Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

annie13
27. mar 2011

@zojec plavanie viem chodili sme ja som sa pytala na MC v DT 😉
@suee1 na zapade nie su gulicky a bazen len koberec na zemi a par hraciek, domcek inac nic take

suee1
27. mar 2011

@annie13 na zapade? myslis BB a ak ano, kde to je presne (nie som Zvolencanka, takze ja poznam BB ako aj Zvolen tak okrajovo) takze nie je to Europa? Tam chodievame, ale tam som videla iba ten kutik s ohradkou a gulickami a tam nedam 10 mesane dieta . . . neviem ci sme sa pochopili 😀 😀 😀 pisala som o detskom kutiku v Europe 🙂 . . . asi skacem z temy na temu 😀 😀 😀

zojec
27. mar 2011

@suee1 MC sa vola Nebudka a je hned nad Domom kultury 😉 http://nezabudkadt.webnode.sk/ a na Sliaci su tiez spolocne satne, bazenik taky maly.. je to tam prijemne 😉 hlavne je Barbora medzi detickami a ja medzi mamickami :D :D :D

suee1
27. mar 2011

@zojec a na Sliaci je bazen aj pre verejnost??Alebo sa tam robia cisto len kurzy? Posli link ak maju. A tiez ohladom kurzu, potapaju deticky pod vodu ?? Citala som clanok v Mama a Ja , ze to nie je velmi prijemne pre babatka, vraj bojuju o zivot ked su pod vodou, tak neviem sa rozhodnut ci pojdeme na kurz, ale viem ze este niekde je cvicenie s babatkami, skor je to take hranie, spievania a riekanky . . .

zojec
27. mar 2011

@suee1 ano je pre verejnost otovoreny, ale nemaju stranku 😠 teda aspon plavanie s detickami nema.. pozriem ti ako je otvoreny v utorok ked tam pojdem. 😉 co sa tyka zanarania, ano ponarame deticky na signal.. kazde dietatko je ine, niektore to znasaju dobre, ine horsie a tie sa nezanaraju ked sa im to nepaci 😉 inak je to o hrani, riekankach, spievani.. mesiac stoji 55€ (8 vstupov) a prva hodina je ukazkova zadarmo.. rozhodnes sa ci sa ti paci alebo nie 😉

suee1
27. mar 2011

@zojec ok, pozri ak pojdes v utorok 😉 je to blizsie ako Ziar, tak by sme vyskusali , Zvolen sme uplne vylucili, chodila som tam a viem ako to tam je, takze nechceme tam ist s malym dietatkom . . . ak nezabudnes pozriet, tak budem povdacna 😉 a mozno sa tam stretneme 🙂

zojec
27. mar 2011

@suee1 oki doki 🙂 mozno @avila vie, ta chodi s malym aj cez vikend 😉 len neviem ci sa pripoji na MK 😉

katariinka
27. mar 2011

Tesim sa, ze si spominate a reagujete 🙂 Nedalo sa mi sem chodit,mala je take "narocne dite", ze ked vecer konecne lahne, zalahnem s nou 😒
Zoji, spravne som pochopila, ze ked chcem chodit na Sliac, staci prist na tu prvu ukazkovu hodinu a az potom zaplatit tych 55 eur? Nemas nahodou nejake tel.c., kde by sa dalo zavolat a trosku viac sa o tom popytat? resp. nevies mi povedat, kedy byvaju tie ukazkove hodiny?
.. inak, tiez mam pocit, ze volny cas nam organizujem hlavne kvoli sebe-nas dvojizbak uz mam taky okukany ze az 😖 a teraz tie dlhe dni-no na zblaznenie ☹

avila
27. mar 2011

@suee1 Ahojky, bazen je v sobotu otvoreny od 12:30 do vecera, tusim do 19? A v nedelu od 10:30 do neviem kedy ale tiez do neskoreho poobedia.

annie13
27. mar 2011

@suee1 ano suee v BB v Europe kde su gulicky to som mala na mysli ano tam ti 10 mesacne nevezmu

katariinka
27. mar 2011

Annie, a to MC na zapade funguje nejako organizovane alebo len sem-tam urobia nejaku akciu typu karneval?

annie13
27. mar 2011

@katariinka zistim ti
bolo v utorok a stvrtok doobeda a ked bola nejaka takato akcia tak posielali mailom tak som sa o nej aj dozvedela
http://www.mcrodinkazv.szm.com/
ale aj na ich stranke pisu pozastavene
ale karneval sa konal tak ja ti neviem

cimba
28. mar 2011

@katariinka na západe funguje normálne MC každý utorok a štvrtok od 9.00 - 12.00 no a že nie je bohvie ako zariadené to preto lebo to nie je naše ale cirkevníkov a organizujú sa tam aj iné podujatie nie len naše tak preto inak by to bolo super aj by sa to inak zariadilo ale je to zadara tak sa nemôžme sťažovať, ale ide o to aby sa detičky medzi sebou zahrali a niektoré budú spolu chodiť aj do škôlky, zatiaľ je otvorené do mája potom cez leto je zatvorené a či sa otvorí od oktobra je otázne podľa toho kto ho bude viesť, lebo teraz to majú na starosti 3 baby a všetkým idú detičky od septembra do škôlky tak preto ☹ . Zima tam bola iba zo začiatku kým začali kúriť teraz je tam na nevydržanie čo kúria ako divý 🙂 . Ale mám to stačí aspoň si pokecáme s mamičkami 😀

cimba
28. mar 2011

@katariinka a ešte organizujeme viac akcii aj mikuláš, teraz bol aj karneval, MDD stránka nefunguje lebo ju nemá kto stále obnovovať ☹ škoda

katariinka
28. mar 2011

cimba, dakujem za aktualne info🙂
...vek dietatka s ktorym pridem je najako obmedzeny??

cimba
29. mar 2011

@katariinka nie je len ked ešte nevie chodiť tak môžeš iba sedieť na zemi a hrať sa s ním, ale aspoň bude kukať že čo sa deje okolo seba.

emily3
3. apr 2011

ahojte mamicky a tehulky, chcem sa spytat, ktore ste rodili vo Zvolene ake to tam je?..ja som z Blavy a chem rodit na kramaroch, ale kedze mam termin cez prazdniny manzel vymysla dovolenky a neche pripustit aby som nesla s nimi na rodinnu dovolenku...tak si robim prieskum v okolitych porodniciach blizko miesta kde budeme , keby nahodou prislo mimco skor na svet. dakujem 😉

cimba
5. apr 2011

@emily3 ja si myslím že každá nemocnica je fajn ked to na nás príde 😀 😀

emily3
5. apr 2011

@cimba tak dik 😉 , len v niektorych je babo pri mame cely cas a moze prist aj navsteva..teda aspo na Kramaroch to tak je, ze mozem ist s babatkom na chodbu a mozu si ho pozriet aj pribuzni a manzel dokonca moze ist okupkat babo a tak..alebo je babo za sklom a pozeraju nan ako do vykladu 😅 ... len som chcela vediet ze ake skusenosti mate, aj s kojenim a pristupom sestriciek a doktorov.... 😉 pod...

cimba
5. apr 2011

no tu je to tak že máš bábo pri sebe celý čas len ste na izbe 3 baby a nemôže ísť za tebou na izbu návšteva iba ak ti vybehneš na chodbu ale je tam taká miestnosť kde chodia návštevy sú tam aj stoličky, ak chceš je tu nadštandartná izba kde môže prísť za tebou na izbu manžel a rodina a môže tam aj prespať za poplatok. No nato ostatné ti asi neodpoviem lebo 100 ľudí 100 chutí ale je tu fajn ja som tu rodila svoje prvé a chystám sa aj druhé, tie 4 dni nejako prežiješ nie je to zlé. Aj doktori sú fajn nesťažujem sa teda aspoň ja nie 😉

lucka23
5. apr 2011

@emily3 s navstevami vo zvolene nie je problem. samozrejme nie na izbu ale babo si vezmes so sebou na chodbu, alebo je tam navstevna miestnost. viem ze napr v bb to bolo tak ze babo si nemohla vyniest na chodbu len cez sklo sa nan dalo pozriet. co sa tyka inych veci bolo tu toho popisaneho spusta tak si co to precitaj a urcite budes v obraze. 😉

matveja
5. apr 2011

ahoj, ja sa chystám do pôrodnice koncom mája ako prvorodička. Chcem sa opýtať, či sa nerobia prípravné kurzy pre prvorodičky vo Zvolenskej pôrodnici. Tak isto nemám ani poňatia čo si zabaliť do tašky pre seba do pôrodnice atď...Prosím poradíte mi?

cimba
5. apr 2011

sú aj predpôrodné cvičenia ale neviem teraz od ktorého týždňa asi 34tt ked pôjdeš tak sa nič nestane ukážu ti ako máš dýchať pri pôrode + dajú ti aj papierik čo si máš zo sebou doniesť, a platí sa 5€ za jedno sedenie tvrá väčšinou 2 hodiny, takže aj keby si teraz zbehla na pôrodnicu tak na chodbe je taký malý letáčik čo si zo sebou zobrať do pôrodnice, písané to tu už bolo 😉

miskap
5. apr 2011

@matveja Keď sa pozrieš na ich stránku, nájdeš kontakt aj termín prípravy. Býva to tuším raz týždenne v stredu poobede. Vedie ju jedna pôrodná asistentka, ja som bola len raz.( viac som nestihla, narodili sme sa v 37. týždni) Chvíľu sa hovorilo o pôrode, o príjme na pôrodnicu a potom sa trochu cvičilo. Platí sa jednorazovo asi 2€. Ak by si chcela podrobnejšiu prípravu, vhodnejšie je poobzerať sa po kurze. Možno v nejakom materskom centre niečo robia. Alebo sa spýtaj priamo sestričky u tvojho gynekológa.Takéto kurzy zahŕňajú aj prípravu na dojčenie, starostlivosť o novorodenca a pod. Ak nemáš čas na dlhodobý kurz, môžeš si zohnať dulu, ktorá ti urobí individuálnu predpôrodnú prípravu a prípravu na materstvo podľa tvojich požiadaviek.

matveja
5. apr 2011

ja som v 32+ 2 tt, tak ešte mi asi ostáva trochu času na prípravný kurz. tento týždeň mám poradňu, tak sa skúsim u môjho dr. opýtať na nejaké info ďakujem pekne za vaše odpovede.

fixi3
13. apr 2011

Ahojte baby...daku tu uviazla tema....su tu nejake tehulky co budu rodit vo zv??? co mate nove?ako prezivate tehu?

vlasatica20
13. apr 2011

Ahojte,dlhsie som tu nebola nestiham je to dost narocne robota a male dieta aspon pre mna
snazim sa to casovo stihnut,ziadna sranda.
Moje male srdiecko zabava zatial svokra je to fajn,ale aj tak rozmyslam ,ze pôjdem pozriet tie jaslicky,dakujem vam za
informacie 🙂 .

noznicky
14. apr 2011

@lucka23 ahoj, mas uz ist do nemocnice do poradne ? je to na oddeleni porodnice, kde robia aj sono, prietoky......na druhom poschodi..drzim palce -🙂))

lucka23
14. apr 2011

@noznicky dakujem za info ale ty asi reagujes na moj prispevok z pred 4 rokov 😀 😀 😀 . ja som totiz uz porodila a moj syn bude mat o par dni 4 roky. 😉

juana2
14. apr 2011

Ahojte mate niekto skusenost s gelom DIANATAL...? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre