok si tiez rada dam.No ved tak aj vyzeram.Pekna gulata 🙂 .Vcera mi bolo v bazeniku fajn,vies ja si zaplavam a uz kracam prec.Cvicit nechodim,nestiham ani sa mi nechce.Este mam cas mysliet na porod a tam by som urcite reci o porode pocuvala.Ja sa chystam na dake jedno sedenie tesne pred.Inac taham 24-tt.To mas dobre so synovcom,vsetko sa naucis pri nom.

deni26
15. júl 2009

ani nie, sestra zije v Rakusku, takze sme spolu malo. Tie cvicenia su super, odporucam, naucis sa predychavat kontrakcie a vsetko o kojeni, kupani a pod. To na jednom nestihnes. Chodi sa od 28tt.
Ten melonik ti zavidim, ja ked, tak mozem len nejakych 200 g, a aj to len namiesto jedla, takze na desiatu alebo olovrant. Mna ta dieta tak netrapi, ako to, ze nesmiem vela ovocia.
Tak to ti este ani brusko velmi nevidno, mne to rastie z tyzdna na tyzden 🙂 . A maly sa mece akoby uz chcel ist von. Je to sranda.

parvitas
16. júl 2009

ahojte, uz som sem davno nenakukla,
ako sa mate, babenky?

deni26
16. júl 2009

ahoj miska, no zanedbavas to tu 🙂 .

parvitas
16. júl 2009

jj, zanedbavam... 😉
ale posnazim sa a budem sem chodit castejsie. dohoda?

kupcova
16. júl 2009

ahojte babenky,ja som rodila vo Zvolenskej nemocnici 9.6. 09,ale musela som nastupit uz 4teho tak som si tam pobudla nakoniec dohromady 10 dni.Rodila som prve babo a tiez som nevedela do coho idem raz som bola na predporodnej priprave aby som aspon nieco vedela,obzrela som si salu oddelenie atak a uz vtedy som mala velmi dobry pocit s porodnej asistentky ktora ten kurz viedla!!!Moj porod bol vyvolany a na druhy pokus sa to podarilo,rodila som osem hodin ked ratam od prvych bolesti po samotne porodenie,lekara ktory si to prisiel omrknut az na sami koniec nebudem velmi spominat lebo som nebola velmi spokojna s jeho pristupom i ked odbornik to moze byt spickovy co mu neberiem ale ako clovek sa velmi neukazal,zato porodna asistentka ktora bola so mnou bola super pani Gibalova!!!!ktorej som so slzami dakovala ako mi cely ten cas pomahala...klobuk dole nad ich pracou!!!okrem tohto nemenovaneho lekara ostatny boli na jednotku a bola som velakrat milo prekvapena!!!tymto chcem vyslovit velku vdaku sestrickam,lekarkam aj lekarom na tomto oddeleni za ich pracu a pomoc!!!druhe babo pridem urcite rodit k nim!!!!DAKUJEM

kupcova
16. júl 2009

zabudla som spomenut ze bol so mnou aj moj priatel,ktory mi velmi pomohol ze tam bol so mnou a vrele odporucam maminkam ak to ich polovicky zvladnu nech su tam s vami!!!!takze este raz velka vdaka od mojho priatela pani GIBALOVEJ a pripaja sa aj nasa dcerka Alžbetka Kupčova!!!!

bibinka2
16. júl 2009

Ahojte,k malej Alzbetke gratulujem a prajem vela zdravicka
e 🙂,deni brusko vidno az,az len ja so ten chlapcensky typ,ako pavucik,velka sranda.
Dnes mame vyborne pocasie,uz len fucim 🙂 .
Tu pripravu prehodnotim.Este uvidim,ako bude vyzerat september v praci,nechcem predbiehat podla toho ako sa dalej budem citit a stihat.Vcera som mala trosicku spuchnute nohy a tlak 130/80,taka hranica, varovanie dufam,ze to postupne nepojde hore.Aj moj mm sa pomalicky zacina vyrovnavat s tym,ze pojde j porodu tak uvidime 🙂

halinka1
16. júl 2009

Ahoj kupcova,

ja stale uvazujem o zvolenskej nemocnici, lenze mam indikovany porod sekciou a tak neviem.... bola som tam na preporodnej priprave s manzelom, porodna asistetnka pani Uhliarova bola absolutne skvela, velmi sa mi tam pacilo, tak by som tam rada isla. Viem, ze je to asi divna prosba, ale nemohla by si menovat toho lekara... Mam jedno podozrenie, a tiez by som sa k nemu nerada dostala.... Co si myslis, je potrebne zmluvnit si vo ZV lekara. Ale ked som sekcia, tak je to asi jedno....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre