Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

snoopy
10. mar 2008

ahojte,
pripájam svoje pocity z nemocnice ZV....rodila som pri Dr. Korpeľovi...no trošku bol nervózny, ale v podstate príjemný...sestrička Anička Miklianová....ako tu už niekto písal, proste poklad, žena na pohľadanie...úúúžasná, pomáha ako môže, prístup jedinečný.... 😉

sestričky z novorodeneckého...Gabika a Deniska 😀 skvelé ženy, pomôžu, povzbudia....radosť sa na ne pozerať ako si robia svoju prácu

..z pôrodnice som mala výborný dojem...až na jednu sestričku z novorodeneckého, ktorá bola veľmi nepríjemná....od zlosti na ňu som aj zabudla jej meno (kratšie čierne vlasy)...inak vrelo Zvolen odporúčam 😉

snoopy
10. mar 2008

jóóóóój a skoro som zabudla na sestričku Katku, ktorá slúžila so sestričkou Aničkou....zlatá žena...srandistka a tiež veľmi príjemná a maximálne ochotná 😉

iwuskaaa
2. apr 2008

Ahojte, nie sú tu "nové" mamičky s novými ohlasmi, pocitmi, zážitkami zo ZV pôrodnice? 😉

danulik
2. apr 2008

iwus - aj ja cakam na nove ohlasy 🙂

sandrika
2. apr 2008

danulik ty chceš rodiť vo Zolene? Aj ja som chcela ,len mne robí v BB mama tak musím tu, aj keď starostlivosť je určite lepšia vo Zvolene. Mne je tammama aj tak len sanitárka...

paula58
3. apr 2008

ahojte ja som uvazovala nad B.Stiavnicou ako aj danulik sme si pisali na tu temu a tiz nechcem ist do B.B ale ani neveim co s tou stiavnicou ked tam neni to novorodenecke,tak tiez uvazujem na zvolene ale tiez by som chcela pocut ako je toteraz tam ked vymenili personal ze su tam lepsie sestri aj doktori tak prosim baby co ste rodili naoiste nam ako to tam je a este kolko sa plati za nadstandartnu izbu.Dakujem 🙂

iwuskaaa
3. apr 2008

Pauli, za nadštadardnú sa platí 500,- Sk. Aspoň také info mám 🙂 .
Zajtra idem do ZV na sono, chcem si aj pôrodnicu obzrieť, určite sa stretnem s nejakým sestričkami, tak som zvedavá aký dojem budem mať 🙂

paula58
3. apr 2008

ahoj iwuska ja som bola na 3 d vo zvolene a mala som prijemny pocit som zvedava aky budes mat ty ak daco pozistujes ohladom porodu a tak tak daj prosim ta vedie budem rada 🙂

crysmile
3. apr 2008

baby, ja vam odporucam sa objednat na tu pripravu na porod, tam vam vsetko vysvetlia a aj poukazuju porodnu salu a čakacku.. ja som tam bola tento tyzden aj s manzelom..

bartka
3. apr 2008

ahojte ja som 37 tt a uz sa strasne tesim na nasho vilka uz aby to bolo ale porod ma strasi dufam ze to bude o.k termin mam 26.4 moja mama ma v ten den narodeniny nebolo by uzasne dat jej taky darcek? 🙂 krasne

danulik
3. apr 2008

sandrika - ja by som do BB asi nesla 😖 teda ak nebudem musiet, tak urcite zvolim inu moznost 😉

mien
4. apr 2008

ahojte, prosím vás poradte, teraz som sa dozvedela, že tam, kde chcem ísť rodiť, tak keď rodí viac tehuliek, tak sú oddelené iba plachtou od seba čo ma veľmi šokovalo a, že otec vtedy nemôže byť pri pôrode, lebo rodí viac rodičiek, čo ma veľmi znepokojuje je, že postele sú oddelené iba plachtou a rodičky aj na seba vidia a navzájom sa aj počujú, takže som z toho sklamaná, mohli by ste mi povedať ako to je vo Zvolene, ´dakujem

crysmile
4. apr 2008

mien ahoj, tak vo zv je malo pravdepodobne, ze budu rodit dve naraz.. lebo porodna sala ma len dve kresla, bola som tam v stredu pozriet.. na cakacke je viac posteli, ale to byva mamicka prikryta plachtou, takze muz moze byt pri nej.. neviem ci som ti pomohla..

sandrika
4. apr 2008

danulik kde v BB bývaš?

mien
4. apr 2008

crysmile, ďakujem pomohla si mi, ale tie dve kreslá su v jednej miestnosti

crysmile
4. apr 2008

hej, tie dve kresla su v jednej miestnosti

danulik
4. apr 2008

sandri - IP 😉

veva1
12. apr 2008

tak v poslednom case je vo zv velka pravdepodobnost ze budu rodit dve rodicky naraz,lebo je to tam casto riadne nabite 😀
lozka su oddelene plachtou a na cakacke su len dve postele pri sebe.Ked som rodila ja tak som lezala mimi tam kde davaju pasy,lebo obe boli obsadene. Dokonca baby s kontrakciami boli aj na normalnych izbach ci dokonca rodicky na gynekologickom oddeleni. No cele obsadenstvo v nemocnici to zvlada perfektne,beru a zvladaju to s kludom a z nadhladom a vzdy sa snazia vytvorit tie naj. podmienky ci uz na samotny porod,alebo aby mohol byt manzel pri porode

bartka
13. apr 2008

ahojte baby je tu niektora co ma termin 26.4? alebo aspon blisko k nemu? 😝 mne dr povedal ked som bola v stredu v poradni ze by to aj mohlo byt tento tyzden tak len cakam a pozorujem sa ako koza 😕 ale pravda je taka ze sa uznemozem dockat budem mat synatora a strasne ho chcem uz vidiet 🙂 mam uz dve deticky ale obe mi vyvolavali tak bolesti som spontane nemala tak teraz cakam tak ak je tu nejaka babka co ma termin ako ja alebo tak blisko tak sa mi ozvite pa pa 🙂 🙂 🙂

lukli
22. apr 2008

ahojte, bartka ja mam termin tiez 26.4. takze uz tiez kazdym dnom cakam, ci to pride skor, alebo presne, alebo budem prenasat, ale skor asi prenasat, kedze som prvorodicka, takze uvidime. Som z BB, ale rodit sa chystam v ZV, a tiez to tam mam obkukane, chodievala som na tie cvicenia, a aj tam chodim na CTG a videla som aj porodnu salu a aj izby. Podla mna to zalezi od toho ako mate stastie, proste ked maju viac rodiciek, tak ich predsa nemozu vyhodit. Napr minuly tyzden v stredu,ked som tam bola na CTG,tak tam nebolo ani nohy,vobec ziadny porod. Je to proste nahoda, niekedy vela naraz, inokedy nikto. A tiez viem o tom, ze keby tam bolo asi vela rodiciek-tak vtedy asi v takom 'spinavom' prostredi manzela k porodu nepustia. A to by som ani ja nehcela, lebo ratam s tym, ze bude pri mne, tak treba tam prist v spravny cas 🙂

miriam31
22. apr 2008

Ahojte.No ja som tiez premyslala kde rodit.Najprv to bola Stiavnica.Ked som tam bola na prvom vysetreni tak som zacula ze maju strasny naval rodiciek tak som si to rozmyslela.Chcem aj EPI a v BS ju nedavaju.Potom som rozmyslala aj nad Zvolenom ale ked som tam volala tak mi povedali ze EPI davaju len v pracovnych hodinach.Tak budem rodit v BB.EPI uz mam vybavenu tak som rada. 🙂

radulka77
29. apr 2008

Ahojte, no konečne sa dostávam aj k tomu aby som sem dačo napísala.. rodila som v Zv 12.4. a musím povedať že som bola veľmi spokojná.. sestričky, doktori, boli maximálne profesionálni a zlatí.. tá pôrodná stolička je na nezaplatenie, parádne sa mi dalo zaprieť pri tlačení, chytila som sa rukami hore nad hlavou takej tyče a už som mala sily koľko bolo treba.. 😉 každopádne odporúčam.. jediné čo za veľa nestálo bola strava, ale to je asi v každej nemocnici 😖

iwuskaaa
30. apr 2008

Radulka, ďakujeme za pozitívne info ohľadom ZV pôrodnice 😉 .
Pri ktorom doktorovi si rodila?

radulka77
5. máj 2008

iwuska ja som rodila pri prímárovi Haringovi.. bol super 🙂

lukli
7. máj 2008

Ahojte, tak uz aj ja mam za tym a doma krasneho chlapceka. Rodila som v ZV pri doktorovi Szedelym. Bol celkom v pohode a sestricka Bundova, ta co vedie aj tie predporodne cvicenia, takze nas dokonca s manzelom aj poznala, aspon z videnia a zaroven som mala stastie aj na cas ked som prisla. Prisla som vecer 28.4. a porodila okolo druhej 29.4. a po cely cas tam neprisiel nikto iny, takze som bola na porodnej sale uplne sama a mohli sa mi naplno venovat a porod podla mna prebehol uplne v pohode a v porovnani s inymi aj dost rychlo. A manzel pri mne, no osobne si myslim, ze to bola velka opora mat niekoho blizkeho pri sebe, ale zaroven viem, ze aj keby tam nebol, tak by bolo o mna velmi dobre postarane. So starostlivostou na oddeleni som bola spokojna aj so vsetkymi doktormi aj sestrickami s ktorymi som prisla do styku. Len podla mna - sestricky z novorodeneckeho -niektore tam nemaju co hladat, to tak moj nazor. proste niektore velmi dobre, niektore troska menej, a aj neprijemne. vsetky poradili, pomohli, ale dolezite bolo sa pytat, sami od seba by podla mna nepohli ani prstom. Nie vsetky samozrejme. Bolo proste dolezite mat stastie na tie najlepsie. V poslednu noc mala sluzbu tu uz vychvalovana sestricka Deniska a tak som sa az po niekolkych dnoch dozvedela nieco viac o kojeni, co robim spravne, co nespravne a tak. Ale momentalne som velmi rada, ze som doma, predsa len nemocnicne prostredie je ine a tu doma je ovela lepsie. Ale celkovy dojem je kladny, ale male upravy by sa tam urcite zisli, ale to asi vsade🙂

kalla003
7. máj 2008

ahojte,

ja som sice rodila vo zvolene pred 2 rokmi, ale mam pocit, ze to bolo vcera....... 🙂

rodila som pri. Dr. Haringovi, to este nebol primar. Pri porode som mala p. Mikliarovu, sestricky na novorodeneckom Denisku so Zuzkou. Nazvala by som to hviezdna zostava Zvolenskej nemocnice.
super bolo to, ze muz bol so mnou cely cas od prijatia do nemocnice. Prijali ma o 12 na obed a dcera sa narodila o 6 vecer. vobec ho neposlali prec, s tym, ze "ked pojde do tuheho, mam ho zavolat". uprimne, by mi tam uz bol potom aj na nic. pre mna bolo podstatne to cakanie.
k tomu porodu viacerych zien na raz: To som tiez zazila, rodili sme prakticky 2 spolu, a muza von neposlali. oddelili nas plachtou, ale mohol ostat pri mne az kym som nesla na izbu.
neskor sme mali aj nadstandard a bolo to fakt SUPER. odporucam kazdemu, len skoda, ze maju zatial len jeden (alebo uz aj viac?).
deniska je super laktacna poradkyna, ja som prvych 5 dni nemala ani kvapku mlieka. ani mlezivo nic. a nebyt nej, tak do dnes bez jedneho zapalu, problemu urcite nekojim.
a strava??? tak sa priznam, ze taku dobru zemlovku ako som jedla tam, som hadam asi este v celom mojom zivote nejedla 😀 . ale inak to bolo tiez ok, ako v nemocnici.........

aly
7. máj 2008

Ahojte baby,
ja sa chystám rodiť už čoskoro - vo ZV. Zatial som čítala alebo počula skôr dobré veci o pôrodnici. Bola som 2x na cvičení, kde nám ukázali aj pôrodný sál. Bolo to zaujímavé. Ste tu niektorá taká, ktorá ide rodiť v máji?

efcso
13. máj 2008

Ahojte,

ja sice zo Zv nie som, ale pochadzam odtialto a po tom, co som vsetko pocula o nasej nemocke som sa rozhodla rodit vo Zvolene. A dobre som spravila!!!! Do nemocky som sa dostala uz pred porodom, tak som si to stihla aj okukat a bola som skutocne prekvapna fantastickym personalom a aj estetickym prostredim samotneho oddelenia! Vsetci doktori aj sestricky su neskutocne mili, clovek by si myslel, ze ich za to to dostavaju nejake extra premie alebo luxusne dovolenky.

Rodila som 8. maja na statny sviatok a sluzbu mal doktor David (mimochodom vyzeral skvele a este aj vonal skvele - taky "Zvolensky Mastalir"), vsetko slo ako po masle, az na to, ze som chcela rodit s epi, no pani primarka, ktora mala na are sluzbu nemohla prist, lebo prisla autonehoda a kedze bol sviato, mala sluzbu sama... ale vraj by mi to aj tak neboli stihli dat, lebo to slo velmi rychlo...

Vsetkym vam zvolensku porodnicu odporucam, aj o malu bolo skvele postarane, sestricky z novorodeneckeho velmi trpezlivo vsetko vysvetlili aj co sa tyka kojenia. a mala ma pupcek uz davno krasny, tusim na treti den po porode uz nemala vobec snuru.

bol to skvely zazitok, dufam, ze aj vy ste mali a budete mat podobny! 🙂

iwuskaaa
13. máj 2008

Efcso, Dr. David je môj gynekológ 😀, zlate si to napísala 😀 . Takže vravíš, že ako pôrodník je dobrý? 🙂
To ma teší, že môžem čítať také dobré infošky ohľadom ZV pôrodnice 😵 , hneď mám lepšiu náladu 😀

Aly, ja tam idem, ale až v auguste 😉

efcso
15. máj 2008

iwuskaaa, tak to ti teda nezavidim toho Davida... by som sa prd nim hanbila aj na kozu vyliezt 😀 😀 . stale je taky vonavy? 😵

zv porodnicu VAZNE odporucam, myslim ze tam ani doktora nemusis zajednavat, lebo vsetci su dobri (aspon podla toho, co som pocula).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre