Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

kodada
1. jan 2009

ahojte babulky,
tak Zunka je uz mamina, 1.50 sa jej narodili simonko s mierami 3440g a 54 cm. su cislo 1 v BB kraji, takze bude v spravach. Zuzka z celeho srdca blahozelam a drzkajte sa.

ttina23
1. jan 2009

zunka blahozelame, tak ho mas konecne na svete 😉
prajeme vela zdravia a vela mliecka 🙂

cimba
1. jan 2009

ahojte babiny.
takže najprv všetko dobré v novom roku 2009 nech sa nám darí s bábätkami, nech nás veľmi nemordujú, a pevné nervy, veľa zdravíčka a lásky, peniaze prídu aj samé ( alebo ich donesú manželíkovia ) 😀

A tebe zunka gratulujeme aj s maličkou, konečne si sa dočkala, dúfam že ťa maličký Šimonko nepotrápil a bol veľmi rýchly a hlavne bol prvé bábätko v novom roku. To je peknéééééééééé 😉 Hlavne maj veľa mliečka to je dobré je malého aby si nemusela dokrmovať ako som dopadla ja. A hlavne maličký nedostal žltačku a boli ste rýchlo doma.

petka tak zostávaš iba ti. Nechceš aj ti porodiť v novom roku, ved ako sa hovorí ako na Nový rok tak pocelý rok.

petullia
1. jan 2009

Zuziiii.. super! blahozelaame! 😎

sana15
1. jan 2009

jeeej super!!! Zunka, srdecne blahozelam 😵 Takze dnes nemozem zmeskat spravy - mozno nam zakyvas 🙂
Prajem vela zdravicka, je to naozaj nadherny darcek do Noveho roka. a asi ten porod ani netrval tak dlho.

cimba
1. jan 2009

petulia mi sa sem prihlasujeme iba zriedka. Tie naše ratolesti nám dajú zabrať 😀

petullia
1. jan 2009

Cimbus, esteze je ten absencny cas tak dobre vyuzity 😉 😀

cimba
1. jan 2009

no to ti poviem, niekedy sa nestíham ani najesť, ale teraz to je dobre, aspoň schudnem čo som nabrala 😀
a ako sa ti drží malý?

petka_s
2. jan 2009

ahojte,
zunka gratulujem!!!(a tisko ti uz zavidim..) 🙂
aj ja by som to uz chcela mat za sebou a stale nic,
mala som aj bolesti,ktore samozrejme ze presli 😠
ked ma uz aj nieco zacne boliet tak sa taak velmi tesim,
o chvilku ideme k doki,tak uvidime ci nam povie nieco zaujimave,dufam ze ano..
inac za tyzden a pol som schudla 3 kg..dufam ze to nieje nieco zle..
drzkajte sa maminky,papa-

p.s.:myslite na mna,nech uz ide mala von! 😀

petullia
2. jan 2009

Cimbus aj ja chudnem pomaly ale isto, a to dokonca aj cez sviatky 😝 ... ale uz mame aky taky system s malinkym zabehnuty. minule som dokonca bola aj na nakupy poobede a maleho strazila mamina.. vedela som, ze sa nezobudi, poslusny chalan celkom. 😀 a co malinka Eliska??? poslusna je? ci treba este trosku potrenovat na poslusnosti..hm? 🙂
Peti to si spominam aj ja, ze taku radost z bolenia brucha som nikdy nemala ako ked som cakala na porod 😀 a to, ze si schudla je normalne... aj ja som schudla kustok.

gabii83
2. jan 2009

juj baby tak to aj zunka ma za sebgou, GRAATULUJEMEEEEEEEEEEE

😀 😀
tak uz len ty si zostala, ty si na rade petka_s.... no tak sa uz ponahlajte, to ze si schudla to nevadi, ale ta tvoja Liliana velmi nechce na tento svet...

no zunka nebola v spravach, vsade len euro a euro...

petulia ja neviem ako ale po porode som sa vazila a zostalo na mna 10 kg, a vcera uz len 5 kg. neviem ako sa to stalo, teraz mam 55, hoci papam dost aj sladkeho... torticku co sme dostali ako darcek 😀 😀 😀 horalky a tak

takze este raz ZUNKA GRATULUJEM pekne velke babo, ,o 100 g viac ako moja Leika a o 1 cm.....
cakame fotky

martina1305
2. jan 2009

gratulujem Zunke a prajem obidvom vela zdravia 🙂 .

tak este petka_s a sana a potom uz aj ja sa hadam dostanem na radu 😉

cimba
2. jan 2009

petulia ja som tiež nechala nejaké kilá dole ale niečo na mne zostalo. A čo sa týka Elišky tak s tým spaním sme ako na tŕni. Nechce nám poriadne spať, spí 30min. a potom plače a zase sa ju pokúšame nejako uspať tak zaspí na 30min. a zase je hore. Takto to ide dookola až do rána 1.00 a potom zaspí až do 5.00 a zase to isté celý deň. Takže mi nie je čo závidieť. Do obchodu idem len s malou ale zase tam dlho nevydrží lebo je tam teplo.

ttina23
2. jan 2009

joj cimba tak to ti nezavidim , ale dnes to mam aj ja, spal 2x po 30 min
a to uz raz prespal aj 4 hodiny vkuse cez den a uz zase reve ☹

petullia
2. jan 2009

Juuuj Cimbus.. tak to mas riadne huste. Maly Juli je väcsinou doobeda hore, potom poobede spi, po kupani je do dakej 21:00 hore a poriadne nervny a potom spiiii, takze v pohode. Len dnes je nejak nabity energiou, nexce spat a nexce 😒 ... Cimbus ty prikrmujes z flase? bo ja ked som miesala kvapky s mojim mlieckom do flase, tak sa mi Juli nexcel prisat na prsnik... som ltt zachranovala situaciu, aby sme kojili dalej 😖 ... nastastie sa podarilo, tak papa moje mliecko. Ty s tym nemas problem. Bo obcas mam pocit hlavne vecer, ze mam malo mlieka a bojim sa mu dat UM vo flasi, ze mi zase nebude xciet moje mliecko. bo kamoska sa na tomto vyvarila riadne, ze jej uz malinka nexcela prsnik ked skusila UM. ☹

cimba
2. jan 2009

petulik ja s tým zatiaľ nemám problém - myslím to kojenie+ dojčenie. Malá s tým nemá problém a to mám dobre. Kvapky jej dávam do mlieka z fľašky a spapá. Ale ona zje všetko čo ju nezje, takže aj toto mlieko zobrala celkom športovo 😉 lebo jej zistili reflux tak musíme jesť ,mlieko nato určené, a že s tým majú malé detičky problém že ho veľmi nechcú, tá moja sa po fľaške len tak hodila len nech tečie. 😀
tinka ja s tým mám problém iba teraz ako vyrástla, s tým spaním. Aj teraz robí "mŕtveho chrobáka" mi sa tak smejeme lebo o chvíľu bude hore a spustí krik. Ale čo máme toto mlieko tak ju s toho zapeká lepšie povedané tlačí tuhé hovienka tak sa namorduje než niečo vytlačí. 😝

tatolu
2. jan 2009

Zunka, garatulujem. Konečne však?
Myslím, ža som Ťa v správach videla. Ale neviem na ktorom programe a všetky novonarodené detičky boli tak krátko...

Ozaj čaute všetky - už som zas tu. 😀

Peťka, a Ty na čo čakáš? Chytručko na sál 😉

crysmile
2. jan 2009

ahojte, aj ja zunka gratulujem..

no flasku som ja radsej nikdy neriskovala, najma ak chcete kojit co najdlhsie...

cimba, aj my mame reflux, ale to vam kto odporucil UM ked kojis? nezahustujes si mliecko Nutritonom, vlakninou zo svatojanskeho chleba? ved to je riziko ze sa ti dietatko odstavi.. co ti poradila dokyna?

petull, nemaj strach z toho, ze vecer nemas dost mlieka, len si maleho castejsie prikladaj a pohoda.. mliecko sa ti bude tvorit a aj sa ti tvori pocas toho ako ti maly pije, a neboj, je ho dostatok..

cimba
2. jan 2009

crysmile ja to musím robiť takto pretože mám málo mlieka malá si nevytiahne veľa a ked si odsávam tak iba nejakých 30ml z čoho sa moje 5kg bábo nenaje. A nebojím sa že sa odstaví, tá ked sa prisaje nevie mi prsník pustiť. A odporučila mi to dokyna.

gabii83
2. jan 2009

cimba no ja mam zatial mlieko chvala bohu na rozdavanie, ale Leika je este mala tak asi este tolko nepapka, v nemocnici tak 70 ml co bol rekord, a teraz co som doma z jedneho prsnika odsavam 80 ml, a z druheho takych 40 po papani, a mala tak vela papa ze jej sem tam viac vygrcka, a grgat sa jej nie a nie..... sem tam ale to som uz riadne unavena, tolko s nou chodim v izbe...a ona s velkymi ockami na mna kuka, juj je taka zlata, ze az.

crysmile
2. jan 2009

aha cimba, to je jasne teda.. som myslela ze ti to nakazala doktorka, lebo niektori doktori su radi, ked mozu predpisovat UM.. a ja dufam ze si sa na mna nenahnevala 😅

gabii, nas z nemocky nechceli pustit, mala si vytiahla pri prepustani najviac 30g a to bolo malo, takze ze kym sa nerozkojime, tak nas nepustia.. ale teraz ma skoro 9mes. a 10kg 😉 takze naozaj ti mala papa krasne..
a skusala si grgat po sediacky? mne to poradili, ze ked nechce grgat, ze normalne si na tu chvilku babo posadit a posuchat chrbatik, inak maťka mi tiez nechcela grgat klasicky na pleci..

cimba
2. jan 2009

bože gabi ako ti závidím s tým mliekom, nech to to vydrží mne ani v nemocke veľa nezjedla a to ked som domov prišla všetko možné na privodenie mlieka robila, pila Vineu, brala tabletky, zdravo sa stravovala a nič. Ešte horšie, pomaly mi to klesá, ale bojujeme odsávame malú prikladám ale ak je to dedičné - čo dúfam že nie je tak moja mama tiež iba 2 mesiace kojila. Kiež by som to nemala aj ja.

cimba
2. jan 2009

nie crysmile moja dokina je v pohode ona sa nám snaží pomôcť, chúda tiež je zúfala. Nie v pohode, možno to tak vyznelo ale neboj sa síce som tu raz jednej babenke povedala čo si myslím ale inak som OK. 😀
mne zatiaľ malá grgá vo všetkých polohách okrem poležiačky, ale aj na pleci, aj posediačky, ale niekde som čítala že nie je dobré nútiť bábo do grgania že ono sa ozve ked ho to bude tlačiť na brušku. Tuším že to bolo v Mama a ja. Ale ja som to vyskúšala a fungovalo to. Malá sa mi ozve ja dám odgrgnúť a potom si ľahne zase spať. 😉

petullia
2. jan 2009

No ja mam inak dost mliecka cely den a v noci musim odasavat, bo inak mam celu postel mokru co to tecieee 😠 a malinky si drichmosi, len vecer nema dna a ked vytiahne oba prsniky tak ziape... presne ako pred chvilou 😒 ... predpokladam, ze za pol hodku bude zase kriku, ze xce papat 😖 .
Cimbus neboj, roztece se to... aj moja maminka mna kojila len nejake necele 3 mesiace, viac nevydalo, ta dufam, ze to nie je dedicne s tebou 😅 .

cimba
2. jan 2009

už nebude tiecť až tak ako pred tým aj mne tieklo ako bláznivé raz som si vytiahla 80ml po kojení a odvtedy ako keby uťalo. Nič, iba to ide dole. Ale ak sa má niečo stať tak sa stane. Nebudem ani prvá ani posledná ktorá nebude kojiť. 🙄

petullia
2. jan 2009

No ved jasne... svet sa nezruti! 😔 Sa cudujem, ale teraz zistujem ako malo bab koji.. som si vzdy myslela, ze je to normalka a teraz zistujem, ze je to v podstate taka mala vysada. a sak kolko ludi odzilo svoje prve dni, tyzdne mesiace na nutrilone ci sunare a tu su... a este aki uspesni.. 😝

cimba
2. jan 2009

ináč aj ja som si to všimla, 😨 Neviem čo sa deje. Človek sa teší na malého prdka a potom toto.

cimba
2. jan 2009

teraz sa odhlásim malá sa ozíva ideme sa kúpať 😀 a potom papať a možno aj zaspíme niekedy dnes.

tatolu
2. jan 2009

Dievky veľa zdaru s kojením.
Mne sa žiaľ nedarilo. 🙄

gabii83
2. jan 2009

crismyle skusim to, a tebe cimba prajem aby si mala vela vela mliecka

ja som uz taka unavena malu sme okupkali o pol osmej papala grckala trosku grgla parkrat a este aj teraz je hore nechce sa jej spat, hoci neplace ale v postielke nechce byt a pozera takymi velkymi ocami ako keby nikdy v zivote nechcela zaspat..... teraz je ocinkom a mrnci, juj dufam ze zaspi raz, lebo ja uz odpadnem od unavy.....

dobru noc idem si ju pozriet... aj som 3 krat menila plienku..... ja uz ozaj neviem co s nou, hladna nemoze byt, boliet neboili jej hnic. jest jej uz nedam lebo uz ma z toho viac ako dost.....

☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre