Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

zunka
26. jan 2009

A ešte som chcela,...mal niekto vo ZV pôrodnici epidurálku? Ja som rodila cez sviatok, tak mi to nemal kto dať. No som zvedavá, či ju niekto mal a či pomohla.

ttina23
26. jan 2009

nam potnicky zmizli same

ttina23
26. jan 2009

a o janke sa mali dnes rozhodnut co s nou budu roobit,ale ked este nenapisala tak asi nic

gabii83
26. jan 2009

mne poradila baba - ktorej aj touto cestou dakujem - ze na tvaricku na vyrazky na vsetko je dobre materske mliecko, na vsetko kozne problemy a ja neviem na co este....

tak to skuste idem si to aj ja skusit na tvaricku - lebo je vyhadzana 😉

cimba
26. jan 2009

zunka ja používam lieh na potničky a zaberá to. Ale nebude mať tvoj maalý nejakú alergiu? Lebo potničky bývajú iba kolo krku a na tvári a hlavičky po celom tele zvykne byť alergia, bud na oblečenie (umelina) alebo si niečo zjedla a malý nato zareagoval.

zunka
26. jan 2009

CImba, on nemá tie pupenčeky po tele, iba na čele a na vrchu hlavičky. Už som dala na to sudocream, tak uvidím či to trochu skľudní.

zvalka
27. jan 2009

Ahojte 🙂 tak Sana je uz maminka 🙂 Matusko sa narodil 4.30hod. s mierami 3360g a 52cm. Blahozelame a prajeme vela zdravicka obom 🙂

ttina23
27. jan 2009

jej zvalka tak ty si ma predbehla,
Janka este raz blahozelame 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zunka
27. jan 2009

Wau, Sana to zvládla. tak gratulujemme novej mamičke prajeme veeeeeľa zdravia obom.
A rodila prirodzene, alebo cisárskym?

kodada
27. jan 2009

jeej Jani gratulujem k malickemu Matuskovi, tak ste sa konecne dockali, prajem vam obom vela zdravicka a tebe vela mliecka 😉 som zvedava ako sa ma hrdy ujo, Mato este robi v Sacone?

petullia
27. jan 2009

Sani blahozelam aj ja!!! 😵
Moj malinky ma zase svoj den 🙄 ... noc sme mali otrasnu, esteze tu bola mamina, ale aj tak som nevyspataaa 😖 a unavena a nervozna a maly je zlyyy 😠 ... nexce vobec spat stale pomrnkava, len by sa na rukach nosil... ach jaj! a mangel je samozrejme od pondelka rana v praci a pride az niekedy zajtra vecer pravdepodobne. fuu... aj tie pismenka na klavesnici sa mi pletu 😔 . ani vonku sa mi vobec nexce, leniva som ako vos! 😅

gabii83
27. jan 2009

sani gratulujem aj ja.... tak sme uz vsetci po porode? ci kto j na rade, ja uz ani neviem 😀 😀

juj idem mala sa mrnci ale to uz 10 minut a potom zaspi, boli sme na prechadzke spi v kociku uz od pol 11 😀 😀
ale by sa uz mohla zobudit lebo sa mi cicky prasknu tolko je tam mliecka

ja odkedy davam vacsi - velky pozor co jem mala je anjelik, ked je dlho hore alebo ju necham v izbe samu tak neplace ale po par - neviem presne kolko - zavisi od nalady 3 az 7.8 vola ze "GA" je zlata, uz musi byt tam dlho sama aby plakala..... pozera sem tam sa usmieva non - stop no je proste na spapanie.... 😀 😀 😀

v noci spala skoro 5 hodin, ani som ju nevedela prebalit len po papani, lebo bola taka hladna, a nechcela som ju nechat trapit sa , skoro zjedla paplon

pekny den vsetkym

tatolu
27. jan 2009

Sani gratulujem, tak už aj Ty máš pri sebe ten nádherný uzlíček?

Čo sa týka potničiek. Tiež sme ich mávali. Stačilo trošku menej obliesť, alebo menej kúriť.
Pokiaľ sú teplé nožičky, všetko je OK.

tatolu
27. jan 2009

Gabi, super že je taká zlatá. Len nech to vydrží čo najdlhšie - pfuj pfuj

tatiana75
27. jan 2009

takze teraz som na rade ja? 😅

tatolu
27. jan 2009

Tatianka, Ty ešte vydrž 😉 a užívaj si

petka_s
27. jan 2009

sani,tak gratulujeme aj my 🙂
som zvedava,ako sa jej rodilo,ak budete niektora vediet infosky,sem s nimi..

gabi,to mliecko ti zavidim,ja ho mam nejako malo,pijem vodu,vineu,
polievky papam..a stale je jej malo,najviac ho je v noci,inak musim
na obed a vecer prikrmovat bebou ☹

som z toho zufala,neviete ci sa mi moze niekedy este zacat robit viacej toho mliecka??
ako casto si mam odsavat?
lebo aj ked si odsavam,tak neviem ci je odsavacka pokazena alebo co,ale odsajem si len par kvapiek.

poradte mi niekto prosiim.

tatolu
27. jan 2009

Petka, ktorási písala, že keď vysadila Vineu, tak jej to pomohlo.

Odsávanie mi išlo lepšie rukou - menej bolelo. Ale musí to byť pravidelne.

zunka
27. jan 2009

Petka, aj mne vyhovovalo viac vytláčať rukou.
Tu na konovi je baba Annag a ona profíčka čo týka kojenia. Poradila úplne detailne už strašne veľa babám. Má vytvorený aj album s fotkami o kojení a v sekcii Bábätká je niekoľko tém kde radí ostatným. Ja som sa veľa od nej naučila. Prečítaj si niektoré jej rady, alebo jej rovno napíš a ona Ti určite poradí, uvidíš,...je zlatá.

zunka
27. jan 2009

Ja mám tiež veľa mliečka, kým malému trafím do úst, tak je celý postriekaný po tváričke, lebo to doslova strieka.
Petka a už si skúšala aj ručne vytláčať, alebo len odsávačkou? Ja sa nadhnem nad vaňu (aj gravitácia pomáha) a po chvíľočke čo ich stláčam tak už strieka mlieko. Nestláčaj si to úplne pri bradavke ale tam hore vyššie.

cimba
27. jan 2009

ahojte najprv gratulujem sanke na narodenie bábätka už je z nej mamina 🙂
a petka ja tiež si veľa nevytiahnem a preto dokrmujem aj ked by som rada kojila, ale nedá sa, malá je stále hladná a toto mi pomohlo. Aj dnes som si vytiahla iba 40ml pred kojením tak pochybujem že malá si vytiahne viac lebo mi mrčí a odťahuje sa od prsa, a večer ju ani netrápim lebo si vytiahnem iba 10ml. Neboj nebudeme horšie mami ako tie čo koja. Pozri sa moja mama ma kojila iba 6 týždňov a pozri aká baba so mňa vyrástla 😀
ale možno tebe to pôjde ja som skúšala všetko možné na mliečko a nepomohlo nič, aj polievky aj čaje aj som veľa pila a doteraz nič, aj homeopatiká som brala tak na chvíľu sa mi zdalo že ok ale potom zase sa to vrátilo do starých čias a tie trvajú dodnes. ☹

gabii83
27. jan 2009

ahojte baby, mala zase spi, ale ak vela spi ani to nie je dobre, uz si vymyslam, ze jej nieco je, lebo doteraz nespala, a zrazu spi a spi , spala 5 hod, napapala za 10 - 15 minut a zase spi uz 3 hod., dufam, ze nie je chora, alebo ze nebude 😔

zunka nedavas to do mrazaku??? skoda to vyhodit, ja to davam do avent flasticiek, bude to dobre do prikrmov da sa to uskladnit 6 mes. no citala som uz ze len 3 tak neviem. ale tiez v literature, alebo v knihe zosite brozure pre nas uz ani neviem tolko som citala poslednu dobu

a cimba mas pravdu, nic sa nestane, ja mam kamaratku vobec nekojila a syncek je zdravucky mozno raz bol chory ale len trosku chodia von kazdy den na cerstvy vzduch

netreba sa stresovat, ja odsavam len ked obidve su riadne naliate, aby jeden prsnik mal tolko kolko jej staci, ak ma niekto vela tak nech sa dohodnite aby vam dala, hm?? ak to nechce do mrazaku....a dali by ste to vasim deturencom... otazka dohody.....odo mna tiez sa pytala znama ci nemam navyse ale zial nie a co je v mrazaku z toho si spravim grizik pre seba ak malej este netreba prikrmy daavat....

som uz z toho raz spravila 100 ml MM a 200 normalne ale ani som to nevsimla 😝
chutovo taky isty

gabii83
27. jan 2009

zunka tu annag som si nenasla napis prosim konkretnejsie ako ju najst aj ja som zvedava aj na tie fotky a na jej rady mozu sa este zist

tatolu
27. jan 2009

Gabi je v sekcii babätká - Ďakujeme Annag

gabii83
27. jan 2009

dakujem asi som slepa, som sekciu babatka nevidela len batolata 😝
nasla som to

zunka
27. jan 2009

Tu je odkaz na ten album o dojčení
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Ja to nedávam do mrazáku, nejak mi to nedošlo. Musím niečo o tom naštudovať. A do čoho to mám dať do mrazničky?

petullia
28. jan 2009

Cawte... a ja mam dnes krizu cistu, vlastne uz od vcera, pedvcerom mi este nedochadzalo... 😅 .. stracam mliecko. asi sme dokojili 😔 😢 . v lavom prsniku mam veeelmi malinko ak vobec nieco a v pravom po dlhej dobe konecne volaco. maly mi uz 2 noci riadne nespal co si zuzle ruky.. nexcela som davat sunar, som sa branila rukami nohami, ze zvladnem, ale ee... dnes som uz pekne pripravila do flasticky 😔 . este mu skusim dat za chvilu z prska ci potaha, este dufam, ale myslim ze sme out. a vsak co... mna tiez mamina kojila necele 3 mesiace a aka kocanda... 😀 a zdravotne problemy som tiez nikdy nemala... ta hadam dobre bude.

kodada
28. jan 2009

to mi je luto peti ze tak skoro prides o mliecko, ale bude to tak asi trochu pohodlnejsie, mozes odbehnut do mesta a mamina ti zatial postrazi maleho ... ale zas nad materske mliecko nie je, skoda ...

cimba
28. jan 2009

ahoj petu, ja som sa s tým už zmierila že dávam nutrilon a ako píše kokada je to škoda že nemôžme kojiť, ale necháš dieťa hladné?
zunka v zdravotníckych potrebách kúpiť sáčky na mliečko ale ak to nezoženieš ako písala peťka avent fľaštičky do mrazáku. Sáčky ťa ale výndu lacnejšie nejakých 30,- Sk teraz v eurách 1€ ja ešte stále žijem v korunách 😀

cimba
28. jan 2009

a čo je s kikou? Neozýva sa nie som v obraze ale porodila už? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre