Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

annie13
26. jan 2011

@tatiana75 aj ja viem ze este MD

tatiana75
26. jan 2011

uz by sa nam mohla vratit, vsak? 😅 😀

miskap
28. jan 2011

@tatiana75 Mohla, ale keď si my užívame materskú, musíme dopriať aj jej. 😉

jana.oravcova
31. jan 2011

@snurka ja som rodila obidve deti vo ZV a bola som veľmi spokojná aj s lekármi, pôrodnými asist, aj sestričkami.

annie13
31. jan 2011

@snurka moja mala bola tiez KP a moj Dr mi odporucil sekciu kt. vsak musi schvalit primar a kedze to bolo dievcatko s nizkou hmotnostou a bola som druhorodicka primar sekciu zamietol
termin som mala 20tejho 16teho mi odtiekla voda akurat mal sluzbu primar ked som vecer prisla na prijem odtrpela som si bolesti a ked sme isli na kreslo ze uz ideme rodit mala skrizila nozicku alebo nieco take a museli mi tak ci tak robit CR
vsetko dobre mala zdrava krasna v celkovej narkoze
prve som rodila klasicky a to to sa mi zdalo lahsie ci na bolesti ci na poporodne zotavovanie
len sa neboj bude dobre su tam dobri lekari

snurka
1. feb 2011

Este by som sa chcela opytat, co ste potrebovali do porodnice, ci ako ste to zorganizovali (clovek ked vela cita, tak vie stale menej a menej). Niekde radia dve tasky - jedna na prijem, jedna na potom 🙂, na stranke nemocnice nieje nist 🙂 tak poradte co ozaj treba kupit, lebo vyhodzovat v dnesnej dobe peniazky na zbytocnosti je dost velky luxus 🙂 (ved sa zidu na lepsie a dolezitejsie veci)

zojec
1. feb 2011

@snurka je ti treba len 2 uteraky, min. 2 pyzama, najlepsie na porod nocna kosela, alebo starsie tricko, ponozky, papuce, aj do sprchy, pribor a poharik, toaletak, poporodne vlozky, najlepsie bunicinove nazov SAM, kupis v zdr. potrebach a aj poporodne nohavicky jednorazove. ale ak bude cisarsky, tak ti budu nanic.. a balik pampersiek pre male. nic ine pre dietatko nepotrebujes. a na prijem ti staci ta nocna kosela na porod, kt. si vyberies z tasky ked sa budes prezliekat 😉 popripade este kojacu podpsenku si zober.. odsavacky, plienky pre babo aj oblecenie, to vsetko ti v nemocnici daju ak budes potrebovat...
a veci pre babo ked budete odchadzat ti donesie muz, ked pride pre teba...

annie13
1. feb 2011

@snurka ja som mala jednu
Oblecenie:
* nočná košeľa s rozopínaním na kojenie na prezlečenie po pôrode (obe radšej tenšie a pribaliť sveter v chladnejšom období) aspon 2
* župan
* ponožky po porode mi bola strasna zima
* nohavičky
* veľký a malý uterák osuška
* pohodlné prezuvky
* podprsenky na kojenie
* vložky do podprsenky

Hygienické potreby:
* vložky min. 1 balík zo zdravotnickych potrieb bez tej lepiacej casti
* telový šampón (nie príliš parfémovaný, kvoli babu)
* zubná kefka a pasta
* šampón
* hrebeň (gumička, čelenka, sponky)
* vreckovky
* toaletný papier
* pomáda na pery
* okuliare miesto kontaktných šošoviek
* pravidelne užívané lieky
* príbor, šálka alebo pohár

* občiansky preukaz
* tehotenská knižka
* kartička poistenca
* kópia sobášneho listu (alebo prehlásenie o otcovstve z matriky)
* adresa a tel. pediatra

* fľaša s minerálkou (resp. vinea)
* mobil, fotoaparát, nabijacka
* kniha

Pre bábo:
* balík plienok tie najmenšie najlepšie pampersky aspoň 30 ks
* vlhčené obrúsky
* ja som mala ešte jednu látkovú plienku lebo tie sa vždy zídu a mali málo

ostatné ti donesie partner až keď pôjdete domov:

* autosedačka resp. vanička z kočíka
* jednorázová plienka
* látková plienka a poštolky (niekdy pri odchode ukazujú viazanie poštoliek)
* body 56
* dupačky
* svetrík al. mikinka
* overal
* tenká čiapočka, hrubá čiapočka
* deka alebo zavinovačka do autosedačky
asi všetko
ak tak ma baby doplňte

zojec
1. feb 2011

@annie13 😀 ja som z toho polovicu nevyuzila.. ani len zupan nie..lebo bolo 300 stupnov.. 🙂 do postoliek mi nikto neukazoval ako sa viaze, dokonca som od vtedy ako som dostala prepustaciu spravu sestricku ani nevidela, no hygienicke veci, to je samozrejmost.. to ma nenapadlo ani pisat :D
este ma napadlo, ak @snurka pojdes na preporodnu pripravu, tak ti daju listok s tym co si mas do porodnice zobrat :D na nu sa chodi cca v 34-38 tyzdni, stoji 5€ a je to celkom fajn.. je kazdu stredu o 13tej a treba sa dopredu objednat

annie13
1. feb 2011

@zojec postolky ja som domov vsak su na suchy zips tam uz nieje co ucit do toho len zlozis bielu plienku kvoli sirokemu baleniu kvoli klbikom ale vlastne Viky som uz na siroko nebalila a kontrola bola v poriadku
ja som zupan vyuzila v marci este bolo chladno hlavne na chodbe

snurka
2. feb 2011

@annie13
@zojec
dakujem za pomoc 🙂 inac zoji som citala ze bucinarske vlozky 🙂 cisty postih 🙂

zojec
2. feb 2011

@snurka 😀 😀 😀 no to teda fakt 😀 😀 😀 inak kludne hocikedy pridte aj s muzom.. ak nieco budes potrebovat, kludne sa pytaj .. 😉

snurka
2. feb 2011

@zojec chystame sa 🙂 len som tak trochen chora 🙂 a neviem sa toho zbavit 🙂 ale ako nahle vyzdravieme mas nas tam 😀

zojec
2. feb 2011

@snurka no super.. tak vela vitaminov papaj :D ja som jedla maternu, bola celkom fajn.. daj si aj viac celaskonu, ked si teraz chora.. ten moze len pomoct 🙂 rychle uzdravenie..

sofia2010
8. feb 2011

Ahojte prosim vas chodi este Simo a Melichercik k porodom ? 🙂 🙂

zojec
8. feb 2011

@sofia2010 pokial viem tak ano..

michalag
9. feb 2011

@sofia2010 Melichercik ano a Simo neviem naisto ..... Ale ja som s Melichercikom pri druhom porode bola nadmieru spokojna 🙂

annie13
9. feb 2011

@sofia2010 mne sa zda ze Simo uz nie ale neviem urcite
mne bol pri druhom porode Melichercik ako izbovy a bol velmi zlaty

annie13
9. feb 2011

pri prvom porode mi bol Melichercik a s odstupom casu to beriem ako super, je taky svojsky ale odbornik

dakob
13. feb 2011

Mile zienky,
planujeme prerobit, teda aktualizovat nastenku s fotkami vo vestibule gyn.por.oddelenia. bolo by fajn tam aktualizovat fotky nasich a teda hlavne vasich drobcekov, kt. sa narodili vo Zv. porodnici.
Velmi by nas potesilo, ak by ste nam s tym pomohli aj vy, a to tym, ze ak by ste mali nejaku tu fotecku vasho drobceka navyse a mohli nam ju podarovat a suhlasili s jej uverejnenim.
pre event. darcov: poprosim fotky bud dorucit osobne na gyn.por.odd. ku vrchnej- s.Farbiakova, alebo Budova, /prejdete sa s kocikom po cerstvom vzduchu 😉 /,
alebo poslat ako prilohu na mail: d.kobidova@gmail.com
Dakujem v mene kolektivu gyn-por-nov.odd nemocnice Zvolen
Kobidova D.

kitulka79
13. feb 2011

@dakob
🙂 myslim ze je to skvely napad 🙂 a mali by to byt asi fotky este kym boli babatka v nemocnici ??

dakob
13. feb 2011

@kitulka79 nemusia byt iba presne z nemocnice. kludne sa mozu skerit aj s dvoma vyrastenymi zubami niekde doma na gauci, alebo vo vani... 😀 nechavame to na vas

miska_zv
17. feb 2011

@tatiana75 Včera Kamoďová rodila moju kamošku

matej05
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miska_zv
17. feb 2011

@matej05 ano, pomylila sa

zvolovci
22. feb 2011

@dakob velmi pekny napad, v maloktorej oblasti sa clovek stretne s renovaciou - akehokolvek druhu...

Prosim vas, vedeli by ste mi povedat, ci uz niektora zienka rodila s Dianatalom - porodny gel. Pripadne aky je pohlad lekarov vo ZV porodnici na tuto vecicku, ci to vobec ucinkuje a tak.... u druhorodiciek ci to ma zmysel...

Alebo ak viete vy zeny, poradte... 🙂 . diiiik

michalag
22. feb 2011

@zvolovci o tomto pocujem prvykrat 😕

zvolovci
23. feb 2011

@michalag nooo precitaj si o tom, je to zaujimave... teda aspon pre mna....akurat ta suma ma odradza..

michalag
23. feb 2011

@zvolovci este si ta pamatam z temy 😉 ..... jeeej tak cakate druhehe babo a kedy ak sa smiem spytat?

zvolovci
23. feb 2011

🙂 aj ja si ta pamatam 🙂. koncom marca mame termin 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre