Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

denuska1
17. mar 2011

Tak dievčatá som tu po týždni,pribudlo vela skúseností,názorov a odpovedí...som rada,lebo to som chcela,vedieť skúsenosti druhých mamičiek...Ešte pred týždnom som naozaj nevedela,čo mám urobiť a kde ísť rodiť...už som rozhodnutá...napriek aj zlým ohlasom na ZV porodnicu,pojdem rodiť tam.Možno zostanem po porode,alebo odchode z nemocnice sklamaná zo svojho rozhodnutia,ale risknem to.Viete prečo? BS je vraj super,priame reakcie od svojich kamošiek,ale ak by vraj došlo k zdravotným problémom s dieťatkom,museli by absolvovať prevoz do ZV,lebo v BS novorodenecké odd. nieje,čo je teda pre mna velmi doležitá vec!Samozrejme že dúfam,že bude všetko ok,žiadna vrodená,či genetická chyba,žiadne komplikácie,no mať istotu,že ak niečo,bude poruke doktor,ktorý sa akotak bude vedieť postarať o moju ratolesť,je lepší pocit...Dalšia vec-ja som rodila prvé dieťatko v KA a až ked ho umyli,odvážili,odmerali,obliekli,tak mi ho priniesli asi na polhodinu na prisatie a vobec mi neprekážalo,že som ho nemala položeného na brušku hned...tým chcem povedať,že skutočne je to o tom,kto čo očakáva,aké má požiadavky a že sto ludí,je sto chutí...čo jednej vyhovuje,druhej može prekážať a tak z každej skúsenosti,ktorú sem pripájate si musí každá individuálne zobrať to,čo potrebuje,čo jej pomôže rozhodnúť sa...Takisto mi nebude prekážať,ked mi prvú noc drobčiatko neprinesú a čo sa týka kojenia,možno budem mať zas problém ( moj synček mal reflux,na novorodeneckom sa na neho hnevali,že stále a všetko ogrckal a nestíhali ho prezliekať a prať veci,ale nedávali mi to nieak pocítiť,len ich to hnevalo...no neriešili ani sami ani so mnou príčinu,že prečo je to tak...ja som si pomyslela,že je to predsa ich robota a nerozplývala som sa nad tým...inak na to že je to reflux som prišla až po dvoch mesiacoch cez možné aj nemožné články,knihy,internet,lebo aj detská doktorka stále len tvrdila,vydržte to,je dobré,ked je dieťatko kojené,ono sa to zlepší,ale ja som jednoducho,napriek tomu,že kojenie bolo mojou túžbou a prioritou,cítila,že je to trápenie pre mna a hlavne pre malého...) no ja si ho budem chcieť vyriešiť po svojom-ja s dieťatkom budem chcieť a potrebovať súkromie,aby sme si našli spoločný spôsob správneho a príjemneho kojenia a ak ho budem chcieť riešiť s nejakou sestrou,tak mám ústa a otvorím si ich...A dnes už viem povedať,že aj ked je to velmi dobré na imunitu,na výživu,na vztah medzi matkou a dieťatkom a lahšie po finančnej stránke,že sa to dá zvládnuť aj bez kojenia,ked to jednoducho nejde a že dieťatko je rovnako plnohodnotné ako tie kojené...A dalšia vec,ak sa na mna nebudú sestričky usmievať a podávať mi moje dieťatko do rúk s odvrknutím,alebo pripomienkou raz...viem pochopiť,že nikto nemôže mať dobrý den a dobrú naladu vždy ked to chcem ja...a ak sa to bude opakovať viac krát,tak znovu,mám ústa a otvorím si ich...pre niekoho nepríjemné,možno deprimujúce (viem si predstaviť svoju kamošku,ktorá by koli tomu chytila depku a preplakala celý zvyšok pobytu v nemocnici...) ale ja si len poviem,že ako je to nepríjemné pre mna,je to určite nepríjemné aj pre tú sestru...a bud si to vezme k srdcu,ak nejaké má,alebo mi je po tom úplne ukradnutá...Sú aj veci,ktoré mi z Vašich skúseností prekážajú na ZV porodnici,no sú viac banálnejšie ako tie,ktoré sú pre mna poctatné...tak ich budem musieť predýchať a dúfať že tých pár dní,ktoré strávime v nemocnici nám nepokazia radosť z toho,na čo sa tak velmi tešíme všetci štyria... 🙂 A týmto sa chcem podakovať všetkým dievčatám za svoje skúsenosti,o ktoré sa tu podelili a tým pomohli niektorým iným dievčatám a zároven želám všetkým tehulkám,aby sa rozhodli pre tú svoju správnu porodnicu,aby bol porod lahký,rýchli a hlavne aby vaše deťúrence boli zdravé!!!!!!!

miskap
18. mar 2011

@denuska1 Pekne si to napísala. Prajem ti, aby si mala len tie najlepšie zážitky a spomienky na pôrodnicu. Samozrejme zdravé dieťatko. Ak by sa náhodou vyskytli nejaké problémy s dojčením, alebo by si sa chcela poradiť, môžeš kľudne kontaktovať aj mňa. Som síce z BB, ale ZV nie je ďaleko. Prípadne pozri na www.mamila.sk zoznam poradkýň aj pre ZV. Všetko dobré. Miška

denuska1
19. mar 2011

@miskap dakujem,snažila som sa to napísať tak,ako to chápem,vnímam,cítim a tak,aby to možno pomohlo aj druhým dievčatám rozhodnúť sa...a dakujem aj za ponuku pomoci,no verím,že si s drobčiatkom nájdeme k sebe cestu...Tiež Ti želám všetko dobré 🙂))

sabinazv
19. mar 2011

@denuska1 naozaj pekny prispevok, palec hore 😉

denuska1
19. mar 2011

@sabinazv som rada,že pár mojich riadkov posobí na niektoré z Vás tak pozitývne,je to fajn pocit....... 🙂 🙂 🙂

suee1
20. mar 2011

denuska1 ozaj pekne si to vystihla, ale musim podotknut, ze mne nevadilo, ze sestricka sa na mna neusmieva (vsak aj ja mam niekedy svoje naladove dni 😀 , vsak kazdy clovek ma svoje starosti ), ja osobne som od tejto porodnice neocakavala nadstandartny pristup, ani vybavenie (vsak kludne som si mohla priplatit tu VIP izbu a aj lekara, ale pokladam to za zbytocne vyhadzovanie penazi) , ale aj napriek tomu nechcela by som tam stravit dalsi pobyt (moj manzel so mnou suhlasi a to nebol pacient) , aj ked este raz podotykam, mala som vynikajuce porodne asistentky, ktore doprajem kazdej prvorodicke a aj vybornu laktacnu sestricku .a co viem od kamosiek pracuje tam jedna vyborna lekarka, ktora je ale teraz na materskej . . . bohuzial, nemozem ti napisat presny dovod mojej nespokojnosti (alebo skor moje zazitky ) , pretoze to cita porodnicke a novorodenecke oddelenie a dokonca si ma na novorodenecke aj zavolali a to som v minulosti obhajovala nie seba ale inu mamicku, nechcem mat s nimi opletacky, ako jedna mamicka , ktora sa na tomto fore tiez v minulosti vyjadrila, ze nebola spokojna s pristupom lekara a nakoniec sa jej vyhrazali trestnym oznamenim za ohovaranie . . . . ale rada chodim na toto forum, vlastne spoznala som tu super mamicku, s ktorou sa stretavame do dnesneho dna 🙂 a tiez mi skusenejsie mamicky dali vela vzacnych rad, kedze som nemala ziadne skusenosti s malym cloviecikom 🙂

vlasatica20
20. mar 2011

danuska1,takto podobne to citim aj ja 🙂 ,

mamicky,ktore byvate na Zlatom nevsimli ste si pocas prechadzky nove jaslicky v rod.dome.
Isla som dnes okolo a len nahodne som si to vsimla,ak nieco o nich viete dajte prosim vediet,dik 🙂
Celkom by to bolo pre mna zaujimave,teda pre moje male zlatko 🙂

suee1
23. mar 2011

Mamicky, neviete od ktoreho mesiaca sa moze podavat susene sojove mlieko?? Stale kojim, ale uz pomenej a moja mala ma 10 mesiacov . . . poradte 😎

sabinazv
23. mar 2011

@suee1 a preco prave sojove chces davat?

mimi21
23. mar 2011

@vlasatica20 no ja som si vcera vsimla inzerat v zvolenksu a hned som na to kukla a ostala som "mierne" sokovana
mes. popl. je 230e a strava na den je 1,90e
http://centrumkonik.webnode.sk/ - toto je ono
my ideme od sept do skolky, Ninka bude mat 2r a 4mes, vola sa motylik, je vraj super, chodia tam znamym deti a su max spokojni, aj strava super, teraz boli vacsie deticky na lyziarskom, aj tam sa sice do 3r dost plati 110e a 30e strava, ale co uz 😅

suee1
23. mar 2011

@sabinazv pretoze neviem akym mliekom mam nahradit materske, moja odmieta sunar, nutrilon ci bebu a vsetko praskove takze neviem ci aj to sojove nebude odmietat 😒 , tiez co viem tak moja doktorka je vyrazne proti kravskemu, kedze je silny alergen a dost preferuje sojove, ale neviem odkedy sa moze podavat, poradnu mame buduci tyzden . . . kojim tak 3-4 x za 24 hodin mozno tak 4 minuty, zacina sa dost odtahovat od prsnika . . . alebo porad ako mam dostat viac vapnika do jej telicka . . . tiez v noci sa budeme kazdu hodinu, trva to uz hadam 2 tyzdne

sabinazv
23. mar 2011

@suee1 hm, ja by som na tvojom asi pokusila o zvysenie tvorby mlieka a kojila co najdlhsie... a ak sa neda, tak by som asi skusila kravske...
Soja je tiez velky alergen. A v 50 % je skrizena aleria na BKM a soju...

O vapnik sa tak bat velmi nemusis, vsak malicka uz ma prikrmy, davas jej aj nejake mliecne veci?
Vela vapnika je v zelenine, mase, ja kupujem v DMke ryzove mlieko s kalciom (moj maly je na bezmliecnej diete - a kedze kojim, tak aj ja), vapnik sa da doplnit aj morskymi riasami do polievok... mak ho ma vela... atd...

suee1
23. mar 2011

@sabinazv jej lekarka je vylucne proti kravskemu a prave uprednostnuje to sojove . . . samozrejme, dokrmujem uz , papa celkom pekne . . . aj ja som skusala to ryzove mlieko, ale kdeze, nedostanem to do nej . . . o maku si ma prekvapila, to este nedavam a ani ziadne morske riasy . . . jej lekarka dost uprednostnuje makrobioticku stravu, dokocna ta moja nema este zubky a ked som sa spytala ci jej mozem podavat chlebik tak vraj neodporuca, pretoze to bude v nej kvasit , tiez som jej zacala podavat ovocny jogurt a trochu lekvaru na chlebik 😀 😀 ale to tiez este by nemala podla nej 😎

crysmile
23. mar 2011

@suee1 este mas cas prestat s kojenim.. nechaj to na nu, nedavaj ine mlieko, mozes ale uz davat aj jogurt, tam mas stiepene bielkoviny.. ak odmieta ine mlieko, dava ti najavo ze je to pre nu este skoro.. nevadi ze menej kojis, nadalej davaj kolko si zaziada.. tot moja rada, kojili sme sa 2,5 roka.. cim je dietatko starsie, tym je to uzasnejsie, skoda prestavat.. a doktori - kazdy radi podla seba, pozri si vseobecne odporucania a ked sa na to citis, skus jej davat co odporucaju aj ini pediatri..

suee1
23. mar 2011

@crysmile urcite neprestanem kojit 🙂 len som tak rozmyslal, ze ked jej dam na veceru sytejsie mliecko, tak mozno ale mozno 😀 prespi celu noc 😠 lubim ju, ale chcem sa uz vyspat, od narodenia spala 1x cez celu noc a to zaspala o 11-tej vecer a 5.30 sa zobudila a mame uz skoro 10 mesiacov

crysmile
23. mar 2011

@suee1 no pravdu povediac, moja prespala noc az ked sme sa odstavili.. ona sa nebudi na to ze je hladna, ale ze potrebuje teba, v tomto je kojenie ine ako flaska... je to aj citova potreba.. ti verim ze si nevyspata, tiez som to mala.. ale som si ju dala k sebe do postele a potom sa dalo aj vyspat, len som vystrcila prsnik..
sme asi mimo temy..
ale si pisala ze nechces rodit vo zvolenskej porodnici, uz sme si o tomto spolu pisali pamatas?

suee1
23. mar 2011

@crysmile ano pamatam 😎 a moj nazor som nezmenila, ale uz nechcem o tom pisat, nechcem to riesit, stacili tie opletacky som s nimi mala . . . a dakujem za tvoj nazor ohladom mliecka 😎 supnem ju vecer pod paplon manzelovi 😀 😀 a hadam sa vyspim

crysmile
23. mar 2011

@suee1 ja ti rozumiem a ja tam tiez nejdem rodit a sme si pisali ze preco a aj tvoj pribeh mi pomohol k rozhodnutiu.. viem ze sa nechces k tomu vracat, musime pozerat dopredu.. potom ti napisem moju skusenost s inou porodnicou.. a nemas za co dakovat, tiez som si presla tym ze som bola nevyspata a neustale vyzadovala len mna, ale potom sme to prekonali, kojila sa sice aj 5x za noc, ale ked bola so mnou v posteli, tak to bolo uz ok.. nebyt operacie, tak sa kojime doteraz mozno... co uz.. ale spominam na to velmi rada..

mimi21
23. mar 2011

@suee1 aj ja som kojila do 13 mesiacov, Nina mi od narodenia velmi dobtre spavala ale okolo 9 mesiaca prislo obdobie kedy sa mi zrazu v noci budila castejsie
tiez do mna svokra hucala, ze jej mam dat na vecer kasu a ze jej moje mlieko nestaci, ale ona ni ziadnu kasu nechcela, vsetko vyzvracala a ani UM mi nechcela
potom ale prislo obdobie, ze som ju sice kojila ale prespala mi celu noc
proste ja som vobec nemala pocit, ze to ci sa vecer naje poriadne alebo"menej" sposobi ze sa v noci budi castejsie alebo nie
len ked mala 13 mesiacov, tak sa sama odstavila a potom som do nej nevedela dostat ziadne UM len gris z kravskeho mlieka a tak fungujeme dodnes
davam jej vela mliecnych vyrobkov a obcas jej uvarim gris z kravskeho mlieka 😝

annie13
23. mar 2011

@mimi21 paneboze 230 eur bez stravy 😲 😲 😲 😲 😲 😲 to co tam s tymi detmi robia

mimi21
23. mar 2011

@annie13 no vies, sukromna
a podla noveho zakona mamickam co daju deti do jasli a idu do prace stat preplaca naklady do 300e mesacne, tak skolky to tlacia k tej maximalnej sume a takemu rodicovi je to jedno ked mu to stat preplati
ale ja ked dam ninku do skloky a ostanem doma tak mi nikto nic nepreplati, ved som na materskej a mamsa starat o deti 🤐

annie13
23. mar 2011

@mimi21 vsak to iste aj ja

suee1
24. mar 2011

@mimi21 dakujem za nazor 🙂 som trpezliva, dnes sa zobudila 4x, takze som sa vyspala 😀 konecne , vstala rano o 6-tej ale nevadi, som vyspinkana 🙂
Inac , ked pisete o jaslickat aj ja zdielam vas nazor, absolutna katastrofa 😖 . . . ale napadlo ma, nie su to nahodou tie jaslicky, kde mozte nechat dieta aj cez noc ??? Viem ,ze tu vo Zvolene si nocne jaslicky, len neviem kde

annie13
26. mar 2011

@suee1 taku sluzbu tam nemaju napisanu iba do 15,30
pisala mi kamoska na FB ze jej maly tam chodi ma nieco cez rok a ze by nemenila za nic na svete ze je tam iba 8 deticiek
mesacne plati 270 eur ale 230 preplaca stat kedze je v praci

katariinka
26. mar 2011

Ahojte dievcata! cele veky som tu nebola 😉 snad si na mna uz nikto ani nepamata 😉
vela veci sa tu medzitym pospominalo, nacrtlo, poriesilo.. len tak letmo som prebehla posledne riadky..
chcem sa opytat, baby, ktore sme tu klebetili, ked sme isli rodit (sue, zojec,avila, mimi, annie, katka.banska), chodite niekam s detickami (myslim nejake MC alebo daco podobne).. podla mojich poslednych info to zvolenske MC na zapade dako nefunguje.. co je skoda.. lebo zacinam pocitovat vyrazny deficit socialnych kontaktov! 😖 a malej by tiez prospela zmena prostredia.. kam sa chodievate vyzit?

zojec
26. mar 2011

@katariinka my s avilou chodime plavat na sliac 😉

zojec
26. mar 2011

@katariinka som len tak v rychlosti napisala, lebo mala sa zobudila.. ale jasne ze si ta pamatam, ved sme sa nakoniec stretli aj v porodnici 😉 co sa tyka MC, tak chodim z casu na cas do DT, je tam novootvorene, celkom pekne.. 😉

annie13
26. mar 2011

@katariinka samozrejme aj ja si ta pamatam
no my sme boli v tomto zapadniarskom raz Vikinka este bola malinka a bola tam zima ale teraz organizovali aj karneval a boli sme a bolo krasne
neviem kolko ti uz ma teraz malinka my chodime casto do BB do Europy a tam v tom kutiku sa radi pohraju aj ked pytaju za to pekne prachy ale vzdy je tam kopec deticiek

@zojec a ako tam je to by som sla kuknut konecne mam STK na aute tak by sme sa sli s drobcami kuknut

zojec
26. mar 2011

@annie13 ja som spokojna, akurat zaciname 3ti kurz teraz 🙂 ale cez vikend je to normalne otvorene pre verejnost, tak skus nejak vtedy ist, aspon uvidis bazen a tak 🙂 voda tepla 31stupnov..

suee1
27. mar 2011

@katariinka ja chodim s malou na plavaren do Ziaru je tam tepla voda a cisto, sme spokojne 😉 ale boli sme aj v BB, len sa mi zda dost tam drahe , jedina vyhoda je to , ze su tam spolocne satne a tak mi mm pomoze s malou, tam to bude super az ked bude mala vacsia a poriadne sa nauci chodit, aby vyskusala aj tobogan 😀 ale Ziar postacuje 😎 kupili sme jej aj plavacie kolesa a je to radost prevelika pre nu 🙂
@zojec kde je to MC v Detve, chcem aj ja ist s malou niekam medzi deticky, aj ked sa stretavame 3 baby s porodnice, ale aj tak chcem chodit co najviac medzi ludi, hlavne ja to asi potrebujem 😀
@annie13 myslis ten detsky kutik co je taka ohradka a v nej gulicky? Alebo je tam aj nieco ine?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre