Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

tatolu
21. jan 2009

Kika v pase máš 25. január 😉 tak si ma zmýlila. Normálne som šla pozerať kalendár

gabii83
21. jan 2009

no neroztrhla som sa ale ma nastrihol asi sa aj snazil byt "normalny" ale kedze boli Vianoce sa mu nexel bol trosku taky netrpezlivy hoci bol na zaciatku smeny 😒

gabii83
21. jan 2009

tak som si pozrela na tie brozury je tam ta kniha do 1 rocku ale som si myslela ze len nejaka brozura o vyrobkoch, je to ako zosit a nie kniha s pevnym obalom. my sme si mysleli ze su to akoze vianocne darceky, tak uz viem co to je 😵

tatolu
21. jan 2009

Gabi, prepáč, ja som si až teraz uvedomila, že si zmenila foto.
Pekné baby 😉

lentilk.a
22. jan 2009

gabii83 - vobec som nepocula o tom zubarovi a to tu zijem cely zivot....
skusim co to pozistovat a dam vediet 😉

ttina23
22. jan 2009

kika baby co rodili pri Melichercikovi ked som bola ja v porodnici tak si ho velmi chvalili a ked som bola na pohotovosti tak mal sluzbu a bol velmi mily ale vsetko závisi nalady 😉

kika22
22. jan 2009

gabi aj tina dikes za dobre info 😉
tatolu nechcela som ta zmiast...neviem preco mi dalo do pasu 25.1 v tehot.knizke mam 22.1podla ms a 19.1 podla sona...ale malemu je v brusku asi nejak dobre, lebo sa nejak nechysta....ked vam poviem pravdu ako tu pisete baby, ako zarezavate...priznam sa rychlo som si tieto posledne dni vychutnavala ...ale na maleho sa aj tak velmi uz tesime 🙂 uz sme na neho velmi zvedavy...
ktovie ako sana....ci ju vyvolaju dnes....myslim na nu...

petka_s
22. jan 2009

ahojte,
tak aj mna gabi rodil melichercik -a sestra miklianova,
ja mam super skusenosti so vsetkymi,boli uzasny,aj sestricky,
a GABI-boli sme na tej istej izbe,a lezala som aj na tej istej posteli ako ty 😉 🙂 🙂

petka_s
22. jan 2009

zunka-
a ide ti to odstrekanie?
ja sa snazim,ale neviem ci mam pokazenu odsavacku,alebo mi mlieko vsetko vytaha.
ked si skusim odstrekat tak fakt len nejaka kvapka ide ☹
a vecer po 8 uz nejde ziadne mliecko,tak sa mala trapi,
ale cez den mi riadne tecie,tak neviem co to ma byt..

zunka
22. jan 2009

Petka, čím viac budeš odsávať, vytláčiť ručne alebo malá cuckať, tým viac budeš mať mliečka.
Mne to odsávačkou nešlo. Ale ručne keď si stláčam tam ide až strieka na všetky strany. Obidvomi rukami si chytím prso a tlačím úplne silno, že ma bolia ruky. A potom to už začne a tečie. Palcami stláčam na jednom mieste, keď už nejde posuniem palce trochu vedľa a znovu tlačím. Teraz už takto vytláčam asi 2 týždne a už nemusím až tak silno tlačiť ako v začiatkoch. A hlavne si nenamýšľaj, že nemáš mliečko, ale mysli pozitívne, lebo aj to vraj robí svoje.

kodada
22. jan 2009

Zuzanka ako simonko? uz spava lepsie?

cimba
22. jan 2009

petka p. Miklianová bola aj pri mne - zlaté žieňa, snažila sa, chodila okolo mňa s tým ručným sonom či ako sa to volá čo počúvala srdiečko Elišky. Ja som bola tiež spokojná 🙂 Asi všetky sme ležali na 5 -ke ja na posteli 5/3

zunka
22. jan 2009

Dadi, no musím poklepať, ale málinko sa to zlepšilo. Alebo som si na to zvykla a nepríde mi čudne, že v noci som stále hore. 😉
Včera aj dnes tu mám mamu, tak stíham aj vypisovať na MK 😉

ttina23
22. jan 2009

cimba aj ja som bola na 5/3,kedze sme sa tam nestretli tak som aspon lezala na tej istej posteli 🙂
no nas maly dnes spal aj spi ukazkovo jedol o 19 ,24 ,03,07 a teraz tiez spi a zaspal aj sam co sa velmi cudujem zeby sa zmenil ako hovoria po 6 tyzdnoch,aspon dufam, ze mu nic ine nie je

kodada
22. jan 2009

mamka je zlata ze ti prisla pomoct 😉

cimba
22. jan 2009

tina mne povedali že povaha bábätka sa mení každé 3 mesiace, tak som zvedavá či tá moja s nájde nejaký režim kedže má už 2 mesiace 🙂

petka_s
22. jan 2009

joj tak tie ozvy-ked sa pocuva reakcia babatka na kontrakcie,
fuuuj to je hrozne,to boli nenormalne bolesti pri tom!
strasne som prosila sestricky,nech mi dovolia ist na loptu,ale ked videli ze tam na posteli sa otvaram,
musela som tam byt,najhorsia vec z porodu-lezat na posteli 😠 😠 😠

petullia
22. jan 2009

Zuni, aj tvoja mami zabera? aj moja je u nas... domka som tento tyzden sama, juli je na tyzdnovke v ZA ta nam robi spolocnost... mozem spokojne zavislacit 😝 😀 . a zajtra nam tatulo pride poobede, ta jupiiii... mozem vas znova prist pozdravit... ale len na chvilocku, bo potom sa musim venovat polovicke 😝 ... tyzdnova absencia 😔 😀
a nas dudo meni rezim dna ako sa mu paci, 3 dni potiahne tak, potom dalsie 2 inak a tak vselijak... nik sa v nom nevyzna... ani vlastna mater 😀 😀 😀
Peti ja som potrebovala chodit chodit a chodit tiez ale potom som bola uz velmi unavena, ta som len lezala a drahy ma drzla za ruku a ked to prislo tak som ho triznila... ale neulavilo sa mi 😖 😀 ... ta sme si tam trpeli spolocne... ale ni. je to o drzku len tak lezat... ozaj

zunka
22. jan 2009

Ja som vôbec počas pôrodu neležala, chvíľu čo som bola na tom prístroji a potom ešte chvíľu čo som sedela na lopte. Ináč som stála.
Baby ako sme mohli zvládnuť tie bolesti, veď to bolo niečo maximálne hrozné?! Fúúúúú, z celého pôrodu si pamätám iba bolesť, ani nie dieťatko ☹ .

Používate na bradavky krém Cicaderma? Nie je tam písané, či ho mám umyť pred kojením. Tak neviem.

cimba
22. jan 2009

zunka nemusíš ju umývať to mi povedali v nemocke, a petulia mi ťa chápeme že sa neozveš teda iba tie ktoré už môžu robiť čoro-moro 😝 , a tie bolesti sú hrozné ale ked vidíte čo ste porodili také malé stvorenie aj zabudnete na všetko, hlavne teraz ked Eliška už háka rozpráva sa s nami - bohovská je. 🙂

martina1305
22. jan 2009

ahojte maminy,

nahodila som fotecky nasej babiky....dnes ma nejako vela energie...inokedy spinka a papa, dnes uz bola dlhsie hore a kebyze mam 3 prsniky, tak by spapala vsetko 😀

veva1
23. jan 2009

ahojte
tie kontrakcie je fakt cosi strasne a tiez ked lezat tak len naboku som mohla.Najsamvacsie utrpenie co mam este aj teraz zimoriavky boli pasy a lezat nepohnuto .Jooooj aua. Ale celkovo porod najkrajsi den,zazitok stastie v mojom zivote 😵

kika22
23. jan 2009

ahojte...tak ja som este cela...telefony u nas vcera zvonili ci uz daco mame a ja nic ...malemu je dobre asi v brusku...ja budem asi nieco ako cimba... 🙂

matka: mala je super...nadherna aka vlasaňa...nema chybu...tak sa drzte....

zunka
23. jan 2009

martina, malá je úžasná, tie vlásky. A foto kde je na pleci, tak to je perfekt.

gabii83
23. jan 2009

matka mala je rozkosna a na poslednej fotke uzasna 🙂 🙂

gratulujem nech sa avam dari hlavne vela mliecka a zdravicka

pertka ty si chcela byt na lopte ja radsej v sprche na lopte sa mi akoby tie bolesti posilnili ale sestricka kazala tam ist pomaly som sa otvarala a lezat tiez nebolo "bohvieco"

ttina23
23. jan 2009

matka mala je krasna
ja som bola pocas kontrakcii 2x po hodine v sprche,asi som im minula vsetku vodu 😀
no tie pasy su naozaj hrozne pocas kontrakcii,mne to robili len chvilku lebo som sa skrucala
ale clovek na to vsetko zabudne ked vidi to malicke svorenie
dnes jedol Matusko o 19 o 24 a 5,40 tak som sa druhu noc vyspala asi pomohlo, ze som vysadila vinneu 😉

gabii83
23. jan 2009

jej ttina to je super ak ti maly tak pekne spinkal 😀

ttina23
23. jan 2009

gabi ale to len teraz druhu noc,ale poznam jednu babu co vecer nakoji a mala spi do rana 🙂

zunka
23. jan 2009

Tina, my sme kúpali o 20:00 o 22 konečne zaspal a potom za zobudil o 23, 24, 2, 4, 5:30, 7, 8:10 a pomedzi toto papanie sme ešte aj prebaľovali a plakali a tak. Takže to máš úplne suuuper.

tatolu
23. jan 2009

TTinka, to, že nakojí večer a spí do rána si myslela moju málú 😉
Problém bol však v tom, že druhé - dvojča sa budilo každé 3 hod. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre