Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

tatolu
27. dec 2008

Dobré ráno, Peťka,
však sa už toho tak veľmi neboj. Keď pídu bolesti, budeš iba chcieť, aby ste to mali už obe za sebou. A každý pôrod je iný.
Niektoré len 3x zafučia a je to von... A bývajú aj prvorodičky...
Dokonca jedna, keď takto rodila, mala tam asi najväčšie bábo (myslím 4500 g). Hore hlavu. Hlavne, že budete obe zdravé.

tatolu
27. dec 2008

Ahoj Cimba,
neviem, ako Eliška vracká, ale ak vracká prúdom, býva to niečo so žalúdkom, nejaký uzáver nefunguje ako má. Vraj sa to do roka opraví samé, alebo je ptom operácia 🙄
Počula som však aj babský recept na toto: Do silného čierneho čaju rozmyxovať banán. Ak by som to však skúšala, dala by som max.1-2 lyžičky. Mojich chalanou banán strááášne zapeká. A to je potom problém s kakaním.
Malá sa mi pogrckávala každú 1/2 hod. aj keď jedla 3 hod.predtým. Každý deň niekoško plachiet išlo do prania. Snažila som sa dávať som menšie dávky Beby a asi v 1/2 roku pomaly grckať prestala.
Veľa zdaru

zunka
27. dec 2008

Ahojte. Hlásim sa z domu. Žiadna zmena. Chodím podobne ako Forest Gamp, keď mal tie protézy. NOhy iba tak ťahám za sebou a vlastne celé dni preležím - raz v spálni, potom sa presuniem na gauč a tak. Ale ináč som v pohode. Nestresujem.
Cimba, takého trápenia sa aj ja obávam po pôrode. Ako si dať rady s takým malým človiečikom a ako mu pomôcť, keď nevie povedať čo mu je.
Gabi, ty si nechcela ísť na nadštandardku? Ja by som veľmi chcela. Je teraz obsadená?

iwuskaaa
27. dec 2008

Zunka ahoj, tak ešte stále si 2v1? 🙂
Kedy máš ísť najbližšie na kontrolu? Držím palce, nech všetko dobre dopadne a hlavne ľahký a rýchly pôrod Ti prajem 😉

zunka
27. dec 2008

Iwka, v pondelok idem k Dr. a tam sa uvidí. Určí mi potom dátum, kedy pôjdem do nemocky, ak sa do vtedy nič nebude diať.

ttina23
27. dec 2008

Gabi aj ja som bola po porode na 5
petka odsavacku nepotrebujes svoju,pozicaju ti 🙂 🙂

petullia
27. dec 2008

Gabi, tak sa paradne citis, vyzera to tak... 😎 Ja som mala tiez zrazu nejak vela energie po porode.
Peti nebojkaj sa porodu... ber to tak, ze ta malinka sa z teba musi nejako dostat 😉 Bude to ok, uvidis!
Zuzulik, no do pondelku bude malinky vonku... chystaj sa na nedelu... to bude dalsie stastne dietatko 😉 (to sa tak vravi, ze ludia narodeni v nedelu maju jednoduchsi zivot a ja to z vlastnej skusenosti potvrdzujem 😵 )

gabii83
27. dec 2008

no vaha 3340 g a 53cm.
odpovede na otazku videla som ako ma nastrihol nebolelo vobec necitila som nicc. odsavacku nemusis vlastnu je tu perfektna avent odsavacka, ale doma abysi mala, aj jauz mam, od rana som to stihla kupit....

klistir predstavte si som nedostala, totiz som bola 4 krat kakat 😀 😀 😀 😀

cievkovali ma po porode, trosku to stipe po tom siti ale nic strasne....

co este, bolesti su riadne, ale ozaj rychlo sa na to zabudne, uz pri prvom pohlade na vlastne dieta zabudnes, a budes plna energie, a radosti, len ti tam dole bude boliet trosku....

mne momentalne svrbi to sitie, a stipu tie hemoroidiy ale som stastna lebo je tu mala a spinka v mojej posteli, a ked je tu tak vsetko menej boli. len na zachod sa bojim ist. ale som nevyslovene STASTNA...

teraz dnes tu rodi 3 zena je tu chaos sestricky maju vela prace

gabii83
27. dec 2008

zgunka nadstandartna je obsadena, ale ako prvorodicke neodporucam, mne velmi pomohli baby a navzajom vobec a babo spi ako mliecko aj ked sa tu place rozprava chodi sem tam... tak doma tiez nemusime byt ako nemi.. je na to zvyknuta..... mas sa tu s kym porozpraavat a tak. ale uvidis teraz je tam jedna trosku starsia zena ma uz deti nepotrebuj pomoc.... ale ty budes aj ja sa tesim ze bola obsadena a nesla som tam..... idem na zachod drzte mi palce 😀 😀 😀 😀 😀 😀 javascript:addEmoticon('😀','vBody')

tatolu
27. dec 2008

Gabi, nikomu to nehovor 😀 😀 😀 , ale ja som si dole natierala mastiškou - zelenou Indulonou. Stehy neboli také tvrdé a teda ani bolestivé...

zunka
27. dec 2008

Peti myslíš, že do pondelka je von? Ja si to nemyslím. Brucho ma vôbec nepobolieva, iba všetko ostatné medzi bruchom a nad stehnami. A zajtra ideme na oslavu na Mýtnu, čo je cca 40km od Zvolena, tak zajtra radšej nie,......alebo aj áno, tá nedeľa sa mi začína páčiť. 😉

Gabi, tú nadštandardku chcem hlavne kôli druhým maminám, posledné 2-3 mesiace v noci chrápem 😅 . Predtým som to vôbec nepoznala, ale mangel mi v rano hovorí, že zase si chrápala ako starý chlap ☹ . Takže budem na izbe asi "obľúbená".

tatolu
27. dec 2008

Zunka, kvôli chrápaniu sa netráp.
Nebudeš sama.
Skoro všetky chrápu.
Keď porodíš, prestaneš - neboj
Bola som na čakačke mesiac, takže viem 😉

zunka
27. dec 2008

Tatolu, a to ležím iba na boku a aj tak 😠 . Niekedy sa aj sama počujem 😲
No ale potom budem mať asi iné problémy ako to či chrápem

tatolu
27. dec 2008

Zunka, to sa spraví...
Myslím, že to je tým dieťatkom v brušku. Mala som "spoluspiace", či spali na bruchu, na boku, alebo na chrbte - chrápali. Niektorá viac niektorá menej, ale všetky 😖 (na bruchu nie je preklep - spávala tak kamoška, ktorá tiež čakala dvojičky 😝 )

zunka
27. dec 2008

Baby, nepotrebujete niektorá Baby vysielačky? Doastali sme pod stromček a my sme si už pred vianocami kúpili.
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

gabii83
27. dec 2008

neboj sa zunka to tu nikoho nebude trapit, vsetky su s babatkami a ked konecne zaspia, tak to ani nebudu pocut, inc babatka placu potom hlasnejsie

gabii83
27. dec 2008

no idem si lahnut mala napapana spi, vyuzijem moju sancu

petullia
27. dec 2008

Zuzulik, tak dohodnute... nedela! 😀 a co sa nadstandardky tyka, tak ja som bola tiez prvorodicka a aj som bola v kontakte s babenami... mimochodom zlate holciny...pozdravujem 😉 ... aj som mala svoj priestor, aj vsetky tie vyhody tej izby...bla bla... myslim, ze ci sa dostanes na nadstandard alebo nie, v kazdom pripade budes spokojna... pokial nedostanes nejaku ustonkanu spolubyvajucu, alebo nejaku neviem aku... co by som vymyslela 😕 ... no co by nevyhovovala 😀 ... ale v kazdom pripade budes odtial odchadzat kus unavena, ale stastna 😉
Ja som kus unavena dnes... malinky nam dava celej family riadne zabrat... keby som s nim bola sama, tak si to asi hodim 🙄 .... neviem co mu je, ale vrieska ako zmyslov zbaveny ked sa zobudi a nexce papat... teda xce, ale robi drahoty 😒 ... ale nakoniec sa naje a spi... ale ten cirkus okolo toho 😠 ... uz by mal kazdu chvilu vstavat, ta nexcem ist este lahnut... dufam, ze do rana potom este co to pospi.. nech mam aj ja z tejto noci neco 😝 😀
Tak bru nocku krasky.

tatiana75
28. dec 2008

ahojte, dievcata.
krasne sviatky zelam...
ja sa tu zasavim len obcas, ale poctivo vas citam. 🙂
gabi, blahozelam k babatku. ja by som uz tiez chcela mat po.
ja viem, ze som sa uz pytala, ale nepamatam si, co ste mi radili.
chcela by som sa ist pozriet do ZV porodnice. len neviem, ci mam niekomu zavolat alebo staci ked tam prideme. mam sa tam niekomu zahlasit alebo ako to vobec funguje?
dakujem 😅

zunka
28. dec 2008

Tatiana, zapíš sa na cvičenie po novom roku a tam Ti p.Uhliarová vysvetlí čo a ako a pôjdete aj na pôrodný sál
Číslo telef. ale neviem.

tatolu
28. dec 2008

Diečatá, dlhšie sa tu neukážem, takže keď prídem, nech máte ten uzlíček vedľa seba. Tých s neskorším termínom sa to netýka 😀

Prejem krásneho Silvestra a ešte krajší celý ďaľší nový rok.

cimba
28. dec 2008

ahojte, nechodím tak často ale sledujem situáciu, ako čítam petka+zunka sú celé 😀 babiny už utekajte rodiť. Ved aj som si musela počkať na maličkú a teraz ked je na svete tak babám ktoré sú teraz tehotné nezávidím som rada že to mám za sebou. Akože nie v zlom maličká rastie, papá síce hocijako všetko čo zje vygrcká našťastie nie prúdom ale robí to aj s môjho mliečka a s nutriláku tak asi budeme musieť ísť na sono či nemá reflux alebo niečo iné 😢 . Zajtra uvidím idem k dokine aj koľko malá pribrala. Už máme také malé sadielko na nohách 😀
teraz neviem ktorá ste sa pýtala že kedy som išla s maličkou vonku prvý krát. Takže po 2 týždňoch ale iba na nejakých 3Omin. potom som to predlžovala, a teraz som s ňou vonku aj 2 hodiny ked je pekne ale potom sa začne vrtieť a chce papať tak ideme domov...
petulia asi máme rovnaký problém s jedlom aj moja vyčíňa...

crysmile
28. dec 2008

ahojte babenky, ja sem sem-tam nakuknem, gratulujem k malickym babatkam, ja uz mam trosku vacsie dievcatko, tiez som rodila vo ZV.. citam ze mate problemy s papkanim, tak to sme mali aj my.. zistili nam reflux, a este stale ho mame, aj sme mali koliky, to mozno ma aj tvoj maly Petullia.. takze sme si prezili svoje, ale treba vydrzat a uz ked budu vacsi, tak si na to spomeniete len sem-tam..
nam na koliky nezaberal sab simplex, ale skor infacol a niektore baby davali aj espumisan, ten na to zaberal.. a tiez mi napriklad dost tieklo mlieko, tak takemu malickemu babatku sa to zle pije, tak aj preto sa mozu zlostit..

cimba
28. dec 2008

crysmile aj mne tečie mliečko a malá ho hltá až tak že potom začne kašľať čo jej až tak zabehlo. Ja si myslím že aj mi budeme mať reflux a tiež berem sab simplex ale mám doma aj espumisan a mám pocit že ked som jej začala dávať ten sabsimplex začala mať tieto problémy, lebo ked som jej zo začiatku dávala espumisan nemám pocit že by grckala. No uvidím čo mi zajtra povie dokina.

petullia
29. dec 2008

Cimbus, ale take male vygrckavanie je vraj normalne, bo nema babo este dobre vyvinutu priklopku na zaludku... neviem ako sa to presne vola. aj mne tecie mliecko, ked si maly dlhsie zdriemne, ale vtedy sa nezlosti, ale tiez mu zabieha, ale vtedy papa ako o zivot. skor je pajedny, ked papa casto... vtedy neviem ci xce papat ci nie a ci co...ale tak bojujemepomaly. mne sa zda, ze ten sabsimplex zabera celkom fajn. alebo mozno pomaha nieco ine... mamkina kamaratka je detskarka, tak mi nakazala pomedzi papanie davat grgnut, tak je to lepsie.. akurat teraz sa mi zase tak puciiiiii... a pogrgal ako stary chlap po jedeni, tak neviem co zase mame za trable. ☹
Aj ja som bola s malinkym vonku po 2 tyzdnoch na polhodku a potom pridavat postupne. predtym sme len lepsie vetrali, aby nebol stale v brutalnom teple a mal cerstvy vzduch 🙂 .
Nam doky povedal, ze to nebude kolika a , ze to je v poriadku vsetko 🙄 ... tak by som mu mala asi nahrat niektore situacie, bo on si asi mysli, ze prehanam, alebo co... 😠
Cimbus a ty si uz bola s nozickami??? 😕 Nejak skoro, nie? my mame ist az po novom roku niekedy v januari. a ako to prebieha to vysetrenie, kde co ako???? 🙂

ttina23
29. dec 2008

baby ako casto chodite do poradne a s tymi nozickami sa kedy vlastne chodi nam dr.zatial nic nepovedala

petullia
29. dec 2008

Tinka... my sme chodili kazdy tyzden do poradne do teraz, potom ideme po mesiaci s nozkami a po nozkach zase k nasmu do poradne, ze ako sme pochodili. 🙂

crysmile
29. dec 2008

petullia teba poznam inak z videnia, ja som z Budče.. ku akemu chodis lekarovi s malym?

cimba, nam zaberalo asi na dva mesiace v prvych minutkach papkania ked som lezala ja na chrbte a mala lezala na mne a tak cickala, bolo to sice pre nu namahavejsie, ale aspon sa nenahltala pri cickani tolko vzduchu a nezabehavalo jej tak.. potom sme zacali kojit po leziacky, to je tiez lepsie ako ked zemska pritazlivost este pomaha a taha mliecko smerom dolu..
nam tiez zo zazaciatku negrckala malá, az neskor, my sme isli na sono kvoli kolike a zistili nam reflux, takze sme mliecko museli zahustovat vlakninou zo svatojanskeho chleba - Nutritonom, ale ja to po pravde nerobim, grcka aj s tym aj bez toho, niekedy menej, niekedy viac, ale treba byt stale v strehu..

este som zabudla, nam na kolikove bolesti najviac pomohla rektalna trubicka, museli sme jej pomoct sa vyprdkat a to som ja nejedla ziadne veci co naduvali.. a este nam pomohlo vysadit akykolvek caj na prdkanie, ktory som ja pila, aj caje na tvorbu mlieka, mlieko sa vam bude tvorit aj tak, dietatko si tvorbu mliecka samo stimuluje..

ttina23
29. dec 2008

peta lebo nam vobec nepovedala ze kedy mame chodit do poradne,teraz neviem ci jej mam volat

petullia
29. dec 2008

Tinka tak jej zavolaj a pytaj sa.. pytaj,, pytaj a pytaj... ja sa tiez stale vypytujem na vsetko mozne, uz mu mozno idem aj na nervy, ale tak ked sa nespytas.. nevies 🙂 Potom som mudra ako radio 😀 .
Crysmile... aha jasne, teraz som sa pozrela lepsie na fotku, ano aj ja ta poznam z videnia 🙂 . Chodime na Budcu k Spirovi, bo som ku nemu aj ja chodila, ked som bola stoplos a mam toho lekara rada. aj vy ku nemu chodite? a rektalnu trubicku pouzivame aj my, ale az ked je uz velka kriza a nevieme uz naozaj co, bo sa to vraj nema casto, bo hrozi, ze by si neskor bez nej maly neporadil. ani cipky na kakosenie nemozes pouzivat casto koli tomuto. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre