Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

sana15
11. aug 2011

@laskonka28 pani Uhliarova je skvela, na pripravy som sa vzdy tesila, zbavila ma uplne vsetkych obav 🙂 Nakoniec som ju mala aj pri porode

sana15
11. aug 2011

@gabii83 ahojky,tak budeme mat obidvoch drobcov rovnako starych 🙂 Pamatam si ta este z jednej pripravy pri prvom 🙂 V porodnici sa ani teraz,ani ako pred 2,5 rokmi poradne nerobia. To ze ti dr.termin poradne az o 6 tyzdnov je dost vela, asi bude mat dovolenku. V kazdom pripade by ho vsak mal niekto zastupovat,aby si vzdy mohla v pripade potreby za niekym zajst 😕

sana15
11. aug 2011

@vlasatica20
@bifla Dr.Abelovsky aj Dr. Abelovska su velmi prijemny a vynikajuci odbornici. Je tam vsak jedno velke ALE a to ze nemaju zmluvy so zdravot.poistovnami,takze vsetko si hradis sama 😉 Ja som tam chodila par rokov,maximalna spokojnost, ale aj ked som bola az na male drobnosti bezproblemovy pacient, nechala som tam spustu peniazkov. Nakoniec som zmenila,pretoze ma stvalo ze si uz desatrocie platim zdravotne odvody,ambulanciam sa vyhybam a potom aj za preventivku musim opat len vytiahnut z vrecka.... 🙄

gabii83
11. aug 2011

@sana15 ahoj aj ja sa ta pamatam, uz som si vybavila termin u nej ...
idem 15.ho....
a potom uz iba rodit
tak mozno sa stretneme :P
drz sa papa zatial

lucka23
12. aug 2011

ahojte.
chcela by som sa s vami podelit o moju skusenost a zaroven podakovat celemu personalu na gynekologickom oddeleni. pred vyse tyzdnom nam na sone v 20tt oznamili ze nasmu chlapcekovi uz nebije srdiecko. 😢 nasledne som bola hospitalizovana a nasho synceka som si musela normalne porodit. Nebudem ani opisovat moje pocity a strach co som prezivala. No hlavne vdaka celemu personalu som to dokazala zvladnut a "prezit". Vsetci boli neskutocne mili, chapavi a snazili sa ma podrzat.
Hlavne dakujem vsak patri dr. Simovi. ked si spomeniem na moj panicky strach z tohto cloveka ked som mala ist rodit lukaska a to len koli reciam ktore o nom kolovali je mi az trapne. Pretoze teraz to bol prave dr simo ktory ma kazdy den na vizite podrobne informoval co sa bude v ten den diat a aky je dalsi postup. a jeho pristup ma teda fakt dostal. nakoniec som pri nom nasho chlapceka aj porodila a bol aj pri kyretazi. Takze po tejto skusenosti sa mozem len hambit ze som ho na zaklade nejakych reci dokazala odsudit. Je to skvely dr ale hlavne velky odbornik.
Dalsie velke dakujem patri dr. Šuchovej a sestrickam ktore su pri nej v ordinaci, tiez mi neskutocne pomohli zvladnut tuto tazku zivotnu skusku.

tymto vam chcem len povedat ze ak este niektora vahate ci rodit vo zvolenskej porodnici tak sa nemate coho obavat. uz viem ze nie je dolezia pohodlna postel ci vlastna sprcha na izbe. to najdolezitesie su totiz ludia ktori sa o vas staraju. a ti su tam uplne super.

miskap
12. aug 2011

@lucka23 Je mi to veľmi ľúto, cítim s tebou.
Čo sa týka ZV pôrodnice, aj ja som jej dala prednosť pred bystrickou, hoci som Bystričanka. Bola som spokojná, odbornosť, aj ľudský prístup na jednotku. Odporúčam.

darinkazv
12. aug 2011

@lucka23 je mi to veľmi ľúto. so slzami v očiach som dočítala tvoj príbeh. prajem vám veľa veľa síl a tú veľkú ranu nech vám pomáha postupne zahojiť krásny lukáško. ja som rodila pomaly pred 5 rokmi vo zvolenskej a tiež som bola max spokojná. ako, sú tam aj výnimky, ale kde nie 😉 a viem, že aj druhý raz si vyberiem zv pôrodnicu. prajem ti ešte raz veľa veľa síl. teda vám, celej rodinke 🙂

annie13
12. aug 2011

@lucka23 Lucka moja ja som ti vravela ako mi je to luto stale na teba myslim dufam ze ti je uz lepsie, Lukasko je tvoje slniecko a bude dalsie babatko verim tomu, a budes mat neterku alebo synovceka pre radost, drzkaj sa

laskonka28
13. aug 2011

@lucka23 Je mi to veľmi ľúto.
Držím palce aby ste to zvládli !
Musí to byť ťažké, ale verím, že ste silná a zvládnete to prekonať.
Neviem si to ani predstaviť, ste silná osobnosť !

matveja
15. aug 2011

Ťažko nájsť slová útechy v takomto prípade to chce len čas a veľa porozumenia a lásky od najbližších. Prajem Vám aby sa čo najskôr našla záplata na Vaše ubolené srdiečko v podobe dvoch čiarok na tehotenskom teste a aby celé tehotenstvo prebehlo hladko. Martina

matveja
15. aug 2011

Mimochodom Dr. Šimo je môj gynekológ, skvelý človek, vynikajúci odborník
🙂 🙂 🙂 😀

graceful9
15. aug 2011

baby, rodila niektorá z vás vo ZV aj cisárskym???

annie13
15. aug 2011

@graceful9 ja v marci 2010

graceful9
15. aug 2011

@annie13 a bola si spokojná?

annie13
15. aug 2011

@graceful9 ano velmi, pri porode bol primar, vsetko mi vysvetlili co sa bude diat, bola som v uplnej narkoze, malu mi ukazali hned po prebrati ale vela si z toho nepamatam
ale celkovy pristup naozaj velmi dobre
a co sa tyka poporodnej starostlivosti detto a to som tam bola tyzden kedze s CR je pobyt dlhsi
a oproti prvemu porodu ovela lepsie CR sa mi zdal menej bolestivy

graceful9
15. aug 2011

@annie13 to som rada, a ak sa môžem opýtať, prečo si rodila cisárskym? lebo ja mám problémy so žlčníkom, mám kamene a neviem, či mám nárok na cisársky, alebo si ho musím vybrať sama,ak chcem a zaplatiť,,,

annie13
15. aug 2011

@graceful9 mala bola KP teda zadockom mala som odporucany CR od mojho lekara uz pred porodom bola som aj na vsetky vysetrenia ako interne atd
avsak posledne vysetrenie je u primara ktory odporuci CR alebo nie, a mne ho zamietol ze mala nema vysoku hmotnost a ako druhorodicka mozem porodit aj KP
takze som normalne prisla na prijem ked mi uz odtiekla plodova voda odtrpela som si bolesti a uz ked som mala ist rodit mala skrizila nozicku a robil sa urgentne CR
takze ja som mala aj aj co sa tyka pripravy, holenia, klystiru aj na CR aj na klasicky porod 😉

annie13
15. aug 2011

@graceful9 nuz ale netusim ci sa da aj zaplatit ked si sama zelas

graceful9
15. aug 2011

@annie13 zaplatiť sa dá, ale tuším to stojí 100 alebo 200 eur a tie sa zídu aj inde,,,mne doktor, obvoďák, klasický pôrod neodporučil, musím sa informovať u gyn., lebo ja mávam bolesti v žlčníku aj pri stolici a nie ešte pri pôrode, je tam riziko, že praskne, mám ho plný kameňov, tak snáď ma nebudú trápiť,,,

annie13
15. aug 2011

@graceful9 myslim ze pri takych problemoch by to nemalo byt problemom, ked ti da tvoj dr odporucanie na CR tak pojdes na konzultaciu s primarom a on to bud odsuhlasi alebo nie

graceful9
15. aug 2011

@annie13 to by bolo fajn, ja si neviem predstaviť rodiť 😀 radšej oparácia 😀

annie13
15. aug 2011

@graceful9 ani ja som si to nevedela predstavit a porodila som myslela som ze pri tom tlaceni umriem a tu som aj moj drobec co chvila 3 rocny a su tam kvalifikovane porodne asistentky ktora mi fakt velmi pomohla s tlacenim

annie13
15. aug 2011

@graceful9 mas 17 rokov? tak verim ze sa bojis, ale neboj nieje to tak hrozne a mozno budes jedna z tych ktore ani nevedia ako lahko porodili resp. si das epiduralku a bude pohoda

majka242
16. aug 2011

ja som mala pri prvom pôrode doktorku Olajcovú a bola výborná môžem len odporúčať...teraz čakáme druhé už každú chvíľku a som zvedavá koho budem mať pri pôrode teraz....neviem ani kto slúži tento týždeň neviete niekto?

graceful9
16. aug 2011

@annie13 jasné 🙂 no uvidím, ako bude so žlčníkom,,,,ďakujem 🙂

snurka
24. aug 2011

ja pišem sice trochu neskôr ale predsa 🙂 nedá mi nenapísať pár slov o pôrodnici vo Zvolene 😉 ako prvorodička som sa bála všetkého okolo mňa :D
Začiatok kontrakcií mi začal doma o druhej 🙂 vydržala som to do piatej rána (ležala som totiž v nemocnici týždeň predtým a nemala som chuť tam ísť skôr ako bolo treba). Prišla som na príjem okolo pol osmej 🙂 poslali ma ešte na normálnu izbu, lebo som nebola dostatočne otvorená. Moja prvá cesta viedla rovno do sprchy, lebo ta bolesť sa nedala vydržať 🙂 o pol dvanástej som prešla na čakačku, dostala infuzku 🙂 sestričky boli veľmi zlaté. Malému sa na svet chcelo moc moc, ale moje telo si povedalo, že asi nie 🙂 kým som sa otvorila, tak som sa natrápila. Tiež som asi nebola veľmi nápomocná rodička, ale ináč sa to nedalo. Pôrod prebehol fajn, aj keď maličkému museli pomôcť, lebo bol veľký chlap 🙂 naštastie všetko dopadlo výborne. Pani dr. Kobidová bola super, pôrodné asistentky tiež 🙂
Novorodenecké oddelenie super 🙂 vždy keď sme niečo potrebovali pomohli. Až na rozdielne názory na kúpanie (jedna učila otáčať bábo pri kúpani aj na bruško, ďalšia povedala, že je to zbytočné), kojenie (dĺžka kojenia a pod.) ale globálne nemám negatívne skúsenosti.
Strava 🙂 ja neviem, ale mne tam veľmi chutilo 🙂 spokojnosť maximálna 🙂 aj keď obsah stravy by som radšej prehodnotila lebo deň po pôrode sme mali mäso na hrášku 🙂 množstvo stravy 🙂 nooo mohli by dať aj väčšie porcie 🙂
Vizity - viac menej sklamaná, lebo furt sa len opýtali, že ako sa cítime a to bolo všetko. Jedine dr. Szedély skontroloval hojenie pôporodnej rany a krvácanie. Takže v tomto smere som bola dosť prekvapená, ale skôr negatívne.
Sprchy a záchody spokojnosť - myslím si, že na normálnej úrovni, ak teda niekto nečaká masážne sprchovacie kúty a pod.
Do zvolenskej nemocnice pôjdem určite rodiť znovu 🙂 a ešte raz ďakujeme veľmi pekne za naše zlatíčko 🙂

nienna
29. aug 2011

ahojte zvolenčanky 🙂 dúfam, že sa nenahneváte keď sa vás opýtam dačo čo nemá s pôrodnicou nič spoločné, ale nenašla som inú tému kde by som sa mohla poradiť.....takže chceme sa presťahovať do ZV, do bytu, ale chcem vedieť ktoré sídlisko, časť Zvolena je podľa vás najlepšia na život??? Západ, Sekier, Zlatý potok, Podborová alebo dačo iné??? ešte to tam tak dobre nepoznám, preto si nechám poradiť, Ďakujeeeeem 🙂

michalag
29. aug 2011

@nienna podla toho co ti viac vyhovuje ci kludne sidlisko alebo rusnejsie. Ja viem porovnat 2 sidliska a to Zapad kde som vyrastala takmer 20rokov a Zlaty potok kde som už 6 rokov. Zapad je podla mna dost rusny ako cez den tak aj v noci, strasne vela ciest, aut, ma sice vyhody ze tam mas vsetko po ruke, ale je to ako panelakova dzungla, vidia ti vsetci do okien co byvaju oproti tebe, cest vynimkam panelakov. Ja osobne by som sa tam uz nikdy nevratila!!! 😉 Zlaty potok je kludnejsi, sice nema bankomat, lekaren, lekarov ale zase je tu klud a panelaky su lepsie umiestnene a je tu len jedna hlavna cesta. Mne sa tu velmi paci a som rada ze prave tu sme opat nasli nas druhy byt. Este s tych kludnejsich je Podborova. Na Sekier by som nesla je to dost od ruky ak nemas prave k dispozicii auto a celkovo sa mi tam vobec nepaci.
Toto je ale len moj pohlad a nazor ... 100 ludi 100 nazorov 🙂 😉 🙂

nienna
29. aug 2011

@michalag ďakujem za názor, neviem, tiež by som asi chcela dačo kľudné, aby moje budúce deti mohli pobehovať hore dole a nemusela by som sa báť že ich dačo zrazí....ale zároveň aby tam nebol až príliš veľký kľud, nakoľko budem bývať každé 3 týždne sama (muž robí v zahraničí) a aby mi nebolo smutno....fúha, asi to bude ťažšie rozhodnutie ako som si myslela.....ale dobre si to napísala, máš pravdu 🙂

atiatko
29. aug 2011

@nienna ahojki .... tak ja som bývala cca 10 rokov na Zlatom potoku - ako píše @michalag pokojné sídlisko, jedna hlavná cesta, park, škola, škôlka, dobrý prístup aj ako prechádzka z a do mesta, ale nie sú tam lekári, bankomat, z obchodov snáď len ten Lidl 😒 potom som bývala a mamina tam býva doteraz na Podborovej - tiché sídlisko, podľa mňa až príliš, dosť malé, takže max. nejaké dve detské ihriská, škôlka jedna priamo na sídlisku, druhá v smere do mesta (tá je súkromná), dobrý prístup aj na peši do mesta, no chýba mi tak poriadny obchod (tie čo tam sú majú minimálnu ponuku, často zatvorené), lekár, bankomat tiež absentuje ..... 😒 Západ - no tam by ma nenahovorili bývať ani keby nám byt dali zadarmo - naozaj typická paneláková džungľa, každý každému "vidí do taniera" (česť výnimkám), chýbajú miesta na parkovanie, málo zelene, sú tu ale škola,škôlka, lekári, obchody, bankomat - otázka vkusu toho, kto tam chce bývať .... 😒 no a my momentálne už 12.rok bývame na Sekieri - v tej novej časti nad sídliskom Záhonok .... máme krásny bytík s úžasným výhľadom na celé mesto až dozadu smerom na BB, z druhej strany máme výhľad na priehradu, ktorá je krásne zelená na jar, v lete, na jeseň je krásne farebná a v zime super na korčuľovanie, bežkovanie, máme tu škôlky, školu, obchody, bankomat, lekárov (detských aj pre dospelých), stavajú tu teraz Tesco, takže ďalšia konkurencia cenám iných obchodov, je tu kaderníctvo, kvetinárstva, nájdeš aj miesto na parkovanie, o zeleni a celkom fajn 3 detských ihriskách nehovorím, v lete sa dá ísť posedieť na bufety na priehrade (jeden aj s bazénmi, kurtami, ihriskami). Naša časť sídliska je relatívne pokojná a čistá, nemáme nejaký problém ani s tými "neprispôsobivými" 😒 jediný problém pre niekoho bude možno vzdialenosť od mesta .... nám to ale vôbec nerobí problém - MHD funguje a máme vlastné autíčko, takže no problem .... 🙂
Prajem šťastnú voľbu pri rozhodovaní o vašej novej adrese ... a dobré bývanie ... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre