Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

tatiana75
3. jan 2009

ahojte,
Zunka blahozelam a prajem vsetkym mamickam vsetko dobre do Noveho roka, hlavne vela zdravia a zdrave a dobre deticky... 😉
ja Vas chcem poprosit o tel. cislo na pani Uhliarovu, kt. robi kurzy vo Zvolene. Dakujem
chcem sa s nou dohodnut na navsteve porodnice...a nikde som ho nenasla
pekny den

gabii83
3. jan 2009

tatiana na nete som to nasla, cislo na predporodne cvicenia a kurzy predporodnej pripravy: 045/5201

ttina23
4. jan 2009
tatolu
4. jan 2009

Ahojte vospolok,
neviete niečo o Petke_s? Má termín 5.1. a akosi dlho sa tu neobjavila 😉

tatiana75
4. jan 2009

ahojte,
dakujem za pomoc, tu stranku som nasla uz aj ja.
ja este stale neviem kde budem rodit. BB alebo ZV. ak by som isla do ZV asi by som zacala chodit k Dr. Komodovej. Pozna ju niekto? uz som z toho zufala, nikoho nepoznam ani vo ZV ani v BB a termin sa pomaly blizi. tak sa snad coskoro rozhodnem...

tatolu
4. jan 2009

Tatianka, rodila som pri Kamoďovej - dvojičky. V ZV je naozaj veľa dobrých pôrodných doktorov. Ak natrafíš na niektorú so žien, tak to by bolo naozaj super.
Sú tam aj dobré sestričky a sanitárky.
No na novorodeneckom je doktorka a jedna sestrička, ktoré nemusím. Ale nie všetko musí byť ideálne 😉

tatiana75
4. jan 2009

tatolu,
ja uvazujem aj o tom, ze by som si lekara aj zaplatila. myslis, ze Dr. Kamodova by bola dobra volba?

gabii83
4. jan 2009

ozaj, nasa petka zmizla, asi uz si uziva mamickovske radosti vo zv nemocnici, zunkou sa urcite stretli ale ona je v nadstandartnej, ak ma stastie, lebo to chcela, uvidime, zajtra by ju - zunku - mali pustit domov, 4x24 hod. ak vsetko je v poriadku.... tak uz budeme mat informacie o petke...

baby ja sedim sedim v tej repikovej vode, som si 3 stehy vybrala vcera v noci, a 2 mi sam vypadali v sprche, ale este tam mam ich dost, a jeden aj hnisavy je 😢 no ale repik by mal zabrat, a mam aj tu cervenu infralampu...

dr su super, ja som sa cudovala, ze primar aky je simpatak, a normalny a mily a trpezlivy - a to aj v noci - skoda ze sa malej nechcelo narodit kym tam on bol, odisiel o 6 a potom som musela rodit u Melichercika - priznam sa vam, ze on mi je menej sympaticky, a potom aj sono pred odchodom mi robil nejaky muzsky lekar, ale meno neviem, on tiez taky prijemny, zenu dr. som sa stretla raz na vizite, a to som si myslela, ze je sestricka, aj som nieco od nej opytala ohladom babatka, ale zlata bola a odpovedala, len meno neviem

ttina23
4. jan 2009

tani pri dr.Kamodovej som aj ja rodila je to velmi zlaty clovek,podla mna si nikoho zazmluvnovat nemusis lebo simo ze uz k porodom nechodi a ostatni dr.su super
tatolu no na tu sestricku mam aj ja taky nazor 😠

tatolu
4. jan 2009

Dr. Kamoďová sa nedá zazmluvniť. Ona rodí, keď má službu. Je od rána do 16.00 v práci v nemocnici a potom iba keď slúži.

Ttinka, máš pravdu, keď Šimo nerodí, tak je to tam všetko OK. Ale tie, ktoré boli Šiove pacientky, si ho pri pôrode nevedeli vynachváliť. On sa ale k nim aj ináč správal. Na vizite si hneď vedela, ktorá je jeho pacientka. Snažil sa ich aj odrodiť.

Gabi, doktorky sú tam tri Kamoďová, potom Olajcová - taká čierna (má na sarosti rodičky na čakačke) a Kamzíková - ona má mamičky po pôrode. Kamzíkovú si si mohla pomýliť so sestričkou. Je to také malé a veľmi milé žieňa. Keď som rodila pred skoro už 9 mesiacmi, tak sa tam práve zabehávala. Všetky tri majú perfektné šitie.

tatolu
4. jan 2009

Tatianka, nechcem Ta znovu zneistiť, ale čo som sa stretla s jednou, ktorá mala predčasný pôrod (tie vo ZV nerobia) povedala, že aj BB sú veľmi dobrí doktori... Viac ale neviem. Čo som mala pôvodné informácie, vraj tam boli sestričky rozhádané a preto som dúfala, že ja predčasne rodiť nebudem 😀
Našťastie sa mi to splnilo...

tatiana75
4. jan 2009

tatolu,
prave kvoli tym detskym setram som taka nerozhodna a kvoli tomu uvazujem aj o ZV. len si neviem vybrat lekara, ku kt. by som chodila ten posledny mesiac. prave preto som uvazovala o Dr. Komodovej. ja som strasne nerozhodna. ☹

tatolu
4. jan 2009

Tu vo ZV je to tak, že keď chodíla na kontrolu mesiac pred pôrodom, nikdy som nevedela, kto práve z doktorov robí kontrolu. Oni si to nejak dohadovali po vizite či čo. Možno sa to už zmenilo.
Keď som bola totiž pred 9 mesiacmi ležala som už mesiac v nemocnici ako rizikové tehotenstvo.

Možno poradia dievky ako to teraz beží.

gabii83
4. jan 2009

tatiana ja som tiez rodila vo Zv a tam mi vraveli ze sa tam nechodi posledny mesiac nma kontrolu ale chodis k tvojmu lekarovi dalej, aspon mi to povedali ked som to opytala v telefone...takze som sa tesila, ze nemusim behat kazdy tyzden do Zv a odporucam zv -ku porodnicu vsetkym bolo to tam supi mile sestricky a personal a vsetko sa mi tam pacilo, okrem porodnych bolesti a sitia 😝

ttina23
5. jan 2009

tattolu presne ako hovoris k svojim pacienkam sa spraval velmi dobre 😠
tatiana ako pise gabi az do konca budes chodit k svojmu dr.a nie do nemocnice

petullia
5. jan 2009

Cawte a ktora sestricka vo ZV sa vam nepacila??? 😕 mne sa zdali vsetky fajn... teda jedna taka starsia bola taka oduta stale, ale ked som cosi xcela, tak bola vzdy zhovievava... ale co jej ine zostavalo, ze? 😀 ale ta bola z odd sestonedelia, nie od babeniec... tam sa mi zdali vsetky fajn 🙂
aj ja som chodila posledny mesiac k svojmu dokimu ani som netusila, ze by to tak nemalo byt 😅 😀
a tam su 3 lekarky??? 😕 ja som myslela, ze len 2... teda ja som sa stretla len s dvoma a potom len chlapi Kamodova a Olajcova... zlate to zeny... celkom ukecane 😀

zunka
5. jan 2009

Ahojte rodičky.
Sme doma! To bola ale fuška 😝 . No už je lepšie. Malý spinká v postielke a ja som rýchlo nabehla na net. Ďakujem Vám za gratulácie. Večer možno pridám aj nejaké foto. Ale sme odfotení vo Zvolenských novinách aj s článkom o pôrode a tak 😉 . Takže svojich 5 min slávy si užijeme, keďže nás tá telka takto oklamala.

tatolu
5. jan 2009

Petka, áno asi ide o tú sestričku.
Bola som prvorodička, a malý nechcel papať. Ona ma učila, ako si ho mám priložiť: mala som ho rukou držať, jednou som mala držať prsník a ďaľšou som ho mala budiť, aby aspon niečo potiahol. Ako som rátala, tak som rátala, chcelo to do mna 3 ruky. Keď som sa spýtala ako to mám robiť, jej odpoveď bola: Vy ste matka, vy to musíte vedieť. Nanešťastie vtedy slúžila skoro každý deň. Keď som ju videla vchádzť do dverí s dieťaťom, vždy som sa strašne zľakla. Bola som spotená asi všade. Malý nie a nie jesť...
Potom sa sestričky konečne vymenili. Sestička Panicova prišla asi takto: Vraj je tu jedna žena, ktorá nevie kojiť...
Ináč zlatá sestrička, ale tak jej to bolo podané...
Viete ako som sa cítila?
Malý stále zle papal, ale pri nej som nebola taká spotená. Aj jej to nešlo do hlavy, prečo. Vraj tak papajú nedonosené. On bol riadne donosený, ale pri pôrode sa strácalo srdiečko, možno to bolo spôsobené tým...
Potom nastali miernejšie kompikácie, a to som vtedy prišla do styku s doktorkou. Prvý krát od narodenia dieťaťa. No proste sila. Aby začali konečne konať, tak som zháňala protekciu až v Poprade. Dovtedy som bola pre ňu handra. Nesajte sa zmýliť, keď sa usmeje. Vtedy už zúri. Ja som ju potov videla takto každý deň...

Keď som išla rodiť o 1 a 1/2 neskôr, už dopredu ju moja "poistak" z Popradu informovala, že som tam...

Iba kvôli nej a tej sestričke som zvažovala pôrod niekde inde.

petullia
5. jan 2009

Tatolu, tak to nie je ta sestricka, bo ja som myslela zo sestonedelia, ta v kontakte s babencami ani neni... to bola z novorodeneckeho nejaka... ale tak potom neviem ktroru myslis 😒 ... mna tam jedna sestra odbila, ked som jej xcela dat babo na noc, ze som unavena... od porodu som vobec nespala a to bola druha noc tam, ze si mame zvykat, tak som bola dalsich 24 hod bez spanku 🙄 ... ale potom prisla moja laska uzasna p. Bombalova, ktora ma vseetko naucila a aj mi malinkeho na noc zobrala a doniesla na kojenie len, som bola ako znovuzrodena po tej noci 😵 . ani mne inak sa malinky nexcel prista spociatku, az na dalsi den sa prvy krat a este kym sa mi mliecko zacalo tvorit... ja som bola ako mlandros pri kojeni... sme so sestrickou tam takou dlhovlasou blondatou vymyslali polohy od vymyslu sveta, aby som to dako zvladla a uz je to pohodka... moja mam ked viela ako kojim tak skoro odpadla 😀 .. ale mne sa neda po leziacky, mna cely clovek boli potom a to mi kazdy radil, aby som tak 🙄 .
Zunka ahoooj... som predpokladala, ze stary dobry zurnal nesklame 😎 😉 ... a ako? dostala si tu nadstandardku? 😎 ako malinky? a co porod... napis mi aj ip ak nexces strasit a kludne prehaaaanaj, som zvedava 😝

tatolu
5. jan 2009

Zunka, a nevidela si tam Petku? Už dlho sa neukázala na žiadnej téme a to je dosť.

cimba
5. jan 2009

ahojte baby, petka to bude mať už asi za sebou, lebo sa neozíva.
Ahoj zunka, tak ako sa cítiš v roli mamičky? Neboj teraz začne ozajstný život, vstávanie, prebaľovanie, kŕmenie, a zase ten istý kolobeh. Nestíhačky........ 😒 Ale žurnál som síce dnes nekúpila, ale streda to istí 😉

gabii83
5. jan 2009

ahoj zunka, no som vedela ze ta opustia dnes, takze vsetko je s vami v poriadku, 4 krat 24 hodin presli

ako sa citis? tak sa drzkaj. maly nemal zltacku?? napis ako to bolo s tymi bolestami kontrakciami, kolko si bola na posteli, ako si to prezila, bol tam aj manzel??? vsetko nas zaujima. pripadne IP 😀 😀

tesime sa spolu s tebou, a ano mas pravdu ozaj je to riadna fuska.....

janta78
6. jan 2009

Ahojte maminky zvolenčanky, gratulujem vám k prírastkom nech sú detičky zdravučké, šťastné, aby mali dostatok mliečka, veľa rodičovskej lásky a nech vám robia veľkú radosť,
Peťka zatiaľ ešte nič, ale že je už v pôrodnici.
Ja som bola zo zvolenskou pôrodnicou veľmi spokojná, kebyže mám ísť znovu rodiť tak len sem, ale dúfam, že to už nebude, 2 baby mi stačia

tatolu
6. jan 2009

Ahoj Janta,
Peťka nakoniec prenáša. Mala termín 5.1. takže môže to byť každú chvíľu...
Ďakujeme za info

kika22
6. jan 2009

zunka gratulujem...videla som ta veru aj v novinach 😉
a aj ja kukam kde je nasa petka....
mne sa to blizi...uz aby som aj ja mala po...tak ako ste kazda na to cakali ked to malo prist tak som pomaly na rade...som zvedava kedy to pride...v piatok idem do poradne.....
ale nohy ma neskutocne bolia a v noci sa mi neda spat 😠 ...ja viem, ze kazda mala nieco...ale stoji to za ten maly zazrak 😉

tatolu
6. jan 2009

Kika, naozaj to stojí za to.
Veľa síl a očakávame samé dobré správy...

zunka
6. jan 2009

Ahojte.
Petu som tam nevidela. Teda možno tam bola, ale ja som mala nadštandardku a som bola väčšinou zalezená dnu. Druhé maminy si isto mysleli, že som nejaká namyslená, alebo taká nejaká čudná. No mne tam bolo výborne. Zakuklili sme sa tam so Šimonkom a už nám nič viac nebolo treba.
No a čo pôrod? Idem skúsiť niečo napísať, ak mi malý dovlí. Leží pri mne na gauči a ocka sme nechali trošku pospať v spálni. Ja som si cez deň tak trochu podriemkavala.
Ráno na Silvestra som sa zobudila, že ma bolí brucho. Bolo to asi 2 min bolesť ale riadna. Potom o dve hodky. A skracovalo sa to veľmi rýchlo a celý deň som ich mala tak po 10-15min. Veď som to tu opisovala. Niekedy sa to dalo, no niekedy ma to úplne dalo do kolien na zem. No stále som myslela, že to ešte je nič, že to určite musí byť nejaká väčšia bolesť. Asi o 22:30 to bolo už každých 4-5min. Tak som išla do sprchy a o 23:00 sme vyrazili do nemocky. S tým, že každú chvíľu kontrakcia. Slúžil Dr. Korpeľ. Pozrel ma zvnútra (otvorená na 3prsty), urobil sono, ozvy. Došomral sa na moju doktorku, že nemám skoro žiadne potrebné vyšetrenia, že ako to môže poslať takú rodičku sem. Krvný obraz som mala robený dávno a mala som zlé výsledky, no potom mi už krv ona nebrala. Tak, že čom ak som anemická a budem veľmi krvácať, že budú robiť so mnou. Rýchlo mi brali krv a poslali hneď na rozbor. Samozrejme žiadne výťazstvo to nebolo. No stresy a stresy. A pomedzi to zvládnuť tie stupňujúce sa kontrakcie. Presne o polnoci (počula som z rádia ako odpočítavjú sekundy - prichádal nový rok) mi sestrička na wc dávala klystýr. Z okna som videla všetky tie svetlice, ohňostroje. A potom som robila ohňostroj ja na záchode 😀 . Dala som si sprchu, to už bola bolesť riadna pecka. Na posteľ som si ani neľahla, ani na gauč nesadla. Na lopte som trošku hopkala, no ani to nebolo bohviečo. Rukami som sa držala madla na posteli a tak som sedela na lopte. Svokra mi šuchala kríže a brucho a to mi pomáhalo dosť. O cca 01:15 to bolo už také, že som mala potrebu tlačiť a to sa nedala netlačiť. Pôrodná asis. keď úpočula, že už na lopte tlačím. Tak ma rýchlo vytrepali ešte vedľa na kozu aby videla, že ako som otvorená a hovorí " To môžeme rodiť, aj bránka je už skoro celá zájdená" Samu ma to prekvapilo, že už, ale bola som taká vyčerpaná a ubolená, že sa mi to až tak skoro nezdalo. Prešikovali ma na pôrod. sálu. Prišiel doktor a, že môžem tlačiť. Asi 4-5 kontrakcií som tlačila slabo (to som si ale myslela, že viac sa už nedá a že robím maximum) a malému ostala hlavička zacviknutá a nešlo to ďalej. Svokra bola so mnou na sále, manžel bol v čakačke, ale boli otvorené dvere, tak všetko počul a prežíval so mnou - moje vzdychy a stony. Potom prišla jedna kontrakcia, kde som vytiahla silu aj neviem z kade, lebo sestra povedala, že malý ma slabé ozvy a to srdiečko bolo počuť ozaj pomalinky byť. A ono sa to pphlo. No a ešte jedna kontrakcia a malý vykĺzol von ako rybička, iba tak bľutlo a bol von - bolo presne 01:50 hod. Mal pupočník okolo krku a celý modrý. A nekonečne dlho sa mi zdalo, že je ticho - možno to bolo pár sekúnd, no pre mňa to bola večnosť. Potom chvíľočku "krochkal ako malé prasiatko 😉 " a konečne plač. A videla som ako ho sestra nesie umyť. Celý jej visel na ruke ako také malé mača. A z pôrodnej postele som videla ako ho umýva. To bola úľava ako hrom. Odobrali pupoč. krv, na malinké zatlačenie vyšla placenta. A potom začal "druhý pôrod" - šitie. Teda samotné šitie ani tak nebolelo, ale tým, že to postupovalo u mňa dosť rýchlo a tá hlavička bola dlhšie ako mala byť už tesne pred "východom", som bola potrhaná všetkými smermi aj vovnútri. Aj ma nastrihol, no nestačilo to. Nastrihnutie som vôbec necítila. Veľa som krvácala, a bolelo ma to tam všetko a aj stres samotný spôsobil, že ma začalo triasť, alebo čo to bolo. Nevedel si ma zvnútra pozrieť, lebo stále som sa nadhadzovala, ale ja som to nevedela ovládať. Už potom mal zo mňa nervy a nepekne rozprával, čo mi vôbec nepomáhalo. Po hodine ako sa malý narodil, konečne doktor došil. To som ale hádam aj kričala, lebo som mala toho už dosť, už som chcela aby prestal. Potom ešte ďalšie hodku som tam ležala a previezli ma na izbu. Malého mi umytého a oblečeného doniesli hneď na sále, no nevedela som sa ho ani dotknúť (čo ma nesmierne mrzí), lebo som sa držala v bolestiach tých madiel či čo to bolo na koze. Ako som písala samotné šitie nebolo veľmi bolestivé, ale to , že sa nevedel do mna pozrieť a skontrolovať, tak tam pchal rôzne náradia a rozťahoval ma a naťahovať a to bolelo ako neviem čo.
Prvé dve noci som malého nemala na izbe, ale potom sme už aj spinkali spolu.
A epidurálku som nemala, lebo to nemal kto pichnúť. Ale bola by som dla za ňu aj 100.000,-Sk

No ale som toho popísala. Malý tu ešte stále driemka, zavše otvorí očká pokuká a zase spinká. Dúfam, že bude tak aj v noci 😔 . Som neskonale šťastná, že ho máme. Je krásny a vždy po papaní sa tak nádherne usmieva, to sa nedá opísať ten pocit, keď sa smeje. 🙂

zunka
6. jan 2009

Ty brďo, to je toho až tak veľa? 😕

A chcela som sa opýtať skúsenejších mamičiek?
1. ako často prebaľujete?
2. takú žltú kakanicu majú vaše ratolesti v plienkach?
3. koľko stupňov C, má mať bábo merané digirýchlobežkou v zadočku?
4. ako často kojíte?
5. koľko by si také mini dieťatko malo vytiahnuť mliečka na jedno papanie?

Ďakujem

tatolu
6. jan 2009

Možno trochu pomôžem:
1. ako často prebaľujete?
Podľa potreby ale nie moc často, tak po aleobo pred papaním skontroluj plienku, či nie je pokakaná. Vtedy rozhodne treba čo najskôr. Pocikané som nechala aj dlhšie, ale nie až tak aby malo zaparenú ritku, alebo červenú,

2. takú žltú kakanicu majú vaše ratolesti v plienkach?
Žltá riedka kakanica je najlepšia. Taká má byť. Ak sa zmení na zelenú, môže to byť Tvojou stravou alebo dieťatko niečo neznáša. Známeho synček mal zelenú keď vypil detský čaj. Kakanica sa môže na určitý čas zmeniť, keď bude prechádzať na inú stravu. Na to máš ale ešte čas 😉

3. koľko stupňov C, má mať bábo merané digirýchlobežkou v zadočku?
To neviem. Dievky možno poradia. Ja som kontrolovala hlavne telíčko. Myslým, že aj pre dieťatko je nepríjemné, keď sa mu v zadočku niekto vŕta. Malý mal problém s kakaním a tak sme teplomer používali na iné účely 😢

4. ako často kojíte?
Najlepšie každé 3 hod. Ale keď mi spalo, nebudila som... Niektoré budia, aby sa dieťatko naučilo pravidelne papať...

5. koľko by si také mini dieťatko malo vytiahnuť mliečka na jedno papanie?
Toto neviem. Dávala som tak, že sa za 25 min. najedlo, odgrglo a spalo. Asi to však nebolo správne, lebo som kojila málo ☹

tatolu
6. jan 2009

Zunka, ale mňa tiež hádzalo. Prechádzala taká zimnica albo čo.
Iba to bolo už po šití, takže nikto na mňa škaredo nepozeral.
Isto Ti bolo ľúto...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre