Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

sana15
24. nov 2008

Tak ty to mas uz za sebou. GRATULUJEM ! a prajem vela zdravicka a skore zotavenie. Koho si mala doktora? a o kolkej sa maly narodil?

petullia
24. nov 2008

...maly sa zobudil, ale uz zase haja, tak pokracovanie... 😀 .. samozrejme, ze mudry doky mal zase pravdu a kym sa zacal ozajstny sabes Petruska bola bez energie a tak potom spala medzi kontrakciami..hruuuuza.... oddychuj kym sa da, kazda stipka energie sa ti zide...musim bezat...

cimba
24. nov 2008

ďakujem petulia za vysvetlenie. Ved aj včera som si merala ako dlho mi tvrdne bruško asi hodinu ale je to nepravidelné, aj 1-2 min. ale zatiaľ žiadne bolesti tak nejdem robiť paniku. Malá sa hýbe niekedy až príliš. Kika mi napísala že na Katarínu a to sa mi celkom pozdáva - pekné meno. 😉 A čo potom ti stihol manžel prísť alebo tam bol celý čas až do rána?

cimba
24. nov 2008

Ahoj tatiana, tak vo ZV je to super, radšej budem rodiť tu ako v BB. Celkom ťa chápem 😉 . Ked si chceš zaplatiť doktora tak ja by som si vybrala dr. Kamoďovú, dr. Olajcovú, aj primár je celkom v pohode dr. Häring, ale hocijaký doktor je v pohode ktorý má nočnú, tam sú celkom v pohode doktory, aj cez víkend. Neviem v ktorom týždni si ale ja by som si zaplatila doktora asi v nejakom alebo skôr sa s ním dohodla v 36tt, aby si mala rezervu lebo sa stáva že aj skôr aj neskôr porodíš, aby si vedela reagovať na neho. A čo sa týka tých kurzov robia sa na pôrodnici je to dobrá vec, hlavne ťa tam naučia dýchať aj super sestrička ich robí Uhliarová. Tam ti stačí chodiť od nejakého 32tt. Ukážu ti aj pôrodnú sálu ale iba poobede o tej 13.00. A chodí sa cvičiť ráno o 9.00 a o 13.00 ale musíš sa objednať.

sana15
24. nov 2008

cimba: takze este stale nic??? 😕 Uz musis byt ako na ihlach

petullia
24. nov 2008

No najskor, isiel domov, ze mu zavolam, ale stale sme si volali, hrozne som ho xcela pri sebe a on sa tiez nevedel ani vody napit, co stale na nas myslel, ale ked mi zatka odtiekla, tak hned dofrcal a uz sme boli spolu... hned som sa citila kus lepsie 🙂

cimba
24. nov 2008

sana tak to ti poviem 😝 Ako sa pomaly k tomu blížim začínam mať motýliky v brušku. 😀
petulia tak to ešte celkom dobre stihol a kedy si sa začala otvárať, či szedély spravil čáry-máry a malý bol von? 😉

tatiana75
24. nov 2008

cimba, dakujem za radu. ja mam termin az koncom marca, tak som rozmyslala, ze uz za vybranou lekarkou by som isla niekedy v januari. chcela by som vidiet aj porodnicu osobne. ja chodim na predporodnu pripravu do BB, tak si myslim, ze to bude stacit. 🙂 neviete s kym sa mam dohodnut alebo komu zavolat ohladom tej navstevy poradnice? dakujem

cimba
24. nov 2008

A nechceš chodiť na cvičko sem do ZV, aby si vedela čo a a ako? Ak si chceš zajednať doktora tak ja si myslíš že ti stačí prísť na pôrodnicu a zavolať si toho dotyčného doktora ktorého chceš mať pri pôrode a dohodneš sa s ním. V tomto ti veľmi neporadím ja nemám prachy na zaplatenie. 😒

sana15
24. nov 2008

tatiana: prehliadka porodnice sa robi v ramci predporodnej pripravy aj to nie vzdy - prave nikto nemoze rodit. ja som bola zatial na priprave 2x ale kedze na porodnej sale sa rodilo tak ziadna prehliadka nebola

sana15
24. nov 2008

ja si myslim,ze sa neoplati platit si lekara. o vsetkych sa koluju len pozitivne informacie (az na dvoch,ktori maju aj negativne hodnotenia). a co mi hovorili aj kamosky co uz odrodili povedali ze je to zbytocne, ze lekar vseho vsudy, ak ide vsetko bezproblemovo je pri rodicke tak 20 minut a viac menej vsetko vykryva porodna asistentka. Neviem,ale myslim,ze cast z tych penazi by si zasluzili aj oni

petullia
24. nov 2008

No moj may spunt dnes nexce vobec spat, stale je hore a kuka a kuka sem tam poplace, stale by jedol... a nemoze, bo potom by grckal zase 🙄 ... a ja ze si pospim do obeda s nim... naivka 😅
Hej Cimbus... Szedely pocaroval asi 😀 ... dali mi 3 injekcie, tak ako sa vravi do tretice vsetko dobre a pomaly sa to zacalo.
Ani podla mna sa neoplati platit si doktora, pokial ide o taku nemocku ako je vo ZV, musim len skonstatovat, ze som sa tam stretla len s velmi milymi a ustretovymi ludmi a nevidim dovod vyhadzovat peniaze na to, aby ti niekto povedal ci sa uz dostatocne otvaras a potom uz ked je dieta skoro vonku, tak ti ho potiahne a odstrihne pupocnu a pozasiva ta... myslim, ze to bravurne zvladnu vsetci doktori vo ZV a aj v BB... ale radsej vo ZV 😉 ... ale keby som uz mala zbytocne vela penazi a xcem mat svojho dokyho tak by som urcite xcela primara... Haringa, alebo jednu z pani doktoriek... 😉

cimba
24. nov 2008

Ja si tiež myslím že peniažky sa dajú využiť inak. Ja by som tiež dala peniažky radšej pôrodním sestričkám. 😉

sana15
24. nov 2008

petulia: ako si si zvykla na rezim babatka? citit s teba taku pohodicku....ale zdanie moze klamat 😉

petullia
24. nov 2008

Este stale si zvykame na seba, ale snazim sa byt kludna... nic ine nezostava, ale miestami mam pocit, ze koncim, ale potom na mna spuntik hodi ten strasne krasny pohladik alebo sa zaskeri a koniec! uz sa ho potom zase nejdem nabazit 😀 ...

cimba
24. nov 2008

Takže Szedély je taký malý čarodejník 😀 A tak celkom dobre sa máš s maličkým, ti ho aspoň vidíš ale ja nič. Hrôza idem sa s toho zblázniť. Všetci otravujú a mne to lezie na nervy........ 😖

petullia
24. nov 2008

no to ti verim!!! a nekonecne telefonaty ci uz???? 😠 hlavne si vypni mobil v porodnici, bo mne ked volali tesne po porode, ta som myslela, ze budem vrazdit... a otauky ako sa citim???? 😔 no ako tesne po porode! ako sa asi tak mozem citit! ach! vela ludi to velmi zlozito prezivalo so mnou... 😀

cimba
24. nov 2008

tak toto nechám na manželíka nech to vybavuje on, ja nato asi nebudem mať nervy. 😀 Idem sa napapať a asi aj niečo uvariť tak sa nachvíľu odpojím. Tak sa zatiaľ majte. 😉

kika22
24. nov 2008

čaute baby...
tak prešiel víkend a sme tu všetky...niekto to už má za sebou... 😉 myslela som cimba na teba, ale zajtra to príde... a potom mi ti budeme tíško závidieť, že si už po 🙂... ja som bola dnes v poradni a tiež môžem rátať s takým 4 kg batohom ako ty 😉
sana: uz si doma na MD?

sana15
24. nov 2008

kika: nie ☹ este nie som na MD. az od 3.12. Vdaka milemu panovi doktorovi. ale nemala som chut sa dohadovat. chcela som ist na MD o tyzden skor. Ale ako mi bolo povedane,odmietla som PN,tak teraz mam to co som chcela 😠 Preco myslis,ze budes mat 4 kilovy batoztek? 😉

kika22
24. nov 2008

sana: no tak uz dako dobojujes...ja koncim tento tyzden a mam este dovolenku ...ale poviem ti , ze sa uz tesim na MD...zmena..no dnes som bola na sone a prietokoch vseko oki...maly ma uz 1900 g a prvy syn mal 3,90 kg a 54cm tak Dr. povedal, ze mozem aj teraz s takym batohom pocitat 😉

aly
24. nov 2008

Ahojte babenky, tak ja to mám už 6 mesiacov za sebou. A som šťastná. Pôrod bol hrúza ale prežila som. V nemocke sa o nás všetci pekne starali.
Tak to my sme batoh nemali (len 2800gr) ale priebeh pôrodu ako keby mal malý aspon 5kg 😠
Držím Vám palčeky

ttina23
24. nov 2008

tak cimba ty si este sale tu?ani u nas to zatial nevypada , ze by sa nieco dialo,tak uvidime , zajtra mam poradnu tak som zvedava co mi povie ale asi mu nevyde 1 termin

sana15
24. nov 2008

ja idem na prietoky prvy krat vo stvrtok, neviem,ci bude odhadovat aj vahu. dufam,ze uz to bude tiez taka pekna vaha ako u vas. mne podla posledneho sona vychadza drobec o tyzden mensi ako podla prveho terminu, viem,ze je to v pohode,ale aj tak mam strach ci nieco nezanedbavam

petka_s
24. nov 2008

ahojte baby,
ked som bola ja na prietokoch pred tyzdnom,
tak ze malicka sa ma u mna dobre,ze je o tyzden vacsia,
ale brusko sa mi celkom zda male,tak ktovie aka nakoniec bude..
no a chcem sa vas opytat ako idete riesit tu pupocnikovu krv,
idete ju odoberat alebo ako?
aly,petulia,davali ste ju?
ako dlho trval ten odber?? 🙂

cimba
24. nov 2008

čaute baby tak som tu. Stihla som sa najesť, poumývať riad, navariť, ešte som bola u mami a na pošte. To som šikulka. Snažím sa malej pomôcť na svet. 😀
Kika, ttina tak vás sklamem ešte stále som tu. Je mi tu s vami dobre, lebo potom neviem či budem stíhať budem iba spať 🙂 Tina možno sa stretneme na pôrodnici už som si pomaly zvykla že všetky ktoré mali dátum menší ako ja už porodili, tak to možno vyzerá aj u teba. Budeš skôr ako ja 😀
ahoj peťka, ten odber by nemal byť dlhý, aspoň si myslím.

petka_s
24. nov 2008

no tak dufajme ze kedto na teba dojde cimba,
tak stihnes aspon napisat-,ze konecne! 🙂
ste spominali ze dvaja doktory su tam o nicom,jedneho poznam,a ten druhy je ktory??
no ten odber,ja stale neviem ci mam dat alebo nie..pocula som rozne ohlasy na to,
tak stale uvazujem..

cimba
24. nov 2008

no neviem či stihnem napísať, nie som vždy napojená na net. ☹
neviem ani ja ktorý je ten druhý doktor, tiež poznám iba toho jedného. To je novinka a to budem možno tento týždeň rodiť tak by som chcela vedieť kto je to. A tá pupočníková krv je dobrá vec, ja by som to tiež dala odobrať ale nemôžem kedže mi zistili nejaký vírus, ktorý budem mať dokonca života tak nejdem riskovať aby ho malá nedostala. ☹

petka_s
24. nov 2008

a to ti kedy zistili ten virus?resp.ze to nemozes dat urobit?
su na to nejake testy este pred porodom?
inac,tak potom povedz muzikovi,nech nam da vediet ako ste dopadli 😉

cimba
25. nov 2008

Mne to začalo tým že som ležala v nemocke a nevedeli mi nájsť čo mi je. Tak ma vysali pomaly s krvi každý deň a testovali ma aj na žltačku A,B,C, a ostatné veci čo sa robia v tehotnosti a napokon mi povedali že som prekonala infekčnú mononukleózu a ked napr. bude také počasie aké je teraz a budem smrkať a kýchať tak sa to môže vrátiť, ale mám super protilátky 😀 ktoré mňa chránia ale bábätko nemá voči vírusu žiadne protilátky. Akože nič mu nehrozí aj keby to dostala. Ked som sa s dr. na infekčnom rozprávala tak povedala že polka ľudí má tento vírus akurát o tom nevie - tak ako ja. 😝
Ale nemusíš robiť paniku. Testy sa dajú urobiť, stačí ti aby ti zobrala krv všeobecná doktorka na všetky typy vírusov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre