Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

lucinka1104
6. dec 2008

tatiana aj ti odporučam ja som rdila v BB a v živote tam napriek tomu, že my tam na gynde robí mama rodiť nepôjdem. Dnes som zistila, že som opäť tehu a rodiť pôjdem jednoznačne do Zvolena.

tatiana75
7. dec 2008

lucinka, ja sa tiez chystam do zvolena. ty si mala preco negativnu skusenost?
a blahozelam k buducemu prirastku... 🙂

lucinka1104
7. dec 2008

ďakujem pekne, lebo primár sa rozhodol ma odrodiť o týždeň skôr, Lukáško nebol vôbec úprichystaný pôrod mi vyvolávali a bola to katastrofa 🙄 kontrakcie každú minútu a mne nechcela zájsť bránka ani za svet 😔

petka_s
7. dec 2008

ahojte,
ano cimba aj mne sa to krati,prvy termin je uz 18-teho,ale tento asi nehrozi,
najnovsie som pocula ze malicka je o dva tyzdne mensia,
a vyzera ze sa nechysta este nikde,tak dufam ze nebudem prenasat..
ale hlavne aby bolamalinka v poriadku,ale na vianoce by somchcela byt uz domka 🙂

petka_s
7. dec 2008

no a co sa tyka tych veci do porodnice,
tak urcite treba plienky,a aj tie obrusky?
a co odsavacka?pocula som ze ju tam maju,ale brali ste si aj svoju?
no a este take nieco,ze ked sa male narodi tak sa podpisuje papier,ze si ju
na vlastnu zodpovednost beriete k sebe,to podpisuje kazda?
alebo sa stane,ze ju nebudete mat stale pri sebe?

petka_s
7. dec 2008

sani,a to ako vies ze bude posledne?
to uz potom nebude ??? ☹

cimba
7. dec 2008

ahojte baby, petka neboj ešte nemáš termín tak maličká môže podrásť, nič to neznamená. Tak sa nestresuj 😉
plienky určite treba, pýtajú ich aj sestričky na novorodeneckom ked ich berú na prebaľovanie alebo dokrmovanie, takže si zober pampersky 43 ks, v balení to ti do pôrodnici stačí, a odsávačka ti netreba oni ti požičajú, ved mne mlieko nabehlo až na 3 deň a nemala som ho až tak veľa na odsávanie. A s tým papierom na podpis to je pravda, podpisuješ že ked máš malé na izbe si zaň zodpovedná ti aj za tú podložku Nanny lebo ti ju budeš mať stále, okrem rána ked je vizita to zvyknú brať ale ked je maličké hladné tak ti ho donesú naspäť a ked budeš mať málo mlieka tak ho odnesieš na dokŕmenie a zase ti ho donesú naspäť ak budeš chcieť. Mne ju doniesli ked som porodila až na obed lebo som sa chcela vyspať a aj okúpať, potom som so sestričkou malú kúpala. V prvý deň si radšej malé daj na novorodenecké aby si sa vyspala, budeš unavená. To mi ver!! Ale dá sa to všetko zvládnuť. 😉

zunka
7. dec 2008

Ahojte, ja nemám ešte nič poprané, ale tento týždeň sa do toho pustím.

Sana, no u mňa to s foťákom bude problém - som fotografka a len foťák by mi zabral polovicu tašky 😉 , takže mi ho manžel asi bude nosiť, keď príde na návštevy.
Ja idem teraz v stredu na cvičenie, ale doobedu.

petka_s
8. dec 2008

cimba,takze ked ma po porode zavedu na izbu,tak sa mozem vyspinkat a potom
mozem o malu poziadat?aj ked by som ju chcela mat uz pri sebe,ale bojim sa toho,
ze ak budem velmi unavena ze by somsa nezobudila..
a navyse kedze som prvorodicka,ani velmi netusim co a ako.. 😅
oni zvyknu aj nejako poducit tie prvorodicky,vsak? 😅

aly
8. dec 2008

petka_s neboj všetko Ti vysvetĺia, po pôrode Ti maličkú zoberú a donesú na druhý den k Tebe na izbu, všetko (kúpkanie, kojenie ...) ti povysvetlujú 🙂

petka_s
8. dec 2008

🙂 uz som spokojnejsia 🙂 dakujem

cimba
8. dec 2008

petka neboj sa ked prídeš domov tak si maličkú užiješ až - až, tak jeden deň bez maličkej zvládneš. 😉

petka_s
8. dec 2008

cimba,a mas nejake foto vasej malickej?
chcela by som ju vidiet,a urcite aj ine babenky z tadeto,
nerozmyslas dolnit do albumu,hm? 😉

sana15
8. dec 2008

Petka: cvicenie tuto stredu (10.12) je posledne v tomto roku. buduci rok sa zacina opat od 4.1.09. ja odsavacku doma zatial vyvarim a pripravim,ak bude treba,tak mi ju manzel donesie. k porodu ju brat nebudem urcite - uz nebude kam ju vtrepat.
Zunka: my mame len digitalne tie amaterske,takze tie sa zmestia, ale kvalitou sa to s profesionalnou zrkadlovkou neda porovnat.

sana15
8. dec 2008

cimba: tak ten nas malicky ma stikutku skoro kazdy druhy den, neviem,ci je to normalne a ci to nie je pre neho neprijemne. aj 3 minutky sa mi natriasa brucho 😅 a tie mexicke vlny co vie stvarat....uzivam si to

petka_s
9. dec 2008

sani ☹ ,este sme chceli nejake cvicenia absolvovat s tym mojim,
ale zase je do stredy v ba 😠
tak som nestastna..a ako sa ti dari?

petullia
9. dec 2008

Cao babule... tak ako... rodime? kto je teraz na rade? na koho mam intenzivne mysliet? hm? 🙂
Odsavacka vam mozno v porodnici bude treba a mozno nie... ja som ju potrebovala raz, ta som pouzila erarnu 🙂 ... nemusite si vobec trepat svoju... treba vam len plienky a vlhcene obrusky 😉 ...a to je vse. teraz doma odsavam kazdy den, bo malinky papka take kvapky na spevnovanie kosti, tak do odsateho mliecka mu kvapnem kvapky a to vse... inak by som ju ani nepotrebovala.
Cimbus ako vyzera ten Dr. David? ja vobec neviem ktory je to??? 😕 Aj ja som rodila stvrta 🙂 , posledna v sluzbe, akurat ma zasil a isiel dom 😀 ... Cimbus, my sme take ceresne 😀 😀

cimba
9. dec 2008

ahojte babiny, pripravujem albumček dúfam že sa mi podarí, zatiaľ mám iba 3 fotky ale ja ich budem postupne doplňovať.
sana nič si s toho čkania nerob, moja malá tiež takto vystrájala po brušku ani voda nezaberala a má to doteraz. Tiež sa jej čká iba tak. Ale to bude mať asi po mne, ja ked začnem neviem prestať 😉
petulia takže ten dr. Dávid je taký mladý celkom fešák, počerný nejakých 36 rokov tipujem, 😝 on zvykne mávať služby cez víkend ale ked som videla rozpis služieb na december tak aj cez týždeň tam mal nejakú službu nahodenú. Ale som rada že som práve pri ňom rodila, mal s nami trpezlivosť. Aj mužíček si pochvaľoval. 😀
a to ti poviem ti "čerešňa" 😀 😀 tiež som bola štvrtá a posledná, aspoň si ma vychutnal na zašívaní. 😅

petka_s
9. dec 2008

ako myslite ze 4-ta?
a cimba,tak povedz nieco o tom rozpise..aby somcca vedela aky doki tam budu,ak si nieco pametas... 😅 🙂

sana15
9. dec 2008

Petka,tak to cvicko uz asi nestihnete 😒 Uz sa ti to riadne blizi. my sa mame ok, som akurat prvy tyzden na MD tak si to vychutnavam-stihnem varit,upratat, poprat, naucit sa....celkom sa mi to pozdava. pozatra uz idem hadam aj piect na vianoce. skoda ze nemam doma net,to by som cele dni vedela stravit za PC 😅 takto aspon viac postiham doma. ale dufam,ze do vianoc sa uz prestahujem uplne a zavedu nam aj net,nech aspon do porodu poriadne presurfujem temy tu na konikovi

sana15
9. dec 2008

na rade je Tinka. uz je v nemocke,ale neviem,ci uz to ma za sebou,alebo prenasa. Termin mala na 6.12,tak cakam ako na ihlach, co a ako....
v porodnici je rozpis sluzieb? zajtra idem na cvicko - kde sa to da precitat?

cimba
9. dec 2008

petka nepamätám si toho veľa, to bolo len tak v rýchlosti. A tá 4-tá znamená že predo mnou 3 rodili a ja som bola 4 - tá za celú noc od 21.00 až do rána kým som ja porodila.
sana a ti sa sťahuješ? A kam? Ten rozpis je iba na pôrodnej sále a u sestričky na šestonedelí.
ALBUM je na svete. 🙂

sana15
9. dec 2008

stahujem sa 10 km od Zvolena. zatial prerabame,ale nestihame to do porodu, ale neda sa fungovat v dvoch domacnostiach a vsetko pre malicke je uz pripravene tam. teda pripravene ako pripravene. kocik mam este tu u nasich, postielku nezlozenu, v byte este komplet kuchynsku vybavu a spotrebice....ale v 1-izbaku si to s babom neviem predstavit

sana15
9. dec 2008

Cimba: mala je nadherna 😵 A ta fotka z porodnice - ta hadam ani neplakala - pokojna stastna tvaricka 🙂

cimba
9. dec 2008

no to máš riadne rozhádzané, dúfam že vianoce prežiješ v pohode. A maličká fakt ani neplakala, iba ked som ju porodila trošku mrnčala a to je všetko, zato teraz by mohla byť trošku tichšie. 😀

petullia
9. dec 2008

Ceresna moja... mala Eliska je naaadhernaa 😵
Sani aj my to mame takto porozhadzovane a neviem kedy budeme konecne byvat vo svojom 🙄 ... zatial sme u mojich rodicov v dome, v januari ideme do ZV, tam budeme sice sami v 3i byte, ale je to byt svokrovcov (ti su ale v UK) a nas domcurik sa musi dostavat.

zunka
9. dec 2008

Cimba - máte doma riadnu krásavicu. Ja si neviem predstaviť ako si na to zvyknem - čo mu obliesť, kedy papať, prebaliť, prečo plače, je mu zima-teplo?, bolí bruško?, môžem jesť to a to? - či budem vedieť čo s tým malým čudom robiť 😕

petka_s
10. dec 2008

ahoj sani,neviem ci si to stihnes este precitat,ale ak ano,skus zistit ten rozpis,pls..
som zvedava kto ma ako sluzbu..
my sme uz konecne nastahovaní,ale este sme stale u nasich,ked tenmoj musel dost casto do ba
chodit,tak aby som v tom velkom byte nebola sama...

petka_s
10. dec 2008

zunka-my sa hadam stretneme v pôorodnici,ak vsetko pojde tak ako ma..
a kedy mas prvy termin?
ja mam teraz 18-teho..
a pravdupovediac mam aj ja take obavy ako ty.. 😅
lebo teraz je malicka dnuka,hocikedy si pobuvam,ziadne stresy,
ale neviem si predstavit,ze to tu uz je,
ten velky den D,a ze malicku uz budem mat na rukach,
velmi sa tesim,ale este stale mi to nedochadza 😀

cimba
10. dec 2008

petka mne to nedochádza doteraz, že ja som mama 😀 tiež neviem ked plače že prečo, tek prvá cesta idem prebaliť, dám drobnú masáž bruška, pocvičím nôžkami aby som uvoľnila prdy 😉 a potom dám papať, a prechádzam sa aby si odgrgla a ak už nič nepomáha tak som zúfala aj ja.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre