Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

vlasatica20
30. aug 2010

verondza,ja som nastihnuta nebola ale som kus zenskej a moje mimi nebolo velke,
urcite ta nikto nenastrihne len tak pre radost,ked som sa ja na to pytala zalezi to od velkosti plodu a tiez,
ako pôrod postupuje,lenze vzdy je lepsie nastrihnut ako roztrhut sa az po konecnik,môj nazor 🙂 a nazor odbornika.
S epi skusenost nemam,ked som bola prvorodicka nic take nebolo, ale ked som rodila druhe pytala som sa aj na negativa byvaju napriklad bolesti hlavy.Kamoska sice necitila bolest,ale nevedela tlacit udajne nic necitila.
Takze bude najlepsie opytat sa na Are primarke a podla toho sa rozhodnut 🙂 ,

vlasatica20
30. aug 2010

verondza, ja som len terez citala co si pisala o primarke,neviem kde si sa s nou stretla ale podla mna je to jedna
fantasticka zena myslim aj ako odbornik aj ako clovek.Ake zle skusenosti mozes mat s anesteziologickou?
Zazila som ju na odd.,kde mi lezel otecko a musim povedat,ze sa naozaj starali fantasticky a vsetko mi vzdy pekne vysvetila.Ale to sem nepatri,iba ma zaujala ta poznamka,ale kazdy mame svoj nazor a skusenost.Takze ,ked mas zle skusenosti je tam este Dr.Tomalova,drz sa,pa

suee,aj sa pridavam mamickam,ktore uspavaju svoje ratolesti v aute 🙂 .Je to fantazia,zaspi hned ako vystartujem z domu,no stranda. 😀

verondza
30. aug 2010

@vlasatica20 dik za odpoved. co sa tyka epina, nemyslim epiduralku, ale epi-no balonik na roztahovanie hradze. nie je to este vseobecne znama vec, ale uz ma hlavne v zahranici mnoho privrzencov. uz je mnoho zien v cr aj u nas, ktore ho pouzili a takmer kazda, co s nim cvici, rodi potom bez nastrihu, alebo len s minimalnym poranenim.
inak, ja rozmyslam aj nad epiduralkou, ale urcite nie od primarky. ked som rodila prvykrat, dopichala mi chrbticu ako blazon, ale epi nezaviedla. a este bola paradne neprijemna. vdaka nej spominam na porod ako na nie velmi prijemny zazitok. takze preto som sa predtym pytala, ci tam picha epidural aj niekto iny, ako ona...
o tom epine by som sa lahsie asi zhovarala prave s tymi zenami lekarkami, ktore su teraz bohuzial na materskej. neviem, ako sa k tomu postavia lekari...este to uplne zavrhnu, vyhlasia ma za blazna a nastrihnu ma naschval ☹ . (zacinam byt poriadne paranoidna, ale stalo to vela penazi a ani to cvicenie nie je len tak a ak mi to bude nanic, tak ma to pekne nastve 😒 )

suee1
30. aug 2010

maminky, nemate skusenosti s plakanim svojej ratolesti vzdy pred spanim, ale place tak priserne, ze odmieta aj prsnik, placka tak ze je az bordova, nechce ani cumel proste iba strasne place a neviem ju ucicikat ani na ruckach . . . . . . inac je prebalena a niekedy sa mi rozplace aj ked je uz napapana . . . vzdy je to iba pred spanim a neviem co robim zle ☹ je mi jej luto a ja sa citim priserne

avila
30. aug 2010

@suee1 skus ju dat uspat na rukach niekomu inemu, napr muzickovi. Deti z nas casto citia nervozitu, potom su nepokojne...

suee1
30. aug 2010

@avila joj, skusala som , moj muzicek sa skor zosype nez ja 😅 na chvilocku sa pri nom ukludni ale potom to pokracuje, dopadne to vzdy tak, ze skonci opat u mna a od placu unavena po hodine zaspi, len mi je jej velmi luto, neviem ci ju nieco boli alebo co, ta moja doktorka mi vkuse len odporuca aby som pila tekvicovy vyvar a vsade iba tekvicu davala do kazdeho jedla, nemozem jest uz ani zemiaky, paradajky, banany, mliecne vyrobky, pretoze mala pravidelne nekaka a ked sa mi rozplakala pri doktorke a nevedela som ju hned utisit, tak mi povedala ze ona ma zo mna stres a ona bola fakt iba velmi unavena, hned ked som ju dala do kocila do minuty zaspala . . . . tak neviem co robim zle , asi fakt ma zo mna stres ☹ . . . ale ver mi, viac lasky ako ja jej nikto nemoze dat 😵

vlasatica20
30. aug 2010

avila,ahoj ja s tebou suhlasim aj moj muz ked zoberie nasu ratolest,hned je ticho a bude sa po nom pozerat a tesit 🙂 ,no treba nechat aj chlapov,aby sa potesili a vytesili 🙂 🙂

avila
30. aug 2010

@suee1 drzim palce, neboj zlepsi sa to, urcite. Skuste relaxacnu hudbu, detske riekanky, hocico. A hlavne o sebe nepochybuj, vsetky sme super mamy, len nam obcas dojde stava 😉

vlasatica20
30. aug 2010

suee,neboj kazde dietatko ma svoje dobre a zle obdobie,treba to vydrzat aj ja som si presla podobnou cestou,hlavne velku davku trpezlivosti,zvladnes to!!!!! 🙂

sofia2010
31. aug 2010

ahojte 🙂 ja som rodila pri Olajcovej a bez nastrihu. nechcela ma nastrihnut ze nebolo treba a bola som jej zato vdacna... na porod mam len krasne spomienky aj vdaka nej je naozaj super je to uzasna doktorka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

verondza
1. sep 2010

@sofia2010 no ved prave ona tam uz nie je, nie? ju by som prave chcela.

sofia2010
1. sep 2010

@verondza nie ona je na materskej ........ ked som ja rodila ona uz bola tehotna 🙂 🙂 🙂 🙂

michalag
3. sep 2010

@suee1 nam robi mala toto iste a hlavne podvecer - vecer ked ma ist spinkat ale naozaj reve tak zlostne ze obcas sa zabudne aj nadychnut ale pri tom je najedena, prebalena, cajik ma, brusko to tiez nie je a zubky urcite tiez nie, tiez si myslimze bud je to tym ze je taka unavena ze nevie zaspat alebo je to obdobie ktorym musime prejst, ja len dufam ze nebude takato do 2 rokov lebo ma svihne. Ja vecer davam malu ocinovi ale pri nom je taka ista a to on je totalny kludas, ale vcera sa mu ju prvykrat podarilo uspat tak to ide aj dnes vyskusat 🙂 .... popravde ja uz na to nemam nervy a ani sil (trva to uz takmer 1 mesiac)

katarina.banska
3. sep 2010

@suee1 aj na nasa mala mala take obdobie ked vecer strasne plakavala, trvalo to asi mesiac. mala jeden mesiac a po dvoch mesiacoch sa jej to upravilo. vraj mavala vecerne koliky, tak sme s nou cvicili, brusko masirovali..... bolo to tazke obdobie ,ale netrvalo dlho. tak nic neboj, hlavne musis byt ty pokojna, lebo ona to citi, ze ty nie si v pohode.
neboj nic to prejde, urcite si uzasna matka. 🙂 🙂 drzim palce

mimi21
3. sep 2010

@suee1 aj mne mala mavala obdobue predspankoveho hnevu, ale potom to preslo
podla mna to bolo tym, ze bola taka unavena, ze nevedela zaspat
aj mne sa to obcas stava, som tstrasne unavena ale neviem sa ulozit a zaspat

no ja som mala vcera fasa vecer - skoro 3 hodiny na pohotovosti neviem co to malo byt ale poobede ma zacala pobolievat noha, nemohla som stupit, niekedy to bolelo, niekedy preslo
o pol6 isiel mm na tenis a ked odisiel ja som dostala taky zachvat bolesti, ze som sa ledva doplazila k telefonu, aby som mu zavolala, nech pride domov, fakt priserna bolest, nemohla som sa ani pohnut
ja som najprv nechcela ist na pohotovost ale mm ked ma videl, ze sa nemozem postavit, tak povedal ze ideme
ja som si minule vsimla ze na vnutornej strane stehna sa mi robi akokeby krcova zila a ta bolest isla smerom hore od nej
no bola som na gynci, lebo mi povedali, ze kedze som tehotna, tak tam mi budu vediet dat aj nejake lieky, tam mi samozrejme povedali, ze z gynekologickeho hladiska som OK, robili mi aj sono, babo je v poriadku, tak nemaju so mnou co robit, mam ist na chirurgiu, tam ma doktor pochytala poslal na sono zil, kde sa najprv dr aj nieco nepozdavalo, ale potom povedala, ze je to OK
no tak som sa vratila na chirurgiu kde mi povedali, ze sa mam objednat na neurologiu
fakt to bola priserna bolest, dnes uz mi je lepsie, ale este to trochu boli, len sa bojim, ze to bude ako vcera, ze chvilu dobre a potom pride zachvat ako svina

avila
3. sep 2010

@mimi21 mozno to bude aj tymi zmenami pocasia... Viacerych okolo mna bolieva hlava v tychto dnoch a brat mal po dlhej dobe migrenu. U vas v rodine sa migreny nevyskytuju?

suee1
3. sep 2010

zienky, dakujem za rady 😵 😵 😵 este ze existuje modri konik 😀 😀 😀

michalag
4. sep 2010

@suee1 este k tomu placu, ja si zacinam mysliet ze u nasej su to koliky, lebo cez den je dobrucka, v pohode zaspinka ale vecer to je takmer vzdy v tom istom case od 18:00-20:30, najlepsie je jej na rukach co byva u kolikovych deti, vcera plakala tak som jej uz zufala skrcila nozicky k brusku a chvilku s nou pocvicila a bolo dobre, potom sa len usmievala a krasne bez placu zaspinkala. Ked nam to zacalo tak v potm obdobi som aj vymenila cajik presli sme z fenykloveho na iny a od vtedy sa to s nami taha, skus s nou cvicit a uvidis

avila
4. sep 2010

@michalag a kde najdem ten sukl kod?

michalag
5. sep 2010

@avila to oni maju tak oznacene liecivo ale vsetky sarze maju stahovat z trhu

mavion
6. sep 2010

@karrelia no ja nemam dobre spomienky na BS...teraz som rodila vo Zvolene a ten mozem len odporucat..V iBS sa mi pacili len izby a moznost mat manzela pri sebe cely cas aj na izbe a neobmedzene navstevy..inak nic 😠

katrin31
6. sep 2010

@mavion a co konkretne sa ti nepacilo?

mavion
6. sep 2010

@katrin31 pretoze najvacsi strach z porodu mi nahnala prave sestricka,pri najvacsich kontrakciach mi povedala ze toto este porod nie je,je to len predpriprava na porod a ze to najhorsie este len pride.....tak vtedy som uplne spanikarila a ta hodina na izbe bola peklo....a potom z velkymi ocami za mnou dobehla ze sa mylila a ze to uz je porod....velmi podcenuju prvorodicky...dalej uplne neosobny pristup po porode..pri kontrole som musela vyliezt na kozu,kde ma vysetrovali pri otvorenych dverach kde si chodil kto chcel... a len na porovnanie: v BS ma hned po porode necievkovali a ja som sa nevedela vymocit na druhy den..to boli strasne navaly a potom na moju ziadost ma vycievkovali a kolko zo mna vyslo...aj sestricky krutili hlavami ako som to vydrzala...no a vo ZV:hned po porode dali podo mna misku ci to pojde a ak nie tak cievkuju....nebol ziadny problem...a je toho este viac..napisala som ti to podrobnejsie nehnevaj sa...Podla mna sa velmi spoliehaju na svoju povest....a naopak ZV ktory este nie tak davno nemal dobru povest,ten maka na tom aby boli mamicky spokojne...

katrin31
7. sep 2010

@mavion som rada ze si to napisala podrobnejsie.uvidime ako to budem vnimat ja🙂 poznam strasne vela bab co tam rodili aj dve deti a takyto nazor este ani jedna nemala..ale tak kazdy mame svoju skusenost a svoj nazor. najviac ma prekvapil ten neosobny pristup po porode, pretoze som tam bola uz trikrat na kontrole a ten pristup som videla na vlastne oci a praveze som si hovorila ze toto sa inde stat nemoze..

avila
7. sep 2010

@mavion @katrin31 ja som s BS plne spokojna. Neosobny pristup som nezazila. Prave naopak. Aj ked zlepsovat je vzdy co.

mavion
7. sep 2010

@katrin31 ...rodili tam vsetky zeny v nasej rodine..a vsetky boli spokojne...a preto som tam isla aj ja. no ja to zial nemozem povedat ☹ a pritom nie som narocny clovek. Az po porode vo Zvolene som prisla aj na ine veci ,co som si vtedy ako neskusena prvorodicka myslela ze tak maju byt .Ja nechcem nikoho odhovarat ,toto je moja skusenost.. bola by som rada keby som radsej mohla pisat svoj pozitivny zazitok..

katrin31
7. sep 2010

@mavion ved jasne, kazdy moze mat iny nazor.ved sa nic nestalo..dufam,ze ja budem patrit k tym co budu mat pozitivny zazitok🙂

mimi21
7. sep 2010

@mavion
@katrin31
@avila
kocky aj ja mam jednu kamosku co tam spokojna nebola
sto ludi sto chuti, preto ja nerada nieco odporucam alebo dohodujem, lebo kazdemu moze vyhovovat nieco ine, aj iny pristup

avila
7. sep 2010

@mimi21 vsak proti gustu ziaden disputat, ja vychadam zo seba, nie som hovorkynou porodnice...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre