Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

miskap
9. mar 2011

@zojec Už sme sa o problematiku laktačných poradkýň v pôrodnici zaujímali. Bolo nám povedané, že to musí byť zdravotný pracovník zamestnaný v nemocnici. Čiže ak sa aj nájde dobrovoĺná poradkyňa, jej práci bránia vnútorné predpisy nemocnice. Dobré by bolo, keby si všetky sestričky urobili kurz pre poradkyne a mali by to aj ohodnotené. Keďže za ten kurz kredity nemajú, nič ich nemotivuje pracovať na svojom vzdelávaní. Často preto prezentujú zastarané informácie a mamičky sú dezorientované. Ako viem, Mamila sa snaží robiť vzdelávanie zdravotníckych pracovníkov, ale zo strany niektorých nemocníc nie je záujem.

star111
9. mar 2011

Aj "my" sme boli dokrmeny Bebou a flasou,ina alternativa ani nebola. Suhlasim s vami kocky,v nemocniciach je asi "pohodlnejsie" podat sponzorsku Bebu v Avent flaske 😒 Mne to vtedy bolo uplne jedno co a ako,hlavne nech po dvoch dnoch dostal uz konecne nieco do zaludka. Nastastie sme flasu nikdy pouzit nemuseli a dokonca ju nechcel ani ako starsi. doma som zasadne davala len lyzickou,ked bolo treba tak aj MM po lyzickach. V tej dobe tam pracovala laktacna poradkyna p.Deniska,ale uz tam nie je ☹ Velka skoda. Tiez chodila rozne podla svojich sluzieb,ale bol na nu aj telefonicky kontakt a dalo sa zavolat. Ja som velmi chcela dojcit a pomohlo mi vela studovania a citania o tejto problematike,takze odporucam prvorodickam zohnat si clanky,alebo prejst aj diskusie tu na konikovi,ziskat tak aspon aky-taky prvotny kontakt a "teoriu". Velmi dobra tema je "dakujeme Anag" - je to laktacna poradkyna a velmi rada poradi aj takto na dialku 🙂

gonadelka
10. mar 2011

hladala som taketo forum,nazor na zv porodnicu...teraz pond.som odtial prisla,isla som tam s odporucanim,ze sa to tam velmi zlepsilo...a hadam aj hej,prve som rodila pred trinastimi rokmi,akurat tie hrozne madrace ostali!!!!!!!!!!rodila som 24 hodin ,bolesti som mala hrozne a konecne to prislo rano o 4:25 a to som bola druha z troch porodov za sebou,takze to bolo pred koncom sluzby sestriciek ,co davali aj najavo a este sa na mna pozerali akoze sa dorabam..ale rodil ma Mudr.Haring,perfektny doktor,som rada,ze bol pri mne on,jedine pozitivum pri porode.Co sa tyka sestier na porodnom su fajn,mile,ziadny problem ale na novorodeneckom su niektore fakt otrasne,neporadia,nepomozu,ale nie zase vsetky,niektore su zlatucke.Z jednou takou starou strigou som mala aj potycku a co som pocula,tak som nebola jedina.Mliecka som mala dost nastastie,ale aj tak ma nahovarali na umele,co som odmietla!!Celkovy dojem,no priemer....cakala som viac 😒

strapanik
10. mar 2011

Nam tiez nukali flasku s glukozou, kym mi nabehlo mliecko, raz som jej ju skusila dat (vyplasena prvorodicka), ale mala ju nastastie uplne odignorovala. Tiez tvrdim, ze zvolenske novorodenecke sestry mamickam skoro vobec neporadia. Mne malu prilozili na chvilocku po jej osetreni a mojom dost dlhom siti, sestricka mi chytila bradavku, narvala ju malej do pusinky, ona si 2-3 razy cucla, popritom mi sestricka verklikovala, ako mam dojcit (znicena po porode a prvy raz som videla malu, takze som ju nevnimala), a to bolo cele poucenie. Na druhe rano mi ju priniesli a nechali ma s nou samu, nebola som este ani postavena ani osprchovana, v lakti ma poriadne ominala kanyla, ktora sa mi vytiahla a mala som dojcit!!!!! Nastastie som si pred porodom kadeco nastudovala, takze teoreticky som co-to vedela, ale dost dlho nam trvalo, kym sme sa zladili. Sestry ani raz nekontrolovali prisatie a pod.
Inac vo ZV daju dietatko matke na brucho, len ak o to mamicka vyslovene poziada, ja som nestihla ani poziadat a uz ju odniesli na osetrenie.

sabinazv
10. mar 2011

@strapanik mne babatko dali na brucho a ani som o to neziadala 🙂
Ja som s touto nemocnicou bola spokojna, a to som tam sla vyplasena s tym, ze v zivote som v nemocke nelezala, co ja tam budem robit 4 dni 😅 Rodila ma MUDr. Kamodova - velmi som bola spokojna, aj celkovo s pristupom sestriciek ci na porodnom, alebo na novorodeneckom odd... vzdy ochotne, ani raz ma neodbili...
Aj svoje druhe dieta sa chystam rodit tu.
Citila som potrebu to sem napisat, nech maju mamicky aj takyto nazor a tiez viem, ze aj personal nemocnice toto zvykne citat 😉

crysmile
10. mar 2011

@sabinazv babatko si na brusku mala preto ze ta rodila Kamodova..

@strapanik akoby som o sebe citala s tou kanylou v ruke.. mne ju tiez doniesli rano a ze tu mate.. a nevedela som sa ulozit, pod sebou 5 vloziek, ani nohavicky na sebe, nic.. a ani sa otocit k malej, ani posadit..

michalag
10. mar 2011

@lucka23 tak ako ja s malou ...... no mna najviac dorazilo ked som prisla za sestrickou ze mala v kuse place a ze je asi hladna tak jej dala cistu prevarenu vodu s flase .... najskor nechcela ale potom dala a na konci skonstatovala ze ona je asi naozaj hladna 😠

ja som mala pri Samkovi este stastie ze tam bola aj Deniska (dufam ze som si nepomylila meno), ona bola naozaj ochotna pomoct a bola velmi zlatucka ..... tie co ju zazili vedia o kom pisem 😵

lucka23
10. mar 2011

@sabinazv vsak nech si to cita aj personal. je len dobre ze maju aj takymto sposobom spätnu väzbu ci uz pozitivnu alebo negativnu. 😉
@michalag vies co je zaujimave? ze vtedy mi to prislo v pohode a az neskor ked o tom clovek premyslal a pocuval zazitky z inych porodnic tak sa moj nazor trocha upravil. mne absolutne nevadilo to ze som nepila pocas porodu hoci som bola hladna a smädna vyse 24 hod. ani som nad tym nepremyslala proste mi to bolo v tej chvili jedno. a tiez mi dost pomohol pristup sestriciek ci porodnych asistentiek ci jak sa nazyvaju. a to sa pri mne vystriedali 2 smeny. co mi ale vadilo boli tie stresy po porode ktore ani nemuseli byt keby si dal niekto namahu prist a vysvetlit urcite veci. ale ako som spominala celkovy dojem bol fajn. 🙂

miska_zv
10. mar 2011

Keď to tu tak čítam 🙂 Väčšina mamičiek nie je so zvolenskou nemocnicou spokojná, ale ja musím napísať svoj názor,. Som s ňou 100% spokojná! Prišla som s falošnými kontrakciami, prijíma ma Mudr. Szedely, bol veľmi milý a aj obe pôrodné asistentky, ktoré tam vtedy boli a spisovali so mnou papiere (Beatka). Na izbách sú síce strašné postele.. a tie matrace ani nehovorím, aj strava strašná. Ale to sú jediné veci, s ktorými som nebola spokojná. Na vyvolanie pôrodu som dostala čípok-ráno. A od 14:45 už bol Miško na svete. Aj sestry na šestonedelí aj na novorodeneckom oddelení boli super. Každá z nich mi pomáhala s kojením. Pôrod, s ktorým som tiež bola spokojná-rodil ma Mudr. Häring a Miško mi bol hneď priložený na bruško prebehol bez komplikácií. Na čakačke som bola so svojou spolubývajúcou 🙂 Rodila 15 minút po mne 🙂 Hneď ako Miška obliekli a zabalili, doniesli mi ho prisať. Nenútili ho, a vysvetlila mi sestrička ako kojiť, pričommi to vravea vždy keď mi ho doniesla, alebo prišla pozrieť na izbu a videla, že sa trápime. Vďaka nim kojím. Takže aj s doktormi, sestričkami som bola nadmieru spokojmá a aj druhý pôrod ak bude absolvujem tam 🙂

muther
10. mar 2011

Ahoj, tú spokojnosť Vám teda závidím a to hlavne s tým novorodeneckým oddelením. Treba mať šťastie. Stretnúť sa zničená po pôrode hlavne s tými najstaršími detskými sestrami je zážitok na ktorý sa nezabúda. Hlavne na tú asi sa volá Ľuba. Keď mala službu, všetky šestonedieľky boli znechutené a najradšej by ju niekam poslali.....
To je ale úroveň......

michalag
10. mar 2011

@lucka23 presne tak zena to berie na zaciatku ze to tak ma byt a este ked je prvorodicka ....

nevravim ze som malinku nechcela mat co najskor pri sebe, porodila som o 23:25 + 2 hodky na sale, na izbu som prisla o 1:45, tam sa mi nedalo zaspat bola som este rozrusena z toho vsetkeho takze tu noc som spala asi hodku a potom rano prisla sestricka s teplomerom a uz som vobec nezaspala a hned po detskej vizite mi malu dali a povedali vy ste druhorodicka a uz to zvladnete aj v noci takze malinku vam na noc uz nezoberieme .... kamaratka sa na mna pozrela a nechapala uplne ako to so sestricky vyslo a popri tom aj ona bola druhorodicka

cimba
10. mar 2011

bože ženy nestrašte 🤐 ja idem rodiť 2 krát ale nejako sa tu v nemocke pokazilo? Ja ked som rodila pred 2 rokmi bolo dobre tiež až na novorodenecké hlavne na jednu staršiu sestričku a druhú ktorú som "nechtiac" v noci zobudila 😠 čo mi dala aj hned najavo. Tiež som nemala malú položenú na prsníku a to ma rodil dr. Dávid ktorý mal predomnou 3 pôrody takže zničený odišiel domov ale super doktor inak. A kedže sa malá ani neprisala ( to si sestrička s toho veľa nerobila, zobrala ju a odišla preč) a nikto nevedel vysvetliť tiež ako kojiť a to som sa aj pýtala - ochota žiadna, ked prišla sestrička tak tak si ju dajte a skúšajte a to bolo všetko. Dali mi iba klobúčik na prsník a to bolo všetko. Potom som si domov aj zavolala p. Denisku ale ani ona mi veľmi nepomohla niežeby nechcela ale mlieko sa zastavilo iba na 20ml denne a mohla som robiť čo som chcela takže som prešla radšej na UM ako ju trápiť čo bola stále hladná a tiež som ju po izbe nosila na rukách aby som nevyrušovala mamičky na izbe, ale inak dobre aj na stravu som si tam zvykla... 🙂

strapanik
11. mar 2011

@michalag tiez mam podobne zazitky. Porodila som 22:40, ale kedze ma dlho sili, tiez som prisla na izbu az okolo pol druhej, nic som nespala, rano mi priniesli malu a zobrali mi ju len na vizity, t.j. jedna hodina za cely den aj noc. Ale ja som radsej, ze bola pri mne, ako by mala samucka plakat na novorodeneckom. Podla mna su deticky dost vystresovane z toho, ze prve hodiny po narodeni stravia same na vyhrievacom lozku. Moja sestra pracuje ako sestricka v BB nanovorodeneckej JIS-ke, teraz stazuje na fyziologickych (zdravych) novorodencoch. Potvrdila mi, ze tie deticky tam vsetky placu ako o zivot. Keby boli pri matke, tak su urcite pokojnejsie.
Na Slovensku je ten problem, ze vsetky cinnosti su zautamotizovane a odosobnene. Nepouziva sa individualny pristup. Jednoducho sa kona tak, co je spravne a logicke z medicinskeho hladiska, zabuda sa na ostatne potreby matiek a deticiek (napr. potreba blizkosti a istoty).

crysmile
11. mar 2011

@strapanik zdielam tvoj nazor ze sa veci robia automaticky a bez osobneho pristupu..
mne sa mala narodila o pol 9 vecer, kedze som mala problem, tak tri hodiny som lezala na tom ich kresle.. a potom som si prosila malu este doniest na izbu, sestricka ma ubezpecila ze mi ju donesie.. a prisla az o pol piatej nad ranom, ze mala mi spi ( to robi pausalne kazdy novorodenec, ze ked sa nevyuzije chvilka aktivity dietatka, ktoru ma po narodeni, tak zaspi) a ja som celu noc nespala, lebo som ju cakala.. a ked aj spala, tak preco nemohla spinkat pri mne? nechapem... vtedy som to vnimala inak, ale citila som strasnu samotu bez mojho dietatka.. keby som mala tu silu a rozum co mam teraz.... ach jaj..

chari6
11. mar 2011

@miska_zv ahoj, dakujem, mne ako zelenacovi padol tvoj nazor velmi dobre 🙂

miska_zv
11. mar 2011

@chari6 nie je začo 🙂 Prajem rýchly pôrod a rovnaké zážitky ako ja 🙂

star111
12. mar 2011

Dufam,ze nikoho nestrasime 😉 Ja som tiez isla do porodnice s iluziami,prezila tam 10 dni,ale ako som pisala s odstupom casu a zvlast ked citate info ako to funguje "inde" tak clovek sa porovnavaniu nevyhne. Ked uz pisete kedy vam babatko doniesli,tak porodila som o 4.20,okrem toho som ho videla asi 2 minutky,potom ho odniesli. na izbu som sa dostala pred 6-tou,vizita cca o 8 hod. a 8.20 mi doniesli maleho so slovami: Tak tu ho mate. To bolo vsetko.Ze nejake kojenie,alebo nieco ine? nie,nie 😒 Poobede mi prisla sestra ukazat kupanie - co bolo najdesivejsie co som zazila,maly dostal z toho taku traumu,ze polroka sa kupal s hysterickym revom,aj to stylom,rychlo namocit a rychlo vybrat. Ked som sa vecer isla spytat na novorodenecke,ze ci mi ho zoberu na noc (prvu)- (tak som to totiz pred porodom citala tu),tak ma sestra odbila s tym,ze co chcem,vsak som podpisala papier,ze ho mam v starostlivosti.takze po dvoch nociach co som nespala ani 5 minut ma cakala dalsia noc s novorodeniatkom o ktorom som okrem "teorie" nevedela nic. Nelutujem to a som rada,ze nakoniec som nespala dalsiu noc,co som sa v strachu o neho len divala 😔 Totiz,ani monitor dychu mi nedali,hoci som ho pytala,vraj sa uz minuli 🙄 Ako som uz pisala,nastastie na treti den prisla Deniska a okrem dojcenia mi dala aj odpovede na ine moje otazky,samozrejme v momente doniesla aj monitor 😀
Ano,je pravda, v porodnici maju prehlad co sa na tomto fore deje. Na porodnici a na sestonedeli sa mozu tesit s pozitivnych ohlasov a spokojnostou. Na novorodeneckom to beru stylom: vsak sa postazujte,napiste....

miskap
12. mar 2011

Som veľmi prekvapená, čo tu čítam. Ja som rodila tiež vo ZV pôrodnici v novembri 2008 a bola som veľmi spokojná. Pôrod bol rýchly, dieťa som dostala hneď na bruško ešte s pupočníkom. Pri pôrode bola dr. Olajcová, teraz je na MD. So sestričkami som bola spokojná,boli milé, ústretové. Jedine mi vadí,že malú dokŕmili umelým mliekom z fľaše. Info o dojčení sme dostali asi na tretí deň od jednej laktačnej sestry. Bola som druhorodička a prvé dieťa som dojčila dva a pol roka a nemala som problém s dojčením. Chápem, že prvorodičky sú niekedy bez rady stratené. Podobne to bolo pri mojom prvom pôrode v BB. Žiadne info o dojčení a pomoc s bábätkom, nevľúdny prístup, mala som pocit že otravujem. Keď som to porovnala so Zvolenom, bolo to úplne o inom. Doteraz odporúčam ZV pôrodnicu známym. Dúfam, že nebudú nespokojní, mrzelo by ma to.

suee1
12. mar 2011

star111 je pravda ze vsetko citaju a dokonca dobre sa na tom bavia 😀 😀 😀 . . . a maju aj tolko casu na novorodeneckom , ze si zistia kto ste, podla fotky dietatka alebo datumu narodenia a nechaju si vas predvolat (pri prvom ockovani babatka) 😀 😀 😀 teraz sa uz na tom iba smejem . . . mam jedno nadherne milujuce dietatko, ktore som odrodila vo ZV porodnici, dokonca pri porode som mala perfektne sestriky, ktore by som dopriala kazdej prvorodicke a tiez vybornu laktacnu sestricku, ale . . . bolo aj sklamanie a viem ze druhe tam rodit uz nechcem , aj ked s vybavenostou porodnice som bola nadmieru spokojna . . . . . vsetko zalezi na ludoch a tie dalsie dni ktore som po porode v porodnici stravila neboli velmi pozitivne 😒

annie13
12. mar 2011

podobne ako @suee1 po prvom porode som tu vyjadrila svoju zlu skusenost s osetrujucim lekarom a bola som konfrontovana, dokonca sa mi vyhrazali sudom za urazku na cti a nicenie povesti takze tak

vlasatica20
12. mar 2011

Ahojte baby,co to tu citam ide jar slniecko svieti, deticky nam rastu,su nastastie zdrave a tolko pesimizmu, zlej nalady,
boze ved clovek sa nema pozerat vzad,ale predsa dopredu ,ved nase deticky teda aspon moje su krasne a zdrave.
A co vy baby?Netesite sa,ved môzme za to dakovat sestrickam a lekarom.Clovek by mal byt stastny za to co ma,ved kolke zeny take stastie nemaju.Mam kamosku,ktorej by vôbec nevadila sestricka,ktora sa nesmeje a neukaze jej ako ma kojit,stacilo by jej,aby mohla porodit zdrave dietatko,tak ako vy a ja.
Aj ja som rodila vo Zvolene a bola som naozaj spokojna 🙂 ,mala som dost mliecka,takze umele nam davat nemusili,moje mimco flasu odmietalo,ani caj z nej nechcelo.Ale nemam nic proti umelej vyzive,ked matka nema mliecko,ine vychodisko nepripada do uvahy,poznam kamosky,ktore vôbec nemohli kojit a vsetko je o.k. 🙂
Ani mne nikto neukazoval ako ma kojit svoje deti musela som sa naucit co a ako,ale tak je to v zivote, zena sa musi vela veci ucit o tom je to my sme predsa matky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .Takze baby uz zabudnite na tie prehresky nemocnicneho personalu a vzdy sa pozrite na svoje ratolesti 🙂 ,vsetko bude hned krajsie v zivote nas totiz môze postihnut nieco ovela horsie ako su tieto malickosti.

vlasatica20
12. mar 2011

suee,
teraz som si vsimla to hlasovanie,dost davno som tu nebola poslala som hlas dufam,ze je to este aktualne.
Ak nie tak ma to mrzi,ale mala je zlata 🙂 .

vlasatica20
12. mar 2011

chari6,
myslim si,ze nastrih pri pôrode nerobia automaticky,ja som ho mala pri prvom ale vsetko o.k.,normalne som sedela hned na druhy den.Pri druhom to ani nebolo treba 🙂 .Takze ja mam takuto skusenost,mimco mi hned ukazali chcela som vediet ci ma vsetky prsteky,teraz sa usmievam, ked si na to spomeniem,ale vtedy som sa naozaj bala.Mame totiz v rodine zlu prihodu teda skusenost nieco s genentikou,ale o tom pisat nechcem.Zbytocne by som vyplasila buduce mamicky a to nechcem.Boze kolko je hodin tak som sa zacitala,takze dobru noc!

Este som vas chcela poprosit ,ake mate skusenosti so skôlkou na Zlatom vola sa Slniecko?

Drzte sa,prajem vela radosti z drobcekov 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .

star111
14. mar 2011

@vlasatica20 Prepac,ale preco si myslis,ze tu panuje zla nalada a pesimizmus? Preto,ze clovek vylici svoje skusenosti s porodnicou? Kazda ma inu,tak preco sa nepodelit,mali by pisat iba tie,ktore si vsetko chvalia? Okrem toho,99,9% mamiciek tu vyjadruje spokojnost s personalom porodnice a sestonedelia, pokrivkava to na inom oddeleni 😉 Dakujem lekarom a sestrickam za starostlivost o mna pred,pocas a po porode,tym,ktorym sa dalo som podakovala aj osobne pri prepustani. Samozrejme,vsetky sme radi ze mame krasne,zdrave deticky, a nie kazdemu je mozno dopriane,lenze toto je tema o porodnici,nie o snazilkach. Hodnotit sa da len retrospektivne 😉 ja svoju buducnost nevidim 😕 Aj ja stale vyjadrujem celkovo spokojnost,tiez som nerozoberala banality,ktore sa mi mozno nepacili (strava,soc.zar.,navstevy,postel,vahy...atd),chapem ze som prisla do nemocnici a nie hotela. Avsak pristup personalu na porodnici a sestonedeli jednoznacne ten pobyt "spozitivnil", vratane sanitarok aj upratovaciek 🙂 Po porode sa vsak mamicky zameraju skor na dietatko ako na seba,a zvlast prvorodicky,vnimame vsetko dianie okolo nich citlivejsie. Nikto mudry na svet nespadol,takze ano,vsetko si musia osvojit same,ale preco musia len same tapat,skusat,trapit seba,dietatko,ked existuje moznost,ze by im niekto poradil,pomohol,vysvetlil,ukazal... Nepisem,ze by mi sestricky povedali vyslovene nie,alebo boli neprijemne, ale ocakavala som viac zaujmu a tiez jemnejsiu manipulaciu 😀 😀 😀 (viem,oni to maju zautomatizovane,ale ja som len trpla). Mozno som mala len malo odvahy chodit,zvonit,vyckavat a pytat sa na vsetko co som mozno chcela a potrebovala vediet. Uznam,ze nie kazdy den v praci je ruzovy,vplyva tam mnozstvo subjektivnych okolnosti (ako v kazdom zamestnani),ale ak to len trocha ide,tak sa treba odosobnit a zvlast pri tych malickych stvoreniach,krehkych,nevinnych a zranitelnych zaroven 😵
Zena casom zabudne na bolest,aj na ako ty nazyvas "prehresky",ale nezabudne na pocity a skusenosti,ktore zazije. Ja osobne rada poznam okolnosti zo vsetkych stran a myslim,ze precitanim tohto fora si kazdy urobi svoju mienku a moze sa tak "pripravit" do "terenu" 😀 Ani jedna z nas nema zaujem tu odstrasovat buduce mamicky,alebo ich nebodaj odhovarat. Ja ZV porodnicu odporucam,myslim,ze kazda bude v dobrych rukach,len na zaklade vlastnej ( a nielen mojej) skusenosti som chcela vyjadrit "co moze" mamicka zazit. Takze nepisem,ze to tak musi byt,alebo ze to tam tak chodi a je to pravidlo 😉

lucka23
14. mar 2011

@star111 presne si to vystihla. lepsie sa to napisat ani nedalo. 😵 😵 😵

cimba
14. mar 2011

baby neviete či ma zoberú na sono aj bez výmenného lístka od doktora? Chcela by som si ísť pozrieť mrňa 🙂 len ja idem až v 20tt a neviem čo sa vo vnútri deje 😀 a ešte koľko to stojí a či sa treba objednať a kto ho robí? 😵

michalag
14. mar 2011

@cimba podla mna bez vymenneho listka ta nezoberu, mozno ak by si zaplatila ale to fakt neviem ..... alebo chodte na 3D niekde kde to robia skor ako vo ZV

cimba
15. mar 2011

@michalag ja mám gynekológa v BB len ked tam idem na sono až v 20tt čo je neskoro 😉 ked ja som zvedavý človek 😀 a viem že tu sa dalo aj zaplatiť vtedy to stálo 10€ ale teraz neviem

chari6
16. mar 2011

@vlasatica20 suhlasim s tebou, sa mi uz trosku krutila hlava z tolkych staznosti... my zenske sme velmi rozdielne, na tu istu situaciu jedna povie, ze bola v pohode, druha ju nazve katastrofou... asi je lepsie brat aj tieto nazory s rezervou...

suee1
17. mar 2011

chari6 neviem preco to vnimas za staznosti, vyslovit nazor nie je staznost, ja som nebola spokojna s porodnicou, ale neznamena to ze ju neodporucam dalej, tiez skor ako som isla rodit, som si precitala celu diskusiu aby som vedela co ma tam caka a na co sa mam pripravit, aj napriek tomu, ze aj ja som si precitala na tuto porodnicu staznosti, isla som tam rodit, ja som bola sice sklamana a nechcela by som tam stravit dalsi porod, ale mam kamaratky, ktore su spokojne so sluzbami a pojdu tam opat rodit . . . . sto ludi sto chuti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre